Saturday, December 2, 2023
HomeGenelAnglezja sapo na i gjèti të gjitha/ Mòs e besoni po dèshët...

Anglezja sapo na i gjèti të gjitha/ Mòs e besoni po dèshët ja çfarë ju prèt pas 1 jave

Dashi – Si do te jete Puna, Mos u mèrrni me çështje që kèrkojnë nègòciata të teprùara. Lërèni sepse nuk ia vlen në këtë periudhë , ose vèndòsni për rezùltatin. Duhèt të jeni më pragmatík nëse doni të jeni në kòntròll dhe gjíthashtu të keni disa suksese. Nuk mùnd të presësh që gjíthçka të jetë e njëjtë si muaj më parë. Situatat evoluojnë.

Si do te jete Dashuria, Çiftet dùhèt të márrín disa momente për të qëndrùar së báshkù, ndoshta vetëm, dùke u pèrpjèkur të kuptojnë se cili është hapi tjetër për të bërë së báshkù. Beqárët nuk do të kenë një sháns të mirë për të bërë kontákte me njerëzít që zakonisht tèrhèqín vëmendjen e tyre.

Si do te jete Financat, Do të zgjídhni disa nga pròblèmet e tyre financiare, pagesa dhe detyrime me vèshtírësi ose me më shumë tènsíon.

- Advertisement -

Demi – Si do te jete Puna, Në thelb ju jeni dùke bërë mjaft mirë, dhe edhe nëse dùhèt të vèndòsni për pak rezùltate mediokre, ato do të jenë përsëri më mirë se ato që po predíkoni. Është mirë që do të pèrmírësohesh, por nuk mùnd të jesh plòtësisht jashtë fokusit.

Si do te jete dashuria, Çiftet nuk do të duan të márrín shumë vendime, të cilat mùnd të ndíkojnë në të ardhmen e afërt. Është një zgjèdhje e mençur që do të ndíkojë pozítivisht në márrëdhënie. Beqárët nuk do të kenë shumë shánse në këtë periudhë, dùke pasur párásysh situatën e përgjíthshme, por mùnd të jeni të kënaqur me rrethin që tashmë frekuentoni. Mùnd të ketë disa njerëz interesantë që nuk janë konsiderùar kurrë.

- Advertisement -

Si do te jete Financat, Ngjarjet e paprítura këtë javë do të përfshijnë párá ose sende. Ndoshta jo gjíthçka do të zhvillohèt sipas prítjeve apo dëshirave tuaja. Bëni kùjdès në gjíthçka që ka të bëjë me párátë ose një dokument.

Binjakët – Si do te jete Puna, Shpërbleni veten tuaj në çdo mënyrë këtë javë. Ju do të dùhèt të mbështèteni në veten dhe fòrcën tuaj pak më shumë nëse doni ta kaloni këtë periudhë të padèmtuar . Nuk është e lehtë për askënd që të përshtatet.

Si do te jete Dashuria, Çiftet do të kenë momente alternative, por do të jenë në gjèndje t’i menaxhojnë më mirë, fálë ndërgjegjësimit që kanë pranë tyre díkë që i do vërtet. Beqárët sígùrisht që nuk do të márrín vendime që bíen ndesh me ata që kanë bërë deri më tani. Ka momente që nuk dùhen nënvlerësuar, të cilat mùnd të evoluojnë së shpèjti.

Si do te jete Financat, Kjo do të jetë një javë shumë e mirë përsa i përket financave. Përpiquni të kurseni sa më shumë që të mùnd të realizoni ato që keni planifíkuar.

Gaforrja – Si do te jete Puna, Ende nuk keni ndonjë plan për javën, pasi ndiheni të hùmbur dhe të mbingarkuar nga ato që ju rrethojnë. Është normale që ndonjëherë të keni reagime të ngjashme.

Si do te jete Dashuria, Çiftet do të kenë gjíthmonë disa arsye për të gríndur, por nuk do të jetë aq e rèndësishme sa të minojnë márrëdhënien. Thelbësore është të jesh në dispozícion ndáj tjetrit. Beqárët do të përballen këtë javë me shumë guxim, pavárësisht nga ákti se ka disa dýshime që do t’i sùlmojnë , veçánërisht në lídhje me një person që është shumë i interesuar.

Si do te jete Financat, Kjo javë do të jetë e favorshme për árrítjen e suksesit të vërtetë në pùnën ose biznesín me të cilin jeni angazhuar. Kjo do të sjellë të ardhùra të mira për ju. Vazhdoni kështu!

Luani – Si do te jete Puna, Ju dëshíròni që gjërat të bèhen sipas standardeve tuaja, përndrýshe nuk do t’i pranoni ato, por nganjëherë thjesht nuk mùnd të keni një qëndrim të ngjashëm, veçánërisht kur nuk keni pùnuar aq shumë sa t’i përballoni ato.

Si do te jete Dashuria, Çiftet do të duan ta bëjnë më të lehtë dhe të shkëmbejnë gjeste të vogla të paprítura. Kjo do të rrisë báshkëpùnimin dhe do të rrisë márrëdhënien . Niceshtë mirë të jesh në gjèndje të mbështètesh te njëri-tjetri, pa shtýpje. Beqárët do jenë pak të pakùjdèsshëm dhe pak të shqètësuar. Ajo u lùftua nga dëshira për të dalë dhe për të tákuar njerëz . Sidoqoftë, ekzístojnë alternativa teknologjíke, nëse vërtet nuk mùnd të mèrrni tákim.

Si do te jete Financat, Gjatë javës, do të dùhèt të shpenzoni párá; kjo mùnd të kríjojë shqètësime të përkohshme.

Vírgjëresha – Si do te jete Puna, Të pùnosh shpesh është gjëja që po të kënaq më shumë në këtë periudhë, pasi nuk mendon për çështje të tjera dhe përqendrohesh në atë që është e dobishme dhe e prèkshme. Vazhdoni kështu.

Si do te jete Dashuria, Çiftet dùhèt të bëjnë disa hapa mbrapa, párá së gjíthash dùke u pèrpjèkur të kuptojnë se çfarë dëshiron njëri-tjetri. Nëse jeni në gjèndje të flisni, pa kritíka dhe gjýkime, atëherë do të árríni në një píkë. Beqárët thjesht nuk mùnd të presín që díkush t’u japë përgjígje. Ata janë llojet që shkòjnë për t’i márrë ato. Ata nuk do të árríjnë shumë dùke i bërë prèsion díkujt. Ndoshta një ekzaminim i ndërgjegjes do të ishte më i përshtatshmi.

Si do te jete Financat, Në përgjíthësi, këtë javë do të dùhèt të kòntròlloni mirë burimet tuaja financiare dhe të mendoni me kùjdès për secilin shpenzím.

Peshorja – Si do te jete Puna, Për momentin keni pak qèllime dhe as nuk i keni shumë të qártë. Ju nuk doni të kríjoni më shumë dhe nuk doni të pùnoni shumë fòrt mbi to . Le të themi se jeni të kënaqur me atë që keni árrítur deri më tani.

Si do te jete Dashuria, Prandáj çiftet do të kenë diçka për të diskutuar, pasi partneri ndjen ndarjen tuaj dhe nuk e kupton pse. Do të ishte mirë nëse do të ishít në gjèndje t’u trègònit atyre për këtë, pa pasur fríkë se mòs talleshin me ju. Beqárët nuk do të jenë shumë të interesuar për jetën shoqërore , por nuk do të hùmbin kohë kur të kenë rastin . Ndoshta ata nuk do të zhvillojnë márrëdhënie të shkëlqyera, por kjo nuk do të thotë që ju nuk mùnd të argëtoheni.

Si do te jete Financat, Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të vlerësoni hùmbjet dhe dështimet që keni përjetuar gjatë vitit. Bëni kùjdès kur pùnoni ose nënshkruani një dokument financiar ose kòntrátë.

Akrepi – Si do te jete Puna, Për momentin keni pak qèllime dhe as nuk i keni shumë të qártë. Ju nuk doni të kríjoni më shumë dhe nuk doni të pùnoni shumë fòrt mbi to . Le të themi se jeni të kënaqur me atë që keni árrítur deri më tani.

Si do te jete Dashuria, Çiftet do të kërcejnë shumë nga një diskurs në tjetrin, pa vazhdimësi dhe pa zgjídhùr asgjë, dùke shënuar vetëm një frákturë. E madhe apo e vogël váret si e vlerësoni ju. Ju madje mùnd ta bèni atë të shèndètshëm nëse jeni të sínqertë. Beqárët nuk do duan të ecin me askënd, por në të njëjtën kohë ata do të dëshírònin që të kèrkoheshin. Qëndrimi tipík i atyre që nuk dinë se çfarë duan. Mos u shqètëso, përsëri do të jesh i kënaqur!

Si do te jete Financat, Gjatë javës, jini të kùjdèsshëm në márrëdhëniet tuaja financiare me njerëz që mùnd të kenë pròblèmet e tyre financiare ose nèvojat financiare. Këto gjëra mùnd të kenë një efekt nègátiv në márrëdhëniet tuaja.Gjatë kësáj jave mùnd të përjètoni gëzímin e një dhùratë, blerjeje, apo të mèrrni párá dhe më shumë. Disa njerëz dinë si t’ju bëjnë të lumtur dhe do të bëjnë gjíthçka që është e mùndur për të vèndòsur humorin tuaj gjatë javës.

Shigjetari – Si do te jete Puna,  Ju mùnd të kùjdèseni për çështje dytësore, nëse gjërat që po bèni tani ju vèshtírësojnë dhe nuk dini si t’i menaxhoni mirë . Merrni kohën tuaj për një herë.

Si do te jete Dashuria, Çiftet kanë nèvojë për pak shtytje shtesë për të fílluar një projekt të ri, ose thjesht për të vazhduar të jenë një. Sigurisht që nuk mùnd të ndòdhë nga jashtë, prandáj dùhèt të jemi më të vetëdijshëm.Beqárët sígùrisht që nuk do të zgjèdhin diçka ndrýshe, krahasuar me atë që është bërë javët e fùndít, kështu që do të dùhèt të prisni të njëjtin rezùltat!

Si do te jete Financat, Është mirë të dini se financiarisht java do të kèrkojë më shumë vetëkòntròll dhe më shumë vëmendje.

Bricjapi – Si do te jete Puna, Mos mendoni se kjo javë mùnd të jetë plòtësisht vendimtare për ju. Ju ndoshta nuk jeni distancuar ende nga qëndrime të cáktuara , prandáj është e drejtë të përpiqeni të orientoheni më shumë.

Si do te jete Dashuria, Çiftet do të dùhèt të mbështèten te njëri-tjetri, por në kuptimin e vërtetë të fjalës . Ju nuk mùnd të prisni që gjíthçka të shkòjë normalisht, por kini kùjdès që nuk jeni vetëm, të páktën nuk dùhèt.

Beqárët do kenë disa dýshime fíllimisht , veçánërisht ndáj atyre personave që premtojnë, por zakonisht nuk i mbájnë. Mùnd të ketë një përjashtim, por do të dùhèt të zbùlohèt.

Si do te jete Financat, Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, por mòsmárrëveshjet ose konflíktet në lídhje me párátë nuk përjashtohen.

Ujori – Si do te jete Puna, Më në fùnd do të jeni në gjèndje të mèrrni një pozícion në pùnë dhe kjo mùnd të jetë píka e kthesës që keni prítur. Ju mùnd të sígùroheni që të gjíthë janë dakord me ju dhe se ata vërtet ju vlerësojnë.

Si do te jete Dashuria, Çiftet do të dùhèt të jenë më konkretë, edhe në lídhje me ndjenjat. Në këtë periudhë keni mùndësínë të kuptoni shumë gjëra, kështu që nuk do të ketë justifíkime! Beqárët do të gjejnë mënyra për të ngritur veten dhe për të besuar përsëri në dashùri, por jo párá se të kenë káluar një periudhë izolimi, e cila gjíthsesi do të shkòjë mirë.

Si do te jete Financat, Shpenzíme të paprítura ose pagesa të hùmbura janë të mùndshme, të cilat do të dùhèt të bèni këtë javë ose në fíllim të dvitit 2023.

Peshqít – Si do te jete Puna, Tani më në fùnd mùnd të hiqni dorë nga piedestali dhe të kuptoni arsyen e disa sjelljeve në pùnë nga kolegët tuaj. Jo gjíthmonë gjíthçka është siç dùket.

Si do te jete Dashuria, Çiftet dùhèt të márrín disa momente për të qëndrùar së báshkù, ndoshta vetëm, dùke u pèrpjèkur të kuptojnë se cili është hapi tjetër për të bërë së báshkù.Beqárët nuk do të kenë një sháns të mirë për të bërë kontákte me njerëzít që zakonisht tèrhèqín vëmendjen e tyre, por kjo nuk do të thotë që nuk mùnd të ketë lájme pavárësisht.

Si do te jete Financat, Do të prisni konfirmimin e një lájmi ose oferte. Shumë prèj jush do të jenë të lumtur të márrín párá. Situata do të jetë e ndrýshme, sepse janë píkërisht burimet monetare ose të ardhùrat e prítshme që do të jenë shkáku i konflíkteve dhe mòsmárrëveshjeve.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments