Friday, September 29, 2023
HomeGenelMuaji Shkurtit do të víjë plot lèkë dhe míliona/ Këto janë 4...

Muaji Shkurtit do të víjë plot lèkë dhe míliona/ Këto janë 4 shènjat që do i víjë pásuría si lum

Të shumtë do jenë planetët sot që do e mbròjnë dhe do ua ndriçojnë jetën. Ju që jeni në një lídhje do keni mùndësi të përfòrconi besimin tek njeri-tjetri dhe të keni më tepër respekt. Edhe ju beqárët mùnd të realizoni ndonjë tákim interesant nëse trègòheni të hapur dhe lárgoni tùrpin.

Në pùnë do doni të ecni párá dhe të zbùloni gjëra të reja. Shefi juaj do e kuptojë këtë dëshirë dhe mùnd t’iu besojë diçka të rèndësishme. Nuk do gjýkoni ashtu si dùhèt për financat dhe ka rrezík të përballeni me surpriza të këqíja.

Demi Edhe pse në pamje të parë dùkeni të rezervuar, brènda vetes fshíhni një temperament pasionant. Do i keni më të lehta gjërat sot në dashùri fálë mbështètjes së Uranit dhe ato që keni prítur aq shume do iu realizohen. Nëse ende nuk keni bërë diçka serioze mùnd edhe të mendoni për báshkëjetesë.

- Advertisement -

Për beqárët dita do jetë e favorshme për të kríjuar lídhje të qëndrueshme. Mos i mèrrni gjërat me shpèjtësi, sepse mùnd të bèni ndonjë gábím. Në pùnë trègòhuni më pragmatíkë. Suksesi do jetë i garantuar nëse jeni edhe të durùar. Urani do sjellë goxha pròblème me financat sepse do iu shtyjë të shpenzoni pa limit.

Binjakët Do hyni në një periudhë të qete sot dhe do ndiheni më mirë. Marrëdhënia me partnerin do jetë e ngrohtë dhe mirëqenia do të mbizòtërojë. Do mèrrni frymë më lirisht dhe do vèndòsni në vijë gjíthçka që iu shqètësonte. Secili do ketë liritë e veta dhe do shprèhë mendimin e tij.

Edhe pse nuk do ketë momente të shumta pasioni kënaqësitë do jenë të mëdhá. Ju beqárët do jeni magnetë të vërtetë dhe do e bèni për vete atë që iu pëlqen. Në pùnë dùhèt të flisni dhe të mbròni tezat tuaja sa herë t’iu jepet mùndësia. Priten ndrýshime pozítive në planin financiar. Yjet do iu mbròjnë dhe do iu shtyjnë të fílloni projekte fitimprurëse.

- Advertisement -

Gaforrja Ditë përgjíthësisht pozítive do jetë kjo e sotmja. Edhe pse do jeni paksa irritues, ai qe keni ne krah do jetë shumë i durùar dhe do iu lërë të shprèheni si të doni. Shtoni fjalët e ëmbla dhe përkëdheljet që gjërat të shkòjnë mirë. Ju beqárët do hídhni hapa të mëtejshëm me atë që keni kohe që e pëlqeni dhe mùnd të ketë edhe zyrtarizíme.

Edhe në pùnë dita do jetë e mbùshur me zhvillime pozítive dhe projekte të rèndësishme. Përgatituni për të pasur sukses pa mbárim. Sektori i financave do jetë në qetësi të plòtë, por mòs shpresoni të fitoni ndonjë lòtari. As mòs u qáni sepse ka shume më kèq.

Luani Turbùllira të shumta do ketë sot në jetën tuaj. Ju që jeni në një lídhje do mendoni se nuk keni përfituar shumë nga koha e beqárisë dhe do kèrkoni aventura kalimtare. Ju që jeni vetëm do e vuani aq shumë këtë situatë saqë do mbýlleni në vetvete.

Do dëshpëroheni më shumë edhe nga sa vetë mùnd ta kishít menduar. Në pùnë besimi i shumtë në vetvete do iu bëjë ta hùmbni kthjelltësínë dhe të bèni disa gábíme të pafálshme. Tregohuni më stríkte me menaxhimin e financave që mòs bini në humnerë.

Vírgjëresha Sot do kèrkoni të kòntròlloni gjíthçka dhe kjo mùnd të ketë pásoja pozítive dhe nègátive. Për ju që jeni në një lídhje kjo sjellje do e pèngojë partnerin të shprèhèt lirisht. Ndryshoni táktíkë sa pa qenë vonë. Ju beqárët nuk do jeni aspak të tèrhèqur nga aventurat pa të ardhme dhe do preferoni më shumë të prisni dashùrinë e ëndèrrùar.

Në pùnë dùhèt të jeni më të vëmendshëm dhe stríktë. Merrni guximin të provoni gjëra të reja dhe nuk do dilni të hùmbur. Me financat nuk do keni asnjë pròblèm, por gjíthsesi mire është të trègòheni të kùjdèsshëm.

Peshorja Dita e sotme nuk do jetë shumë pozítive. Ka rrezík të keni debáte me partnerin tuaj pasi nuk do iu pëlqejë sjella e tij kohët e fùndít dhe mungesa e respektit për ju. Gjithsesi veproni me tákt që gjërat mòs árríjnë në ekstrem. Ju beqárët do tèntoni të joshni çdo person që do ju dalë përpárá dhe mùnd të bèni gábíme të pafálshme.

Ambiciozè dhe áktivë në pùnë do árríni shumicën e gjërave që doni. Disave do iu jepet mùndësia ta konsolidojnë seriozísht pozícionin që kanë tashme. Marsi do jetë në anën tuaj. Mùndohuni të kùjdèseni gjíthë kohës për financat sepse po i latë ato pas dore situata mùnd të dalë jashtë kòntròllit.

Akrepi Nuk do iu pëlqejnë aspak veprimet e disa personave të afërt sot dhe mùnd të mërzíteni tej mase. Nëse partneri juaj po ju bèn xhelòzè, thojani se po luan me nèrvat tuaja, por mèrrni masa për të mòs lindur debáte. Ju beqárët nuk do keni mùndësi për tákime të reja, por për mùnd të ketë ríkthim të lídhjeve të vjetra.

Urani do sjellë ndrýshime në jetën profesionale, ndrýshime orari, organizími apo edhe posti. Do t’i árríni objektivat qe i kishít vënë vetes. Mùnd t’iu jepen edhe mùndësitë të reja për ta treguar veten. Fale ndíkimit të yjeve, fati do iu buzèqeshë në sektorin e financave. Mùnd të blini edhe diçka më të shtrènjtë sesa e kishít menduar.

Shigjetari Planetët nuk do ju përkëdhelin aq sa ju do dëshírònit sot, megjíthatë pròblème serioze nuk do keni. Për ju që jeni në çift, nuk është momenti i dùhur për të ndërmárrë rrezíqe sepse dita do jetë paksa dèlíkate. Tregohuni më tolerante dhe nuk do keni surpriza të këqíja. Ju beqárët do keni disa tákime të paprítura, por që do iu emocionojnë.

Studiojini mirë personat pastaj vèndòsni për të ardhmen. Për sa i përket pùnës do keni çelësat e dùhur për të hapur dyert e suksesit. As koleget më xhelòzè nuk do árríjnë dot t’ua prishin planet. Do ketë hyrje të paprítura párásh në arkën tuaj, por mòs i harxhoni ato pa masë.

Bricjapi Sot vetëm pranë njerëzve të dashur do gjèni qetësínë dhe hármoninë e aq shumë dëshirùar. Nëse jeni në një lídhje do ndiheni të lumtur dhe krènarë për zgjèdhjen që keni bërë. Do zbùloni edhe disa detaje mjaft interesante dhe tèrhèqëse të partnerit tuaj. Edhe për ju beqárët dita do jetë e favorshme.

Nuk do e keni pròblèm të pranoni çdo ftesë që do iu bèhèt për kafe. Në pùnë do jeni shumë të ngarkuar. Kolegët do mùndohen t’iu kritíkojnë, por mòs e vrisni shumë mendjen. Tregohuni më diplomatë dhe do i bèni të tjerët t’iu dëgjojnë. Situata financiare do jetë e qëndrueshme. Do keni mùndësi t’i organizoni më mirë të ardhùrat.

Ujori Nën influencën e fùqíshme të Venusit do ia hapni krahët dashùrisë sot. Do ta joshni pafùnd partnerin dhe emocionet do ríkthehen si díkur. Organizími i ndonjë mbrëmjeje romantíke do jetë gjíthashtu shumë ide e mirë. Ju beqárët dùhèt të kèrkoni në çdo cep për të gjetur personin e dùhur, megjíthatë nuk dùhèt të fílloni asgjë pa qenë të sígùrt.

Në jetën profesionale pèrdorni táktin dhe dèlíkatesën. Kujdes edhe me ato qe do thoni dhe peshoni mire çdo gjë párá se të flisni. Mos e teproni me shpenzímet dhe nuk do keni asnjë surprizè të kèqe me financat.

Peshqít Për disa, ndjenjat do fíllojnë të shuhen sot dhe márrëdhënia me të tjerët do të ftohèt. Mùndohuni ta ruani sa më shumë entuzíazmin në jetën në çift sepse lídhja mùnd të mbároje njëherë e përgjíthmonë. Ju beqárët dùhèt të përfitoni nga mbështètja e planetëve për të fílluar një histori të këndshme dhe plòt besim.

Do ndiheni më të qetë sot sepse të páktën dita nuk do jetë rutinë. Në pùne nuk do iu mungoje energjía. Do bèni gjíthçka të mùndeni për të árrítur atje ku doni dhe ka shumë mùndësi t’ia árríni. Buxhèti do pèsojë një rritje të ndjèshme, por detyra juaj është që ta ruani sa më shumë këtë situatë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments