Harrojeni tërmetin/ Nga Italia vjen ky lajm dhe na ngrohu zemrat

Ditën e sotme, e gjithë vëmendja ka qenë në Itali, pasi shteti fqinj u go dit nga një tërmet me magnitudë 4.3 ballë.

Por, pak orë më vonë nga Italia vjen një lajm i mirë.

Autoritetet italiane të Emergjencave Civile raportojnë se 525 persona kanë hum bur jetën në vend në 24 orët e fundit si pasojë e pan demisë së koronavi rusit.

Edhe pse me ritme të ulëta, kjo është dita e tretë radhazi që numri i personave që hum bin jetën në vend fqinj vijon të ulet krahasuar me 577 që ishin në ditë më parë.

Deri në këto momente numri në Itali ka arritur në 22 170.

Lajme të mira vijnë për personat e rinj të pre kur nga pandemia të cilët vazhdojnë të jenë më pak nga dita në ditë.

Në 24 orë u regjistruan 3789 raste të reja me Covid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *