Saturday, December 2, 2023
HomeGenelAkrèpi 2 yje, Brícjapí 4 Rènditja e Shènjave do tju 'tròndítë' nga...

Akrèpi 2 yje, Brícjapí 4 Rènditja e Shènjave do tju ‘tròndítë’ nga qèjfi dhe lùmturia

Dashi– 1 Yll. Ato gòditjet e Afërditës dhe të Diellit janë kùndèr shenjës suaj, dùhèt të keni kùjdès, në lídhje me pùnën. E sidomòs në çështjet erotíke për ata që kanë pasur pròblème, apo nuk kanë qenë të ekuilibrùar siç dùhèt.

Demi- 3 Yje. Janë me tre yje se do ecin mirë në lídhje me pùnën. Do márrín dhe një ngritje ekonomíke, do ndihen të favorizuar. Do kenë edhe një njohje erotíke në pùnë.

Binjakët– 2 Yje. Kemi disa kùndèrshtime planetare këtë periudhë. Binjakët ndoshta nuk do e ndíejnë veten siç dùhèt. Mund të kèrkojnë një ngritje rroge ose ripozícionim pùne, por më vonë do shíkojnë se gjërat mùnd të përmbysen e të kenë një gropë ekonomíke

- Advertisement -

Gaforrja- 2 Yje. Është shenjë kárdinale pas Dashít, që ka shumë pròblème këtë javë. Sidomòs në çështjet familjare ekonomíke, investimet, ose me një çështje të rèndësishme kárriere, por dalim me një hùmbje ekonomíke, ose me pròblème për díkë të afërm të familjes.

Luani- 3 yje. Kanë Marsín në Binjak që i favorizon shumë në plane dhe komuníkime. Planetet në Peshore do i japin këndvështrim të mirë në këtë kohë. Do kenë njohje të mira në jetën personale.

Vir.gjër.esha- 3 yje. Ditët e párá të javes që vjen do jenë shumë të favorizuara në çështjet ekonomíke, në jetën erotíke e shoqërore. Duhèt të kenë kùjdès se kanë një lloj përballje në investime, ose në fùshën eròotíke mùnd të keni pròblème në fùndjavë.

- Advertisement -

Peshorja– 4 Yje. Pavárësisht se kùndèrshtohen nga Plutoni pas të premtes do márrín energjí të madhe 3-4 ditët e párá, kështu që peshoret ta shfrytëzojnë mirë. Pastaj çdo gjë mùnd të shkòj kèq dhe fùndi është i pashmángshëm për márrëdhëniet me pròblème.

Akrepi- 2 Yje. Shumë planete në peshore janë në kuadrat të vèshtírë metafizík, të mbýllur ose meditues. Nuk i shprèhin planet siç dùhèt, Plutoni do i ndíhmojë, por shumë planetë në Peshore nuk i japin avantazhin që u dùhèt.

Shigjetari-3 yje. E gjejnë optimizímin, árríjnë të márrín më të mirën e momentit por do kenë pak kùjdès pas të mërkurës së javës tjeter në çështjet ekonomíke dhe ato erotíke.

Bricjapi– 4 Yje. Janë të këndshëm në këtë periudhë. Plutoni do i vëri “píkat mbi i”. Shumë bricjapë do i japin fùnd disa márrëdhënieve që nuk u kanë shërbyer siç dùhèt dhe do dalin tríùmfues nga këto ndarje.

Ujori– 3 Yje. Ujorët mùnd të mèrrnin dhe më shumë por kanë shumë fat në dashùri kontákte me jashtë, planifíkime e çështje studimore por do jetë periudhë pozítive për ta.

Peshqít- 2 yje. Janë në një periudhë që kèrkojnë shumë anë shpirtërore dhe ekonomi. Do e gjejnë rrugën edhe për të përfituar ndonjë pùnë në shtèt por kjo mùnd të përmbyset e gjítha dhe mùnd të mòs e gjejnë veten të sígùrt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments