S’ka Paqe për Fqinjët! Dridhje tërmeti, epiqendra dhe magnituda e raportuar

Greqia duket se po e kalon periudhën e vësh tirë të co.vid-19, por fqinjëve nuk po u ndahen tërmetet.

Dy tërmete të njëpasnjëshme kanë go ditur dy ishuj në Greqi. Bëhet fjalë për Santorinin dhe Rodosin ku lëk undjet janë shënuar brenda një ore.

Sipas EMSC të dy tërmetet kanë pasur një ndjeshmëri të konsiderueshme në dy ishujt.

Tërmeti i parë në ra në ishullin e dytë më të madh në Greqi atë të Rodos ku u shënua një me magnitudë 4.9. rreth një orë më pas ka është ndjerë edhe lëkundja e dytë në Santorini ose siç njihet ndryshe ishulli i VIP-ave me një magnitudë 4.1.

Raportimi i termetit ne mediat e huaja.

Deri më tani nuk është raportuar për dë me, ndërsa zona njihet për aktivitetin e lartë të lëkundjeve sizmike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *