“Peshorja me 5 yje, Dashi me 3…”/ Dòli rèndintja e plotë, si e mbýllni muajin me detaje të sákta

Gati jeni ju njerezít e mrekullueshem te Dashít te mèsoni se, nuk prisni që t’i kùshtoni shumë kohë vetes. Tashmë keni ndjèrë se si disa fùsha të jetës suaj ka të ngjárë të ecin përpárá dhe jeni plòtësisht të përgatitur për të vënë nèvojat e díkujt tjetër përpárá tuajave, për momentin.

Demi Sjellja rèbele e një të riu është një thirrje për më shumë vëmendje. Ju mùnd të pranoni se nuk keni qenë aq të dashur apo aq të vëmendshëm sa dùhej. Nëse nuk jeni të kënaqur me sjelljen e tyre të fùndít. Qètësohuni. Do të pèrmírësohèt.

Binjakët Çdo gjë për të cilën po pùnoni dhe që është e rèndësishme për ju do të japë rezùltate të kënaqshme. Do të jetë vèndòsmëria juaj ajo që e bèn këtë projekt të suksesshëm. Lëvízni mes kolegëve tuaj të pùnës dhe mùnd të mèsoni diçka të dobishme.

Gaforrja shkòni në një seminar, mbledhje në grup ose ngjárje në komùnitet. Njerëzít do t`ju mbështesín. Jeni beqár? Mund të nisni krejt paprítur një romancë, edhe pse kjo është gjëja e fùndít në mendjen tuaj.

Luani Ata mùnd të mòs jenë plòtësisht fájtorë, por nuk mùnd të mòs mendoni se një situatë do të kishte qenë më e suksesshme nëse díkush do ta kishte menduar më mirë planifíkimin. Ju mungon díkush që díkur ishte gjíthmonë pranë jush, gjatë momenteve emocionale. Mbýllni sytë dhe imágjínoni se çfarë këshillash do t’ju jepnin tani.

Vírgjèreshat, mùnd të mòs kèrkoni të bèni ndonjë ndrýshim. Një ofertë pùne ose mùndësia e promovimit do t’ju vijë paprítur. Mos e hídhni poshtë këtë pa menduar. Ky mùnd të jetë shánsi juaj për të bërë një emër të respektuar për veten në fùshën tuaj. Dëgjoni një partner që po ju nxit ta shfrytëzoni këtë mùndësi sa të mùndeni.

Peshorja Jini të kùjdèsshëm në zbùlimin e asáj që dini kur diskutoni për pùnët e díkujt tjetër. Ndrýshoni temën nëse në bisedë páráqítet ndonjë gjë konfidenciale. Do të jeni në gjèndje të përqendroheni më mirë nëse qëndroni në sfond. Përveç kësáj, nuk do të ndiheni rehat në situata të mbùshura me njerëz.

Akrepi Kur e gjèni veten në një pozícion për të kapur një mùndësi që mùnd të sjellë ndrýshim në jetën tuaj, nuk ka gjasa që ta lini këtë t’ju kalojë. Ky është një sháns që do ta shfrytëzoni pa hezítim. Jeni beqár? Do të tákoni díkë të veçántë gjatë një tákimi në mbrëmje.

Shigjetari Fillimi i një udhëtimi shpirtëror do të pèrmírësojë mirëqenien tuaj mendore, emocionale dhe fizíke. Gjeni kohë në jetën tuaj për të komuníkuar me natyrën. Planet e udhëtimit janë në mendjen tuaj. Filloni të eksploroni destinacionet më të mira të udhëtimit. Aktivitetet që ju lárgojnë nga mjedisi juaj i zakonshëm do të jenë me interes.

Bricjapi Do të jeni të lumtur që vazhdoni të zhvilloni stilin tuaj kur të tjerët në të káluarën e kanë dekurajuar këtë. Një koleg i vjetër ka fílluar t’ju shohë me sy tjetër. Ju është dashur shumë kohë për të árrítur në këtë píkë. Vazhdoni të shfaqni kríjimtarinë tuaj.

Ujori Një bisedë ose tákim i rastësishëm do të çojë në një diskutim. Ju mùnd të dýshoni se díkush e kishte planifíkuar këtë gjatë gjíthë kohës. Marrëveshjet e reja do t’u përshtaten të tjerëve më shumë se juve. Jini të kùjdèsshëm për të rënë dakord për të márrë përsipër detyrime shtesë. Kaloni pak kohë të qetë vetëm dùke menduar për të gjítha.

Peshqít Një lídhje ka fílluar t’ju shqètësojë. Kjo nuk po shkòn ashtu siç e prisnit. Ajo që dhèmb më shumë është të akùzohesh për diçka që nuk e ke bërë. Refùzoni të lejoni që díkush t’ju ngácmojë ose t’ju fríkësojë. Nëse ndiheni të zhgènjyer nga díkush, gjíthmonë mùnd të vèndòsni synime të reja për veten tuaj.

Leave a Comment