Fáti po ju vjèn/ Nga 21 e 30 prilli mèrr fùnd hálli dhe ju “ngjít” lèku nga pás

Nèsër do të shènojë dáta 21 prill dhe ju me sígùri që mùnd të kèni ende hálle dhe pròblème të pa-zgjídhura në këtë muaj.

Çfarë do të ndòdhë me to dhe sa e bègátë do të bèhet jeta jote? Apo në të kùndèrt, mòs do të të bráktísë fáti?

Këto pyetje dùan me çdo kùsht nga një përgjígje ndáj dhe tashmë është koha e dùhùr për ju të mèsòni se në çfarë mènyre do ta mbýllni këtë muaj.

Dhe për më tèpër, çfarë do t’ju víjë në ditët në víjím.

Ne ju rèkòmandòjmë që ju të gjèni më pòshtë se çfaqrë shenje kèni dhe më pás do të lèxosh mesazhin dhe páráshíkímin tënd “mágjík”.

Secili prèj jush kèrkòn me shumë pa-dùrím të mèsojë një pjesë të së ardhmes së tij, qòftë ajo e bùkùr apo e “shèmtùar”.

Ju mùnd ta shíkòni një pjesë të së ardhmes në shùmë mènyra por sot ne do t’ju trègòjmë në këtë paráshíkím se çfarë thùhèt për fátin tënd.

Për ju dy shenjat e párá, dashè dhe dèma – Do të kènaqèni sa më shumë sepse ky prill për ju mbyllem me shumë dashùri dhe bùtèsi.

Ju do të “pùshtòhèní” nga ndjènjat e ëmbla dhe pásíoni dhe do të pájtòheni me të gjítha ata që në kèto kohë ju kíshte ndárè një shèrr i vogël.

Do të kèni shumë njòhje që për ju do të shfáqín interes dhe pse jo, shumë shpèjt mùnd t’i shtrèngòni dorën edhe shpirtit tuaj bínjak.

Në të gjíthë fùshat e tjera, shëndèt dhe fínánca, ky prill për fátin e mirë do të mbýllet me një pozítívitèt të madh për ju.

Për ju dýshen tjetër, bínjak dhe gafore –  kjo mbýllje e këtij muaji do të jetë tèjèt e nxèhtè.

Ju do të kènáqèni sa më shumë sepse shùmicën e atyre pròblèmeve që ju shkáktònin strès do të márrin nga një zgjídhje.

Ju do të fítòni qetèsínë dhe fámílja juaj do të mbùshèt me humor dhe për më tèpèr do të ngríhèni edhe në pjesën e lèkève me një dhùrátë që ju vjèn nga një person i áfèrt.

Mbýllje fántástike e muajit sepse për ju më në fùnd fati do ju bùzèqeshè.

Víjojmë me luanin dhe virgjèrèshën, që edhe për 5 ditë dùhèt që të rrínë dhe të bèhèn gati sepse një sùksès i shpèjtë do ju víjë.

Universi ju ka në fòkùsín e tij dhe është i gatshëm që t’ju shpèrblèjë për díçka shumë të madhe.

Ju dùhet vetëm që të pránòni këtë mírèsi dhe të mos e shpèrdòròni shánsín tuaj.

Ju jèni një nga kríjesat dhe personat më të bèkuar në këtë mbýllje madhèshtòre të prillit.

Për peshoren dhe akrèpín, vjèn një super kèshíllë që dùhet që t’ia víní veshin sepse dùhèt që këto ditë të trègòni shumë kùjdès.

Do ju víjnë shumë mùndèsi dhe fáti do ju jètë shumë pránë, por mòs i hùmbísni këto shenja.

Engjëjt do t’i kèsh pránë për mùndèsi që víjnë vetëm 1 herë në jetë dhe tashmë juve ju vjèn shánsi më i madh të ndrýshòni më të fùnd jetën tuaj.

Pránòje këtë dhùratë shumë mádhore të Universit dhe mòs e prísh fátin tënd.

Për shigjètárin dhe bricjapin, universi u thòtë që në këto ditë të fùndít të muajit të “shkèlní frènát” dhe të shpèzòni sa më shumë kohë për qètèsínë e trupit tuaj.

Në maj do t’ju víjnë mjáftùèshëm përfítíme fínáncíare por kùjdès shumë sepse këto dítë vetëm dùhèt që të rùáni sa më shumë shèndètin tuaj. Ajo është krýesòrja.

Dhe në fùnd për ujorin dhe pèshqít, do të jetë një nga mbylljet më të qèta dhe stábël të muajit sepse asgjë e kèqè nuk do ju ndòdhè.

Do të mbèshtèteni nga shumë fát dhe kjo mírèsi do t’ju zgjásë për 17 ditë rrèsht.

Më pás veshët tuaj do të dègjòjnë lajmin e sùrprízës më të madhe ndáj dhe tashmë dùhet vetëm të bèhèni gáti.

Bèni kùjdès/ Nëse kèni líndur në këtë muaj, díçka “bèfásuèse” do ju ndòdhè për pak ditë

Zýrtarísht po i vjèn fùndi edhte këtij prílli, i cili është një muaj që të gjíthë e adhùròjnë dhe një muaj ku shumë njèrëz fèstojnë dítèlíndjet e tyre.

Por? Si do të mbýllet ky muaj për ju a jèni kùríoz që ta zbùloni sa më shpèjt?

Ju vètëm dùhet që të lèxòni më poshtë, muajin tuaj të líndjen dhe sipas atíj muaji që kèni ardhur në jetë, ju do të mèsòni se si do të jètë fáti juaj në fùnd të prillit.

Ju që kèni líndur në Janar – Ju do ta mbíllni këtë muaj me një válë shumë të fùqíshme të fátit dhe mbárèsísë.

Hùmòri i mirë do t’ju shòqëròjë në këtë aspèkt dhe lídhjá në çift do të bèhèt më e fòrtë. Vètëm, bèni shumë kùjdès në áspèktin pròfèsíonál.

Për njerèzít e Shkurtit – Kùjdes deri më 28 prill se një shèrr mùnd t’ju víjë dhe do t’ju fùsë në strès. Rríni lárg nga çdo sítùatë.

Puna do t’ju shkòjë mirë, sídòmòs të líndùrve gjatë dhjetëditëshit të dýtë të muajit. Tashmë do kèni bòll fát.

Për ju të muajit Márs – Plánet dhe pròjektet do t’ju fùten në shina dhe ajo që është me shumë vlèrë është se në punë edhe një shpèrblím mùnd ta mèrrni.

Gjèndja shpírtèròre do të jetë shumë e mirë, sídòmòs pas ditës së mërkùrë.

Ata që kánë líndùr në Prill – Kohët e fùndít jèni ndíer paksa të mèrzítur, por dùròni se hùmori mùnd t’ju kthèhet pas dátës 21 prill.

Yjet nuk ju fávòrizòjnë në sfèrèn sèntímèntále, prándáj dùhet të trègòni shumë kùjdès.

Për njerëzít e Majit – Nuk do të hásni në asnjë pèngèsë që do të príshë punën dhe plánet tuaja. Fátmírësísht Hënën do ta kèni alèáte.

Në aspèktín pròfesíònal sítùáta páráqítet e mirë. Vènùsi ju fávòrizon dhe fínáncát do të bèhèn mirë.

Ata që kánë ardhur në jetë në Qershor – Shfrýtèzòjini këto ditë për të sqárùar të gjitha dýshímèt dhe pasígùritë që keni ndáj njerëzve që i shíhni me dýshíme.

Fíllími i muajit Maj do t’ju gjèjë shumë energjíkë dhe në mèndje dhe kokë do t’ju líndín shumë ide si të nísní díçka që do ju sígùròjë fítíme.

Ata të Kòrrikut – Dùhet të përpíqèni të jeni më të díspònuèshëm ndáj fámíljárëve dhe miqve tuaj. Nùk është mirë që gjíthmònë të kèrkòni ndère dhe të mos jèpni asgjë në kèmbím.

Do të gjèni një punë të re në fùnd të prillit, ose në 3 ditëshin e parë të Majit dhe bèni mirë ta pránòni se ka rrògë dhe hònòráre të májme.

Edhe u qè kèni líndur në Gusht – Për ju ka pátùr disa vònèsa në punë dhe në shumë çèshtje të tjera dèlíkate, por deri në fùnd të prillit ju do të zgjídhni çdo háll.

Kjo është periudha më e mirë për ju që t’i “jèpni lámtùmírën” bòrxhève pasi një fát më i mirë se ky nuk ka për t’iu ardhur më vònë.

Në Shtator – Mòs u dòrèzò kùrrë se do t’ia dálèsh mbánë. Yjet páráshíkojnë se nèse prísnít një hábèr nga jashtë, ai do ju víjë plòt mbárèsi më 10 maj.

Kùjdèsuni vetëm për shèndètin tuaj dhe më së shumti në márrdhèniet me gruan ose bùrrín se mùnd të hásni në një mֳòs-márrvèshje.

Juve të Tetorit – Rùhùni sa më shumë prèj shárlátánëve. Disa prèmtíme rèzultòjnë të pa-bèsùèshme ose të pamùndùra.

Kùjdès, mòs hárròni se kush ju pròpòzon márrèvèshje të rèndèsishme e bèn në rádhë të párë për íntèrèsát e tijë.

Për të líndùrit në Nëntor – Kòhët e fùndít kèni qenë në hùmòr të kèq dhe këtë kèni arrítur t’ia tránsmètoni dhe pártnèrit tuaj. Ky është mòmènti më i mirë për të ngròhùr zèmrèn.

Nëse do të rrègùllòni pjesën tuaj në çift ose me persona të tjerë, mbáni mend se engjëjt tuaj në fíllim të muajit maj do ju sjèllin një dhùratë, ndáj bèhùni më të dashùr.

Dhe ju të líndur në Dhjètor – Mùnd t’ju líndë një káòs në fùnd të Prillit ndáj dhe sa më shumë rùáni qètèsínë.

Për 5 ditë do t’ju víjë një pròpòzím për të bèrë për jetën tuaj një zgjèdhjè me shumë rèndèsi. Ndáj dùhet të jeni sa më të kthèllèt.

Vèndòsni çfarë është më e míra për ju, në mènýrë që të mos pèndòhèni më pás. Një e páprítur apo një ngádálësím në sfèrën pròfèsíonále do t’ju jápë më shumë të ardhura.

“Do bèjnë námín me párá…”/ Në Maj, fát bòmbè për këto shënja, lum ata që do u víjè

Më në fùnd díçka ndrýshè do të víjë sepse tashmë sipas shenjës që ju kèni, ju mùnd të mèsòni atë që do t’ju ndòdhë muajin që do të víjë.

Shenja juaj e Zòdíákùt është një mjèt shumë i fùqíshëm për të páráshíkuar të ardhmen tuaj, pra pyetja më e madhe línd tashmë.

A jeni gáti që të zbùloni se çfarë do t’ju ndòdhë?

Për 4 shenjat e párá të hòròskòpit si Dashi, dèmi, bínjakët dhe gaforrja, yjet kanë një lájm që do t’ju bèjè që të hídhèni nga qèjfi.

Ju do të kèni shumë fát në muajin Maj. Juve do t’ju víjnë shumë ndíhma si nga brenda ashtu edhe nga jáshtë që do t’ju ndíhmojë që të ngríheni ekònòmíkish në të tashmen tuaj.

Kjo do ta bèjè më të mrèkùllueshme edhe ndèrtímin e të ardhmes tuaj të bègátë.

Ju dùhet që të mblídhni që të gjítha fòrcát sepse ky fát shumë i mirë që do t’ju víjë do t’ju ngrèjë në të gjitha fùshat e jetës tuaj.

Ju do ta víjoni rrugën e të ardhmes tuaj pa hásùr në asnjë llòj pèngèse.

Jeta juaj do të ndrèqèt shumë sepse me ndíhmën e Universit, ju do të fùtèni në rrugën e dùhùr. Në muajt e verës një prítje e madhe do të márrë fùnd.

Ju ose mùnd të mártòheni, ose për fátin e mirë mùnd të bèhèni me fèmíjë. Shíjojeni fátin tuaj të mbárë se vetëm ju e mèrítoni.

Për të të Luanit, peshòres, akrepit dhe vírgjèrèshës, yjet thònë se zèmrá juaj është e ártë dhe është vërtetë një símbòl i pástër i dashùrisë.

Universi juve ju ka bèkùar me ndèrshmèri, përkùshtím dhe mbi të gjítha ju në të ardhmen tuaj do të kèni mjáftùeshèm fát në lidhje me párátë.

Ju do të mèrrni nga kjo jetë atë që dèshiròni më shumë sepse ky është dhe vùllnèti më i madh i zèmrès tuaj.

Për ju tashmë do të víjë një sùksès shumë i mádh ndáj dhe Universi ju kèshíllon që të ndíqni plánet tuaja dhe të dègjòni vetëm zèmrèn tuaj.

Ndíqni shenjat që engjëjt tuaj do ju shfáqín dhe víjoni në ato hápá sepse do të shkòni drèjt një pròspèríteti të bègátë.

Ju dùhèt që në këtë periudhë të jèni sa më shumë míqèsorë dhe páqèsorë dhe mòs të kríjoni me askènd asnjë kònflíkt apo shèrr.

Bèsòji vetëm ndènjave tuaja dhe ju do të jèni të afrtè për të márrë vèndímet e dùhùra.

Mòs e hárròni se gjèja më e rèndèsishme në jetën tuaj është vetëm vetja juaj dhe për këtë bèsòjini këtij fáti që po ju vjèn tek dera juaj.

Dègjòni tashmë atë që ju thòtë zèmrá juaj dhe vèpròni ashtu síç ajo ju kèshíllon.

Për njerèzít e líndur nën shenjën e Brícjapit, shigjètárit, ujorit dhe peshqít, universi ju thòtë të jeni të sínqèrtë në bíndjet tuaja dhe mbèshtètuni tek ndíhma dhe fòrcá që ju vjèn.

Pránojeni këtë ndíhmë dhe trègòhuni sa më i/e mirë me njerëzít. Trègò mirësjèllje, dhe mòs gènjè askènd.

Nëse do të pyesni veten se kur do të víjë dita juaj, yjet ju sjèllin mesazhin se deri më 10 maj dùhet të prísni dhe më pas një ëndèrr shumë e madhe do ju bèhèt realitet.

Me mùndèsi të madhe íkní jashtë.

Gjíthashtu yjet ju kèshíllojnë që të qèndròni sa më afër një personi të Dèmít dhe të nísni një bashkëpunim sepse deri më 10 maj një e ardhur e madhe fínáncíare mùnd t’ju líndè.

Ju do të përfítòni sa më shumë nga kjo sítùatë, ndáj dhe hápni sytë mirë dhe dègjòni sa më shumë intùitèn dhe zèmrèn tuaj.

Në të ardhmen tuaj, shíhèt sa më shumë shèndèt, një èkonomí pa asnjë pròblèm dhe mbi të gjítha ju do të ndíheni për një kohë të gjátë, të dashùrùar.

Mòs bèso po dèshe! Më trègo shenjën tënde, të them me kë shènjë Pèrpùthèsh

Keni dýshíme mbi pèrpùthjen e shenjës suaj të hòròskòpít me atë të partnerit apo burrit tuaj?

Ne në këtë artikull do t’ju trègòjmë dýshèt e Zòdíákùt që pèrpùthen thùajse në mënyrë pèrfèkte dhe që me shumë gjása do të kènë një lídhjè apo një mártèsè të sùksèsshme.

A jèni gáti t’ia nísím me kètë páráshíkim?

Shígjètari dhe Ujori – Fòrmòjnë një çíft plòt me fántází dhe shumë ímágjínatë, që i kríjòjnë hápèsírë lòjráve dhe ndjènjáve.

Ju do të jèni me válixhèn gjíthmònë gáti, për arsýen se Shígjètari dhe Ujori janë báshkèudhètar pèrfèkt edhe në jetë.

Dáshí dhe Bínjakët – Këto janë dy shènját e zòdíákùt që dùán rísínë, shíjòjnë avènturën dhe mbi të gjítha të pa-páráshíkuèshme. Ata jánë një çíft plòt me pásíon që vèshtírë se do të mèrzíten me njëri tjetrin.

Dèmi dhe Gáfòrrja – Grùaja e shenjës së Dèmít i sígùron máshkùllit të Gáfòrrès atë sígùrínë dhe të gjíthë dáshùrínë që ai ka nèvòjë.

Nga ana e tij, máshkùlli i shenjës së Gáfòrrès i përgjígjet duke i hápùr asaj zèmrèn e tij. Ky çíft ndán të njèjtat vlera dhe nívèle të lártá eròtízmí.

Lùani dhe Pèshòrja – Mbrèti i zòdíákùt është i qؘártë dhe di si të vlèrèsojë mírèsínë dhe shijen e mirë të Pèshòrès, e cila nga ana e saj pèrmbùsh shkáthtèsínë dhe gjállèrínë e shenjës së Lùánit.

Ky çíft është një nga çíftet më të mira për t’u árgètuar gjíthë jetës.

Vírgjèrèsha dhe Bricjapi – Këto janë dy shènjat e tokës dhe së bashku ndájnë një stíl të ngjáshèm jete.

Prírjè intèlèktùale, vèmèndje ndáj të mirave mátèriale dhe mirëkùptím sèksùal të sígùrùar.

Akrepi dhe Pèshqít – Ja një çíft shumë i nxèhtè! Shenja e Akrèpít së bashku me Pèshqít e dínë si të kènáqèn me njëri-tjetrin në të gjítha kèndvèshtrímet.

Akrèpát i bèjnë Peshqít të ndíhèn gjatë gjíthë kohës të dáshùrùar dhe këta të fùndít dínë të mbájnë lárt krènárinë e Akrèpít.

Do t’ju lèrè pa gjumë/ Kjo shenjë mèrr lèk dhe lùmturòhet, dyfíshohet fati i saj

Fáti i të gjithë njerëzve është një fòrcè e madhe të cilës askush nga ne nuk mùnd t’i rrèzístòjë. Nèse ju jeni kùríoz të mèsoni se çfarë ka rezèrvùar ai për ju, mjáfton që të lèxòni për shenjën tuaj.

A e kèni idenë se çfarë do të ndòdhë me jetën tuaj? Fáti i jetës tonë kërkon që ju të jèni sa më shumë kèmbèngùlës dhe të gùxímshëm dhe të mòs kíní fríkè nga asnjë në botë.

Mèsazhi që po të sjèll fáti, sipas shenjës tùaj të hòròskòpít kërkon që ju të kèni sa më shumë vèmèndjen pási kjo kèshillë e fátit tuaj, do t’ju vlèjë shumë për të ardhmen.

Gjíthashtu lajmi i mirë është fákti se edhe pak ditë dhe do të kríjohet fènòmeni i hënës së plòtë të Prillit, një dùkùri kjo që do ta shtòjë më shumë energjínë pozítive të jetës tuaj dhe do t’ju sjèllë më shumë fát.

Por, tani është momenti që ju të fòkùsòheni vetëm tek ky páráshíkim dhe në vèçanti tek mesazhi që fáti juaj ju dèrgòn sipas shenjës që kèni.

Për njerèzít e líndur nën shenjën e Dashít, demít, bínjakève dhe të gáfòrres, fáti ju sjèll mesazhin se në jetën tuaj do të shkòjë si normalisht me shumë gèzíme dhe aspak hídhèrime.

Jeta juaj do të márrë një rrugë ku gjíthçka do të rrègùllohet dhe do të jetë nòrmále.

Gjatë kësaj periudhe të jetës tuaj, ju dùhet që të pyesni veten se në çfarë momenti do t’ju realizohen dèshirát tuaja dhe për këtë ju dùhèt të díni se për 30 ditët që do të víjnë fáti do të ulet shumë pránë jush.

Gjíthçka që do të ëndërroni dhe do t’ia kërkoni jetës tuaj, do t’ju víjë.

Patjetër, më të mirat do të hýjnë në jetën tuaj, por edhe pák dùrím do t’ju dùhèt. Ju vazhdoni këtë jetë të mrèkùllùeshme dhe mòs u ndální kùrrë.

Dègjòni zèmrèn tuaj në çdo vèndim që dòni të mèrrni dhe vlèrèsoni të gjitha me dáshùri sepse edhe shumë pák ditë gjíthçka e mirë ndòdh për ju.

E ardhmja juaj do të fùtet në “shína” të mira dhe dyert e pròsperítetit do të hápen për ju, do ju víjnë shumë të mbára në kohën e dùhùr.

Shenjat e Luanit, vírgjèreshá, peshòrja dhe akrèpí, Universi i dò shumë, sepse për ju janë kríjuar shumë pláne dhe synime për përmírèsimin e jetës tuaj.

Ju vètëm dùhet që të díní se këto kohë do të kèni të gjíthë mbështetjen e fátit tuaj të mirë, ndáj dhe èc përpárá me planet që ke kríjuar për të ardhmen.

Edhe pse ju mùnd të hásni në pròblème të vogla, mos u dòrèzòni kùrrë dhe mòs u fùsni në pèsímízëm.

Qèllimet dhe dèshírat tuaja nuk do të vònòhen shumë, por edhe për pak muaj, do t’ju bèhen realitet, për të rrítur bòllèkun në jetën që kèni.

Universi nèpèrmjèt fátit tuaj ju sjèll mesazhín se tashmë është koha e dùhùr për të bèrè një ndrýshím të madh në të tashmen.

Ju jèni një shpirt i lírë dhe lùftárák dhe hëna e plòtë do ju jápë më shumë fòrcè që të bèni ëndrrat tuaja të vèrtèta dhe do të shíkòni se tashmë do të arríni shumë sùksès.

Ju të dáshùr, Shígjetar, brícjápè, ujorë dhe peshq, mèrrni një mesazh të výer nga Universi që ju thòtë se gjátë kësaj kohe dùhèt që të përdòrni sa më shumë shprèhjen “Jèto dhe mèso”.

Kjo do të thòtë se në jetën tuaj, ju dùhet që të pránoni çdo të mirë që ju vjèn sepse dýert e një fáti të mirë do ju hápen, dhe ju dùhet të mèsòni se si dùhet që ta përdòrni këtë bègáti.

Shumë të ardhura dhe mjáft fínáncá të mira do ju víjnë për t’iu mùndèsuar ecjèn përpárá me planet që kèni në kokë.

Të gjítha që do të ndòdhín në të tashmen tuaj, do të jenë përvòja të pa-çmùára.

Do të mèrrni një rrugë të ndrítur drejt të ardhmes tuaj, ndáj ju nuk dùhèt që në asnjë çast të jetës të mòs dòrèzòheni kùrrë.

Jeni dùke ècùr drèjt realizímit të qèllímeve tuaja.

Gjíthçká do të fùnksíonojë mbárë e mirë për ju dhe më e mira do të víjë në jetën tuaj.

“Hápí derën lèkùt”, Kush është shènja që do të pásùròhet? E thòtë Hena e mbárë

Yjet kánë njòftùar se këtë periudhë të këtij muaji në përgjíthèsi do víjnë lájme të mira për të gjíthè njerzít.

Në punë do t’ju víjnë gjèrát me qètësi dhe shumë mirë do t’ju shkòjë në lídhje me lèkèt, por akòma më shumë do t’ju ècë edhe në fushën e bíznèsít.

Për një nga shènjat kjo dùket periudhë e ndrítshmè, sepse do prèsë párá, dhuráta, fèsta, alègrí dhe shumë dáshùri.

Bèhèt fjalë për shenjën e Gáfòrrève për të cilët yjet thònë se i prèsín ditë mádhèshtòre pára kríjimit të Hënës së plòtë.

“Moment i mrèkùllùeshèm në jetën tuaj, ç’ditë të bùkùra ju prèsín deri në fùnd të këtij muaji.

Hármòni në çdo áspèkt, fámílja, shòqèria, shpírti i festës, alègrí, të ardhùra të qèndrùèshme dhe dhùráta pa-límít.

Për të gjíthë ju që táshmë kèni mbýllur një hístori dashùrie, fati ju bùzëqèsh ‘vèsh më vèsh’.

Por, në përgjíthësi si do të rèndíten edhe shènjat e tjera dhe në çfarë momenti të príllit dùhet që ta prèsín ditën kur e kánë fátin në kráhë?

Për këtë zbùlòjeni si më pòshtë në këtë ártíkùll.

Brícjapi do të kètë një mbýllje shumë të qètë të këtij muaji dhe asnjë tèlásh dhe pròblèm me fínáncat dhe më shumë fát do shòhin në 22 prill.

Edhe Pèshqít nuk do të njòhín asnjë píkë strèsí dhe mùndí dhe më shumë të kènë kùjdès me shèndètin se një ftòhje mùnd t’u ndòdhë pas 3 ditësh.

Vírgjèreshèt do të gjèjnë dashùrinë e mùngùar në fùnd të muajit dhe tashmë i kánë edhe 7 ditë kohë të ndájnè mendjen sepse do t’u líndè një sùrprízë shumë e madhe.

Dèmi në 21 príll do të prèsë një lajm të madh èkònòmik dhe në 23 prill do të mùndè të mbájë në dorë një shumë të mirë lèkèsh që do ta bèjè ta mbýllë muajin i bùzèqeshùr.

Dáshí dhe Luani janë një dýshe që nèse deri më 28 prill do të bèni një bashkëpunim së bashku, do të mèrrni një fitim që nuk e kíshít mènduar në këto 3 muajt që látë pas. Bèhùni gáti dhe mèsazhin e mòrèt.

Edhe për Peshòren dhe Akrèpín do të líndè një periudhë që i fávòrízon shumë nëse do të ndíhmòjnë sa më shumë njeri tjetrin në fushën fínáncíare. Një plá i mirë do të bèjè që në 30 prill të prísni një ngrítje në párá.

Shígjètarët, së bashku me Ujorin dhe Bínjakët do të mùnd të kùjdèsen pak me shpènzímet sepse fùndi i muajit i gjèn me lèkë, por nuk sùgjèròhen aspak shpènzímet e qèjfit.

Bèjèni këtë në Maj sepse do të jetë muaji juaj me shumë fát.

Uríme për Gáfòrren sepse është shenja më e adhurùeshme e kësaj períudhe dhe çdo gjë e mírë do t’u ndòdhë deri në sèkòndën e fùndit që mbýll këtë muaj.

Gjërát që s’dùhet të bèsh me bùrrín në íntímítet, nëse s’dò që ai të ikè. Me nùmrin 2 të gjítha ja fùsím kòt

Të flásèsh me bùrrín apo me pártnerin është e rèndèsishmè, dhe po ashtu të thùásh se çfarë mèndòni është akoma më e rèndèsishmè.

Por, ka dísa tèma që ju do të bènit më mirë të mòs i flísnít me pártnèrin tuaj.

Në këtë ártíkull, ne jèmi duke fòlùr ato bísèda që mùnd të príshín èkùilíbrat e një márrèdhènie, ose të kthèhèn nè bùrime shèrrí.

Këtu jánë gjërat që ju kùrrë nuk dùhet t’i trègòni pártnèrit tuaj:

Mèndòj se jam shtátzènè – Në rást se dòni të shíhní tèrròrin në sytë e tij, trègòjíni atij se mùnd të jèni shtátzènè.

Këto fjalë kánë aftèsínë për t’ia príshùr èkùilibrat çdo máshkùlli, vèçánërisht nëse e njíhni njëri-tjetrin vetëm për pák kohë.

Edhe psè ai mùn të jètë shumë i dáshùrùar me ju, ai èndè do të tròndítèt.

Dùhet të flásím – Kur një bùrrë i dègjòn këto fjálë nga gruaja e tij, ai nís të ndjèjè páníkùn që e sùlmòn atë.

Ai do të fíllòjë të pyesë se çfárë bèri gábím, çfarë nùk bèri e kèshtu me rrádhë.

Pse nuk e bèn ròlin e bùrrit – Dùke i thènè një máshkùlli këto fjálë e bèjnè atë të ndíhèt jo i fùqíshëm dhe e bèn atë të ndíhèt i pa-pèrshtátshèm për lídhjèn tuaj.

Dhe asnjë mashkùllí nuk i pèlqèn t’i dègjòjë këto gjëra nga grùaja që dáshùròn.

Unë i ùrrèj prindërit e tu – Ka një mòmènt në márrëdhènien tuaj kur të dý njíhni príndèrit e njëri-tjetrit.

Nëse ti je një fèmèr që nùk i pëlqèn prindërit e tij, kètë gjë mbáje për vete.

Për kèdo në botë, príndèrit janë të rèndèsishèm dhe ai do të ndèrprèsë një marrëdhënie me një grua që ùrrèn príndèrit e tij.

Miku jòt është më i mirë, është shùmë i páshèm – Askùjt nuk i pèlqèn të kráhásòhet me një tjetër, por nëse kráhásími është miku i tij gjèrat bèhèn kèq.

A dèshíròn të kèsh fèmíjë? – Duke e pýetur máshkùllin nëse ai dèshíròn të kètë fèmíjë, ju mùnd tá fríkèsòni atë.

Ai ndòshta i dò fèmíjët, por duke të dègjùar duke e thènè ti në kètë mènýrë, mbáse e fríkèsòn se ndòshta ai máshkùll nuk èshtë gáti.

Ti nuk je një bùrrë ròmántik – Edhe nèse ka pák mèshkùj me të vèrtètë që kánë një shpírt ròmántik, nuk dùhèt t’ua trègòsh atyre.

Ai do të pèrpíqet të bèjë më të mirën e tij, por nèse i thòni atij, ai do të fríkèsòhèt dhe me shumë gjásá mùnd të lárgáhèt.

Shèfi më është afrùar shumë kohët e fùndit – Kemi shùmë stándárde të dýfíshta kur bèhèt fjalë për atë që është e pránùèshme për burrat dhe gratë nga píkèpámja e márrèdhènieve íntímè.

Është shumë e kèshíllueshme se nèse juve në punë ju líndín sítùata të tílla me shèfát dhe me èpròrët, është mirë që kètë ta mbáni për vete. Hárròje këtë bísèdë më mírë dhe mòs e bèj me bùrrín tuaj!

“Fát i mirë, pará, gjèni punë edhe…”/ Yjet i thònë kësaj shenje, bèhu gáti

Si prítèt të jetë páráshíkími i yjeve për këtë periudhë që nís dhe Hëna e plòtë? Çfarë prítèt të ndòdhè? Cílat janë shenjat më shùmë të fávòrizùara. Po ato më pák?

Dèmèt do jenë në një frýmë antágòníste. Për këtë arsýe, do ndíhèni pak më të lòdhùr, kráhásùar me muajt e káluar. Tek párátë do jeni me fát gjatë këtij muaji.

Ju Shígjètar, nuk jeni në pòzícion dèlíkat sepse fùndi i muajit do bùzëqèshi për ju. Do kèni shánse të mira èkònòmíke dhe bashkëpunime të mëdha.

Për sa i përket shèndètit do pèrbálleni me disa pròblème kròníke dhe psíkòlògjíke, por në dashùri do e keni zèmrèn plòt.

Për Brícjápin, duket síkùr jeni në pozícion të vèshtírë, por do rrègùlloni marrëdhëniet me miqtë duke sjèllë një hòv më të madh dhe gëzím në jetën tuaj. Për sa i pèrket shèndètit, gjíthçka do shkòjë shumë mirë.

Edhe Bínjakët, do përfítòni párá nga pártnèritetet dhe marrëveshjet shùmë të mira. Dùhet të kèni kùjdès me dèbátet dhe kèqkùptimèt në punë. Shèndèti do jetë shùmë i mirë.

Sa për Dáshèt, nuk páráqiten pròblème me shèndètin. Ky do jetë muaji, ku ju do rrègùlloni pròblèmet tuaja èkònòmíke.

Të líndùrit në Gáfòrre, do kèni një muaj pásíonánt, por do kèni dhe kèqkùptíme dhe pròblème me persòna nga lídhjèt tuaja të mëpárshme.

Do shpèrblèheni mirë për punën tuaj dhe mádje mùnd të kèrkòni dhe rrítje rròge. Për ata që nuk kánë një punë, kjo është pèriùdha ku duhet të intèsífíkoni përpjèkjet dhe kèrkímet tuaja.

Për shènjën Luan, ky muaj víjon mjáft i fùqíshëm për ju, në jetën persònale. Do kèni avántázhe për të bèrë njohje të reja dhe për të bèrë gjërat që dòni.

Në fùshën e kárríèrës do të kèni një lajm të mirë në mès të muajit.

Edhe ju të Ujòrit, do kèni kùndèrshtíme të fòrta dhe këto nuk do iu lènë të stábílizòheni ashtu siç dèshíròni. Do të kèni edhe ngrítje në kárríèrë.

Peshòrja, jeni në një pòzícion të mirë dhe do kèni arrítje, fítíme, por do kèni disa pròblème të vogla, në dy javët e párá të prillit.

Shmángní ínícíatívat, márrjen e krèdíve për më vònë.

Të dashùr Akrèpè, ky është muaji juaj, por nuk do mùngòjë dhe kònfùzíteti. Do kènë disa kèqkùptíme në lídhjè me marrëdhëniet. Shèndèti páráqítet shumë i mirë dhe dùhèt të kùfízòni ínvèstímet.

Lájm i madh për Vírgjèrèshët pasi kjo është períudha e qètèsísë për ju. Do stábílízoni marrëdhëniet fámíljáre. Shèndèti do pèrmírèsohet dhe jèni në një periudhë ríkùpèrími.

Shenja më me fat Peshqít sepse do jetë një mùaj shumë i mirë. Èkònòmía do rrítèt si rrjèdhòjë e ndíhmès nga jashtë, krèdítímèt e ndrýshmè, por edhe ínvèstíme të ndrýshmè. Dashùria dhe shèndèti më mirë se çdo gjë tjetër.

“Lum kùjt i rrítet ndjèshëm ekònòmía…”/ Páçí këtë lájm të mírë të gjítha shenjat

Muaji që jèmi tashmë i cíli është shumë i èmbël dhe ròmantík, pák e nga pák po vjèn në mèsín e tij, ndèrsa ástròlògèt káne bèrè páráshíkimèt e tyre.

Po ajo që ua gjèn juve të gjítha, zònja Mèrí Shèhu çfarë dèkláròn per shènjat të ardhmen e príllit?

Juve dùhèt që ta shùání këtë kùríozítet ndáj edhe lèxojíni si mè pòshte:

Dhjètë ditët që do të víjnë për dáshèt, do të jènë fántástíke sepse mùnd te kèni nje sùksès ne jeten pèrsònále ose do t’ju reálizòhet pláni per nje ùdhètim apo pròjekt pune me jáshte vendít.

Dùhèt të krènòheni edhe ju të dèmít pási nje çèshtje ekònòmíke dhe fámíljáre do të kètë një përfùndím me shumë sùksès. Edhe nje lájm i mire per kárríèren dhe planet tùaja ne lídhjè me te ardhmen do ju rèálizohet.

Sùper edhe për bínjákët, sepse nje tákim dhe nje lájm i mire do ju çelè rrùgen drèjt nje báshkepùnimi shume te rèndèsishem dhe ju çlíròn nga të gjítha tèláshèt lígjòre.

Fát i mbárë për ty gáfòrre pási, nje sùksès ne çeshtjet ekònòmíke si edhe ne lídhjè me shèndètin dhe punen do ju kríjòjë dhe hápè rruge drèjt nje jete dhe një të ardhme mè te gèzùar dhe me realizíme plánesh.

Edhe Luani, mèrr nje sùksès ne jeten pèrsònale që ju bèn te ndjèhèni òptímíst dhe ju mùnt t’ju hápè rrùgen per me shume zhvíllím talente dhe plane. Ne dáshùri do të mèrrni sùrpríza dhe shumë sùksès.

Yjet sjèllin të gjíthë mbárèsínë për vírgjèreshín sepse ju mùnd te çlíròheni nga nje brèngè persònále dhe mbýlljè psíkòlògjíke. Ndèrkòhe mùnd te ndrýshòni vendin ku bánòn, duke u zhvèndòsùr díku shumë hèrë mè mire.

Bègáti për ju peshòre sepse, do arríní nje sùksès ne jeten sòcíale dhe do të tákòni njerez te rèndèsíshem qe do ju fùsín ne nje periudhe me qèllíme me te medha dhe jete persònále te sùksèsshme. Gjíthashtù, do mèrrni nja lájm lígjòr tè mirè.

Akrèpí, ne kárríère dhe ne èkònòmi mùnd te kete zhvíllíme te rèndèsíshme dhe t’ju njíhet nje sùksès dùke ju vlèrèsuar mátèriálisht. Për ju, nje dáshùri e re apo nje mártèse e sùksèsshme ju prèt.

Ju njerèzít e shígjètárit, do kèni shume sùksès ne áspèktín ndèrkòmbètar dhe mùnd t’i fùteni nje pune apo vèprímtárie qe do ju bèjè me te njòhur duke zgjèrùar márredhèniet.

Shumë pròspèrítet edhe për brícjápin, sepse do kèni nje sùksès ne fùshèn e páráve dhe ato lígjòrèt duke u çlírùar nga pèngèsát dhe prítjèt e pafùndmè apo zvárrítjet ne márrjen e mbèshtètjes.

Dùhet të mòs hárròni ju ujorè pasi do kèni nje báshkepùnim mjáft íntèresánt dhe nje òfèrte shume te rèndèsishmè me njerez te rèndèsishèm, duke perfítùar nje pòzícion te mire. Dítën me fát do e kèni më 21 prill.

Sa për ju peshqít, ne lídhjè me kárríerèn do të kèni nje lájm tejèt te rèndèsishèm duke u çlírùar nga pèngèsát dhe duke árrítur ne májat e bíznesít apo intèrèsáve që kèni në të tashmen tuaj.

“Hëna e zèzè, ju sjèll një mùndèsi…”/ Párálajmèròhet kjo shènjë, bèhùni gáti

Gjátë kësaj periudhe të jetës tuaj, do t’ju kríjohet një mùndèsi prej Hënës së zèzë, ndáj dhe ju táni ju dùhet vetëm që të zbùloni se çfarë ju vjèn.

Jo shumë mirë për dashèt sepse páprítur do ta ndjèni veten te várfèr dhe vetem. Me qèllíme te pa-rèálizùara dhe edne në prítje të plòtësimit të dëshirës më të madhe.

Hena e zèzè ne shenjen tuaj për Dèmát, e blùan apo shkèrmòq çdo mùndèsi te re dhe njohje te re. Kjo vjèn si pásòjè e nje pèsímízmi ne natýren tuaj te ndíkùèshme nègátivísht kete periudhe.

Sa për bínjákët, ne èrrèsíren shpírtèròre qe vjèn me Dèmín dhe Hènèn e Zèzè nuk do gjèni as gjýsmen tuaj binjáke keto dite. Kjo ju bèn te ndjèhèni si me pátèríca ne vend te vetvetes.

Ju të gáfòrès, mos hárròni se ndíkími i Henes se Zèzè eshte dírèkt tek ju nje míqèsi qe per momèntin do tèrhèq energjíne tuaj pa fùnd. Kjo ju çòn ne udhetim ne kòhe duke ju plákùr párá kohe.

Luani, do pèrjètoni nje ndjèsi qe mùnd te dùkèni si pèrçùes energjíe dhe ne te njèjten kohe kjo energjí nuk shkòn aty ku dùhet por píkèrisht hùmb ne nje drejtim te pánjòhur.

Vírgjërèsha, në këtë periudhë ju do lùani ròlin e punèdhènesít apo mòdèrnizímit dhe po prápè do kèrkòni fuqíte mágjíke te fòrcáve te mbínatýrshmè t’ju shpètòj nga hálli i vèrtète qe ju ka zènè.

Për ty Pèshore, shenja e Dèmit do ju ndíkòjè fùqíshèm qe ju ta pèrjètoni hármònine dhe te bùkùren edhe ne nje márredhènie qe ju thèrrèt ne rrèzík apo ne stròfkùllèn e Aríùt.

Akrèpa, per ju ky ndíkím i shènjës së Dèmít do jète si nje loje qe ja díni rrègùllat dhe ja díni pèrfùndímin. Hena e zèzè do pèrpíqet tju zhýsè ne èrrèsíre pa e dítur qe ju aty fùnksiònòni me mire.

Njèsoj si emri, ju shígjètar, do dílni per gjáh por nuk do díni çfáre do gjùáni. Kèshtu qe ármèt do ju dálin jáshte loje ne pèrbálljen e ketyre diteve sídòmos ne nje rrùgètim te ri.

Lajm i mirë Brícjap, shýqýr qe këto kohë do kèmi henen ne shenjën tuaj dhe qe do ndíkòj disi ne ne natýren tuaj me henèn e zèze ne Dèm. Por mágjíja dhe e fshèhtá do bèhèn ínspírím per nje ecùri ne dashùri e pune.

Edhe ju ujorèt, dòni nje ndrýshím dhe nje gjètje te re per te hèqùr qáfe zákònet e vjètra dhe anáfálbètizmin e sjèlljève tipike te pa-evòlùara te natyres Dèm te lídhùr me prònèn dhe ínstíktet e èrrtá.

Ju pèshqít, do prèfèronit te ishit ne díke qe do ju jòshtè fántázíne dhe te pèrdòrnit idete apo fátin e tij ne fávòrin tuaj dhe mùndèsisht do të shèlqèni shumë në fát dhe në punë.