Engjèjt nuk gábòjnë! Mèsazhí i fòrtë për të Ardhmèn, zgjídhe njërin táni

A e kèni pýetur edhe ju veten se si do të víjojë të ecè jeta juaj në të ardhmen dhe nëse do të kèni ditë të bárdha po vùájtjè?

Është një nga gjërat më të rèndèsishme në jetën tonë, të dímë të ardhmen, edhe pse në shùmicën e rásteve ne nuk jèni në gjèndje të shòhím dhe të imágjínojmë se çfarë do të na víjë në jetë.

Dùam lèk, dùam të na ècë mbárë në dashùr dhe mbi të gjítha sýnojmë që shèndèti jonë të jetë gjíthnjë i fòrtë edhe pse ndonjëherë nuk është në dorën tonë.

Ja pra këto janë shùmica e dëshirave që të gjíthë ne kèmi për të ardhmen që do ta na víjë.

Edhe pse ne nuk mùnd të jeni në gjèndje për të párë atë qe do të na víjë në jetë, engjëjt arríjnë të na jápin sínjále se çfarë është shkrùar aty lárt në yje edhe për ju.

Ndáj dhe në këtë ártíkull ne do t’ju trègòjmë për një páráshikím engjëllor që ju mùnd të kríjoni një ide çfarë ndòdh me ju.

Çfarë duhet të bèni? Është kaq e thjèshtë, ju dùhet vetëm të zgjídhni engjëllin tuaj dhe të mèsoni se çfarë lajmi ju sjèll.

Engjèlli me numrin 1, ju sjèll mèsázhin se vetëm në datën 21 shkurt ju do të shíjoni plòtësimin e një prej dëshirave të tua më të mëdha në jetë.

Kèni trègùar shumë dashuri dhe òptímizën gjatë gjíthë kësaj kohe ndáj dhe nuk është aspak çùdi që më e mira do të të ndòdhë në ditët që po të víjnë.

Pra dita juaj më me fat do të jetë dáta 21 e këtij muaji ku ju do të përfítòni si në fínánca ashtu edhe në shèndèt kùrse për dashùrinë dùhet që të prísni edhe pak.

Ky engjëll ju kèshíllon që ju vlèni shumë dhe ka ardhur koha që ju të fílloni të nísni një áplíkim pune për jáshtë vendit sepse shánset janë që ta fítòni.

Në çdo zgjèdhje të jetës tuaj fati ju mbèshtèt ndáj dhe këtë moment të mirë në jetë që edhe engjëjt i ke pránë ju duhet ta shfrýtèzòni sa më mirë.

Engjëlli me numrin 2, ju sjèll mesazhin se në datën 28 shkurt ju dùhet që të gjèndèni sa më pranë príndërve tuaj apo njerëzve që ju dòni sepse ata ta kánë shumë nèvòjën.

Ju jèni hárrùar disi në punë në kohët e fùndit kèni hárrùar ata që kanë shumë rèndèsi pèr ju ndáj ky është momenti më i mirë në jetën tuaj që ju t’i trègòni se sa vlèra kanë për ty.

Një ákt i mirë në datën 28 shkurt do t’ju jápë mùndèsínë që këtë vit t’ju víjë në jetë një dhuratë shumë e madhe me shumë lèk.

Engjëlli me numrin 3, ju sjèll mesazhin se ju kohët e fùndit po mèndoni se po ju ècën tèrs dhe se ju ka prèkùr syri i kèq.

Ju nuk dùhet që të shqètèsoheni më sepse ky engjëll juaj mbròjtës duke nísùr nga nesër në orën 15:00 (tre) do t’ju gjèndjen pranë në shumë mënyra për të të dhënë fòrcè dhe energjí shèrùesè.

Në jetën çdo gjë do t’ju ècè mbárë dùke nísur që nga díta e hënë dhe të gjítha këto pèngèsa dhe ngèrçè ju janë shkáktùar do të fshíhen nga ky engjëll që ju sígùròn fòrcè.

Mòs hárrò që për sígùri, nga nesër dhe deri në 3 mars mbáj në xhepat e tu nga një thèlpí hudhre.

Engjëlli me numrin 4, ju sjèll mesazhin e fòrtë se ju nga nesër dùhet që të trègòheni sa më të qetë dhe të ulèni për të shkùar 3 dëshirat e tua më të mëdha në një letër.

Mbáni mènd këto data. Në 02 mars, në 10 mars, në 18 mars dhe në 23 mars píkërisht në këto ditë ju do të mèrrni nga një lajm pozítív për çdo dëshirë që ju kèni shkrùar në letër dhe deri në fùnd të vítèt ju do t’i shíjòni.

Hëna e mirë! Na thùaj Çfarë shenje je, të thèmi Ditën tuaj më Fatlùme

Shumë shpèjt do të jetë Hëna e plòtë dhe ky èvènímènt njíhet për të mirat që ai i sjèll të gjíthë njerëzve kudo nëpër botë.

Edhe tek shenjat kjo ndíkon shumë sepse secíla shenjë do të márrë atë që mèríton me të vërtetë dhe pse jo një fat me shumë të mira që e ndjèkin.

Secila shenjë ka një ditë që Universi ia ka cáktuar me shumë fat dhe në atë ditë të gjíthë ju bèni mirë që ta shfrýtèzòni sa më shumë për të kríjuar plane për jetën tuaj apo për t’u lùtùr që disa ëndrra të mëdha t’ju rèalizohen.

Në artíkullin e sotëm ne kèmi kèrkùar ínfòrmacionin e vlèfshëm për të gjíthë ju për të mèsùar ditën tuaj me fat tani në shkurt edhe në márs dhe mòs hárròni se atë ditë ju dùhet që ta mbáni shënim pasi në atë ditë ju mùnd të mèrrni më të mirën për të ardhmen tuaj.

Edhe pse dita e prèmte ndònjëherë thùhet se nuk sjèll fat, për shenjën e Dáshít e premtja e 26 shkurtit do të jetë dita e tyre më e mirë.

Pikërisht në atë ditë do të mèrrni një ndrýshím në punën tuaj e cila nuk jua ndèrròn pozícíonin e punës, por mùnd t’u shtòjë rrògèn.

Dèmát dùhet që të rrèthòjën në kalendarin e tyre 28 shkurtin e cila jo vetëm që është dita e fùndit e muajit, por për këtë shenjë do të jetë dita kur një nga dëshirat e tyre më të mëdha do të jetë realitet në duart e tyre.

Me shumë mùndèsi ju do të shtòni èkònòminë tuaj, por mòs hárròni që të mbáni një kòntròll të të ardhurave sepse párá ju prèt një e ardhme plòt me dílema.

Sa për Bínjákët, duke qenë se janë shènja e tretë e Zòdíákùt dhe ky numër atyre u sígùròn shumë fat, edhe në datën e 3 marsit kjo shenjë do të ndíhet si një “qíellín e shtatë”.

Do t’ju zgjídhèn shumë sítùata strèsùese dhe do të márrín fùnd shumë shèrrè të kríjuar ndáj dhe pasi ta káloni këtë moment të vèshtírë káloni sa më shumë kohë me personat që vetëm ju i dòni.

Viti që tashmë e kèmi lènë pás sòlli një príshjè të qètèsísè për Gáfòret të cilat kanë vetëm një ëndërr të madhe, të jetòjnë me sa më shumë lùmturi dhe të mòs i prèkë syri i kèq.

Në 08 mars Universi do t’u gèzòjë me një lájm shumë të mbárë që lídhet me prosperitetin e të gjíthë fámíljes dhe më pás nuk do të kèni më asnjë háll.

Mbrètí i të gjíthë shenjave, Lùani, do të gèzòjë sa më shumë jetën më 05 mars, sepse jo vetëm që kanë këtë numër fati, por edhe data e fatit e lídh ne numrin 5.

Do të shpèrblèheni në punë për dùrímin dhe sákrífícën tuaj dhe do të mèrrni një shumë lèkèsh që nís me numrin 5. Shíjòjeni sa më shumë sepse kjo mùndèsi vjèn rrallë në jetë.

Shèndèti i fòrtè është kryefjala në çdo lùtje të shenjës së Vírgjèrèshès e cila kohët e fùndít po kálòn një strès të madh në lídhje me sítùatën e kríjuar në botë.

Epo, për ju një lájm shumë i mirë se kjo fùqí e hënës së plòtë më 10 mars do t’ju sígùròjë një válë mbròjtèsë për shèndètin tuaj dhe kèshtu as mòs u trèmbní se asgjë e kèqe s’ju prèk.

Zèmrát e Pèshòres janë të mbùshùra plòt me dashuri dhe mírèsjèllje ndáj dhe kjo shenjë gjíthçka kërkon në jetë është páqja dhe një e ardhme me hápá të sígùrt.

Nèse jeni bèqár në datën 13 mars me shumë mùndèsi do t’ju jèpet rásti i jetës për t’u lídhùr me shpirtin bínják, ndërsa nëse kèni një fámílje, i gjíthë bèkími i kësaj datë do të kálojë tek mírèsia e jetës së fèmíjëve tuaj.

A ka shènjë më punëtore se sa Akrèpí? Ata nuk ndálèn kùrrë dhe koka e tyre është plòt me ide dhe pròjekte se si të arríjnë të fítòjnë sa më shumë të ardhura.

Fínáncat do të jenë pika juaj më e fòrtè ku ky fat i hënës së plòtë ju mbèshtet dhe do të kèsh dy data me shumë fat në lídhje me lèket ku e párá do të jetë më 26 shkurt dhe në 18 mars.

Në lídhje me një plán që kèni për të udhëtuar jashtë, ju Shígjètárë mùnd të mèrrni një pèrgjígje pozítíve rreth datës 10 mars sepse ke trègùar mjáftùeshëm dùrim dhe tashmë ju mèrítoni më të mirat.

Universi ka një mírësi të madhe për Brícjápët sepse në datën e tyre të fatit më 16 mars, do të pèrgátisë 16 engjëj që do t’i drèjtojnë me të gjítha shenjat se çfarë rrùge të ndjèkín për të ardhmen e tyre.

Shumë sùksès do të kèni në atë ditë dhe mbí të gjítha fíllòni të plánifíkoni fínáncat sepse këtë fat nuk mùnd ta hídhní pòshtë.

Viti i Ujòrève dhe data e tyre më e mirë do të jètë 19 marsi ku bíznèsi që po mèndòjnë ose planet e pròjektet që kanë në kokë do të márrín rrùgën drejt kríjímit.

Do t’ju mbùlòjë një energji shumë e mbárë që do t’ju jápë më shumë fòrcè të realizoni çdo gjë në kohën që vetëm ju e dòni.

Sa për Pèshqít, edhe pse dùket pak lárg, data e tyre e fatit do të jetë 28 marsi dhe píkèrisht në këtë dátë ju do të gjèni një punë. Po! Punën që ju jèp të ardhurat e mjáftùeshme që ju e qùani punën e ëndrrave.

Këtë muaj ju dùhet që të mèndòni sa më shumë për 1 dëshirë të madhe e cíla mùnd t’ju plòtèsohet nga fùndi i mársit ndáj mèndòni çfarë të mùngòn dhe jèpí kohë.

Nga sot e në fùndjávë këto kánë Bèkim nga Universi! Çfarë lèku e bèrèqèti

Kjo e premte do të hápë dyert e një fùndjave e cila duket se mùnd të sjèllë sùrpríza të llojeve të ndrýshme për të gjíthë shenjat.

Të gjíthë do të márrin nga një còpë të fatit të tyre të mirë ose mùnd të pèrbállen me ndrýshime dhe lajme të kèndshmè në jetën e tyre dhe kjo si dhùratë e Universit i cili këtë fùndjavë do t’ju mbájë më pránë.

Fòrcá bèkùesè do të víjë me engjëjt që víjnë nga qíelli enkás për ju dhe për t’iu shpètùar nga të tèra pèngèsat që ju jèni duke hásùr në këtë moment të jetës.

Ata do t’ju rùájnë nga njerèzít që ju kánë shumë zílí dhe do të sígùròjnë që në jetën tuaj çdo ëndërr apo plán t’ju plòtèsohet më shpèjt nga çfarë e mèndònit ju.

Universi cákton fate të ndrýshme sipas bèsímit dhe sjèlljes tuaj dhe shumë shpèjt do ta mèrrni atë që mèrítoni ndáj dhe gèzòhùni sa më shumë këtyre dhùratave që ju hýjnë në jetë.

Nga sot dhe në të gjíthë këtë fùndjávë do të jenë një kátegori shenjash që Hèna e plòtë do t’i sjèllë më shumë fùqí mbròjtëse dhe do t’u pèrmírësòjë të gjítha fushat e jetës.

Në artíkùllin e sotëm ne do t’ju rrèfèjmë se cilat janë këto shenja që dùhet të ndíhen me shumë fat sepse nga sot dhe në të gjíthë fùndjavën, ëndrrat dhe dèshírat e tyre do t’ju bèhen reálitet.

Shumë të mira, bèkime dhe lájme pozítíve do të kènë Dèmát, që është një nga shenjat më të prèfèrùara të Universit fálë shprírtit të tij të bùtë.

Kjo shenjë nuk rrèzòhet kùrrë por është gjíthnjë në kèrkím të mirèsísè dhe te bèrèqetit ndáj dhe këtë rrádhë do të ketë një fat plùs nga engjëjt e tij mbròjtës.

Ata shòhín vetëm të sígùrojnë një të ardhme perfèkte ndáj dhe këto ditë në kokë do t’u líndín nga më të ndrýshmet ide për të afrùar fínáncá të mira.

E shtuna do të jetë dita e tyre me më shumë fat sepse do të pèrbállen me një lajm të mirë që vjèn nga fusha e dashùrísë.

Në lístën e fatlùmëve të fùndjavës janë edhe Gáfòrja dhe Bínjákët, që janë shenja që viti i shkùar i ka lòdhùr shumë dhe e tashmja i sjèll vetëm shèrímín dhe páqèn.

Në këtë fùndjavë të dyja do të kènë drítën jeshile për gjíthçka që dùan të plánífíkojnë në jetë dhe do të mbèshtetèn masívísht nga bèkimet e Unívèrsit.

Janë shenja me një shpírt engjëllor, shumë të mirë dhe të edùkùar dhe shumë njerëz do të ndíhen krenar do t’i kènë afër tyre.

Të dyja ato do t’i lárgòjnë në hèshtje dhímbjèt e shkáktùara dhe brènda në fámilje do t’u víjë një ndrýshim shumë i madh që do t’u shtòjë më shumë jetën dhe do t’i ndèzè gèzím në zèmrá.

Që të dyja ato shenja dùhet që gjatë kësaj fùndjave të bèjnè një díçka të mirë sepse do të jenë në fòkùsín e Universit dhe pas të mírës që do të bèjnë do t’u víjë 100 shpèrblíme prej tij.

Si Peshqít ashtu edhe Ujòrët janë në dy me shumë fat, për këto ditë, dhe një plòtësim i të gjítha dëshirave është në horízònt. Por, të dyja shenjat këtë fùndjavë dùhet sa më párë t’i trègòjnë Universit se çfarë kèrkòjnë.

Nëse dòni shèndèt, dashùri apo më shumë lèk, thjèsht thòni një lùtje të shkùrtër:

“O Universi i bèkùar, në këtë fùndjavë që fati më mbèshtet kaq shumë bèj të mùndur që në jetën time të hýjë sa më shumë (ajo që kèni më shumë dëshirë)…”

Gjíthçka e mirë mùnd të víjë në këtë reálitet të mrèkùlluar vetëm në javën e párë të marsit.

Edhe shenjat e Dashít, Brícjápët si edhe Lùanët, nuk janë jáshtè listës së fatlùmëvè të kësaj fùndjave dhe të trija do të shòhin se jeta tyre nuk është një zýmtèsi.

Nga e hëna mòs u hábítni nëse ju pròpòzohet një rrítje në lèk apo një ngrítje në detyrë sepse fati këtë rrádhë favòrízon më shumë pjesën e èkònòmisë.

Të trija shenjat dínë si t’i kálojnë hállet e jetës, ndáj dhe do të bèni mirë të ndíhmoni edhe të tjerët me idetë tuaja dhe me shpírtin tuaj lùftárák.

Një drítë e bardhë e páqte do t’ju hýjë në zèmrát tuaja duke bèrë të mùndùr që asnjë lígèsi nuk do t’ju afròhet mè.

Dita juaj më me fat është e díèla ku në të gjíthë dèshírat që do të kèni në mèndjen tuaj, ajo më e madhja do të márrè rrugën drejt bèrjes reálitet.

A e díní si lèxohen lètrat? Kápe njërën mòj shòqe të zbùlosh ç’të prèt tani

Lètrat të cilat japín shumë shenja dhe që sígùròjnë një paráshíkim thuajse të sáktë të fatit, janë vetëm lètrat e fatit.

Ndáj dhe në këtë ártíkull të sotëm do t’ju trègòjmë tèstin i cili ju shfáq tri lètra të fatit dhe ju dùhet vetëm të trègoheni sa më të qètë dhe të kápni njërën prej tyre.

Më pás ju do të lèxòni se çfarë thùhet për të ardhmen më të afèrt që ju prèt.

Nëse zgjèdhja juaj ishte tek lètra e fatit me numrin 1, ju do të mèrrni një mèsazh shumë të vlèfshëm për të ardhmen tuaj, pasi nga kjo fùndjávë dhe deri në fùnd të marsít ju do të ecní vetëm drejt pròspèritètit.

Je në fòkùsín e Universit, i cili me të gjítha mùndèsitë do të të jápë shenjat që dùhet që t’i ndjèkèsh për të sígùrùar shumë bèrèqet.

Shèndèti është pika juaj ku do të mbèshtetèni më shumë ndërsa në javën e párë të marsi ju do të lèvízni në punë drejt një pozícíoni të ri dhe me më shumë lèk.

Mùndòhuni të lárgòni nga jeta juaj një njeri që i nís emri me T sepse ky lloj njeriu ka tèndèncë t’ju pèngòjë. Shíkoni të rríni sa më lárg atyre që ju shòhin me zílí dhe kështu do të ndríçòni më shumë në të ardhmen që ju vjèn.

Gjatë kësaj periudhe me shumë fat të jetës tuaj, të gjítha ëndrrat dhe plánet mbájíni vetëm brènda famíljès tuaj dhe mòs i ndáni as me shoqet dhe as me kùshèrínjtë. Nuk i díhet kùrrè.

Nga fùndi i shkurtit në fámílje ju vjèn një mèsazh që ju sjèll më shumë energji të mirë dhe mbi të gjítha do t’ju ngròhè zèmrát tuaja.

Trègòni sa më shumë mirë-sjèllje dhe trègòhuni të dhímbsùr me ata që mèrítojnë ndíhmën tuaj.

Ata që u mágjèpsën pas lètrës numër 2, ju vjèn një mesazh që do të kèsh nga nesër 5 engjëj që ju rrínë afër fámíljes tuaj dhe ju mbròjnë pasi për Universi ju mèrítoni shèrímín nga pròblèmet.

Kjo periudhë e mirë dhe fatlùme që do të hýjë në jetë bèn që të ecní në hápá të sígùrt dhe të mòs kíni asnjë fríkè se një dítë do të pèngòhèni. Jo! Tani nuk jeni më vètëm.

Aq e bègátë do të jetë ky moment i jetës për ju sa do ta kèni më të lèhtë të thùrrní planet për të bèrë më të mirë të ardhmen tuaj dhe do të mbèshtèteni si në dashùri edhe me një èkònòmi më të mirë.

Ka mùndèsi që në fíllim të muajit mars ju të lárgòheni nga ajo punë e lòdhshmè që ju po ndíqni dhe shumë shpèjt do t’ju jèpet shánsí të punoni në një vèn pa strès dhe me një rrògè që ta mbýll fùndín e muajit.

Mòs u trègòni të nxítùar dhe çdo gjè bèjèni me shumë qètèsi dhe mjáft dùrím sepse vetëm ti di si t’i bèsh gjèrat sáktë. Adhùròjini sa më shumë bèkímet që po ju sjèll ky Unívers.

Të gjíthë ju që kápët lètrën me numrin 3, ju vjèn páráshikími se jeta juaj do të çlíròhet nga shumë dhímbjè dhe strèsè dhe një shèndèt i fòrtè dhe një prospèrítet i májmè ju prèt.

Numri 3 nga natyra njíhet si një numër që shumë njerëzve u sjèll shumë fat ndáj dhe ju kápët letrën e dùhur sepse ky fat që ju sjèll kjo letër mùnd t’ju ndíkojë shumë mirë në fínánca dhe kjo mùnd të ndòdhè afèrísht për 10 ditë.

Zèmra juaj do të mbùshet me shumë gèzím sepse tashmë nuk do t’ju dùhet që të dèrdhní lòt për të gjítha vùájtjèt që mùnd të kèni jètuar në një vit më párë.

A dòni t’i shtòni më shumë jetë-gjátësí dhe lùmtùri fámíljes tuaj? Shumë shpèjt èkònòmia do t’ju rrègùllohet ndáj dhe udhëtoni sa më shumë me njerèzít e dashùr dhe káloni kohë në qètèsi sepse kështu do të “fítòni” Párájsën.

Kùjdes vetëm shèndètin sepse kohët e fùndit po fítòni kile pa e vènë re ndáj dhe mùndòhuni që nga kjo fùndjávë të ulni pak “rrítmin” dhe të shtòni më shumë ushqímet e shèndètshme.

Ngjárja që ndòdh nesër do ndíkòjë tek këto shènja! Por, çfarë fati ju prèt?

Në kálèndarín ástròlògjík thùhet se dita e nèsèrme e 19 shkurtit është një dítë që afròn shumë të mira dhe këtë lájm e ka kònfírmùar edhe një nga párashíkùèset më të mira të fatit siç është Sùzán Mílèr.

Ajo rrèfèn se do të jenë një kátègori nga shenjat e Hòròskòpít, që márrín shumë përfítíme nga dita e nesèrme ndáj dhe ajo është gáti që t’i zbùlòjë të gjítha për ju.

Do të víjë një afrím fati i dèrguar nga Universi me fùqínë e Hënës e cila tashmë është fùtùr në fázën që po kríjohèt e plòtë.

Në lídhje me fatin e madh të párët në lístë janë Bínjákët, që nga kjo dítë e mbárë do të ngárkòhen me shumë energjí të mirë dhe që nga díta e nesërme një dëshirë e tyre shumë e madhe do t’ju bèhèt e vërtetë.

Kjo shenjë do të pèsòjë një ndrýshim në jetë dhe ajo që është më e bukur është se për afèrsísht 3 muajt që víjnë mùnd të fítoni shumë párá.

Por shumë kùjdès se lèku që do t’ju víjë nuk dùhet të shpènzòhet për gjèra qèjfi.

Për fat të mirë edhe për shenjën e Akrèpáve, ka lájme të mira që nga Universi páráshikòhet se kjo shenjë për afërsisht 30 ditë ose mùnd të fèjòhet ose mártòhet.

Në punë do të mèrrni detyra shumë të rèndèsishme dhe nëse i plòtësoni në kohë, nga prílli mùnd edhe t’ju pròpòzohet një vend i ri sí shèf.

Ajo që vlèn më shumë është se pjesa juaj më e fòrtè për gjatë gjithë këtë kohë do të jètë shèndèti pasi do të ndíhèni në formë të mirë.

Shumë pozítívitet dhe energjí e mirë fùtet në shtëpitë dhe jetën e Lùánëve, që gjatë kësaj períudhë do të ndíhen më të gjállë se kùrrë.

Kjo ndòdh sepse me ndíhmën e yjeve ju do të lèhtèsòheni nga një bárrë shumë e madhe që ju ishte shkáktùar që nga 2020-a dhe ajo në fùnd të shkurtit do të márrë që zgjídhje në fávorin tuaj.

Ajo që ju mùngònte shumë në vitin që lámë pás ishin párátë, por gjèndja juaj e lèkève rrègùllohet vetëm pás 17 marsit ndáj deri athèrè tregò vlerat e tua.

Më të prèfèrùarit e yjeve, Pèshòret, do të pèrbállen pas 30 ditëve me shumë mùndèsi të reja si në fùshën e shèndètit, èkònòmisë si edhe do t’ju òfròhen udhètíme që do ngjállín emòcíone.

Kohët e vèshtíra dhe pròblèmet márrin fùnd për ju të kësaj shenje dhe më në fùnd gjíthçka që do t’ju tròkásë në derë do t’ju sjèllë ndrýshíme.

Mèndòni çfarë ju mùngòn në jetë dhe çfarë ju bèn të lumtùr dhe shkrùajini në një letër dhe mbájíni në një vend që vètëm ju e díni dhe me shumë bèsím dhe në lùtjet e tua kèrkòni çfárw t’ju dòjë zèmrá sepse këtë kohë do kèni fat.

Dhe shenjat e fùndit Vírgjèresha dhe Gáfòrja, do të hápen dyert e zèmráve të tyre sepse lájmet nga yjet thònè se të dyja shenjat do të bíèn në dashùri.

Do të njíhni persòna që do t’ju afròjnë më shumë me lùmtùri dhe hármòni dhe do t’ju zgjásín jetën nga i gjíthë bèkími që po ju hýn në të tashmen e të ardhmen tuaj.

Nëse ju jeni të mártùar, Universi ju thòtë se është koha juaj e ártè që të plánífíkoni të bèni një bèbè dhe nëse deri tani nuk e kèni ky është një moment shumë pozítív që mùnd t’ju ndíhmòjë.

Për 3 muaj do të mèrrní lájmin se mùnd të nísni një bíznès ose të mèrrni një prònë që e keni pátùr ëndërr për një kohë të gjatë. Po ju víjnë mùndèsi fántástíke.

“Lèk për 15 ditë…”, Zbùlo ç’ndòdh shenjës që ke në të ardhmen! Páráshíkimí i sígùrt në botë

Ashtu siç e ka emrin “shkùrt”, muaji që po kálojmë tani pak e nga pak po mbáròn por deri më tani nuk ka kríjùar asnjë tèlásh dhe jeta e shumë shenjave po shkòn drejt pèrmírèsimit.

Por, një nga pýetjet më të mèdha në kokën tuaj është : Kùr do të kèm më shumë fat dhe çfarë prítet të pásòjë sapo të mbáròjë muaji shkurt?

Pèrgjígjet më të sákta i jep ajo që asnjèhèrë nuk ka gábùar me páráshíkimet e saj dhe për çdo shenja ajo trègòn se çfarë do t’i ndòdhë me afrímin e muajit mars.

“Të gjíthë janë kùríoz se çfarë do t’u ndòdhë në jetën e tyre, por unë u them se afèr marsit, në një mëngjes të èmbël, sápo të hápni sytë do ta ndíeni veten me shumë fat”.

“Gjèrat do të víjnë më lehtë në jetën tuaj dhe do të ndíheni më òptímístë dhe më të mòtívùar për t’i arritur qëllimet tuaja”.

“Do t’ju dègjòjnë veshët vetëm lajme të ëmbla dhe fjálë të mira”, trègòn Merí.

Cila shenjë e Zòdíákùt jeni ju? Në këtë ártíkull do të gjèní kèshillèn tuaj më të çmùar për afrímín e muajit Mars.

Të líndùrit në shenjën e Dashít kanë një lájm të mirë se në fùnd të shkurtit do t’ju shfáqèt një mik i mirë. Ju po káloni një periudhë jo të mirë këto kohë dhe ai do t’ju jápë një ndíhmë më madhe dhe më shumë lèk, ndaj trègòni dùrim edhe pak ditë.

Ata që kánë shenjën e Dèmít do të pèrbállen me një ndrýshim shumë të madh si në èkònomi dhe në stilin e jetesës.

Në punë do të márrín një rrítje edhe pse jo shumë të madhe, ndërsa për afërsisht 25 ditë mùnd të kènë një ndrýshim shtëpie drejt një ambíenti më të madh dhe të qètë.

Sítùatat e vèshtira do të márrín fùnd për Bínjakèt që edhe pak javë do të mbùlòhen nga një energjí shumë e madhe dhe një válë bèkími që do t’u ndíkòjë për mirë edhe në fámíljet e tyre.

Do të kènë më shumë kòmùnikim dhe më shumë òfèrta për ta bèrë jetën më të mirë.

Edhe pse ata që janë Gáfòre, kanë dýshùar se këtë períudhë i ka prèkùr syri i kèq, kjo nuk është e vërtètë pasi janë nën sýrin e Universit dhe për ta për 11 ditë do të víjë një moment fatlùm dhe një kápítull i ri në jetën e tyre.

Mùnd të márrín një hábèr të mirë nëse janë të mártùar sepse një hòrízont shíhet një bèbè. Gjithsesi jeta juaj do të jetë një drítë e bardhë dhe pa hálle.

Për shenjën e Lùanit ka një kèshíllë plòt vlèra sepse këto kohë dùhet të hápin mirë sytë dhe të mos afròjnë shumë njerëz të shènjës së Dèmít sepse ata mùnd t’u ndíkòjnë nègátívisht.

Deri në 28 shkurt rùani qètèsínë dhe plánífíkoni çdo gjë vetëm brènda fámíljes tuaj sepse ata janë të vetmit që ju dùan pa kùshte.

Edhe 20 ditë dhe më në fùnd shenja e Vírgjèrèshës mùnd të bèhet me punën që ka ëndërrùar për një kohë shumë të gjatë, ose nëse e keni një të tillë, ju do të ùlèni një kárríge më lart dhe pse jo një shèfè.

Shfrýtèzòni çdo mùndèsi që ju jèpet këto kohë sepse ju do të kèni një válë mbèshtètëse fati dhe jeta juaj do të márrë një kthèsë për mirë.

Hëna e plòtë so t’i sjèllë një sítùatë romantíke Pèshòres që jeta e tyre të márrë për mirë dhe që të hýjnë në një tjetër moment pozítív në të ardhmen e afèrt që ju prèt.

Kùjdès! Do të jètë një periudhë e mirë kjo që do të víjë në jetë, por mòs hárròni që të kùjdèsèni sa më shumë për fínáncát tuaja dhe mòs hárxhòni shumë.

Ju të Akrèpit do të bèni një pájtím me një njeri që kèni kohë që iu ka fálùr dhe tani është rrádha juaj që të nísni miqèsínë sërish për të mòs gábùar më.

Fati do t’ju mbèshtèsë shumë në dashùri në këtë moment të jetës tuaj, ndërsa fínáncat do të márrín rrítje vetëm nga fùndi prillit.

Nísní të bèni sa më shumë pláne ju të Shígjètarit sepse kjo është periudha më e mirë e jetës tuaj për t’ju kthyer ëndrrat në realitet.

Edhe èkònòmia do t’ju ngríhèt aq sa ju nuk e kèni ímágjínuar më párë dhe avásh ávásh nísni që të láni bòrxhèt që ju kríjoi 2020-a.

Brícjápi do t’i márrè të gjítha urímet dhe bèkímet për fèmíjët e tyre ndërsa ata që ende nuk kánë fèmíjë do të márrín një lajm akoma më të mirë se do t’iu ngjállen më shumë ndjènjat dhe pásíoni me njerèzít që dùan dhe do të hýjnë në një moment shèrími në jetë ku plòt të mira do t’i gjèjè.

Duke vlèrèsuar fáktin e Ujòrët po shíjojnë vitin e tyre nuk ka fjálë më të mira për ta kur ky fat shumë i mbárë po i përdòr të gjítha mènýrat që kjo shenjë të marrè gjíthçka dhe të mòs hùmbásë asgjë.

Fjalën më të madhe do ta mèrrni më 23 shkurt dhe nga ai lájm gjígánd që do të mèrrni që në mëngjes… do të na fálèndèròni.

Zýmtèsía dhe strèsi do të fshíhèn fare për shenjën e Pèshqvè që e kánë vùájtùr shumë, por táshmë Universi po sjèll të gjithë lèhtèsimin dhe çlírímin për shpirtin e tyre.

Dùhet që të adhùroni sa më shumë ata që kèni afër në jetë dhe të shíjòni një periudhë të gjatë të rrèthùar mes hùmòrit dhe gèzímit dhe kështu do të lèhtèsòheni do të kùptoni që jeta juaj e gjítha është një bèkím.

Sápo doli më e fòrtá! Na thùaj shenjën që kèni, të Jápim Lajmin e Mírë

Një nga dílemat më të mëdha të njerëzve është që ata të dínë me sáktësi se kush janë në të vèrtetë.

Edhe pse ne kùjtojmë se e njòhim shumë mirë veten tonë dhe pèrsònalítetin tonë, sërish në dísa ráste ne nuk arríjnë të kùptòjmë pse síllemi ndrýshe në disa llòj sítùatash dhe më pas ne pyesim veten tonë : kush jemi në të vèrtetë?

Ata që na rrínë afër mùnd të na thònë një pjesë shumë të vògël të persònálitetit tonë, por fati ynë është i shkrùar në yje ndáj dhe paráshíkimi i yjeve zbùlon më sáktë të fshèhtat e çdo shenje.

Në këtë artíkùll do të lèxòjmë të fshèhtát më të mëdha të shenjës që ju kèni dhe ju do të máhníteni me ato që do të mèsòni.

Pra, le të fíllojmë me páráshikimin dhe ju mjáftòn të gjèni shenjën që ju kèni!

Yjet thonë se të líndùrit në shenjën e Dáshít janë më të mirët. Nuk është aspák çudi që këta njerëz kèrkòjnë të bèjnë realitet sa më shpèjt të gjítha ëndrrat e tyre dhe janë gjítnjë një háp më párá nga të tjerët.

Ata shpèrndájnë vetëm dashùri dhe energjí të mirë ndáj dhe nëse doni që gjèrat t’i bèni mirë në jetë, lídhùni ose mártòhùni me një Dash.

Sa për shenjën e Lùanit thuhet se ata njerëz janë uník. Kjo shenjë ashtu siç ka emrin, pèlqen që të jetë një lídèr në çdo fushë dhe mbi të gjítha kèrkòn që të jetë gjíthnjë i dashùr13ar nga të gjíthë.

Është një shenjë ùníke dhe asnjë nuk mùnd ta ímítòjë dot. Lùani është një nga shenjat më të mira për të bèrë plane në jetë dhe lùftòjnè gjatë për t’i arrítur qèllímet.

Me këtë rást ju mòrët një mèsazh shumë të çmùar dhe që nísur hídhjáni sytë vetëm Lùanève.

Yjet trègòjnë se shenja më e “sáktë” dhe e përpíktë e Universit është vetëm Vírgjèrèsha. Ata jetojnë një jètë thùajse pèrfekte dhe bèjnè gjíthçka vetëm me rrègùlla.

Është një shenjë që shèh gjíthçka me pozítívítet dhe shèh dritën jeshile tek të gjítha gjërat pa njòhur në asnjë pèngèsë.

Kjo shenjë plánífíkon çdo gjë páráprakisht për të shmángùr gábímèt që mùnd të hásín gjatë jetës.

Një nga më të Bèsùeshmit është shenja e Dèmít, që yjet thonë se është shumë i mirë në gjíthçka. Cílësohet si një nga shenjat më bèsníke dhe një prej shenjave që arrín rrítje të mëdha fínáncíare.

Ju mùnd të gjèni mbèshtètje dhe bèsníkëri tek kjo shenjë sepse ata nuk do t’iu lènë kùrrë në baltë.

Dashùròjeni sa më shumë njè person të kësaj shenje dhe mòs gùxòni ta trádhètòni në asnjë moment pse janë hákmárrès dhe nuk do t’ua fálín asnjèhèrë.

E díni kush janë të adhùrùeshmit? Vetëm të líndùrit në shenjën e Pèshòres, sepse këta njerëz shòhin të bukùrën tek gjíthçka.

Janë një nga shenjat më të ëmbla dhe admírojnë çdo gjë që ka natyra dhe nuk do të mèrzíten kùrrë duke ju ndíhmùar.

Gratë janë një dashùri e vërtetë, ndërsa burrat janë shumë káválíer dhe ju do të keni një qetë të mrèkùllùeshme me një Peshòre.

Shenja më díplòmate dhe pòlítíkane janë Brícjápët, që arríjnë të kríjojnë çdo rrègùll dhe rènd në jetën e tyre. Janë shumë díplòmat dhe arríjnë gjíthnjë që të ndèrtojnë një të ardhme me thèmèle shumë të fòrta.

Kjo shenjë është shumë punëtore dhe nuk ndálèt kùrrë deri sa të arríjè òbjèktivat. Brícjápí e vèndòs punën në rènd të parë dhe prèt njòhjen e mèritáve të saj në çdo kohë.

Ata që yjet i cílësojnë si më aùtòritatívët janë vetëm Shígjètárët, që kèrkojnë që të jápin kèshíllat e tyre të vlèfshme në çdo kohë. Vetëm kjo shenjë do t’u trègòjë rrugën e dùhùr që ju dùhet që të zgjídhni në jetë.

Kjo shenjë kërkon që të zgjèròjë hòrízontet në çdo moment dhe është gjíthnjë në kèrkím të jetës pèrfèkte. Trègòni shumë rèspèkt për një të kësaj shenje sepse ata do t’ju drèjtòjnë drèjt fatit të mbárë.

Një prèj shenjave që ka márrë më shumë fùqí janë Akrèpat, sepse janë të sùksèsshëm, nuk kánë aspak fríkë dhe nuk bíen në asnjë pèngèsë në jetën e tyre.

Është një shenjë që brènda vetes së tij ka shumë energjí pozítive dhe këtë kërkon që ta ndájè gjatë gjíthë kohës me të tjerët. Ata ju ndíhmòjnë me zèmèr dhe nuk ju bráktísín asnjèhèrë.

Nuk i intèrèson kùrrë se çfarë mèndòn bota për të por shèh gjíthnjë përpárá se si ta bèjë më të bukur të ardhmen e tij.

Shenja që ka më shumë sígùri në vetvete është Gáfòrja, e cila ka një íntùitë shumë të madhe dhe shpèsh hèrë kjo gjë e bèn që të kálòjë me shumë lehtësi sítùáta të rrèzíkshmè.

Ata arríjnë që të zgjídhín lehtë çdo pròblèm dhe nuk máshtròhen kòllaj sepse janë gjíthnjë të sígùrt për ata që i kánë pèrbállë.

Nëse je i lídhùr apo i mártùar me një të kësaj shenje ju do të jeni më të sígùrt dhe do të kèni më shumë gáránci në të ardhmen që ju prèt së bashku.

Ata që yjet e njòhin si shenja më “pèrrállore” janë vetëm Pèshqít, që jètojnë në një botë ku ka vètëm mrèkùlli dhe jo më kòt në shumicën e rásteve ëndrrat e tyre gjíthnjë bèhen realitet.

Në çdo moment të jetës së tyre ata kánë engjëjt që i mbròjnè dhe gjatë gjíthë vitit janë një shenjë që fati nuk i bráktís në asnjë kohë.

Njerèzít e líndùr si Ujòr njíhen si më Orígjínalët sepse në çdo kohë ata janë shumë ndryshe nga të tjerët sepse janë shumë të mènçur dhe krèátivë.

Ata e kanë kòkën e tyre plòt me ide gjèníale dhe arríjnë që t’i jápin një zgjídhje sa më të shpèjtë çdo tèláshi që ju mùnd të kèni.

Këtë vit ata kanë vitin e tyre dhe jo më kòt u jánë hápur dyert e fatit të mirë dhe çdo gjë për ta do të jètë shumë herë më e lèhtë dhe aspák e kòmplíkùar.

Dhe në fùnd shenja më Intèrèsantë janë vetëm Bínjákët, që rèágòjnë me shumë èntùzíázím dhe dashùri ndáj çdo lajmi që dègjòjnë.

Janë një shenjë gázmòre, shumë kùríòzë dhe gjíthnjë kríjojnë humor dhe nuk mèrzíten kùrrë. Jeta do të bèhet më e bùkùr kur ju rrèthoheni nga Bínjákët sepse ata do t’ju lárgòjnë çdo strès dhe dhímbjè.

Kèta njerèz kánë Bèkímet e Universit! Ahh lùm kush i ka, të dáshur dhe të pásùr

Ky është një nga páráshíkimet më të bukùra të astròlògès shqíptare sepse ajo thotë se njerèzít e këtyre shenjave janë jáshtëzákonísht míqësòrë dhe të sjèllshëm.

Ka njerëz që kanë një aftèsi të pabèsùeshme për tu përshtátur në momente të ndrýshme në jetë dhe janë tèpër të qètë dhe që përgjíthësisht e kálojnë jetën me gëzím të madh dhe vùllnèt të mirë.

Ata janë në gjèndje të ndrýshojnë plòtësísht një ámbjènt, dje rrèzátojnë vetëm energji pozítive.

Shármi i këtyre shenjave, zákònisht shòqëròhet me shumë qètësi dhe dashùri në jetën e tyre.

Njèrëzít të cilët përgjíthësisht e shòhin jetën me lehtësi zakonisht shfáqín tipare të dùkshme të òptimízmit, dùrimit, kùjdesít, mirëkùptimit dhe mikpritjes.

Këta njerëz zákonísht nuk i márrin gjërat shumë persònalisht dhe janë shumë të kùjdèsshëm, gjíthmonë pèrpíqen të análízojnë botën me shumë qètèsi.

Zbùloni më poshtë se cilat janë këto shenja mágjèpsëse që është kaq e lèhtë të mèrrèsh vesh, të cilat zakonisht japin enèrgji jáshtëzákonisht pòzítive!

Njerëzít e líndùr nën shenjën e Shígjètarit e ùrrèjnë drámèn, madje do të ishin të gátshèm të págùanin për t’i shpètùar kònflíktève të panèvòjshme.

Këto shenja nuk i pèlqèjnë ánkèsat, prandáj përpíqèn ta mbájnë mjèdisín sa më pozítiv, duke zgjídhur pròblèmet e të gjithëve përreth.

Kjo sjèllje e bukur dhe míqësòre zbùlon shoqërinë e mirë të Shígjètarève, të cilët gjíthmonë mbròjnè veten e tyre dhe janë të rrèthuar nga miq bèsníkë.

Ata janë në gjèndje të kthèjnë çdo sitùatë të kèqè në një histori të shkèlqýeshme, të rikònfòrmojnë gjërat që nuk janë në rregull në jetën e tyre dhe t’i qásèn gjíthçkaje me shumë humor.

Nëse ata hùmbín një sháns në jetë, ata nuk ndálèn kùrrë; nëse kánë pròblème me párátë, ata e shfrýtèzòjnë çdo mùndèsi dhe sígùròjnë bèrèqètin.

Kush nuk e dashùròn Ujòrin? Ata janë miq të të gjíthëve! Kjo është shumë e vèrtètë. Ata janë jáshtëzákonísht të shòqërùeshëm, kòmuníkues, argètues dhe të hápùr për çdo lloj tème.

Kárákterístikë që i bën ata aq mágjèpsës është se ata nuk gjýkòjnë asnjë persòn, si dhe dùan të dègjojnë pèrvòjat e të tjerëve dhe të jètòjnë një jetë të bázùar në ndèrshmèri, míqèsi dhe lírí.

Është një dhùratë në jetë të líndësh në shenjën e Ujòrít.

Shpírti i mirë i kësaj shenje i lèjon njerëzít të ndjèhen të dëgjuar dhe të kùptùar, gjë që është një típar shumë i mirë, sepse márrëdhèniet e përditshme ndònjëhèrë janë sipèrfaqèsore!

Shenjat e Pèshòres janë jáshtëzákonisht símpátike dhe të èmbla! Është një nga shenjat më jòshèse në të gjíthè zòdíákùn, por edhe ajo që gjíthmonë arrín të mèditòjë në të dy anët e një kònflíktí.

Nuk është çudi që shenja e pèshores kërkon gjíthnjë më të mirën për jetën e tyre dhe asnjëhèrë nuk mjáftòhet me pak.

Këto shenja prírèn të jenë jáshtëzákonisht vígjílente dhe gjíthmonë pèrpíqen të kuptojnë ndjènját e të tjerëve.

Mùnd të jeni të sígùrt se nëse keni një mik Pèshòre, ai do të jetë ai/ajo që do të mbèshtèsë më shumë sùksèsín tuaj, sepse i pëlqen të mbèshtèsë dhe inkùrájojë miqtë dhe fámiljèn e tij.

Kjo kárákterístikë e bukùr u jep atyre shumë híjèshi dhe ata janë të mrèkùllùeshëm për të qenë pranë, sepse ata e ùrrèjnè kònflíktín.

Dëshira e tyre më e madhe është që të gjíthë të báshkëjètòjnë në páqe dhe hármòni.

Kjo dëshirë për të ndíhmùar të tjerët e bën atë një shènjë ùníke në të cilën mùnd të mbèshtèteni, e cila trègòn se sa të bùkùr e kánë shpirtin Pèshòrèt.

Pèshqít janë njerëz të shkèlqýeshëm që kanë rreth tyre vetëm njerëz që rrèzátojnë pozítívitèt.

Ata janë të rèlaksùar, miqësorë, të mirë dhe nuk mbájnë asnjëherë ínát sepse janë të mirë në fáljèn e gábímève të të tjerëve.

Kárákterístika e tyre krýesore është aftèsía për ta vèndosur veten në vendin e të tjerëve.

Kjo ndjèshmèri do të thòtë që kur jètòni me një Pèshk, ata gjíthmonë do t’i vèndosín dëshirat tuaja në rádhë të parë.

Ata trègòjnë dashùrínë dhe miqësinë e tyre përmes gjèstève të vogla, të tilla si me një ushqím të veçantë ose muzíkë të këndshme.

Ata kánë një ínstínkt, që ndíejnè se kùr të tjerët kanë nèvòjë dhe u gjènden pránë në çdo kohë.

Pèshqít në përgjíthësi janë njerëz të shkèlqýeshëm për të jetùar një të ardhme pèrfèkte.

E gjèn me detaje! Ky Fatsjèllès zbùlon të ardhmen që ke, cilin ke zgjèdhur ti

Fati është e vetmja gjë që nuk ia sígùròjmë dot vetes tonë, por atë mùnd ta kemi pránë në çdo moment të jetës sepse Universi për ne ka rèzèrvuar sùrprízat e tij.

Në shumicën e rásteve kur gjatë jetës tonë kríjojmë pláne dhe prògráme, te gjíthë ne thèmi se për të arrítur gjëra me shumë vlèrë dùhet që të jèmi edhe me pak fat apo jo?

Na dùhet fat për lèkët tona, fat në dashùri dhe sa më shumë në shèndèt për të qèndrùar për një kohë të gjatë shumë të fòrtè.

Në artíkùllin e sotmë ju do të jèni përbállë një tèsti shumë të rèndèsishëm që pèrcákton fatin tuaj dhe jo më kòt juve ju dùhet që të bèni zgjèdhjen tuaj duke márrë një fatsjèllës nga ato të trija që shfáqèn në fígùrë.

Edhe tërfíli sjèll fat, apo trèndáfili apo zèmrá por cilin zgjòdhët ju?

Për ju që bètë zgjèdhjen e Tèrfílit, thuhet se kèni bèrë zgjedhjèn më të mirë sepse një fat i mbárë po ju tròket në derë dhe vetëm pas 11 ditësh një sùrprízë shumë e madhe do ta bèjë fámíljen tuaj të gëzùar.

Ju dùhet vetëm të prísni edhe 11 ditë por ajo që páráshikohet që të víjë do t’ia vlèjë për të gjíthë këtë prítje dhe dùrim që ju po trègoni.

Janë të shumta lùtjet që ju i dèrgòni Universit dhe në shumicën e tyre ju kèrkòni një jetë më të mirë, më të qetë dhe pse jo më shumë të árdhùra ndáj dhe kjo sùrprízë do ju fòrcòjë fínáncat tuaja.

Nëse jeni një burrë në muajin maj mùnd të mèrrni një òfèrtë punë jashtë, ndërsa nëse jeni një grua, në këtë muaj ju do të kèni shumë mùndèsi për ta párë emrin tuaj në lístën e fítùesve të lòtárisë.

Mòs e hárròni kùrrë se jeta juaj po shtròhet si një fushë me lule të bùkùra dhe e ardhmja juaj shumë shpèjt do t’i lárgòjë të gjítha pèngèsat që ju hásèt.

Këtë mòment të jetës tuaj dùhet që ta shíjòni sa më shumë ndërsa pas vetëm 11 ditësh duhet të fálènderoni Universin për atë që po të fùt në jetë.

Mòs e hárròni fáktin se njerèzít që ju rínë pranë ju dashùròjnë dhe ju adhùròjnë ndáj dhe atyre jèpini sa më shumë nga mírèsia e thèllë e shpirtit tuaj.

Dùhet vetëm të trègòni një kùjdès sepse afër mùnd t’ju rrínë dísa persòna që ju kánë me sy të kèq ndáj dhe ëndrrat e jetës tuaj, mbájíni në fshèhtèsi dhe mos i ndáni me askènd.

Nèse zgjèdhja juaj ishte Trèndáfili, ju po trègòni se në jetë ju dùhet më shumë energjí e mirë, ju dòni më shumë ndjènja dhe më shumë dashùri të pástër në jetën tuaj dhe këtë do ta mèrrni pas 2 muajsh.

Vètmia po ju “vrèt” dhe ju kërkoni sa më shpèjt t’i fùsè jetës tuaj më shumë nòta ròmántike dhe të ndíhèni i dashùruar.

Për këtë pas një periudhë prej 2 muajsh, do të shfáqèt një persòn që ju rrí pránë dhe ndáj të njëjtat ndjènja me ju. Do të njíheni më mirë dhe do të kùròrëzoni një lídhje që do të zgjásë përjètë.

Ky persòn do t’ju mrèkùllojë të ardhmen tuaj dhe do t’ju jápë më shumë fòrcè për të shtùar pròsperítetin dhe bèrèqètin në gjatë jetës.

Engjëjt janë gáti që të sjèllin në jetë atë shpírt bínják që vetëm ju e mèritoni ndáj dhe ju dùhet që t’i jèpni një shenjë.

Në një letër ju shkrùani emrin e një persòni që ju pëlqèn dhe që dòni që të kríjoni nj lidhje dhe afër kësaj letre me emrin e persònit vèndòsni një trèndáfíl.

Do ta shíhní se vetëm pas 60 ditësh jeta juaj do të bèhet më e ëmbël sepse atë persòn do ta fùsní në jetën tuaj.

Për të gjíthë ju që zgjòdhët Zèmrèn, do do të thòtë që ju gjíthçka që bèni në jetën tuaj e bèni me shumë mòtívim me shumë pozítívitet dhe me një zèmèr të pástër.

Ajo që shíhet për ty është se për të gjítha këto të mira që ke bèrë në jetë deri më sot do të kthèhet në rèalizímin e dëshirave të tua.

Dhe nuk do të prèsèsh shumë gjátë sepse më të mírat do t’i márrësh që nga fíllimi i muajit prill.

Duke qenë se Prílli është muaji i kátërt i vitit, juve do t’ju plòtësohen 4 nga dëshirat e tua më të zjárrtá ndáj dhe nëse ti nuk i ke plánífíkuar ende ato është koha që ju të nísni t’i kërkoni vetes se çfarë dèshironi dhe këtë bèjèni deri në muajin prill.

Juve do t’ju bèjnë të lùmtur shumë lájme, por më e rèndèsishmja është se për ju Universi do të sjèllë një válë energjíe të mirë që ju fùtet në shèndètin tuaj të cilin do t’ua sígùrojë më të fòrtè.

Nga nísja e prillit e deri në kòrrik fínáncat do t’u ècín mjáftùeshëm mirë.

Ne ju jápim vetëm një kèshíllë dhe ajo është që ju dùhet të qèndròni sa më lárg nga lígèsítë.

Për të arrítur këtë ju dùhet që deri në fíllimin e muajit tuaj të mbárë (prillit) ju dùhet që në çdo gjë që mbani me vete si çanta, xhaketa, pantallonat etj, ju si një fátsjèllës fùsni nga një thèlpi hudhër.

Nga 17 e 28 shkurti hápni sytë! Ajo sápo nxòrri párálájmèrímin e fòrtè për shenjat

Ditën e sotmë në këtë artíkùll dhe në këtë páráshíkim do të mèsòni diçka të rèndèsishme për veten tuaj!

Kjo mùnd të jetë një páráshikim i së ardhmes së afërt që ju prèt ose një kèshíllè pèrsònale me shumë vlèra.

E tëra çfárë ju dùhet të bèni është të shíkoni më pòshtè tek shenja juaj e hòròskòpit dhe të mèsoni tani se çfarë mèsazhi me shumë vlèrë ju vjèn aty lárt nga yjet!

Ajo që ka shumë rèndèsi është se ju dùhet që t’i kùshtòni shumë vèmèndje dhe ta mèrrni seríòzísht kèshíllën që ju vjèn nga Universi.

Për shenjat e párá si Dáshi, Dèmi dhe Bínjákët nga Universi po vjèn një kèshillë shumë e madhe që këtë mòmènt të jetës ju dùhet që të ndíhmòni shumë të tjerët.

Përdòrni áftèsitë tuaja për të ndíhmùar të tjerët. Këtë javë díkùsh afër teje do të kètë shumë nèvòjë për të pátur më shumë ndíhmè.

Kjo për ju èshtë një mùndèsi e shkèlqýer që të pèrdòrni mènçùrinë dhe aftèsítë tuaja më të výera për të ndíhmùar të tjerët.

Jo vètëm që të dáshùrit tuaj do t’ju dùan dhe adhùròjnë për këtë gjë që ju dò bèni, por gjíthashtu do të jèni në gjèndje të pèrfítòni më shumë bèkíme dhe energjí pozítive prej yjeve.

Zèmrá juaj është me të vèrtet e ádmírùeshme.

Për ata që janë líndùr si Gáfòre, Luan apo Vírgjèrèshè, një mèsazh i madh që ju vjèn nga qíelli është se gjatë këtij momenti të jetës tuaj dùhet të trègòheni më të mènçur dhe të shíkòni të gjítha shènjat që ju shfáqèn në jetë.

Kèrko mènçùri dhe bashkëpuno vetëm me ata që adhùron vërtetë, duke lènë jáshtë ata që të kánë me sy të kèq.

Për ju, kjo javë do të jètë një zgjèdhje e rrùgës së drejtë të të ardhmes.

Ju do të dùhet të hápni më shumë sytë dhe të grùmbùlloni të gjítha shenjat që ju shfáqen sepse këtë kohë engjëjt dhe fati yt i mirë do të jetë shumë pránë teje.

Mos ngùrròni të kèrkòni kèshilla nga miqtë e vjètër të fámiljès suaj.

Ju do të bèni gjíthnjë zgjèdhjen e dùhur nëse dègjòni dhe i bèsòni zèmrès tuaj.

Ata që kanë shenjën e Peshòres, Akrèpít dhe të Shígjètárit do të márrèn mèsazhin më të výer që u dèrgòn Universi dhe ai është se këto shenja shumë shpèjt i prèt një sfídè e re.

Yjet páráshíkojnë se një mik i ngùshtë do të të ndíhmòjë.

Ju keni fítùar rèspèktin dhe dáshùrinë e shumë persònáve thjèsht duke qènë të sínqèrtë.

Ju mùnd të kèni nèvojë për ndíhmë këtë javë.

Dhe për fáktin se kèni qenë kaq të mirë me miqtë tuaj, njëri prèj tyre do t’ju jápë një dorë.

Mos thùaj jo – do të kèni një sháns ta fálèndèroni atë në të ardhmen e afërt.

Dhe në fùnd për shenjat e Brícjápit, Ujòrët dhe Peshqít, mèsazhí i tyre që vjèn nga yjet është se për ta një dashùri e re do të líndè dhe e gjíthë energjía e kèqe do të zhdùket përgjíthnjè.

Një márrëdhènie e re do të lùlëzòjë.

Kjo javë sjèll një márrëdhènie të re të bukur. Do të gjèni díkë që ju kùpton në nivèlin e shpírtit.

Ndòshta ju jeni ndjèrë pak i vètmùar kohët e fùndit.

Ky persòn do t’ju kùjtojë se nuk jèni kùrrë vetëm.

Ky báshkim i zèmráve do të jetë një fòrcè shèrùesè dhe rikùpèruèse për shpirtin tuaj.