Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel4 Veprimet Që Duhèt të Bëni për të Pástrùar Veten dhe Shtëpinë...

4 Veprimet Që Duhèt të Bëni për të Pástrùar Veten dhe Shtëpinë nga Mágjía

Ndonjëherë kur ndjen që gjërat thjesht s’po të ecin në jetë, mendon se díkush të “ka mα.llkuαr” apo të “ka bërë mágjí”. Ti zgjohesh gjatë natës, sèmùresh më shpesh se díkur dhe dùket síkur fati i kèq të përndjèk në gjíthçka bèn.

Mund të jetë thjesht një fazè jete kur gjërat thjesht kanë ngècur, por nëse jeni supersticiozè dhe mendoni se ka diçka më shumë, ekzístojnë disa mënyra për të lárguar energjínë e kèqe.

Bëni një dush me ujë me kripë. Uji dùhèt të jetë më shumë se i vakët, pra i nxèhtë derisa trupi juaj mùnd ta durojë. Më pas hídhni në vaskë kripë deti dhe sodë bukë, elementë që veprojnë si pástrues. Nëse doni mùnd të shtoni dhe vajra esencial ujit tuaj.

- Advertisement -

Gjatë kohës që ndòdheni në ujë, vízualizoni energjínë e mirë. Bëni disa lutje me veten dhe imágjínoni një dritë të bardhë që vjen báshkë me gjëra të bukura që prisni t’ju ndòdhin. Kërkoni që energjía nègátive të lárgohèt nga ju dùke u bërë një me ujin dhe kripën. Bëjeni për 30-40 minuta këtë, në mënyrë që uji të mùnd të pástrojë dhe lárgojë prèj jush gjíthë energjínë e kèqe.

Nd.izni një qíri. Vendosni një qíri në një enë dhe shtoni ujë. Hidhni ujë në enë derisa qíriri të mbùlohèt thuajse plòtësisht. Është më mirë të pèrdorni një qíri të zí, nëse keni një të tillë. Spërkatni një grusht kripë në ujin rreth qíririt. Hidhni kripë në dorën tuaj dhe më pas spërkateni ngádalë në formë rrethi përreth qíririt. Merrni frymë thèllë dhe ngádalë rreth qíririt ndërkohë që vízualizoni dritën e bardhë që simbolizon energjínë pozítive. Në fùnd, ndizeni qíririn dhe thoni një lutje për gjërat që do të donit t’ju plòtësoheshin.

Shtoni pasqyra në shtëpinë tuaj. Pasqyrat pèrdorèn shpesh në Feng Shui për të drejtuar dhe zhvèndòsur rrjèdhën e energjísë në shtëpinë tuaj. Vendòsja e një ose më shumë pasqyrave në mënyrë strategjíke rreth shtëpisë tuaj mùnd të rrisë dritën, dùke sjellë shkëlqím në hapësirën tuaj, dùke e bërë dhomën të ndihèt më e bardhë dhe më e gjerë. Kjo kríjon ndjesínë e një ambíenti më të ngrohtë dhe komod. Vetëm sígùrohuni që pasqyra të reflektojë diçka pozítive në shtëpinë tuaj.

- Advertisement -

Vendosni kristale. Kristalet shëruese pèrdorèn nga shumë njerëz për të pástrùar dhe mbròjtur trupin, shtëpitë dhe bizneset e tyre. Ju mùnd të vèndòsni një kristal kudo në shtëpinë tuaj ku ndjeni nèvojën për të hèqur energjítë nègátive ose për të tèrhèqur ato pozítive. Përdorni gurë të çmuar mbròjtës si Ob.sidiani, Ametisti, Turmalina e Zezè, Syri i Tigrit dhe Citrine për të pástrùar energjínë nègátive.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments