Sápo e thá me dètaje çfarë ndòdh: Hèna e Plòtë plòtësòn dëshírat kësaj shenje

A jèni gati të zbùloni për secilën shenjë se çfarë ajo ka páráshíkuar për këtë fùnd Shkurti dhe mbí të gjítha për ardhjèn e madhe të Hènès së plòtë?

Në artíkùllin e tanishëm ne do t’jua lístòjmë edhe për shenjën tuaj ndáj dhe mrèkùllohuni!

Për të líndùrit Dásh, dèshirë për t’u lárgùar nga e zákònshmja, zgjèrímin e hòrizònteve, tèrhèqje për gjërat e reja, vèndet, sítùatát, njèrèzít.

Do kthèhèni Dáshí tipik, që i pèlqèn të udhëtojë dhe të sfídòjë sùksesín, dashùrínë, fatin e mirë. Yjet e së ardhmes së afërt thònë se do të jèni mirë, por në bíznès kèrkòni kèshílla nga një më i mènçur.

Të shenjës së Dèmít, argùmènte në lídhje me lèkèt këtë periudhë. Pas shumë shpènzímeve në shtëpi, vònèsave në të ardhurat e shkáktùara nga Merkuri, këto ditë të fùndit të muajit janë të mbròjtùra nga Hëna pozítive që, do t’ju bèjë një sùrprízë.

Sa për Bínjákët, Sátùrni tani është fòrcá juaj më e rèndèsishme dhe me ndíhmèn e tij mbáni kokën në kùndèrshtíme ardhshme plánètare, por është më mirë të mos prísní për pròblèmet, por çòjini përpárá të gjitha. Në fínánca do të kèni fat me bòllèk.

Ju të dáshur të Gáfòres, në ajër ka gjíthmònë një gjë që pèngòn shèndètin dhe ju bèheni shumë të ndjèshèm kur Sátùrni është në Brícjáp, por nuk ka nèvòjë për ta tèprùar me iníciatívat. Yjet e tjerë janë të gjítha me ju. Hëna e re dhe e plòtë do t’ju mbèshtèsë shumë në punë apo në bíznès.

Mbrètèrit ata që janë Lùan, momenti më i rèndèsishëm i një muaji që nuk kèrkòn aq shumë është dáta 28 shkurt dhe 06 marsi.

Kjo do të jetë një vèrifíkim i rèndèsishëm i gjërave të krýera deri më tani dhe në të njëjtën kohë, hëna dhe yjet do të hápín një rrugë të re për ju. Në fùndjavë një sùrprízë ju prèt në lídhje me dashùrinë dhe bèkímin në fámílje.

Shenja më e ëmbël e Vírgjèrèshës, Hëna në Bínják është një shqùar për ftòhjèt, dhímbjèt rèùmátike, strèsín nèrvòr. Kèrkòni një vend të qètë, ndòshta në natyrë dhe qètèsòni sa më shumë mèndjèn dhe trùpin se do të kèni nèvòjë për shumë energjí.

Për Peshòrèt, ky fùnd i Shkurtít do të jetë periudhë plòt fat. Tákime të kèndshme që sjèllin frýte pozítive, nëse dùhet të punosh ose të bísèdosh me shumë njerëz.

Ju e dini se si të mèrrèni me díplòmáci, ju do të síllni në shtëpi një rèzùltat të mirë. Shumë hùmor dhe energjí bèkùesè do t’i hýjë fámíljes tuaj nga data 27 shkurt.

Sa për ata që jánë Akrèp, Vènùsi hýjnòr ende kèndòn për dáshùrinë tënde! Pas tri ditësh në shenjën tuaj kthèhet i gjíthë fati Kështu që deri në fíllím të Marsit ke kòhë të të plòtèsohen dèshírat. Sùkses do t’ju víjë edhe në fùshën pròfèsíonále.

Njerëzít e Shígjètárit, siç u thá më herët, ky fùnd Shkurti ju ka rèzèrvùar një Hënë jo míqèsore, kështu që kùjdèsuni sa më shumë të shíkòni ku hídhní hápát. Periudha juaj më e mbárë do të víjë në 10 ditët e párá të Marsit ndáj edhe pak dùrím e dashùr.

Shenja e Brícjápit, ju kèni një Hënë kríjùese dhe pròdùktive në fushën e pùnës dhe bíznèsit. Nuk është e nèvòjshme të jíni në punë, në bánkë, për të kòmbínuar bíznesín, vetëm kùshtòjini vèmèndje se cilin do të tákòni gjatë këtyre ditëve. Deri në fùnd të Shkurtit, kùjdès me bòrxhèt!

Ata që janë më me fat këtë vit janë Ujòrët ndáj fíllòni të ndíhèni më të lírë në veprime, rèzòluta, vèndíme. Këtë periudhë do të kèni Hënën në fushën e pùnës, gjërat do të fíllòjnë të rrjèdhín më mire në márrëdhèniet pròfèsíonále. Dáshùria ndrín, pròblèmèt kápërcèhèn, Marsi ndèz pásíonín.

Dhe në fùnd për Pèshqít, gjíthashtu dùhet t’i kùshtoni vèmèndje shqètèsimeve bánále sèzònále, Mèrkùri së shpèjti do të jetë në Shígjetár, së bashku me Jùpíterin, do t’ju dùhet të gjèni jo vetëm më inícíativë në áktívitète, por dùhet të trègòheni edhe më të fòrtë fízíkisht.

Vlèn të thuhet se shpèjt rikthèni energjítë, por më mirë të mòs rrèzíkoni me Hënën në Bínjákë. Në 27 shkurt do të kèsh fat dhe dáshùri.

Ajo sápo e thá: Hëna e plòtè, pas 30 ditësh shenjat me fat të mbárë dhe bèkùar

Edhe vetëm 48 orë na ndájnë nga kríjimi i Hënës së plòtë të 27 shkurtit e cila do të sjèllë një energjí shumë të madhe aq sa ju kèni mùndèsínë më të mirë për të plòtèsùar ëndrrat tuaja.

Astròlògjíkisht kjo hënë e plòtë do të ndíkojë për mirë në jetën e disa shenjave që në këtë periudhë janë shumë të mbèshtetùrá si nga Universi, edhe nga fùqía e Hënës.

Artíkulli i sotëm do t’i zbùlojë të gjítha shenjat që hýjnë në një valè bèrèqèti dhe mírèsi dhe për 30 ditë dhe më shumë ato do të ndíqèn nga një fat shumë pozítiv.

Le të fíllojmë me Dèmát që janë një nga shenjat më të ëmbla dhe një nga njerëzít më të mirë të këtij planeti. Mos t’u bèhèt shumë qèjfi se mos u hýn vetja në qejf.

Kjo shenjë do të kètë një mbárësi pas datës 28 shkurt dhe në javët e párá të marsit lájmín në të madh do ta márrë nga vendi i punës. Të shprèsòjmë për mirë!

A mùnd t’i bráktísë fati Bínjakèt? Kjo nuk do të ndòdhte kùrrë sepse janë një shenjë që vèç të mira dinë të bèjnë dhe nuk kanë asnjë mèkát mbi supe.

Pròspèriteti do t’i ndjèkë pas 30 ditësh ku do të mùnd të márrin një shumë të májme párásh por edhe një lájm pozítív shèndètèsòr do t’i bèjë të gèzùar.

Gáfòrja është shenja që fati i ka hèdhùr grèpát dhe për këtë periudhë çfarëdo që të bèjnë do t’u rèálizohet pa hásùr në asnjë tèlash apo pèngèsë. Disa të ardhura ose një punë e mirë i prèt për 30 ditët që do të pásòjnë.

Sa për ty o Shígjètár një mùndèsi e madhe do të të jepet në kárríerë. Híq dorë nga ajo punë e lòdhshmè që po kryen pasi një pròpozím do të márrèsh në 8 mars dhe më në fùnd do të pùnosh vetëm ku të dò zèmrá.

Persònat e zèmrès prèsín një dhùratë ròmántike nga ty sepse vetëm ata e dinë sa të ëmbël e kèni shpirtin ndáj kjo është koha që të rèágoni sepse të gjítha të mírát do të kthèhèn pas.

Asnjë nuk mùnd t’i mùndòjë më Ujòrët që nga kjo jetë dhe nga ky vit do të prèsín vetëm të mira në çdo fushë. Një lajm i ártë është se ùjòrët bèqár pas 15 marsit mùnd t’u mbùshet zèmrá me shumë ndjènja dashùrie.

Ata që janë ujòr të mártùar dhe me fèmíjë gjatë kësaj períudhe nga Universi për fèmíjët tuaj do të ketë 100-físh mbròjtje për shèndètin e tyre.

Për 30 ditë, Vírgjèrèsha do të mbýllë me një fùnd pozítiv një háll të madh që e kishte zènè dhe tashmë është koha të ngrèjë kokën lárt dhe të bèsòjë më shumë se në jetën e saj do të víjë mírèsía.

Sítùata e jetës tuaj nís të rrègùllohet nga fùndi i muajit Mars dhe ajo që do t’ju lùmtùròjë më shumë është fakti se ju do të vlèrèsòheni fínáncíárisht për atë që mèrítoni në të vërtètë.

Lísta e fatlùmëve mbýllet me Brícjápèt që do të kènë tri mùndèsi nga Universi. Një bèbè, një rrítje páge dhe ata që janë bèqár prèj kohësh për fat të mírë mùnd të líndè një mártèsë.

Edhe kjo shenjë ka një kùròrë të madhe të fatit mbèshtètës mbi kokë ndáj dhe pas kríjímit të Hënës së plòtë dùhet të bèjë gáti listën e dèshírave që ka.

“Nga 25 e 28 shkurti bèjnè námín me lèk”/ Ja shènjat me kaq shumë fat

Muajit shkurt edhe pak ditë dhe po i vjèn fùndí, por ju mòs kùjtoni se sùrprízat kanë mbárùar.

Do të jètë një periudhë shumë e mirë sepse edhe pak ditë do të ndòdhë dhe Hëna e plòtë e shkurtit (më 27 shkurt) dhe jeta e shumicës do të bèhet akoma edhe më e mirë.

Kjo periudhë e jetës tuaj do të márrè një ngrítje dhe më së shumti për disa shenja të cilat në këtë moment janë në sfèrèn e fávòrízímeve të Universit.

Në artíkùllin e sotëm dhe do t’ju trègòjmë për ato shenja që nga sòt dhe deri në fùnd të shkurtit, do të pèrjètojnë një ngrítje èkònòmike.

Jo për çudi të párët në listën e më të mírëve janë Dáshèt, që këto ditë dùhet të bèhen gáti për shumë gjèra të mira dhe krýesòret janë se për ta do të zgjídhèn shumë pròblème të së shkuarës.

Do t’ju kríjòhen me shumicë mùndèsi nga më të ndrýshmet por ajo që do t’ju shíjòjë më shumë është fákti se mùnd të pèrjètoni edhe ngrítje në kárríerë.

Çdo gjë do të ndòdhë brènda pak dítësh dhe do të shòqèròhet me shumë qètèsi duke ju bèrè që ju ta hárròni strèsín.

Edhe për Bínjákët vjèn një moment aq i bùkùr dhe aq i artè, sa do të mrèkùllohen me ndrýshimet në jetën e tyre si në dashùri ashtu edhe tek të árdhurat.

Unívèrsi do të bèjë të mùndùr që dísa persòna me zèmèr të zèzè të lárgòhen nga jeta juaj dhe kjo do t’ju hápë shumë mùndèsítë për një rrítje të madhe èkònòmike.

Do të kèni pak ngárkèsë në punën tuaj, por kùjdèsuni sa më shumë për shèndètin pasi ajo është gjèja kryesore dhe mbí të gjítha mòs e tèpròni me íláçèt qètèsùesè.

Për shenjën e Lùánit do të víjë një moment në jetën e tyre ku ata do të zgjèdhín vetminë për të hárrùar disa njerëz që u shkáktùan dhèmbjè koke.

Për këto ditë të fùndit të shkurtit, fati i fávòrizon shumë në fínánca dhe mùnd të márrin ose një shpèrblím të hershèm ose një pròpòzim për ngrítje páge.

Mòs u nxítòni për asgjë në jetën tuaj dhe hídhni hapa të qètë dhe të sígùrt sepse juve Universi ju ka cáktuar një rrugë të mbárë dhe aty dùhet të ècni.

Në Mars do të mèrrni më shumë bèkíme në dashùri dhe shumë fòrcè për shèndètin tuaj. Mùnd të bèni një blèrje që kaq shumë e kèni dèshírùar ose mùnd të ndèrròni shtëpi pasi ju ka prèkùr mònòtonia.

Sa për shenjën e Akrèpít, ju dùhet që këtë periudhë të rríní sa më lárg atyre që kánë qèjf të shkáktòjnë sa më shumë shèrrè dhe zènká.

Fòkùsohuni shumë tek ëndrrat tuaja sepse këtë moment të jetës tuaj ju do të kèni tèpër fat dhe dùhet që ta pèrdòrni për të rèálizuar çdo èndèrr të jetës.

Plánet mbájini vetëm për vete dhe mos ia thòni askùjt tjetër, ndërsa për këtë javë të fùndit mòs mèrrni asnjë bòrxh sepse lèkèt do ju shtòhèn nga muaji Mars.

Dhe ne fùnd për Brícjápèt, káloni këtë periudhë sa më shumë kohë me të afërmit tuaj ose me njerëz të tjerë që ju i mbáni sa më thèllë në zèmèr sepse ata do t’jua pástròjnë shpírtin nga të gjítha brèngát.

Do t’ju mbèshtèsín shumë miqtë tuaj të vjètër madje me anë të tyre do të márrèsh shumë ide për një ngrítje rèale èkònòmike.

Nga fùndí i javës shíjòjeni sa më shumë sepse do t’ju víjnë 2 lajme të mbárá që fámíljes dhe juve do t’ua shtòjnë më shumë gèzímin.

Nëse kèto kohë díkùsh ju kèrkòn ndíhmë, ju dùhet që t’ia jèpni, ndërsa nëse ka nga ata që tèntòjnë t’jua mbùshín kokën me ide të kòta, lárgòhuni sepse ua kánë me të kèq.

Gáti? Na trègo Emrín, të thèm Páráshíkimín e Madh ç’ju ndòdh për 30 ditë

Shumica e njerëzve janë të bíndùr se me anë të numrave ata arríjnë që të shòhin apo të lèxòjnë shumë shenja që po i jèp fati i tyre.

Por, a e díni se një nga mèsazhet më të sáktë për të tashmen dhe të ardhmen tuaj mùnd t’jua japë vetëm emri juaj?

Është shumë e vërtetë! Tek gèrma e parë e emrit tuaj fshíhen shumë të dhèna që Universi ua ka caktuar vetëm jùve që në líndjen tuaj.

Për shèmbull, një persòn i cili quhet Fatmír dhe i nís emri me gèrmën “F” ai persòn duhet që më pòshtë në këtë artíkull të lèxojë për fatin e njerëzve që u fíllon emri me këtë gèrmë.

Astròlògía shqíptare sot vèndosi që të víjë me një páráshíkim të pa-zakòntë ndáj dhe ju dùhet vetëm të gjèni në këtë ártíkull shkrònjën e parë të emrin që kèni dhe ajo do t’ju lèxòjë për fatin që ju vjèn.

Le të fíllòjmë pa hùmbùr më shumë kohë!

Nëse juve ju nís emri me shkrònjat A,B,C,Ç,D,DH,E dhe F

Jeta juaj do të bèhet shumë më e bùkur dhe deri më dátën 13 mars do t’ju dùhet që të prísní sepse ajo do të jetë dita ku do të sjèllë të gjíthë fatin e mbárë për ju.

Ju jèni një bèkím kokë e kèmbë dhe e tashmja juaj do të jetë shumë e qètë dhe pa asnjë háll ndáj dhe ju dùhet që të shíhni vetëm drèjt të ardhmes tuaj e cila do të shkèlqejë edhe për pák.

Në lídhje me fùshën e dashùrisë, çdo gjë do të pásòhet me ndjènja të ëmbla dhe shumë romántízëm dhe për ju do të kètë në krah vetëm energjí dhe válë të qètè dhe pozítíve.

Shèndèti është pika ku dùhet që të trègòni kùjdès sepse ju nuk dùhet që të háni brùmra për 2 muajt që víjnë si edhe shumë kùjdès me sheqerin këtë periudhë.

Për sa i përket èkònòmisë, një rrítë të vògël do ta mèrrni më 28 shkurt, ndërsa në 13 mars është dita që ju do të mbùshni sa më shumë xhèpat tuaj.

Nëse juve ju nís emri me shkrònjat G,GJ,H,I,J,K,L, LL, M, N dhe NJ

Për këta që u fíllon emri me këto gèrma dùhet që të kènè shumë kùjdes nga nesër e deri në fùnd të marsit.

Do të jètë një periudhë që do të sjèllë si ulje ashtu edhe ngrítje në jetën tuaj, por ajo që ka më shumë rèndèsi është që ju të jèni gjíthë të mbròjtùr nga syri i kèq.

Ndáj dhe nuk ju kùshtòn asgjë që gjátë kësaj periudhe në të gjítha sendet që mbáni kur jeni jashtë shtëpísë, të mbáni një hùdhër ose atë objèkt që ju sjèll fat, me vete.

Kèni hárrùar dashùrinë dhe kèni hárrùar se jeni një shpirt që ka shumë ndjènja ndáj dhe këto kohë kùshtòjini më shumë rèndèsi fushës së dashùrisë.

Mòs kònsùmòni alkòl dhe as dùhán të páktën për 20 ditët që do të víjnë sepse është një pèriùdhë kjo që shèndèti juaj mùnd të jetë disi i dòbët.

Në lídhje me párátë, do të láni 2 bòrxhè deri në 15 mars, ndërsa një rrítje në punë dhe në págè shíhet vetëm në fùnd të muajit Prill.

Nëse juve ju nís emri me shkrònjat O, P, Q, RR, RR, S dhe SH

Juve që kèni këto gèrma díjeni se keni në mèndjèn tuaj 2 dëshira që ju “qán” shpirti deri sa t’ju plòtèsohen.

Lajmi i mirë është se pas 10 ditësh do t’ju rèalizohet njëra prej tyre ndërsa të tjera pas mùajit shtator.

Është koha që ju të rríni më shumë afër bashkèshòrtit apo fèmíjëve tuaj dhe nëse ju jeni ende bèqáre, në 10 ditëshin e párë të Marsit do të jetë periudha më e mire për të gjètur një shpírt bínjak.

Mòs e líní shèndètin pas dore dhe një kèshíllë shumë e madhe për ju është se dítën e premte dùhet të kryeni se s’bèn një kòntròll për të párándálùar díçka sèríozè.

Këto kohë ndálòni së márri lèk bòrxh pasi për 15 ditët që do të víjnë do të kèni një mbèshtètje të madhe të një fati tek fínáncát.

Nëse juve ju nís emri me shkrònjat T, TH, U, V, X, XH, Z, ZH dhe Y

Është koha që ju të “hápni shámpánjën” pasi prej shumë kohësh e kèni prít13r këtë moment.

Për ata që e kánë një punë më në fùnd do t’u mèrrèt párásysh ai pròmòvimi i madh ndërsa ju të tjerët që nuk e kèni do t’ju bèhet një òfèrtë.

Bèkím i madh në energjí hýjnòre dhe në dashùri e mbárësi vjèn për fámíljen tuaj në fùnd të Marsit, ndáj dhe deri athèrë rùani qètèsínë.

Kùjdès këto kohë nga ëmbëlsirat sepse po e frýní shumë trùpin tuaj dhe kjo mùnd të sjèllë diçka sèríoze.

Sa për lèket? Do të jetë një periudhë e mirë sepse puna e re apo ngrítjet në punë do t’i shtòjnë zèròt në llògárinë bánkáre.

“Hëna e plòtë”, Si t’i plòtèsòni èndrrát dhe si të kèni shumë fat në të ardhmen

Shumë shpèsh ndòdh që të kríjohet Hena e plòtë dhe ky fènòmen ka një ndíkím shumë pozítiv si në atmòsfèrë ashtu edhe tek jeta e njerëzvè.

Në shùmicën e rasteve thùhet se sa hèrë që ndòdh një Hënë e plòtë, jeta juaj mùnd të permírèsohet më shumë dhe në të njëjtën kohë ato dèshira të mëdha që kèni kríjuar mùnd t’ju bèhen reálitet.

Një nga ástròlògët më të fámshëm në botë, Stèfáni Gèjlíng, thotë se sa herë ndòdh një cíkël i Hënës së plòtë, ajo sjèll një energjí të madhe tek qèníet hùmane (njerèzít).

Në këtë mënýrë gjatë kësaj períudhë kòhòre ne mùnd të shíkòjmë ëndrra më të fòrta dhe më të qárta, kjo fálë fènòmenit të kríjimit të Hënës.

Ajo shtòn se sa herë ndòdh kjo dùkùri, trùpit tuaj do t’i shtòhet një fùqí më e madhe dhe një energjí e plòtèsuar shtesë e cila do t’ju jápë më shumë mòtívim dhe bèsím.

Dhe kështu në të njëjtën kohë, ju mùnd të rèalizoni ëndrrat tuaja dhe të bèni të prèkshëm qëllimet që i kèni vèndosur vetes në jetë.

“Gjatë natës dhe píkërisht në mòmentin që ju jèni duke fjètur, fùqía e madhe që vjèn nga hëna e plòtë do të hýjë në trupin tuaj dhe do të ndíheni më të gjállë dhe energjík”, thotë ajo.

Kështu sipas ástròlògès, mendja juaj do të “pásùrohet” ,e shumë ide të reja se si ju të ndíçoni të ardhmen tuaj dhe çfarë plánesh të kríjoni.

Mádje nëse do të kèni ngècur në pèngèsa, kjo fùqí e madhe që do t’ju víjë, do t’ju shèrbèjë në fòrcè dhe në ide se si ju të kápèrcèni çdo pròblèm të shfáqur përbállë jush.

Ja pra pse gjátë kësaj pèriudhe dhe sa herë që ndòdh hëna e plòtë është mirë që ju të kèni një letër me dèshirat tuaja të shkrùara ose t’i kèni këto ëndrra dhe dëshira në mendjen tuaj.

Si të bèni që ëndrrat tuaja të plòtèsohen më shpèjt me fùqínë e Hënës së plòtë?

Një nga kèshíllat më të mènçura është: Të kríjòni një qètèsi në mèndjen tuaj dhe të ánálízoni në detaj se çfarë i mùngòn jetës tuaj.

Më pás me shumë bèsím, i thòni vetës tuaj se ato qèllime dhe ëndrra do t’ju rèálizohen në kohë.

Madje, edhe mùnd t’i shkrùani në një letër dhe t’i vèndòsni afër drítares në kohën kur ndòdh Hëna e plòtë.

Sa herë që ndòdh Hëna e plòtë, párá se të flíni në darkë, bèjíni vetes tuaj një pýetje se kur do t’ju plòtèsohen dëshirat tuaja dhe gjatë gjùmit do të mèrrni një përgjígje me shenjat që ju shfáqèn nga dríta që hýn nga hëna.

Mùnd edhe të shíkoni data ose shenja të ndrýshme gjatë gjùmit tuaj por me shumë sígùri që do të mèrrni një përgjígje.

Për t’i bèrè dèshírat më të fùqíshme një tjetër kèshíllë me shumë vlera është që sa herë të ndòdhë ky fènomèn ju dùhet që të shkrùani ëndrrën ose dëshirat tùaja në një letër.

Më pas ta líní në dritaren ku shíhet hëna dhe atë natë të ndízni një qírí me çfarëdo-lloj ngjýre.

Hëna e plòtë do t’ju shfáqë shumë mùndèsi në jetën tuaj dhe do t’ju pásùròjë me bèsím dhe me një fat të madh për të fítuar çdo sfídè.

Të gjíthë kèmi nèvòjë për pak më shumë fat dhe sa më tèpèr nga kjo “mágjí” në jetën tonë.

Na trègo muajin kur línde, t’ju thèmí çfarë fati do kèni hálláll në jetën tuaj

Thùhèt se shumë njerëz kánë líndur në muajt e verës dhe janë shumë të ngròhtë, ndërsa disa atë tjerë që kanë ardhur në jetë në muajt e vjeshtës janë dísi të zýmtè.

Gjíthsesi kjo tèori dhe shumë të tjera si kjo, mbètèn ende enígmè, por ajo që ka më shumë rèndèsi është se çfarë fati ju është cáktùar në jetë bazùar në muajin kur kèni líndùr.

Për këtë arsýe në këtë ártíkull ju dùhet vetëm të na trègòni se në cilin prej muajve të vítít kèni ardhur në jetë dhe ne do t’ju trègòjmë se ai muaj çfarë fati ka márrë nga fùqía e Universit.

Díjeni se shumë sùrpríza do t’ju ndòdhín dhe mjáft gèzíme do të kèni në të ardhmen tuaj të afèrt sepse për Universin të gjítha kríjèsat hùmáne janë të bárábárta.

Viti 2021 deri më sòt ka sjèllë një atmòsferè të qètë dhe thuajse shèrùese për të gjítha vùájtjet e lèna nga viti që sápo shkòi.

Dhe ashtu siç thòtë edhe shprèhja “ju nùk kèni párë gjë akoma”, një gjë është e sígùrt se në këtë 2021 shumë ditë më të mira dhe të bègáta do të víjòjnë të víjnë në jetën e gjíthkùjt.

Muajt e líndjes janë të fávòrízuar me bèkímet e Universit dhe secili prej tyre ka márrë një fùqí të veçantë nga Hëna që është pláneti i mrèkùllive dhe ajo do të bèjë më të lèhte dhe më të bùkùr jetën tuaj.

Çfarë fati ju është cáktùar bazùar në muajin kur kèni líndùr?

Për të ardhùrit në jetë në Janar dhe Shkurt, Universi ka pèrcáktuar një të ardhme me sa më pak pèngèsa dhe jeta e tyre ndíqèt nga një fat i veçantë dhe një prospèrítet gjíthnjë në rrítje.

Këta njerëz dùhet që t’i jápin sa më shumë fòrcá punëve publike apo prívate që kánë pasi në këtë vít do të njòhín vetëm ngrítje dhe do të kènë 3-físh më shumë të ardhura.

Ata që janë líndùr në Mars dhe Prill janë të bèkùar si në fùshën fínáncíare ashtu edhe në atë shèndètèsore dhe për këtë vit është një shenjë e mirë për ta se do të gèzòjnë një trup të fòrtè dhe pa hálle.

Ju kùjdèsuni për kílet tuaja dhe mòs píní thuajse asnjë íláç sepse trùpi juaj është shumë i fòrtè dhe ato nuk do të kèni nèvòjë.

Në fíllim të Marsit nísní një díètë sa më të shèndètshme për 20 ditë rrèsht ndërsa në lídhjè me lèkèt në javën e párë të Príllit do të ndòdhë një mrèkùlli.

Si femrat dhe meshkujt e líndùr në Maj dhe Qershor, dùhet që të mbájnë mènd sa më gjatë 2 javèshín e fùndit të Majit sepse do të kènë shumë shánse që të rrísín më shumë sítùatèn e lèkève.

Nga fíllimi i Qershorit do të kètë pròpòzime për martèsë për ata që janë ende bèqár, ndërsa ata që tashmë kánë një fámílje me fèmíjë do t’u víjë një lájm i mbárë dhe mbáse një udhëtim jashtë shtètit për të nísùr një jetë të re.

Persònat që kánë ardhur në jetë në Korrik dhe Gusht do t’u mbùshet zèmrá e tyre plòt me ngròhtèsi ashtu si në stínën kur ata kanë líndur.

Fati i tyre më i madh do të jètë në energjínë mbròjtëse që atyre do t’u víjë për gjatë gjíthë vitit nga 3 èngjèjt e tyre të páqès. Këta njerëz nuk i prèk syri i kèq sado të líg të jetën njerèzít.

Dhe në fùnd të kësaj vere ju mùnd të nísni sèrísh punën tuaj por me një ndrýshim të madh sepse do të márrèsh një rol me më shumë lèk si një pèrgjègjès.

Edhe ata të líndùr në Shtator dhe Tetor këtë vit do të çlíròhen nga ajo bárrè e rèndè që u kríjòi viti i shkùar dhe një lájm i mirë është se ky është víti ku ata çlírohen nga bòrxhèt.

Në fámíljet tuaja do të lárgòhen shèrrèt, por kùjdès nga një persòn që (femër) që ju jep gjátë gjíthë kohës disa këshilla që juve ju dùken të gábùara. Rríni lárg kësaj dhe mòs ia víní veshín.

Kèshílla më e madhe për ju është se në 20 ditëshin e párë të shtatorit do t’ju dùhet të mbështeteni në fùqínë mbròjtèse të hudhrës si fatsjèllës ndáj dhe mbáje 20 ditë në xhep se ato dítë mùnd të jèni lèhtèsisht të prèkshèm

Për njerèzít e líndur në Nëntor dhe në Dhjetor, mùnd të kètë një fat rísí për këtë vit sepse këta njerëz sýnojnë të nísnin një jetë të re dhe kánë disa ëndrra.

Në mes të këtij vitit ëndrrat tuaja mùnd t’ju bèhen si rèálitet ndërsa ajo që ka më shumë vlèrë është se këtë vit dhe pse jo gjatë Majit ju kèni shánsè të jeni fítùes i lòtárísë.

Kùrsèni disa të ardhura deri në muajin Maj pási nëse ju jèpet shánsi të udhètòni jashtë, do t’ju dùhet që të jèni të pèrgátitur më párë.

Hëna sjèll fatin tuaj! Shíkòje të Ardhmen e Sáktë, sipas Shenjës që Kèni

Të gjítha shènjat dùhet që të kènë sa më shumë vèmèndjen këtu pasi ky është një páráshíkim që nuk dùhet hùmbùr.

Në këtë artíkùll do të grùpojmë të gjítha shenjat tuaja dhe do t’ju jápim nga një mèsázh me shumë vlèra që pèrcákton të ardhmen e afërt që mùnd të ndòdhë në jetën tuaj.

Ju mùnd të pýesni se çfarë ka rezèrvùar fati për ju?

Kjo është një pyetje që mèrr përgjígjen me shumë lèhtësi pasi në párashíkim thùhet gjíthçka që ju dòni të díní.

Bèsòjini shqísáve tuaja dhe më pòshtë gjèni shenjan tuaj që kèni qëkùr kèni líndur.

Është një mèsazh shumë i bùkùr dhe mjáft i rèndèsishëm ndáj dhe zbùloni se çfarë ka rèzèrvùar fati për ju.

Për Dashín, Dèmat dhe Bínjakët, yjet páráshíkojnë fítòren për ju, ndáj dhe ju dùhet të fílloni me vèndosmèri një bíznès dhe mòs ta shtýní këtë vèndim.

Fati është në anèn tuaj.

Këto shenja edhe 10 ditë hýjnë në një sfèrë të re të Universit ku do të drèjtòhen vetëm nga mírèsitë.

Ky është një lájm shumë i mirë për ju, pasi do të ndíhèni të bèkùar dhe do të çlíròheni nga ndjènjat e kèqíja.

Shumë plane plòt me bòllëk e bèrèqet po vjèn në të ardhmen tuaj.

Një persòn që ju dashùron shumë do të hýjë më shumë në jetën tuaj dhe do t’ju dhùròjë një armòsfèrë pozítíve.

Për shenjat e Gáfòres, Lùanit dhe Vírgjèrèshës, yjet páráshíkojnë një situatë e pákèndshme që mùnd të líndë mes ju dhe një pèrsòni tjetër.

Kíni shumë kùjdès, ky persòn nuk është ai që mèndòni.

Dùhet të jèni shumë të kùjdèsshèm.

Mùndòhuni të mos i zbùloni askùjt sèkrètèt dhe planet tuaja për të ardhmen që kèni përpárá.

Dhe mòs hárròni se nëse ka një persòn të kèq që mùnd t’ju rríjë afër, kjo nuk do të thotë që të gjíthë të tjèrët janë të tíllë.

Shenjat e Pèshorès, Akrèpát dhe Shígjètarët, yjet thònë se për ta është koha për të dálë nga hija!

Mos ngùrròni të vèndòsni qëllime dhe t’i arríní ato.

Universi ju jep fat, lèhtèsi dhe sùksès. Por është më mirë të lèvizèsh dhe të shíkoni mirë ku po i hídhní hápat tuaj.

Mùndòhuni të káloni më shumë kohë me një person që po u shfáq shumë ndjènja dhe ky person ju dashùròn pa kùshte ndáj dhe jèpni energjí pòzítive dhe humor.

Për Brícjápèt, Ujòrët dhe Pèshqít, yjet páráshikòjnë që dùhet të kèni kùjdes në punë.

Bèni të gjitha dètyrat që ju ngárkòhen dhe pèrpíqùni të mos mèrrni pèrgjègjësi të tèpèrt.

Trègòni se jeni shumë të mòtívùar dhe të gùxímshëm dhe kështu do të bíní në sy për mirë dhe për ju pas 2 muajsh do të víjë një pròpòzím për një vend pune më të lártè.

Dhe bèhu gáti gjíthashtu! Shumë shpèjt ju prèt një njòhje e pazákontë me një persòn bíònd dhe me sy bojèqíelli.

Ndòshta ky do të nísë një ròmáncë shumë të ëmbël dhe pse jo një pèrrállë e shkèlqýer ròmántike.

Do ju lèrè pa gjumë: Pas 15 ditësh Fát, Mbárèsi e Bòll me Lèk për disa shenjat

Kjo javë që vjèn do të sjèllë dhe rrùgëtímin e fùndit të muajit shkurt dhe do të hýjë në një periudhë shumë të mirë në jètën e gjíthkujt sepse shùmica prej jush mùnd të ndrýshòjnè gjèndjèn fínáncíare.

“Njerëzít do të hábíten kur të shòhin se sa shumë do t’u pèrmírèsohet jeta èkònòmike dhe se sa do t’i shtòjnë të ardhùrat”, thotë ástròlògía shqíptare e cila nuk gábòn kur bèhet fjalë për të lèxùar yjet.

Një fat shumë i madh do të dálë përbállë disa shenjave të cilat prej një kohe shumë të gjátë kanë vùájtùr hálle fínáncíare dhe tani do të fíllojnë jo vetëm të mbùshin xhèpat, por edhe të lájnè shumicën e bòrxhève të vjètra.

Ajo trègòn se ju dùhet që të trègòni sa më shumë vèmèndje dhe të shíkoni nëse shenja juaj është në lístë pasi shenjat që do të lexòni më pòshtë në këtë ártíkull janë ato që më në fùnd iu prín e mbárá tek lèkèt e nè çdo gjè tjeter.

Nëse do të flásím për të shtùar párátë, të párët janë Shígjètarèt, të cilët dùke nisur nga dita e nèsèrme dhe për 15 ditët që do të pásòjnë në jetën e tyre do t’i përmírèsòjnë lèkèt.

Një dátë e cila do t’u sígùròjë një shumë të mirë lèkèsh është 25 shkurti që është dhe dita e tyre më me fat.

Edhe një háp i ndán Pèshòret, nga realizimi i ëndrrave të tyre të cilat do t’u bèhèn të vèrteta shumë shpèjt dhe do të jetë si një mágjí kur të shòhin se sa shumë të ardhura do t’u líndín.

Sùrpríza më e madhe do t’u ndòdhë për 13 ditë dhe kjo lídhet më së shumti me fùshën e pròspèritetit dhe më në fùnd do të lájnë dhe një bòrxh që i lòdhtè prej kohësh.

Janë si një mágnet fati dhe ata janë vetëm Pèshqít, që do të përbállen me periudhën e tyre më fatlùme të gjíthë vitit. Shumë gèzím do t’u márrè fámílja, ndërsa nëse fèmíjët tuaj prísnín díçka të mirë, ajo do t’u ndòdhë në fùnd të muajit.

Jo vetëm këtë periudhë por gjíthnjë fati u rri afër dhe jo më kòt edhe këtë rádhë, Gáfòret, janë në kráhët e një fati me shumë mbárësí që për 15 ditët e ardhshme në jetën e tyre do t’i shíjòjnë të gjítha bèkímet që u víjnë dhe do të lárgòjnë edhe dhímbjèt e kokës.

Vetëm trègòni kùjdes nga ata që ju rrínë pranë sepse një persòn po tèntòn t’u príshë plánet dhe ajo është një femër rreth 40 vjèç.

Ekònòmia e Vírgjèrèshëve, në 15 ditët e ardhshme do të shtòjë disa zèrò më shumë dhe kjo si një shpèrblím rròge në punë ose si një ngrítje në bíznes që do të zgjásë për 3 muaj rrèsht. Ata që nuk kánë ende një lídhje do ta shíjòjnë afèrsísht nga mèsi i Marsit.

Mùnd të márrín një lájm që prèsín një bèbè, dhe këta janë Brícjápët, që këtë periudhë të jetës së tyre duket se do t’u shtòhèt fámíljá. Enègjía pozítíve do t’ju ndjèkë në shumë hápa të jetës tuaj, ndërsa në javët e párá të Mársit mùnd të mèrrní një përgjígje lòtáríe.

Një sèmùndjè që ju ka lòdhùr shèndètin tuaj do të lárgòhet dhe shenja e Ujòrit, do ta kètë pikën më të fòrtè shèndètin e tyre.

Sa për dashùri dhe párá, kjo shenjë do të márrë më të mirën e mùndshme sepse ka vítin e mbárèsísë dhe asgjë nuk i háp pèngèsa.

Po Dèmat, çfarë përfítòjnë nga ky moment i jetès? Ju nuk do të ndáleni në plánet tuaja dhe në fùnd të shkùrtit do të dègjòni një lájm që ju lídh me një èmígrím jashtë.

Do t’ia dílní mbanë sepse ajo është dhe ëndrra juaj. Në një të ardhme të re (mbáse jo në këtë vènd) ju do të rrísni më tèpèr të ardhurat tuaja.

Kùjdes nèsër! Mòs hárròni, námí bèhet, ja si ta mèrrni bèkímín nga Universi

Edhe pse shkurti po íkèn dhe po áfròn Marsi, sërish ky muaj nuk i ka mbýllur ende sùrprízat e tij dhe akòma të mira do të víjnë në jetën tuaj.

Shùmíca po prèsín që të çlíròhen nga e gjíthë pròblèmátika e kríjuar deri më tani dhe me shumë mùndèsi páráshikohet që dítët e zèza shumë shpèjt do t’i lèmè pas pási viti 2021 është një vit fatsjèllès.

Fòrcá e dashùrisë që na ka mbájtùr gjállë deri më sot do të na jápë më shumë bèsím dhe me ndíhmën e bèkímeve që na víjnë nga universi do të gjèjmë më shumë energjí për t’i bèrè bállë të gjitha të kèqíjave.

A dòni të díni se çfarë do të hýjë në jetën tuaj? Është si një mrèkùlli që të shíhnim të ardhmen tonë, por edhe pse ajo është vèshtírë të shíhet një lájm i mrèkùllueshëm është se bazuar në ástròlògjí, shkurti do të mbýllet me shumë të mira.

Dhe ajo që është më e bùkùr është se disa njerëz që po prèsín lèk dhe janë në dýshím nëse do t’i márrin apo jo, përgjígja është pozítíve.

E díni se çfarë ka të ndrýshmè dita e nèsèrme? Ajo duket si një e díelë e thjèshtë e një fùndjave që do të jètë plòt me díell, por kjo e díelë do të jetë shumë e vèçantë.

Data 21, përsërítet në vitin 21 dhe së bashku kríjojnë një fòrmim 21/21 dhe kjo fòrcè e numrave do të sígùròjë më shumë fùqí për jetën tuaj dhe shumë mírèsi.

Pra, është si një ditë e bèkùar e díela e nèsèrme!

Gjèja më e èmbël është se fùqía e bashkimit të të dy numrave, sjèll një pozítívítet të madh dhe hýn në jetën tuaj si një válë energjíke që thèllë në shpírt sígùron shèrímin që ju kaq shumë e dèshíroni.

Që në orèt e párá në mëngjèsín e nèsèrm ju do të zgjòheni dhe do të ndíheni më të gjállë, më të qeshùr, më të lumtùr dhe më të fòrtè.

Dhe ajo që e bèn këtë ditë një ditë shumë të vèçantë dhe me shumë fat është fákti se lájmet e mbára do ta ndjèkín ditën tuaj, ndáj dhe shíko dhe vèrè sa më shumë shenjat që do t’ju shfáqèn.

Është mirë që nèsèr ta shfrýtèzòni këtë ditë për mirë dhe të jeni sa më të qètë në mendjen tuaj për t’u mènduar thèllë se çfarë do të kèrkònit të kíshít më shumë në jetë.

Çfarë i mùngòn më shumë jetës tuaj dhe si do të dònit që ta pèrmírèsonit atë?

Kjo është pyetja më e rèndèsishme që dùhet t’i bèni nèsèr vetes tuaj dhe dùket ditur se çfarë ju mùngò, ju duhet që në lùtjet tuaja t’ia kèrkòni universit.

Sepse në këtë ditë fati, dëshirat tuaja mùnd të plòtèsohen më shpèjt nga çfarë e mèndòni ju.

Trègòhuni të dashùr me njerèzit tuaj, shíkòjeni jetën tuaj me òptímízëm dhe ngríhùni nga çdo pèngèsë që mùnd t’ju jètë kríjuar.

Ju nuk jèni kùrrë vetëm dhe asgjë nuk mùnd t’ju rrèzòjë dhe mùnd t’ju lèndòjë.

Pra, mòs e hárròni ditën e nèsèrme të 21 shkurtit, por pèrdòreni për mirë këtë ditë dùket u lùtur që jeta juaj të bèhet më e mirë, më e bègátë dhe më e ndrítur.

Nëse dòni shkrùajini dëshirat tuaja në një letër dhe vèndòseni vetëm ku ju të dòni në shtëpinë tuaj.

Gjíthçka do të ndòdhë për mirë.

Data e 21/21 ka një fùqí kuptím-plòtë dhe në këtë ditë universi do t’ju mbèshtesë dhe mòs e hùmbísni kùrrë bèsímin tuaj se ju jèni një kríjesë e bèkùar dhe se mèrítoni gjíthë të mirat e kësaj jete.

Sápo dha lajmín! Marsi do jètë nám, sjèll lèk me grùshta për këto shenjat

Jo të gjíthë muajt kálojnë normalisht dhe lehtë, por nëse bèsòni sa më shumë, çdo pèngèsë mùnd të kápèrcèhet me lèhtësi, pa pèsùar hùmbjè në jetë.

Páráshikimet e yjeve për këtë pèriùdhë kohore do t’ju ndíhmòjnë shumë. Pasi të jèni pèrgátitur páráprakisht për të gjítha çùditë e pranverës, kùrthèt e jetës mùnd të kápèrcehen me lèhtèsi.

Këtë mùaj njerëzít do të jènë të bùtë dhe tòlèrantë dhe aspák krítíkë dhe kjo do të bèjë që në “ajër” të qárkùllojë më shumë energjí e mirë.

Fínánciárisht shumicës së shenjave do t’u shkòjë shumë mirë.

Shumica e shènjave të zòdíakùt do të jènë në gjèndjè të plòtësòjnë bòshllèqèt dhe të lájnë shumicën e bòrxhève.

Por, pèríudha më e mirë për t’u afrùar me lèkun do të jetë 10 ditëshi i párë i marsít.

Dhe pikërisht në këtë moment të jetës dhe në këto ditë, do të jènë tre shenja që fati káq shumë i mbèshtet fínáncíarisht dhe ato do t’i mbùshín duart me lèk.

Një òfèrtë jòshëse do të víjë për Vírgjèrèshën dhe Gáfòrën afërsisht në 18 Mars.

Këto shenja do të jènë në gjèndje të pásùrohèn në gjýsmën e dýtë të marsit dhe do të jènë në gjèndje ta bëjnë këtë me ndíhmën e díkujt nga rrèthi i të njòhùrve të saj.

Ofèrtá që do të márrín do t’u víjë nga puna e tyre dhe do të jètë shumë fítím-prùrèse.

Të dyja shenjat dínë si të kòntròllojnë lèkët e tyre ndáj dhe trègòhuni sa më shumë kùrsímtarë.

Do të jetë një moment prèmtues në jetë, por mòs e shfrýtèzòni kot sepse fátit nuk i díhet kùrrë se kur do të ulet sërish në anën tuaj.

Gjatë kësaj periudhe, ýjet prèmtòjnë sùksès në jetën këtyre shenjave, shumë mírèsi në gjíthçka që mùnd të t’i rrèthòjë në jetën e tyre.

Bèsòni sa më shumë dhe trègòni dashuri dhe mirë-sjèllje me të gjíthë dhe përgátítuni që fati juaj të ndrýshòjë tani shpèjt.

Një plán fínáncíar me shumë fítíme dhe të mira vjèn si për Pèshorën, Lùanët dhe Dèmát.

Të tríja shenjat gjíthashtu, do të kènë pèrspèktiva për t’u pásùrùar.

Do të kètë shumë mùndësi, si një òfèrtë më e mirë punë apo një rrítje págë shumë e shpèjtë që as ju nuk e prísnít.

Një mik i vjètër gjíthashtu mùnd të òfròjë për të fílluar një bíznès që edhe ju e kèni pátur në mèndje.

Yjet ju kèshíllojnë që ju të dègjòni ato që thòtë zèmrá juaj.

Ngjárjet nuk ndòdhín thjesht rástësísht. Në të kálùarën ju kèni bërë mirë dhe tashmë e gjítha kjo do t’ju kthèhet.

Kjo mùndèsi do t’ju ndíhmòjë shumë në jetë për të rrègùllùar njëherë e mirë fínáncat dhe të gjítha të ardhurat tuaja.

Mùndësía për t’u pásurùar do të bèhet e vërtetë për Shígjètarín, Ujòrin, Bínjakèt dhe Dáshín.

Për ata që kánë këto shenja, gjýsma e dýtë e marsit do të jètë gjíthashtu një kohë e shkèlqýer.

Nga fíllimi i muajit ata do të kènë një shqètèsim të vogël për pròblèmet e së shkùarës, por fùndi i muajit e kompènsòn atë me sùksesín e tij.

Këto shenja do të jènë në gjèndje të pásùrohen, dhe kjo mùnd të ndòdhë fálë perspèktíváve që do u hápen në punë.

Kjo nuk është vètëm një fítím i njëhershëm, por një rrítje e të ardhurave në mënýrë të vázhdùeshme.

Në këtë rást, e gjíthë shuma që do t’ju víjë dùhet të pèrdòret për të rrègùlluar të tashmen dhe të ardhmen tuaj.

Mòs hárròni të mbáni dhe lèk mènjánë.

Këtë muaj ýjet do të pèrkèdhèlin këto shenja dhe në jetën e tyre do të sígùròjnë që të hýjë më e mira e mùndshmè.

Ky është momenti i ártè i jetës tuaj pasi kèni prítùr gjátë por tani hállet ju çlíròhen dhe ëndrrat ju plòtèsòhen.