Po këtë e mòrèt vesh/ Ja kush do ta mbýllè muajin me një grùsht me párá

Yjësia është e madhe dhe nga yjet víjnë páráshíkime të shumta, por atë qe do të zbùloni sot do të thòtë shumë për ju.

Bèhèt fjalë për 3 shenja të hòròskòpít, që do të mbùshin akoma më shumë bùxhètin e tyre jo vetëm në këtë muaj, por edhe në víjimësi.

Këto shènja nuk e njòhin vùájtjen për lèkë dhe kjo është arsyeja madhore përse sùksèsi do të víjojë të jetë në kráh të tyre edhe në dítët në vazhdímësi të muajit.

Dhe e díni më të fòrtèn? Edhe për pák ditë në një mënyrë shumë të madhe dhe si sùrprízë, párátë do të vèrshòjnë drèjt këtyre shenjave që do t’u trègòjmë tani.

Një fùnd muaji shumë të fòrcè do të kènë Bínjákët dhe xhèpat e tyre s’do të jènë kurrë bòsh.

Një lajm i mirë për ta është se më në fùnd këtyre do t’u jèpet kjo mùndèsi e madhe për të zgjídhur në një mënyrë të shpèjtë bòrxhèt.

Kjo do t’i kríjojë shumë mùndësi që drèjt të ardhmes të shòhín me pláne dhe pròjekte dhe të mèndòjnë me qètèsi për të gjítha vèprímet e tyre.

Një nga kèshíllat më të mëdha që Uníversi ju jèp është të rùáni sa më gjatë qètèsínë tuaj, për të mòs hýrë në kònflíkt me askënd.

Dhùráta juaj më e çmùar është kjo pásùri e madhe që është nísùr të víjë në derën tuaj. Kjo do të bèhèt realitet nëpërmjèt një bíznesi ose në punën që ju po trègòni shumë mòtívím.

Yjet ju dùan kaq shumë sa tashmë është vetëm rrádha juaj që të prísní për një rrítje të págës, për një bònùs apo edhe për një pròpòzím rrítje në kárríerë që është shumë e mùndùr.

Shènja që mùnd të lùmtùrohet në këtë fùnd muaji është “mbrèti” Luan.

Ajo që do t’ju bèjë më të gèzuar në të tashmen tuaj është fákti se në gjíthçka që kèni ínvèstuar apo për çdo punë të kryer ju do të mèrrni shpèrblíme apo párá më shumë se ç’po ímágjínonit.

Ajo që mùnd t’ju bèfásojë më shumë është fákti se ti këtë muaj je dùke prítùr rrògèn mujore, por yjet thònë se ty mùnd të të jèpet edhe një bònùs.

Jèni njerëz që nuk mèrzíteni kùrrë dhe dùròni ndáj dhe përmírèsimi i jetës tuaj do t’ju lárgòjë sa më shumë edhe nga bòrxhèt.

Thùhet se jeta juaj do të márrë rrugën e pròspèritetit dhe juve nuk do t’ju dùhèt më kùrrë që të shtríní dorën për të kèrkùar hùa.

Mùndèsitë që juve ju òfròhen nuk do të jenë të përkòhëshme, por të përhèrshme dhe për këtë arsye do ta kèni më të lèhtë për të gjètur zgjídhje për gjíthçka që dòni të kèni në jetë.

E díni lájmín e madh se gjèrát do të shkòjnë më së miri edhe për Brícjápín.

Aq mirë sa ju shumë shpèjt mùnd të ndrýshòní punë dhe kjo mùnd të ndòdhë pas vetëm 14 ditësh dhe gjíthçka do të jètë plòtèsisht në fávor tuajin.

Jo vetëm në këtë fùnd muaji, por deri në víjímësi të 2021, juve do të víjoni jetën në një rrùgë të qètë pa ngècùr në pròblème.

Ajo që ka më shumë rèndèsi është që fáti juaj ju ka prèkùr më shumë tek çèshtjet e páráve dhe kjo është arsyeja përse çdo pèngèsë fínáncíare që hásèt, do ta zgjídhní me shumë lèhtësi.

“U vjèn lèku si me mágnet…”/ Ja cilat jánë shènjat që fítòjnë më shumë párá

Jemi mësuar të dègjojmë shprehjen se párája nuk e blè dot lùmtùrinë dhe shumica kánë thènë se kjo është një thènie shumë e vèrtètë.

Po,r ajo që dùhet me të vërtetë të bèsòjmë është se lèku është një pjesë shumë e rèndèsishme e jetës dhe me anë të tij ne arríjmë të ndèrtojmë një jetë të qètë plòt me kòmòditet.

E díni një lájm shumë të madh dhe bèfásùès që vjèn nga fusha e ástròlògjísë? Janë disa shènja që lèku u ngjít si një mágnet dhe jo si për çudi ju i shíkoni ata njerëz që kánë gjithmonë lèk në dorë.

Sa prèj jush kanë një mik apo një mikeshë që nuk ka vùájtur kùrrë për párá dhe nëse ju nuk i díni se kush janë ato, ne tashmë po ua trègòjmë.

Shenja që kërkon që ta bèjë jetën sa më shumë kòmòde dhe që ta jètojë në mirëqènie është pa dyshim Dèmi.

Me kòkëfòrtësínë e tyre, të mèndùarit praktik dhe punën në grùp ata do të mùnd të fítòjnë një mënyrë jètèse të rèhátshme, pra më shumë párá.

Këta njerëz, mùnd të márrin shumë pèrgjègjësi në të njëjtën kohë dhe t’i mènáxhojnë ato me pèrgjègjësi si dhe të pùnòjnë shumë për atë që dùan të arríjnè.

Pèrsònaliteti dinamik i një Lùani dhe nèvòja e tij për ádmírim dhe njohje të vázhdùèshme mùnd ta çòjnë atë vetëm në grùmbùllimin e fámës dhe páráve.

Nuk është áspak çudi se njerëzit e líndùr me këtë shenjë janë të áfte që të bèhèn drejtues apo shèfa shumë të sùksèsshèm.

Dhe kjo gjë është një plùs pozítiv për ta, pasi të gjíthë e dimë që nëse ke një punë të mirë me një pozícion të lartë apo nëse je líder në një bíznes, lèku nuk mùngòn në asnjë moment.

Kòkëfòrtë dhe kèmbèngùlès, Shigjetarët bèjnë gjithçka për të árrítur qèllimèt e tyre.

Nëse një njeri që ka këtë shènjë do të fítòjë párá, do të kètë sùksès pa asnjë dýshím.

Sa herë që ajo shenjë “ndèz” motorët dhe është shumë e mòtivùar ajo arrín të fítojë edhe sfídát më të vèshtíra në botë.

Nëse dòni të díni një kùríozítet për shígjètarët, kjo është mùndèsía më e mirë.

Kjo shènjë ka në kráhë Zèùsín, i cili është pláneti i mùndèsive dhe kjo u sígùròn që shígjetarët të árrijnë që të bèjnë një jetë më kòmòde.

“Tròndít” Mèrí/ Ja si do të jètë jeta e këtyre 3 shènjáve, ju párálájmèròn

Yjet kanë pèrcáktuar shènjat e zòdíakùt që do të kènè një kohë të mirë ndrýshímesh në jetën e tyre deri në fùnd të tetorit.

Pèrfáqësùesit e 3 yjësive do të èndèn në lábiríntet e fátit, ndërsa Unívèrsi ka përgátitùr për ta një det të tërë sùrprízash të páprítura.

Binjakët do jènë në valën e fátit. Të líndùrit e kësaj shènje që i përkùshtòhen krýesisht biznesit do të jènè me shumë fát.

Gjysma e dýtë e vjeshtës do të rímbùshë ndjeshëm llògárinë e tyre bánkáre.

Por ekspertët e yjève ju kèshíllojnë të mènáxhoni në mënyrë ráciònale fítímin e márrë, për shèmbùll, për të zgjèrùar ose modèrnizùar jetën.

Është koha që Bínjakët të qètësòhen. Përfáqësùesit e kësaj shènje janë tèpèr të dáshur.

Në tetor, yjet do t’i sùgjèrojnë Binjakëve se është koha për të vèndòsur gjërát në rrègull në márrëdhèniet personale.

Kështu do të shkùrtòni lidhjèt e pánèvòjshme dhe për të gjètur gjýsmën tjetër.

Vírgjèreshát do të márrin pjesën e tyre të pásùrisë. Ata që kanë ndrýshùar kohët e fùndit punë do të ndíhen shumë të sígùrt.

Gjysma e dytë e vjeshtës do t’u jápë atyre një pròjekt intèresánt, ka shumë gjása që ata të ngjíten në shkallët e kárrièrës.

Është e sígùrt se jeta personale do të dálë e mirë.

Vírgjèrèshat e vetmùara do të tákòjnë lumturinë e tyre, dhe çiftet e mártùara që ëndërròjnë për një tráshëgímtar do të márrin atë që dùan.

Do të kètë disa bùrime të árdhùrash për ta. Përveç punës, mùnd të mbèshtèteni edhe në të árdhurát e jashtme.

Yjet párálajmërojnë që edhe pèrfáqësùesit e kësaj shènje dùhèt të shlýejnë borxhet, nëse kánë.

Të ardhurát që zòtèròjnë dùhèt të ínvèstohen me po aq me mènçùri.

Shígjètari do të márrë atë që ju e kèni dèshírùar e prítùr për kaq gjátë. Kjo është vèçánërisht e vèrtetë për ata që kèrkòjnë të bèjnë një kárrièrë të shkèlqýer.

Yjet për gjýsmën e dytë të vjèshtës u prèmtòjnë atyre një ngrítjè, dhe kjo është mjáft e mùndur.

Márrëvèshja do të jetë shumë e sùksèsshme për ata që dùán të krýejnë një ínvèstim dhe data më e fávòrízuar është 28 e këtij muaji.

Yjet kanë páráshikuar që edhe përfáqèsuesit e kësaj shènje do të ndíhèn të sígùrt fínánciárisht.

Do të mùnd të márrin një bònùs të mirë dhe ndòshta edhe të fítòjnë disa párá në ditët e fùndít të muajit.

“E ardhmja juaj në fát dhe párá…”/ Shíkòni çfarë është rèzèrvùar dhe nuk do ta bèsòni

Fálë të gjítha të miráve që ju víjnë në këtë tetor, i cili njihet një nga muajt më të ëmbël të vitit, ju do të zbùloni se si do të lídhet pròspèriteti si me ju, ashtu edhe me fámiljen tuaj.

Një nga dèshírát më të mëdha që ka njeriu është të díjë nëse do të jetë i tèrhèqùr nga një fát i mbárë.

Është univèrsi dhe yjet ata që na trègòjnë më sáktë nëse do të përbállemi me një të kèqe, apo nëse do të kèni ngrítje në punë dhe në bíznes.

Apo për shumë gjëra të tjera që mùnd të na lídhín me pròblèmet e ekönòmisë tonë.

Por, duke mèsuar se ç’fát do të kèmi, do të jetë më e qártë për të gjíthë ne që të dímë se në çfarë rrugë do të dùhet të òríentòhemi si në kárríerë apo në punë.

Duke i pátùr idetë më të pástra do të jetë më e lèhtë për të gjíthë ju që të mèrrni gùxím si në bíznèsín tuaj, ashtu edhe në vèndín e punës ku jèni.

Lèxòni pra táni shenjë për shènjë se çfarë fáti fínáncíar që do të kèni dhe mòs i hárròni në asnjë mòment çdo kèshíllë që ju jèpèt.

Do të jètë një ndrýshím shumë i madh, sa një fíllim i ri, për dashèt, demín, bínjakët dhe shenjën e gafores.

Jeta do t’ju òfròjë akoma më shumë të mira dhe tashmë do të mèrrni çdo dhùrátë cilësore që do t’i japë më shumë kùptím të tashmes tënde.

Një person që ju dò shumë do t’ju jápë drítë dhe do t’ju ndíhmojë të dílni nga çdo errësírë që mùnd të ishte afrùar me ju.

E ardhmja juaj do t’ju jápë lùmtùri, do t’ju shèròjë nga çdo plágè si èmòcíonale dhe fízíke dhe shumë rrùgë të reja do ju hápen enkás për ju.

Të gjítha punët që ke kryer apo ínvèstimet do t’ju shpèrblèhen dhe tashmë ju do të mèrrni shumë nga vèmèndja e dùhùr.

Për vírgjèreshët, luanin, peshòrèn dhe akrèpín, jeta do të bèhet shumë me e lèhtë dhe çdo gjë do të jètë e thjeshtë.

Deri më sot ju ishít përbállur me shumë pròblème, por me fòrcèn e brendshme që ju është dhènë, tani ju jèni gáti për t’i pèrbálluar ato.

Krèátiviteti nuk do t’ju mùngòjë dhe kështu ju do të shpètòni në një kohë shumë të shpèjtë nga ato që ju kíshín pèngùar.

Në asnjë moment të jetës nuk do të jèni kùrrë vetëm por shumë njerëz me dashùrinë e tyre do t’ju rrínë pránë për të të ndíhmùar.

Páprítmas në jetën tuaj do të hýjë një rrítje e kònsídèrùèshme në pásùri dhe do ju jèpèt mùndèsía tashmë të bèni gjíthçka që kèni dèshírùar.

Një pròjèt si një “thèsár” do të víjë në jetën e atyre që janë ujòrë, peshq, brícjapë apo të shugjètarít dhe kjo gjë do t’ju mbùshë me vetë-bèsím dhe fòrcè për të arrítur aspírátat që kèni.

Qèndròni me këmbë të tokë dhe ndíqni vetëm ëndrrát që kèni dhe mòs fántázoni gjèra që nuk janë të prèkshme.

Gjëja më e rèndèsishme për jetën tuaj është bèsími dhe vetë-bèsími të cilat nuk do t’ju lènë që të gábòni në asnjë moment dhe kështu ju nuk do të njíhmë më dèshtíme.

Unívèrsi ju párálájmëròn se ju tashmë dùhet që me shumë bèsím të prísni ditën e madhe të rrítjes tuaj në pròspèrítet.

Kush do t’i díjë të gjítha, zgjídhni letrën e fátít dhe mesazhi do shfáqë të ardhmen

Me sígùri shùmica prèj jush kánë dèshírë që të dínë më shumë rreth atyre qe mùnd t’u ndòdhín në të tashmen.

Këtë e òfròn më së miri një lèxím i letrave që sjèllin fát, të cilat arríjnë të kríjojnë mesazhe për ju, bázuar në atë që ju do të zgjídhni.

Mòs i líni pas dore këto kèshílla që do ju jápín, por përmírèsoni jetën tuaj duke u mbèshtètur tek to.

Letra e parë thòtë se nga nèsër dhe deri në fùndin e këtij viti do të jètoni mes një kënaqësíe të pafùnd.

Kjo do të bèjë që në jetën tua të fùtet ëmbëlsía dhe të fílloni pak e nga pak të hárròn ato momente të shkùara që ju kíshín fùtur në një dímènsíon të èrrët strèsí.

Tashmë pèngèsat për ju do të víjojnë të bèhen sa më të vogla dhe e ardhmja juaj kárákterizòhèt nga një numër i gjatë sùksèsesh që i mèrítoni.

Ashtu si një bèkím i çmùar në dýert e fámiljes tënde do të “ngjítet” lùmtùria dhe një válë e fòrtë e një shèndèti të mirë.

Ju dùhet vetëm të mbáni lárt òptímízmin tuaj dhe të mòtívòni edhe të tjerët që të bèsòjnë sa më shumë se jeta nuk ka vetëm çaste të “zèza” por të shòhín gjithnjë me pozítívitet tek drita e bardhë.

Letra e dytë është letra më e fùqíshme e rrítjes si shpírtèrore, fizíke ashtu edhe rrítjes në kárríerë dhe në pròfèsíònalizèm.

Është zgjèdhja më e mirë juaja sepse me këtë letër, si një çels, ju i kèni hápur dýert e sùksèsít jetës.

Trègòhùni sa më shumë áktivë dhe mos ngùrròni që të trègòni pjesëmárrjen tuaj në çdo projekt të mùndshèm.

Përmírèsimi i së tashmes, do të bèjë që për të ardhmen, ju t’i kèni idetë më të qárta dhe të mèrrní vendimet e dùhùra.

Por, nga sot e tùtje, mòs e hárxhòni asnjë sekonde të jetës, duke ndèjtur me persona që po “vjèdhín” të ardhmen tuaj, bèsòjini vetëm vetes.

Letra e tretë, thòtë se ju po i “shùáni” motorët dhe tani dùkeni síkùr po shfáqni shenja lòdhjèje apo se kèni hùmbùr mòtívímin tuaj.

Kjo po ju prísh báláncën e së tashmes, ndáj për ju kèshílla më e vlèfshme është që të “zgjòhèni” sa më parë.

Edhe pse mùnd të ècni me hápa të vegjël, sërish ju dùhèt të trègòni në maksimum dùrím dhe të prísní atë dhùrátë të çmùar që po “gátùhèt” për ju.

Ta díni qártë se 2021 nuk do të mbýllèt pa një dhùrátë të madhe ènkas për ju dhe nëse do të pyesnit çfarë, me mùndèsi të madhe yjet ju fávòrízojnë në pròspèrítet.

A do t’i pránoni gjíthë të mirát? Do të bènit mirë sepse vetëm kështu ju do të trègònit vùllnet dhe ai do të síllte sa më shumë sùksèsín për të víjuar përpárá.

E díní tè fùndít/ Në 25 e 28 tetor ia hèdhín bòrxhève, nùk ju shkòn mèndja cilët

Sa nga ju e kánë idenë se ç’fát është përcáktuar aty lárt në yje, bázuar në muajin që ju kèni líndur.

Me sígùri që ju nuk ia kèni paska idenë e sùrprízave si të mira ashtu edhe të kèqíja që ju prèsín drèjt të ardhmes tuaj.

E ardhmja është një dílèmë e madhe, ndáj dhe nuk dùhet kùrrë të hárròjmë se sa më shumë të mòtívùar të jemi dhe sa më shumë bùjárë të síllemi, aq më shumë do të jèmi në kráhët e një fáti të mbárë.

Viti ka 12 muaj, por në përgjíthësi disa muaj janë shumë të mbárë dhe njerëzít që kanë ardhur në jetë në ato muaj, mùnd të márrín të gjíthë ëmbèlsínë e jetës.

Por, këtë rrádhë në artíkull do të spíkátim disa nga muaj më të mirë që nëse ju kèni líndur në to, do t’ju ndòdhë díçka shumë e madhe.

Prílli, për të líndùrit e këtij muaji thùhet se në víjímësi të këtij viti do t’u mbùshèt jeta me shumë energji të mirë dhe me dáshùri të pafùnd.

Kjo ju shtòn jetën e díni? Mbáse po prísnít lèkë, por dashùri është fòrcá më e madhe ndáj dhe ndíhuni shumë të bèkùar.

Tetori, është një muaj që shumë persona kánë líndur në të dhe për këtë arsye që nga sot e për 7 ditë rrèsht do të hápín veshët mirë se lájmin më të fùqíshëm të jetës e márrín këtë muaj.

Kjo ju lídh me një dètyrim që ju kíshín dhe më në fùnd do t’ua jápín dhe shífra është gòxhá e madhe që ju ta mbýllni vitin 2021 me më të mirát e tij.

Mádje, që të mbáni në mèndje dátën 25 në të cilën do t’u jèpèt një rást për të shprèhur një dèshírë që ju lídh me të ardhmèn.

Gushti, ky muaj kaq i ngròhtë që edhe njerëzít e líndur në të i ka shumë të dáshùr.

Duke qènë se jeni njerëz të qèshur, të bèsùar dhe shumë gùxímtarë, për ju për afèrsísht 30 ditë mùnd të kètë një zhvíllim ose një rrítje në ekònòmí.

Gèzòhùni sepse edhe ata që i kèni përreth dhe në fámílje, do t’i lùmtùroni me këtë ndrýshím madhor që ju e prísnít që prèj 2020-ës t’u ndòdhtè.

Víjoni me rrítmin tuaj dhe mòs híqní dorë kùrrë nga puna dhe idetë tuaja sepse ditë për ditë do të shpèrblèhèsh pak e sáktë.

Qershori, ky muaj i pránverës do të bèjë që njerëzít që kanë líndùr në atë muaj të nísín të prèsín në jetën e tyre një periudhë të máhnítshme ku engjëjt dhe fáti juaj do t’ju rríjë pránë gjíthë kohës.

Një nga “mbùròjat” më të mëdha si dhùrátë nga univèrsí do të márrèsh fáktin se edhe nëse përrèth do të kèni njerëz me lígèsi në zèmèr, ata nuk do të kènjë asnjë sháns t’ju pèngòjnë rrugën e jetës.

Stábílitet do ta kèni jetës dhe asnjë háll nuk do ju shqètèsojë dhe kèshtu dùhèt vetëm të fálèndèròni Unívèrsín për gjithë këtë bèkím.

Ke líndùr në Dhjètor? Epo, për fátin e mirë edhe ju jèni njerëz që do ta gjèni vetën shumë të përkèdhèlur nga të gjitha të mirát që vetëm ti i mèríton.

Në kráhùn tuaj jo vetëm që do të jènë njerëz që nuk do të të lènë të rrèzòhèsh kùrrë, por do kèsh edhe ndíhmë për të përbállùar çdo sfídè jete.

Ju jèni njerëzit e “fèstave” sepse keni líndùr në muajin fèstív dhe kështu jeta juaj për shumë e shumë gjátë do të jètë një lùmtùri e pafùnd.

Ka ndòdhùr nga Hèna, ah lùm si këta njerëz, po u vjèn edhe për 7 ditë

Tashmë hëna e plòtë është kríjuar mbrëmjen e djeshme ndáj dhe tani juve dùhet që në jetën tuaj të prísni ato ndrýshímet të mëdha që víjnë.

Edhe pse yjet mèndòjnë më të mirën për ju, në çdo kohë ka dísa njerëz që janë një kátegòri më lárt në lídhje me çèshtjet e fátit.

Kështu, në páráshíkímin e sotëm do të kèmi shánsín që t’i zbùlojmë se kush janë ato, duke i “skánuar” të gjítha shenjat.

Dhe kështu, ju do të máhníteni kur të zbùloni se kùjt do t’i vèjë jeta “vaj”, në çdo minutë dhe sèkondë të saj.

Femra që do të hýjë në jetën tuaj, dashè, do t’ju òfròjë ide dhe mùndèsi që ju të rríteni më shumë si fízíkisht dhe èkònòmíkisht dhe ditët më të mbárë për ju do të fíllòjnë pas 30 tetorit.

Hena e re kríjòi më shumë fùqí për dèmín, një shenjë kjo që do të gèzòjë për një kohë të gjatë një fízík që do të rríjë lárg nga tèrset dhe sèmùndjèt.

Fèmíjët janë ata që márrín më shumë bèkíme nëse kánë shenjën e bínjakëve, Çdo gjë që ju lídh me fámiljen si shèrre, hálle, bòrxhè dhe pròblème që i kíshít do të márrín udhën pas hënës së mbárë.

Kèni më shumë fát në udhëtime dhe në kríjím të një jete të re jashtë vèndit ju gáfòre dhe për këtë arsye jèni në kohë të shfrýtèzòni çdo mùndèsi èmígrími.

Data juaj me fát, luanë, është 25 tetori që një mik ose mikeshë juaj që është shènja e ujorit do të dhùròjë për ju një pròjekt që vetëm ju díní si ta çòni párá. Puna do ju kthèhèt në párá dhe fítíme.

Nga 22 deri në 30 tetor në punë ju vírgjèrèshë dùhèt të hápni sytë katër, që nga shèfát e deri tek kòlegët se një kùrth mùnd t’ju kríjòhèt nga disa zílíqárë.

Por, aspak shqètèsim se hëna e plòtè të mbròn me një fùqí që nuk thýhèt nga askush.

Trègòhuni më të gùxímshëm që të víhèni re ju peshòre sepse jeni në híje dhe kjo po ju pèngòn që t’ju shtòhèn të ardhùrát. Në punë pas dátës 28 kèrkòni një shpèrblím se në kráhë do kèni fát fínáncíar.

Akrèpí do të dùhèt që të dùròjë të paktën edhe 30 ditë sepse për të dhùrátat janë rrugës. Lajmi më i mirë është se ju mùnd të përfítoni një kòntrátë të re pune.

Nëse ju hùmbí dùrími, shènja e shígjètarít dùhèt të shènòjë në kalendar datën 30 tetor. Një dëshírë do ju rèálizohet, por për momentin vetëm 1 dhe kjo mùnd të jetë në lídhje me një dashùri.

Brícjápí të hápë mirë sytë më 23 tetor sepse nëse ka një bíznès do t’i dùhèt të përbállet me një válë flùksi, ndërsa nëse prèt disa të ardhùrá më shumë në punë, të kètë mèndjen nga data 26.

Kèni ngècùr vetëm për një ide të ártë ju ujorë, por univèrsí ju kèshíllon që ajo fèmër që ju ka për zèmèr do t’ju shèrbèjë edhe si hájmáli, pra thjèsht trègòhùni gùxímtarë për të dálë nga hállí.

Në 7 ditët e fùndít të këtij muaji ty peshk, do të të jèpèt akoma më shumë fòrcè për të përpárùar në kárríèrë. Por, mbáni mènd se në nëntor dùhèt të kùjdèsèni sa më shumë për trùpín tuaj.

Sytë nga qíèlli, dýfísh mbárèsi dhe bèkíme tek fínáncát vetëm për këta

Një nga gjèrát më të bùkura që ju kërkoni të mèsoni për jetën tuaj është të zbùloni se në çfarë rrugë do të víjoni në të ardhmen.

Do të jèni të bèkuar me një jetë të qetë si në shèndet dhe në çdo fushë të jetës, apo do të ècni në mès të hálleve dhe vùájtjeve.

Uníversi ka cáktuar më të mirën për ju dhe dítët me një fát të vèçantë nuk do t’i mùngòjnë askujt, por më párë ju dùhet që t’i mirë-prísni të gjítha dhùrátat që janë përgátitur vetëm për ju.

Në lídhje me të tashmen e jetës tuaj, ky artíkull më shumë do të fòkùsohet në pjesën fínánciare të së tashmes tuaj dhe për më tepër se çfarë prítet që t’ju fòrcòhet nga e gjithë mágjía e hënës së mbárë të sotme.

Të párët ashtu siç e dini të gjithë ju janë gáfòrret, dèmát binjakët dhe të líndùrit dash.

Ç’mesazh i madh vjèn për ju? Është shumë e thjèshtë, ju dùhet vetëm të rríni me këmbë të tokë dhe të shíkoni me òptímízëm të tashmen tuaj sepse tani është koha të bèsh pák më shumë lèk.

Ju mùnd të hábiteni nga kjo, por jeni aq kèmbëngùlës dhe me një shpírt lùftárák dhe vetëm ju dini se si të nxírrni lèkun edhe nga guri.

Por, jo të gjithë vèmèndjen tek párátë sepse edhe shèndèti juaj ka nèvòjë për kòntròll ndáj mùndòhuni që ta bèni një të tillë javës që vjèn.

Po kèrkòni që të jètoni një jetë mes të mirave? Epo, kjo është në dorën tuaj, të fòrcòni shèndètin sa jeni në kohë, pra lèvízni dhe ushtròhuni sa më shumë.

Me cílët do të víjojmë tani. Me sígùri që vèmèndja do të jetë për luanët, vírgjèreshët, akrèpat dhe peshòren.

Sa herë që në jetën tuaj është kríjuar një sítùátë shèrrí apo sa herë që jèni prèkur nga syri i kèq, me bèkímet e hënës së mbárèsive, dítët që ke hásur në pròblème do të të shpèrblèhen.

Pásíoni juaj i brendshëm dhe dùrími që kèni trègùar janë mùndèsitë që do të të jápin vetëm të mira dhe do t’ju òfròjnë shumë mùndèsi që ju të jètoni një jetë me asnjë pèngèsë fínáncíare.

Bèsòni sa më shumë tek fòrcát tuaja dhe vetëm tek vètja juaj dhe si mësim jete, kùjtòhuni se planet tuaja nuk dùhet t’i ndáni kùrrë pasi ka shumë njerëz të lígj që mùnd t’ju kríjojnë tèláshè.

Treshja që ka mbètur është peshqít, brícjapët, ujori dhe shigjètarèt që dùan apo nuk dùan janë njerëz të mrèkùllùèshëm.

Mòs e hárroni që për ju vjèn një kèshillë shumë e vèçantë që dùhet ndjèkur vetëm sot.

Që 2 nga dèshírát tuaja më të mëdha të plòtèsohen, juve ju dùhet që sot në mbrèmje pa shkùar për të fjètur të vèndòsni pòshtë në jastëkun tuaj 2 gjèthe të tháta dafine.

Në një copë të vogël letre shkrùani dëshírát tuaja, të cilat të jenë sa më të prèkshme dhe jo gjèra të pa ímágjínuèshme në realitet.

Dhe gjèja e fùndít është të ndízni një qírí sepse është një ditë e mbárë dhe ashtu do t’ju èci edhe jeta.

Gjíthçka e mirë për ju, si përmírësimi i jetës, ashtu edhe plòtèsími i dy dèshírave, mùnd t’ju ndòdhë párá vitit të ri.

Sot Hèna e plòtè/ Ç’fát po tròkèt, pas 6 ditësh këtyre shènjave ç’do ju ndòdhè

Prítja mòri fùnd ndáj dhe sot bèhuni gáti për një hënë të plòtë dhe shumë të fùqíshme të datës 20 tetor.

Kjo hënë do të plánífíkojë fíllimin e díçkaje dhe fùndín e çdo gjëje të kèqe.

Dhe si për çdo herë këto lloj hënash të mëdha se herë që kríjohen, ndíkojnë për mirë tèk disa nga shenjat.

Në artíkullin e sotëm do t’ju vèçojmë ato shenja që márrin nga një ndíkim shumë të madh nga kjo dùkùri dhe çfarë kèshílle u dùhet të ndjèkín.

Kùjt i vjèn në punë një periudhë me një fítím shumë të madh? Ska asnjë dýshím që është shenja e dashít sepse hëna do t’i fòrcòjë.

Do të “árrátísèni” nga pròblèmet që janë fùtùr në jetën tuaj dhe nuk kèni më pse të shqètèsòheni për të shkùarën e hídhùr.

Nuk dùhet të jesh më stríkt në jetën tënde, por të jeni sa më të dashùr dhe të lírshëm dhe çdo gjë ta bèni me motivim të plòtë.

Tani do ta shíkoni më qártë se sa e mirë dhe e mbárë bèhet bota juaj sepse fùndja në kráhë të rrí përherë Unívèrsi.

Ju të gáfòrres dùhet të ndálni me mendimet nègátive sepse nga 20 tetori kjo hënë e mbárë fùt më të mirát në jetën tuaj.

Pra me pák fjalë në jetën tuaj do të fùtet më shumë energjí si në punë dhe në bíznes ndáj dhe do të shkëputeni nga hállet.

Kështu, jo vetëm që do të shíjoni më të mirën, por edhe mèndja do t’ju pùshòjë nga strèsí. Dùròni pra edhe 5 ditë se díçka e madhe për ju po vjèn.

Për ju peshore, rrùga e jetës do të dӣket më qártë sepse hëna e plòtë me drítën e saj të fòrtë, të ardhmen do ua ndríçojë.

Jeta juaj do të jetë një fùshë me lule dhe do të víjoni të ècni drèjt një rrugë të ardhme, plòt me bòllèk dhe stábílítet.

Kështu, dot mèndoni një nga dèshírát më të mëdha që mùnd të kèni dhe dùròni vetëm 20 ditë për plòtèsimin e saj.

Dita më me fát dhe më e árta e jetës tuaj, do të jètë pák lárg (18 dhjetori) por në atë dítë do të ndíhemi më të bèkùar se kùrrë.

Ju që jèni shenja e tokës, brícjáp, do të fòrcòni themelet e jetës tuaj dhe kùrrë më nuk do ta njíhni vùájtjen për këtë vit.

Mòs mèndoni se ka të pa-mùndùra më në jetën tuaj, tashmë çdo gjë ta bèni me gùxím dhe nuk do të ngècni më.

Nuk do të jèni kùrrë fájtòrë, por gjíthnjë fítímtarë.

Po ndòdh/ E páprítur, shíkòni si ndrýshòn páráshikímí i fátít për pak òrë

Dita e sotme duket si një ditë nòrmale, ndáj dhe në kokën tuaj mùnd të líndë pyetja se çfarë do të ndòdhë edhe për pak orë.

Me hyrjen e datës 20 tetor, në ástròlògjí prítet të ndòdhë momenti më i shumë prítur nga të gjíthë që bèsòjnë, që është hëna e plòtë.

Shumë herë kjo hënë kríjohet gjatë vitit, por ajo që e bèn më të rèndèsishme për këtë periudhë është fákti se ajo njíhet si më e fùqíshmja e gjithë vitit.

Ju dùhèt të mbáni mend se një ditë párá kríjímit të hënës së mbárë dhe të plòtë, ju nuk dùhèt të bèni disa veprime.

Kështu, nuk është e kèshíllueshme që sot të mòs prísni flokët, mádje as të lýeni thòjtë. Nuk dùhet të kònsùmoni shumë ushqím pasi në ditën e sotme, trùpí juaj prítet të mbùshet me më shumë energjí nga qíèlli.

Ju dùhèt të mbáni lárt hùmòrin, pozítivítetin, ndjènjën e afrímitetit dhe të dashùri dhe mbi të gjítha òptímízmin, dhe të gjítha këto do t’ju shèrbejnë si një “bíletë” për të hýrë në dyert tuaja të fátit në Unívèrs.

Kjo dùkùri e madhe do të kètë shumë ndíkim tek njerëzít dhe për këtë ky artíkull do t’ju trègòjë fije për pè se me çfarë dhùráte hënore shpèrblèhet shenja që ju kèni.

Dashi ka prítur që për një kohë të gjátë një njeri t’i fùtet në jetë dhe ti jápë një ndíhmë apo një “dòrë” që ai të zgjídhë hállet.

Kjo është dhùráta juaj më e madhe që do ju víjë, pasi personi do ju shfáqet dhe pròblèmet e bòrxhèt do ua shùájë.

Si një ylber, për demát hëna e plòtë do të shtròjë një rrugë të bègátë që nga 20 dhe deri në fùnd të këtij muaji çdo shèrr në shtëpi dhe çdo mùngèsë lèku, të shùmèzòhèt me zèro.

Mjáft tek puna që je binjak, sepse asnjë pikë hájri nuk po bèn dhe dùke nísur nga e hëna juve do t’ju jèpet një mùndèsi që mòs të kèni më një punë me strès dhe të pa-págùar.

Lajmet më të shumta pas hënës së plòtë për gáfòren víjnë nga jashtë në trájtën e një shpèrblími apo si një kòntrátë punë.

Mùndèsitë janë kaq të mëdha, sa nuk kèni kohë të mèndòheni, por vetëm të përgjígjeni pozítivísht.

Një rrugë e gábùar dhe një strès i shtùar për luanët do të márrë zgjídhje vetëm pas dátës 25 dhe kjo fálë një ndíhme të një femre që ju káq shumë e dòni.

Dùhèt vetëm gjatë kësaj dite dhe deri në fùndjavë të mbáni në xhep fátsjèllèsín tuaj.

Hëna e plòtë ju vírgjèresha do ju mártòjë e díni? Por nëse ju tashmë e kèni një të tillë një gëzím i shtùar ju vjèn në shtëpi dhe kjo si një drítë bèkími do t’ju bèjë që deri në Vitin tjetër të përjètoni më të mirát.

Peshore, përdòr imagjínatën tënde si një “fshèsë” për të lárgùar sa më lárg kùjtímet e kèqíja sepse hëna e plòtë dùhèt të të gjèjë me një zèmèr të hápur dhe me një mèndje të qetë.

Lajmi më i madh për ty akrèp është se në një periudhë prèj 20 tetorit deri më 30 nëntor ti do të jèsh një nga shènjat që do t’u òfròhet më shumë mùndèsi në jetë. Po i shfrýtèzòve në fávor, ia hòdhe.

Kárríera është dhùráta më e madhe që shenja e shígjètarit do të márrë si bèkím nga fùqía e hënës. Kjo ju sjèll ose një përgjègjësi më të madhe, ose një punë si shèf me të ardhura për të jètuar si në lùks.

Dy dëshírát e tua, brícjáp, që deri më sot i kè mbájtùr në sirtar do të të márrin rrùgën e rèálizímit dhe për këtë arsye ti do të kesh si páránë dhe dashurinë. Fùndja, a nuk janë këto që kèrkòve.

Dy nga personat që po síllni lígèsi në jetën e ujòrít, do të zhdùkèn për të mòs u kthýer më, sepse ju do të mèrrni bèkímin e çíltërsísë së shpírtit dhe të páqès së mèndjes. Ditët më të árta do t’I kèni në nëntor.

Nëse deri më sòt nuk kíshít gùxùar në bíznès, për peshqít kjo hënë do të sígùròjë shumë mbárèsi, ndáj dhe lùani vendit, sepse o e bèni tani, o nuk e bèni më kùrrë.