“Fátí për 3 ditë…”/ Më 26 shtator bèni shumë kùjdès, ajo ju párálájmèron

Ashtu siç na ndòdh që në jetën tonë ne përbállèmi me lajme të mira dhe me shumë sùrpríza, në të njëjtën kohë na ndòdh që dùhèt t’i vèmë veshin edhe kèshíllave.

Kështu, yjet lárt në qíell kanë rezèrvùar disa kèshílla shumë të vlèfshme për ju ndáj nëse dòni që jèta juaj të “nòtòjë” në ujra të qèta, ju dùhèt të dègjòni zèrin nga qíèlli.

Për 3 ditët e ardhshme ju mùnd të përbálleni me dísa ngjárje të ndryshmè në jetën tuaj, ndáj dhe dùhèt që të ndíqní kèshíllën më pòshtë, sípas shènjës tuaj.

Tre të pátët që janë Dáshët, Dèmát dhe Bínjakèt yjet ju thòse se tani, ajo që ju nèvòjitet èshtë të qèndròni të qètë.

Me shùmë mùndèsi kèni përjètùar strès, gríndjè dhe kònflíkte kohët e fùndít.

Për ju ka ardhùr koha për të ri-vèndòsur ekùilíbrin e hùmbùr psíkòlògjík.

Jeta mùnd t’ju përbállë me pèngèsa, por juve do ju jèpet shumë fòrcè për t’i kálùar ato.

Mèrrni kohën tuaj dhe kùshtòjini vèmèndje árgètimit tuaj të prèfèrùar.

Kjo do t’ju lèjòjë të shpèrqèndroni veten nga pròblèmet, dhe të mágjèpsni veten dhe të sígùròni të ardhmen që dèri më táni e kèni dèshírùar

Do të shíhni se si gjíthçka në jetë pèrmírësòhet shpèjt, ndáj mòs shqètèsòni më.

Ju që líndèt si Gafore, Luan apo Vírgjèresh së shpèjti do të kèni sùksès.

Ju kèni fítùar fávòrin e fátit, sepse kèni vèndòsmèrínë dhe zèllin që ju nèvòjítet.

Uníversi në çdo sèkondë të jetës tuaj ju mbèshtèt në të gjitha pròjektèt dhe pèrpjèkjet tuaja kríjuèse.

Ndáj ju dùhèt vetëm të prísní ndrýshímín dhe me shumë sígùri që jeta juaj do të ndrýshòjë për mirë.

Për ju është koha për të ndèrmárrë vèpríme, sepse ai fát i mirë që po prísnít është afër qòshès.

Lajm i mirë nëse je Pèshòre, Shígjètar ose Akrep sepse do të gjèni hármònínë.

Juve ju janë lárgùar si zílía dhe xhèlozía dhe tashmë kèni gjètur páqèn e mèndjes.

Më në fùnd do të kùptòni se çfarë dòni të arríni dhe çfarë dètyre në të tashmen, dùhèt të përmbùshni.

Mùndèsitë e mëdha do të hápèn pèrpárá jush. Nùk dùhèt hùmbùr kjo pjesë e jetës.

Në të árdhmèn e afërt do të kètë një udhëtim dhe një tákím me njerëz intèresántë.

Sa për ju Peshq, Ujorë dhe Brícjápë, ka árdhùr koha të fíllòni t’i bèsòni intùitës tuaj.

Kjo do t’ju lèjòjë të fítòni njòhje dhe sùksès.

Rrèthanat do ju kríjòhen që ju të dílni sa më shumë fítímtar dhe shpèjt do ta shíhni se një ngjárje e madhe do t’ju sígùròjë shumë bèrèqèt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *