Friday, September 29, 2023
HomeGenelAlfrèdi nuk gábon! Nje zarf me lèke do ti jápin pasneser, ja...

Alfrèdi nuk gábon! Nje zarf me lèke do ti jápin pasneser, ja kush do zgjáse dorèn ta kápí

Një nga ditët më të mira të muajit tetor e cila është kjo e diele e 16 tetorit do të sjèllë një energjí që ju mbùsh shpírtin me shprèsë dhe ju plòtësòn çdo dëshírë. Secila nga shenja do të márrë një mbështètje të veçántë dhe një bèkim hýjnòr nga kríjimi i hënës së re të dimrit, ndáj dhe ky ártíkùll do t’ju zbùlojë bèkimin tuaj.

Dhe kèshtu si fíllim kemi dashèt që hëna e re do t’u mbýllë një sèri të gjátë dèbatesh si në pùnë ashtu edhe në fámilje. Hùmori do të kthèhèt dhe shèndèti juaj do të pèrmírèsohèt. Por, bèni pak kùjdes me shpènzímet për 3 javë rrèsht.

Për dèmat do të líndë një pùnë e re ose një pròjekt pas datës 21 tetor dhe kjo do t’u qètèsojë fínáncat. Bèqárët do të kènë sháns të hápin sytë mirë se një dashùri po u vjèn pránë. Trùpi juaj nuk do hásë në pròblème vèç kùjdes me krípën dhe pijet me alkòl.

- Advertisement -

Bínjakëve kjo hënë e re do t’u sjèllë një ambíent ròmantík me personin e zèmrès. Kjo do të bèjë që mès jush të ngròhèt ai “akùlli” i kòhës së fùndít. Bèni kùjdes me párátë të páktën për 10 ditë se më pás do shpèrblèheni.

Një i afërm i Gáfòres është në gjèndje shumë të kèqe èmòcionale dhe nga të gjítha bèkímet që do márrësh nga hëna e re, dùhèt që ai persòn që do të kèrkojë ndíhmën, t’i shkòsh me vráp. Të gjítha të tjerat në jetë do t’i kesh shumë mirë dhe më së miri edhe lèkët që do jenë stábël për 5 muaj rresht.

Pas orës 18:00 ditën e sotme në fámíljen e të gjíthëve atyre që kánë líndur në shenjën e Lùanit do të hýjë një lájm që do t’u sjèllë páqe, gèzím dhe shumë pròspèritet. Nga e hëna do të kèni një ngrítje edhe në pùnë dhe shpèjt do ia shíhni hájrin, por me fínáncat mòs e tèpròni.

- Advertisement -

Nëse ju të vírgjëreshès kèni tèntùar lòtárínë këtë vit, dije se nga hëna e re e dimrit do të hèdhësh një háp párá drejt sùksèsit sepse emri jot mùnd të shpállèt si fítùes. Një ndrýshím do të të hýjë në jetë dhe mùnd të jetë ose ndrýshími i statusit tuaj ose ndèrrími i një vndi pùne. Prísni me dùrim sepse më të mirat do t’ju ndòdhín.

Ata të líndùrit si Peshòre nga sot në orën 18:00 dùhèt që të bèjnë sa më párë një listë me 10 dëshira, sepse kjo shenjë është një nga më të fávòrizùarat nga yjet.

Shumë të reja do të kèni nga dita e hënë ku mùnd të përbállèni me një pròpòzím në vendin e pùnës ose një rást për të fíllùar një pùnë në trájtë bíznèsi. Stábíliteti fínánciar do t’ju ndjèkë shumë gjatë.

Yjet sot mùnd të márrin fòrmën e Akrèpit dhe për këtë shenjë është një ditë shumë e mbárë dhe me shuam fùqí për të plòtèsuar dëshirat, ndáj mòs e hárròni. Ajo që dùhèt të bèni është thjesht të mèndòni për díçka shumë të madhe që nuk e kèni ende në të tashmen tuaj dhe ta kèrkoni si dëshirën tuaj. Shánset janë të shumta të plòtèsohèt.

Fùqía e hënës do t’ju líròjë nga një síklèt në lídhje me shëndètin të líndùrve si Shígjètar dhe më në fùnd ju do të çlíròheni nga ky strès i madh. Kùshtòjini shumë kùjdès pùnës tuaj sepse këto kohë jèni në vëzhgímin e shèfave dhe nëse gjíthçka shkòn mirë, ju do të mèrrni një zárf me një shpèrblím që vetëm ju e mèrítoni.

Një portë e madhe e fatit do të hápet për ju të Brícjápit për t’iu ndíhmuar në të tashmen dhe në të ardhmen tuaj së báshkù me fámíljen. Ajo që dùhèt që të bèni sot është që për veten tuaj dhe për fámíljarët tuaj të kríjoni një listë me 2 dëshira për secilin dhe këtë lístë ta líni në dritare sot gjatë gjíthë natës.

Vála e fùqíshme e hënës së re do të hýjë në shtëpinë e Ujòrëve për ta pástrùar dhe ky është bèkimi juaj më i madh sepse do líròheni nga shpírtrat e kèqínj dhe nga syri i tèrsít. Nga e hëna jeta juaj do të jetë më e frèskët, më e ëmbël dhe ju do të ndíeni sígùri në çdo hap që hídhni drejt së ardhmes.

Një nga shenjat që mèrr më shumë të mira nga kjo hënë janë Peshqít që më në fùnd do t’i ndíejnë shumë të fòrta si èkònòminë, shèndètin dhe gjèndjen èmòcíonale. Ju do të káloni në 6 muaj e ardhshëm një periudhë që do t’ju shtòjë më shumë bèsim dhe sígùri në jetë, por nëse do të kèni shumë të ardhùra, k.urseni shume.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments