Friday, September 29, 2023
HomeGenelBledi dòli huq! Topi fùt 4 emra të tjerë për të mpòshtur...

Bledi dòli huq! Topi fùt 4 emra të tjerë për të mpòshtur Luizín

Duket se Big Brother po shkòn drejt një párácáktimi të fituesit, gjë që dùket në përqíndjen e lártë të mbështètjes që ka Luiz Ejlli. Ky banor shihèt si fitues i këtij edicioni, pasi ka fituar vetëm gjatë qëndrimit në Big Brother më shumë se 500 mijë ndjèkës në Instagram, ndërkohë ka thýer rekorde në “Tík Tok” dùke árrítur 2.8 bilion shíkime.

Kënga e tij publíkuar në 14 shkùrt i ka kapërcyer 5 milionë klíkime deri më tani. Rrjeti është gjíthë kohës në mbështètje të tij, ndërkohë bizneset po e pèrdorin emrin e tij për marketing. Tashmë kemi dhe kafene të cilat mbájnë banderolat me shënimin #meLuizín. Ndërkohë si konsumues i “Golden Eagle”, është shpallur páráprakisht dhe ambásador i sáj në Shqípëri.

E pas gjíthë kësáj fame, e biliona klíkimesh, me ngùl po kèrkohèt që Luizí të ketë brèna shtëpisë díkë që e sfídon.Po çfarë ka menduar prodùksioni dhe cilët janë emrat më të përfolur që mùnd të hynë së shpèjti sipas rrjèteve sòcíale apo burimeve të ndrýshme.

- Advertisement -

Po shqyrtojmë 4 personazhe që dùket se dhe rrjèti i do brènda shtëpisë.1.Elvis Pupa, áktor i portokallisë me një fame të madhe që prèj fíllimit të këtij programi. Ai jèton në Ameríkë, por postimet e tij të fùndít kanë lënë domethënie se ai do jetë pjesë e big brother. Por sa do jetë në gjèndje Elvis Pupa të thýejë mitin e Luizít, dimë që ai píkën më të fòrtë ka humorin popùllor dhe të dashur për shqíptarët.

2.Albano Bogdo, áktor i Klanifornias. I njohur për batuta píkante, por dhe për tipin e tij shpesh kompleks me ndërthurje írònie dhe arrogance në formën e tij të humorit.

3.Jùli i Përputhen, një personazh i njohur për veçántinë e asáj që bèn, por dhe një person që artíkùlon mirë dhe me argumente. Ai ka shëtitur dhe lexuar shumë. Këto janë píkat e tij të fòrta që nëse do hynte në big brother do ti kishte ármët e betejës.

- Advertisement -

4.Shqípe Hysenaj nga përputhen. Kjo e fùndít është një kùndèrshtare e fòrtë e tij jashtë shtëpisë, pasi disa herë e ftuar në emisione ka shprèhur mòsvlerësim për Luizín. Píka e fòrtë e sáj, të qënurit e drejpèrdrejtë, gjë që ka qënë evidente në çdo dalje të sáj në TV, ku i ka shprèhur gjërat ashtu siç i mendon.

Në análizèn e personazheve ajo që vihèt re është që Elvis Pupa me humorin, Albano Bogdo me íròninë, Jùli me oratorinë dhe Shqípja me të qënurit e drejtpèrdrejtë janë tek një personazh i vetëm që është Luiz Ejlli, ndáj párá se të dòrèzohèt prodùksioni, janë dòrèzuar dhe personazhèt që kanë menduar hyrjen në Big Brother.

Ajo që ka dalë jashtë páráshíkimit të prodùksionit është píkërisht mòsgjètja e një personazhi që të sfídoj qoftë dhe për pak ditë fituesín e këtij edicioni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments