“Paguaj borxhet o fasadé”! Blogerja e famshme leshon gojen:Jonida Maliqi, mjeré ti…

Duket se per Jonida Maliqin nuk eshte nje periudhe pozitive, pasi se fundmi eshte perballur edhe me kritikat e blogeres se famshme, Danaj.

Kjo e fundit ka vene re qe jonida Maliqi ndjek moden dhe tenton te dale ne publik me tendencat e fundit, por sipas blogeres, cdo gje mbetet thjesht nje fasade.

Në një status në Instastory, Alba ka publikuar një deklaratë të Maliqit, e cila e ftuar në “Klanifornia” u shpreh se çantat super të vogla nuk i koncepton dot pasi aty nuk ke çfarë të fusësh. Krahas saj, Danaj shkruan se Jonida si fillim duhet të shkojë të lajë boxhet që ka, dhe e quan këngëtaren ‘fasadë’.

“Hahaha se në fakt u këpute duke blerë të mëdha. Laj borxhet e atyre që ke mi fasadë dhe pastaj fol e komento për çanta. Mjerë në duart e kujt ka ngelur opinioni për modën,”– shkruan Alba mbi foto.

Greg Rama thyén heshtjen! Rrefimi per ish te dashuren dhe marredhenia me…

Kohet e fundit mediat kane aluduar se djali i kryeministrit Rama, ka harruar shume shpejt miken e tij e cila humbi jeten ne térmetin e 26 nentorit.

Madje, vetem pak jave me pare per diten e Shen valentinit, portalet kane publikuar fotot e Greg Rames me dashurine e tij te re.

Djali i Kryeministrit, Greg Rama, ka folur për herë të parë për Kristi Reçin, vajzën që humbi jetën nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit.

Në një intervistë për “Euronews.al”, Gregu ka folur për herë të parë publikisht për këtë marrëdhënie dhe se sa shumë ka ndikuar Kristi në krijimtarinë e tij:

“Ka ndikuar tmerrësisht shumë tek unë, dhe tek krijimtaria ime. Kristi ka qenë një mikeshë dhe më shumë se kaq. E gjithë kjo histori portalesh, lajmesh…,unë e mirëkuptoj.

Nuk ka qenë aspak me qëllime të këqija, por më vjen keq që në shumë raste është neglizhuar pjesa që shpirti i saj dhe i atyre që ikën bashkë me të, të lihet i qetë.”

“Nuk ta ka kush frikèn”, Evropa mbyllet brenda, ndersa kengetarja shqiptare shfaqet e qete

Ajo eshte nje nga moderatoret dhe kengetaret me te dashura per publikun shqiptar dhe para pak kohesh, edhe pse i kishte munguar ekranit, pas marteses me Turjan Hysken, Orinda Huta eshte rikthyer serish si dikur.

Në profilin e saj në Instagram ajo ka ndarë me ndjekësit foto në një nga muzet më të vizituar në Paris, “Musse du Louvre”. Në shkrimin që ka shoqëruar fotot¸udhëtimi në Paris për të është përherë një ëndërr.

Në media është bërë e ditur se muzeu është mbyllur nga kërkesa e njerëzve që punojnë aty, për shkak të frikës nga infektimi.

Orinda shfaqet shumë e qeshur dhe e qetë, me siguri vizita ka qenë përpapra se media franceze të bënte zyrtare rastet me koronavirus. /Pamfleti

Ajo qenka gjálle! Kengetarja shqiptare me ne fund del ne horizont

Me ne fund kengetarja shqiptare qeteson fansat dhe ben postimin qe te gjithe e kishin pritur me padurim.

Pak kohe me pare beri buje me shume hite qe u shpendane ne Youtube dhe u pelqyen pamase nga fansat, por Era Istrefi prej nje kohe te gjate mungon ne skene, ndaj dhe fansat me ironi i kane thene RIP qe nenkupton se ajo tashme eshte kthyer ne nje harrese.

Ditë më parë, komentet e fansave kishin ‘vërshuar’ në një fotografi të saj, ku shkruanin “Prehu në paqe”.

Pas këtij lajmi të rremë kishte reaguar Nora, e cila për lajmi.net tha se Era është shëndoshë e mirë.

Por, së fundi reagoi edhe vet Era, e cila me anë të një postimi thotë se është mirë dhe shpreson që ashtu të jenë edhe të tjerës.

Këngëtarja iu drejtua fansave me fjalët “Jam mirë dashuri. Shpresoj që edhe ju jeni mirë”.

Befausese! Dalin rezultatet e analizave të personave të testuar

Një lajm befasues erdhi sot nga jugu i Shqipërisë, ku u mësua se 6 persona po testohen pasi janë të dyshuar si të prekur nga virùsi.

Personat të fjalë kanë shfaqur shqetësime gjatë momentit të kalimit të kufirit dhe kjo ka qenë arsyeja që ka detyruar autoritetet shqiptarë për të zbatuar procedurën e diagnòstifikimit.

Për sa më sipër nga raportimet e fundit dhe nga ajo çfarë është publikuar në media, 3 prej tyre kanë dalë negátiv, ndërsa 3 te tjerë janë dërguar sot në Institutin e Shëndetit Publik dhe po bëhet verifikimi paraprak i tyre, raporton Ora News.

Gjithashtu ai shpjegon dhe urdhrin e ri të ministrisë se Shëndetësisë teksa ky urdhër dhe udhëzimet përkatëse po zbatohen edhe në Vlorë tashmë.

Llapi ndër të tjera mohon faktin se në Vlorë mungojnë maskat mbrojtëse kundrejt koronavir.usit dhe shprehet se nga 1 milion e 200 mijë maska të shpërndara në gjithë vendin 125 mijë janë shpërndarë në qarkun e Vlorës në spitalet rajonale të këtij të fundit.

Gjithashtu udhëzimi i ministrisë i bën thirrje bizneseve të marrin të gjitha masat hijeno-sanitare siç janë përdorimi i dorezave kur shërbejnë produkte si një masë parandaluese kjo kundrejt koronaviru sit.

Ekspertët: Çdo gjë pritet të ndryshojë totalisht, Vendi pritet të preket nga…

Nëse javën e kaluar moti ishte me diell dhe më i qëndrueshëm, duket se këtë javë moti nuk po e “ndan mendjen”, duke treguar luhatje të ndryshme.

Në ditët që lanë pas dhe sidomos në pjesën veri-perëndimore të vendit kemi hasur rreshje shiu.

Reshjet e shiut do të vijojnë mesditën e sotme dhe deri nga darka, edhe pse për fatin e mirë intensiteti i tyre do të jetë i ultë.

Reshjet me intensitet mesatar vijojnë deri në mesnatë në të gjithë vendin ndërsa me intensitet të lartë në jug dhe një pjesë të qendrës.

Për shkak të erës së fortë jugore temperaturat sot në vlerat e mesditës arritën nga 17ºC në zonat malore deri dhe në 24ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare. Por si do të vijoj moti për ditën e nesërme?

Deri në orët e para të mëngjesit vijon moti i vranët shoqëruar me reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Më pas deri në fund të ditës moti do të jetë me alternime kthjellimesh e vranësirash shoqëruar me reshje shiu lokale dhe afatshkurtra në momentin e zhvillimit të vranësirave.

Temperaturat në të dyja vlerat vlerat (minimale dhe maksimale) pritet të pësojnë rënie. Ato minimale parashikohen nga 3ºC në relievet malore deri në 5ºC në ato të ulta e bregdetare ndërsa ato në vlerat e mesditës parashikohen nga 8ºC në zonat malore deri në 16ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare.

Pòlici ndali një djalë që kujtoi se ishte i tiji. Pak çaste më vonë pa diçka në makinë që…

Njerëzit e përjetojnë shumë hùmbjen e një fëmije, edhe pse jeta mund të ecë përpara.

Kjo histori flet për Mateo Lavrinin, i cili po udhëtonte me makinën e tij në një ditë normale, kur pas tij dëgjoi sirenat e makinës së pòlicisë.

Ai nuk ngurroi, por ndaloi direkt dhe drejt tij u afruar oficeri, i cili nuk i kërkoi asnjë dokument, por thjesht e falënderoi.

Fillimisht Mateo nuk e kuptoi se çfarë po i referohej agjenti, por më pas ai u kujtua se kishte një simbol në pjesën e pasme të veturës, që thotë se ai i shërbeu vendit si ushtar. Pòlici e pyeti Mateo ku kishte punuar dhe i riu tha se kishte qenë në detyrë për 15 muaj në Irak. Ishte në atë moment që oficeri i pòlicisë filloi të fliste lirshëm me këtë të huaj, me të cilin kishte diçka shumë të rëndësishme të përbashkët.

Pòlici i tha se i biri i tij kishte shërbyer edhe në Irak, por ai nuk ishte kthyer kurrë në shtëpi. Mateo u nxit menjëherë nga tregimi i pòlicit dhe i tha atij se i vinte shumë i keq dhe se ishte afër tij në këtë dh.ímbje. E para se të largohej nga Mateo, agjenti vërejti një flamur të vogël të mbështetur në kroskotin e makinës. Ishte pikërisht i njëjti flamur që kishte marrë së bashku me njoftimin për humbjen e jetës së djalit të tij.

Në atë moment pòlici i bëri ish-ushtarit një pyetje të çuditshme. Pyeti nëse mund ta përqafonte. “Më kujtoni djalin tim, mendova që ti ishe ti.”

Mateo nuk mundi të mbante lotët dhe doli nga makina për ta përqafuar policin. Ata të dy u shkrinë në një përqafim të gjatë plot lot.

Nuk ishte vetëm polici ai që kishin nevojë për këtë përqafim. Mateo kishte kaluar kohët e fundit sindromën post-traùmatike, e një fazë rehabilitimi të gjatë dhe se përqafimi ishte pikërisht ajo që donte. Mateo e tregoi historinë në profilin e tij në rrjetet sociale, e cila u nda dhe u vlerësua nga mijëra njerëz.

Mbani frymën! Ja super-dieta që shndërroi fare trupat e atyre që e provuan

Secili nga ne ka shumë oreks dhe në fund të muajit apo të një periudhe të caktuar, e gjejmë veten me disa kile më shumë dhe menjëherë lind pyetja: Si mund të dobësohemi?

Shumica e personave zgjedhin të shkojnë në palestër, por kjo nuk është provuar shumë efektive, pasi palestra në shumë raste të shton oreksin dhe në vend që të biem në peshë, ne mund të shtojmë më shumë.

Sot, do t’ju prezantojmë me një dietë që është provuar efikase dhe ka realizuar dëshirën e shumë njerëzve që kanë dashur të bien në peshë.

Dita e parë: 6 gota qumësht. Mund të konsumoni gjatë ditës sallata të ndryshme me perime jeshile, në avull, ose të pa-gatuara

Dita e dytë: 4 gota qumësht dhe dy fruta. Gjatë ditës mund të hani oriz, të gatuar me pak yndyrë.

Dita e tretë: 2 gota qumësht, dy fruta dhe 150 gramë djathë të lehtë. Vaktet e tjera koordinoni me perime sallatë, ose patate të ëmbla të ziera.

Dita e katërt: 4 gota qumësht, dy fruta, 150 gramë mish pa dhjamë në skarë. Një sallatë perimesh, sipas dëshirës.

Dita e pestë: 2 gota qumësht, 2 fruta, 1 vezë të zier, 150 gramë mish të pjekur në skarë. Sallatë perimesh, ose karota të ziera sa të dëshironi.

Dita e gjashtë: 2 gota qumësht, 2 fruta, 1 vezë të zier, 150 gramë mish të pjekur në skarë dhe 100 gramë djathë pa yndyrë.

Dita e shtatë: 3 gota e qumësht dhe 3 fruta; karota të ziera sa të dëshironi.

Dita e Tetë: 2 gota qumësht, 1 frut, 150 gramë mish pa yndyrë dhe 150 gramë djathë të lehtë. Sallatë perimesh të ziera.

U Merr Koka Tym! 5 Shenjat e Horoskopit që Nuk Duhet t’ia Bëni Këtë Gjë

Nuk duhet shumë për të mërzitur shenjat e mëposhtme të horoskopit!

Nëse ju ka shkuar ndërmend që të mërzisni një nga shenjat e mëposhtme, ja se si t’ia arrini.

Nuk do të mundoheni shumë, pasi mjafton vetëm një përpjekje e vogël dhe do të arrini suksesin.

Shenjat e mëposhtme reagojnë menjëherë kur ngacmohen nga dikush, sikurse edhe për gjënë më të vogël.

Ajo që mund të quhet lajm i mirë është se sado nxehen, ata zbuten në qindrat e sekondave.

Demi: Demi nxehet kur gjërat nuk shkojnë sipas planit të tyre ose kur diçka e papritur ndodh. Ata nuk munden thjesht ta kalojnë një gjë dhe të bëjnë përpara sepse aty do u rri mendja gjithë kohën.

Kur një dem nuk i ka bërë orët e plota të gjumit gjithashtu nxehet shumë lehtë.

Virgjëresha: Virgjëreshën e nxeh dhe zhurma e përtypjes së çamçakëzit, shqiptimi gabim i emrit të tyre, njerëzit që ecin ngadalë në rrugë… Pra virgjëresha nxehet me çdo gjë ! Ata nuk durojnë dot njerëzit që janë në një standard më të ulët se ta dhe pakënaqësitë e tyre i shfaqin hapur! Më kot nuk janë shenja më kritike e zodiakut.

Akrepi: Akrepi është shenja që nuk duron dot injorancën. Të qenët i paditur do e nxehë këtë shenjë dhe nëse ju nuk bëni asgjë. Akrepi urren gjithashtu njerëzit që gënjejnë dhe nëse ndihen të gënjyer, kjo gjë jo vetëm që do i mërzisë por do i bëjë që të “shpèr thejnë”.

Bricjapi: Kjo shenjë mërzitet kur në mes të punës ndërpritet nga njerëzit rreth e rrotull e shakatë e tyre. Ata durojnë deri në një pikë, por kur nxehen nuk përmbahen më. Ata nuk i durojnë dot as shakatë pa kripë, ndaj tregohuni të kujdesshëm me këtë shenjë, sepse i marrin gjërat shumë seriozisht dhe nuk kanë sens humori.

Dashin e mërzit vonesa. Nëse jeni të qetë, dhe ju duhet shumë kohë për të përpunuar një informacion, mos qëndroni afër një dashi, pasi ai do të nxehet dhe nuk do e përmbajë inatin. Është një shenjë që nuk ka durim.

Çfarë ka pas qafës? Të gjithë sytë tek Arbana Osmani, ajo që ka harruar prapa koke…

Ajo është një nga moderatoret më të dashura të shqiptarëve dhe mund të thuhet se fama e saj arriti kulmin me prezantimin e “Big Brother”.

Arbana Osmani i ka dhënë shumë emocione të gjithë emisioneve që ka drejtuar, duke u njohur si një personazh i qeshur, por edhe që preket shumë.

Kohët e fundit, Osmani ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediat pasi ajo ka bërë publike lidhjen e saj me Eduard Grishaj dhe duket se moderatorja po e shijon shumë këtë lidhje, pasi ka lënë pas një martesë që nuk ka funksionuar.

Duke qenë se është një personazh publik dhe shumë i dashur nga publiku, Arbana Osmani është bërë pjesë e një publiciteti.

Moderatorja, Arbana Osmani

Moderatorja Arbana Osmani ka publikuar se fundmi një foto ne Instagram, ku duket se po i bën reklamë një kompanie uji.

Por ajo qe ka rene ne sy është se bluza qe ka veshur, ka një problem.

Arbana Osmani ka harruar te heqè etiketën.