Páráshíkími i fòrtè i verës, FATI i secílës shenjë, ja çfárè mùnd tju ndòdhè për çdo shenjë

Në këto ditë të nxèhta të verës të gjítha sdhènjat do të përfítojnë shumë nga bèkimet qe Universi do të sjèllë për to.

Por më së shumti do të jènë të fávòrizuar, Luani dhe Peshorja, dy nga shenjat qe janë shumë të mbèshtetura nga të gjíthë plánetet.

Do të jètë një stínë që juve do tèju përbállë me shumë sùrpríza, ndáj dhe trègòni të gjíthë vèmenbdèn këtu.

Për dashët, ky korrik së bashku me gushtin, do të shíjohen në maksimum dhe më së shumti me fèsta. Të kènë kùjdès nèrvòzízmín e tèprùar, akùmùlimin e energjisë.

Njerëzít e demit, do dèshiròjnë të tákòjnë njerëz të afërt familjarë ose të shkòjnë në vende që i qùájnë vendlíndje.

Të kènë kùjdès me kònflíktet familjare, të shmángín dèbátet në periudhën e Gùshtit.

Ju të binjakëve, përvèçse shpèjtësísë, nuk dùhet të kènë kùjdès me asgjë tjetër. Do të jènë të shpèjtë, të vrùllshëm në udhètime. Mbájtja e frènáve do të ishte e mirë. Në fùnd jeni të fávorizùar.

Gafòret, do dùan të rèklamòjnë veten dhe të bíèn në sy për çfarë kánë márrë dhe çfarë kánë dhènë. Kùjdes sepse shpènzímet e pápritùra mùnd të jènë më të shùmta se sa duhet dhe mùnd të shpèrqèndròheni.

Luani, ndòdhet në zonën e tij, do të kètë më shumë dashuri brènda vetes. Ky do të jetë një mùaj shumë i mirë për ta, por do të dùan të bíen në sy. Do të shprèhen dhe rèklámòhen gjatë muajit Gusht.

Sa për vírgjèrèshët, dùan ta shíjojnë shumë Gushtin, por në hèshtje prèsín më shumë fùndin e tij sepse kánë nèvòjë për pak më shumë tèrhèqje. Gushti do të jètë i vrùllshëm, të kènë kùjdes për të mos mbájtùr brènda vetes çfarë dùan të thònë.

Shenja e peshòres kèrkon gjíthnjë ekuilibrin dhe do të anòjë nga shkèlqími dhe dashùria më e madhe. Shumë Peshore do ta hùmbín ekuilibrin dhe do të kèrkòjnë madhështoren, edhe pse është kùndrá natýrës së tyre.

Edhe akrèpí, dèshíron të mèrrèt me kárríerèn dhe dò të shkèlqèjë sepse është shenjë e nátës, e Plùtònit, dhe dèshíron më të mirën. Gjatë këtyre pushímeve juve ju dèl dhe punë dhe do bèni lèk.

Shígjètari, do të udhètojë shumë dhe do të kápèrcèjë kufijtë më lárg se sa vendi i tyre, por nuk do të ndíhèn kòmòdë. Dùhet të rùání qetësínë në çfarëdolloj sítùáte.

Këta brícjápët, nuk shkòjnë mirë me Lùanin sepse Gushti i lè në hije, krítikát, sùgjèrimèt e tyre nuk mèrrèn párásysh. Kèshilla për ta është që dùhèt të pèrshtáten me njerëzit, sídòmos me shenjat e Zjárrít për të shmángùr mòspájtímet dhe fèrkímèt.

Njerèzít e líndur ujor, janë në kùndèrshtím me Luanin dhe nuk do të dùan argëtime dhe shpèrthímè sipas Luanit, por sipas mènýrës së tyre dhe do të kenë fát me shùmicë.

Për peshqít, vera nuk shkòn pa ròmántizmín dhe argètim, por do shpènzòjnë lèk më tèpèr. Nuk është pròblèm sepse pás pushimeve, mùnd të ndèrròni një punë dhe të bèhèni me më shumë të ardhura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *