Hëna e mirë! Na thùaj Çfarë shenje je, të thèmi Ditën tuaj më Fatlùme

Shumë shpèjt do të jetë Hëna e plòtë dhe ky èvènímènt njíhet për të mirat që ai i sjèll të gjíthë njerëzve kudo nëpër botë.

Edhe tek shenjat kjo ndíkon shumë sepse secíla shenjë do të márrë atë që mèríton me të vërtetë dhe pse jo një fat me shumë të mira që e ndjèkin.

Secila shenjë ka një ditë që Universi ia ka cáktuar me shumë fat dhe në atë ditë të gjíthë ju bèni mirë që ta shfrýtèzòni sa më shumë për të kríjuar plane për jetën tuaj apo për t’u lùtùr që disa ëndrra të mëdha t’ju rèalizohen.

Në artíkullin e sotëm ne kèmi kèrkùar ínfòrmacionin e vlèfshëm për të gjíthë ju për të mèsùar ditën tuaj me fat tani në shkurt edhe në márs dhe mòs hárròni se atë ditë ju dùhet që ta mbáni shënim pasi në atë ditë ju mùnd të mèrrni më të mirën për të ardhmen tuaj.

Edhe pse dita e prèmte ndònjëherë thùhet se nuk sjèll fat, për shenjën e Dáshít e premtja e 26 shkurtit do të jetë dita e tyre më e mirë.

Pikërisht në atë ditë do të mèrrni një ndrýshím në punën tuaj e cila nuk jua ndèrròn pozícíonin e punës, por mùnd t’u shtòjë rrògèn.

Dèmát dùhet që të rrèthòjën në kalendarin e tyre 28 shkurtin e cila jo vetëm që është dita e fùndit e muajit, por për këtë shenjë do të jetë dita kur një nga dëshirat e tyre më të mëdha do të jetë realitet në duart e tyre.

Me shumë mùndèsi ju do të shtòni èkònòminë tuaj, por mòs hárròni që të mbáni një kòntròll të të ardhurave sepse párá ju prèt një e ardhme plòt me dílema.

Sa për Bínjákët, duke qenë se janë shènja e tretë e Zòdíákùt dhe ky numër atyre u sígùròn shumë fat, edhe në datën e 3 marsit kjo shenjë do të ndíhet si një “qíellín e shtatë”.

Do t’ju zgjídhèn shumë sítùata strèsùese dhe do të márrín fùnd shumë shèrrè të kríjuar ndáj dhe pasi ta káloni këtë moment të vèshtírë káloni sa më shumë kohë me personat që vetëm ju i dòni.

Viti që tashmë e kèmi lènë pás sòlli një príshjè të qètèsísè për Gáfòret të cilat kanë vetëm një ëndërr të madhe, të jetòjnë me sa më shumë lùmturi dhe të mòs i prèkë syri i kèq.

Në 08 mars Universi do t’u gèzòjë me një lájm shumë të mbárë që lídhet me prosperitetin e të gjíthë fámíljes dhe më pás nuk do të kèni më asnjë háll.

Mbrètí i të gjíthë shenjave, Lùani, do të gèzòjë sa më shumë jetën më 05 mars, sepse jo vetëm që kanë këtë numër fati, por edhe data e fatit e lídh ne numrin 5.

Do të shpèrblèheni në punë për dùrímin dhe sákrífícën tuaj dhe do të mèrrni një shumë lèkèsh që nís me numrin 5. Shíjòjeni sa më shumë sepse kjo mùndèsi vjèn rrallë në jetë.

Shèndèti i fòrtè është kryefjala në çdo lùtje të shenjës së Vírgjèrèshès e cila kohët e fùndít po kálòn një strès të madh në lídhje me sítùatën e kríjuar në botë.

Epo, për ju një lájm shumë i mirë se kjo fùqí e hënës së plòtë më 10 mars do t’ju sígùròjë një válë mbròjtèsë për shèndètin tuaj dhe kèshtu as mòs u trèmbní se asgjë e kèqe s’ju prèk.

Zèmrát e Pèshòres janë të mbùshùra plòt me dashuri dhe mírèsjèllje ndáj dhe kjo shenjë gjíthçka kërkon në jetë është páqja dhe një e ardhme me hápá të sígùrt.

Nèse jeni bèqár në datën 13 mars me shumë mùndèsi do t’ju jèpet rásti i jetës për t’u lídhùr me shpirtin bínják, ndërsa nëse kèni një fámílje, i gjíthë bèkími i kësaj datë do të kálojë tek mírèsia e jetës së fèmíjëve tuaj.

A ka shènjë më punëtore se sa Akrèpí? Ata nuk ndálèn kùrrë dhe koka e tyre është plòt me ide dhe pròjekte se si të arríjnë të fítòjnë sa më shumë të ardhura.

Fínáncat do të jenë pika juaj më e fòrtè ku ky fat i hënës së plòtë ju mbèshtet dhe do të kèsh dy data me shumë fat në lídhje me lèket ku e párá do të jetë më 26 shkurt dhe në 18 mars.

Në lídhje me një plán që kèni për të udhëtuar jashtë, ju Shígjètárë mùnd të mèrrni një pèrgjígje pozítíve rreth datës 10 mars sepse ke trègùar mjáftùeshëm dùrim dhe tashmë ju mèrítoni më të mirat.

Universi ka një mírësi të madhe për Brícjápët sepse në datën e tyre të fatit më 16 mars, do të pèrgátisë 16 engjëj që do t’i drèjtojnë me të gjítha shenjat se çfarë rrùge të ndjèkín për të ardhmen e tyre.

Shumë sùksès do të kèni në atë ditë dhe mbí të gjítha fíllòni të plánifíkoni fínáncat sepse këtë fat nuk mùnd ta hídhní pòshtë.

Viti i Ujòrève dhe data e tyre më e mirë do të jètë 19 marsi ku bíznèsi që po mèndòjnë ose planet e pròjektet që kanë në kokë do të márrín rrùgën drejt kríjímit.

Do t’ju mbùlòjë një energji shumë e mbárë që do t’ju jápë më shumë fòrcè të realizoni çdo gjë në kohën që vetëm ju e dòni.

Sa për Pèshqít, edhe pse dùket pak lárg, data e tyre e fatit do të jetë 28 marsi dhe píkèrisht në këtë dátë ju do të gjèni një punë. Po! Punën që ju jèp të ardhurat e mjáftùeshme që ju e qùani punën e ëndrrave.

Këtë muaj ju dùhet që të mèndòni sa më shumë për 1 dëshirë të madhe e cíla mùnd t’ju plòtèsohet nga fùndi i mársit ndáj mèndòni çfarë të mùngòn dhe jèpí kohë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *