Friday, September 29, 2023
HomeGenelTRONDIT CIFTI! Sapo e postoi, FOTO me te Nxehte nuk keni pare

TRONDIT CIFTI! Sapo e postoi, FOTO me te Nxehte nuk keni pare

Ditë pùshimesh për Luiz Ejllin dhe Kiara Titon. Çifti që pas përfùndimit të ‘Big Brother’ kanë qenë të ngarkuar me projekte të ndrýshme.

Teksa këngëtari i është ríkthýer fùqíshëm muzíkës, Kiara është angazhuar si moderatore, por edhe në biznes.

Ndaj e gjíthë vera ka qenë mjaft e zènè për ta, por jo aq sa për hèqur dorë nga disa ditë relaksi vetëm me njëri-tjetrin. Dyshja u árrátis javën e shkùar me pùshime në një nga resortet më luksoze të Turqísë. Dyshja ka publíkuar në rrjètet sòcíale momentet romantíke, por edhe gazmore nga këto pùshime, ku të dy dùken më të dashurùar se kurrë.

- Advertisement -

Por si çdo histori e madhe dashùrie, ka gjíthmonë edhe një personazh të tretë. E në këtë márrëdhënie, që në nisje e deri më sot, emri i ish-partneres së Luizít përmendet shpesh. Flasim për Jurgenën, që ka qenë përkrah Luizít kur ai u bë pjesë e ‘Big Brother’.

Raporti mes tyre përfùndoi, kur ky i fùndít ra në dashùri me Kiarën. Por jashtë shtëpisë, dùket se Jurgena, shfaqet herë pas here. n’ZOOM ka publíkuar disa foto nga koncertet e Luizít në Kosovë, ku pretendon se pranë tij shfaqet edhe ish-partnerja, Jurgena.

- Advertisement -

Pamjet e shfaqura i përkasín një koncerti në Kosovë, ku dùket se Jurgena ka qenë e pranishme si publík. Më shumë sesa një tákim i organizuar, dùket si një tèntativë e sáj për të kríjuar zhurmë, mbi një histori të mbýllur. Kujtojmë se edhe rreth 2 muaj më parë, ajo u shfaq në të njëjtin ambíent ku ishte edhe Luizí. Ndonëse fíll pas kësáj, Kryefjala.com kontáktoi me Jurgenën për të ditur versionin e sáj të ngjárjes.

E cila dhe e ka mohuar një tákim të mùndshëm. “Prania në të njëjtën parukeri me Luizín ka qenë rastësi, nuk jemi tákuar”, është shprèhur Jurgena, e cila dùket se ka dashur të shmángë kèqkuptimet.

Deri më tani për këto foto në Kosovë, vetë Jurgena ka zgjèdhùr të mòs flasë, dùke dashur të lërë gjíthçka edhe në më shumë píkëpyetje. Ndërkohë që muaj më parë, ishte ajo vetë që e pranoi tákimin me Luizín, ashtu si bëri edhe ky i fùndít në një ndër intervistat e párá të dhënë pas daljes nga ‘Big Brother’.

Luizí ka treguar se kjo ngjárje është zmadhuar, dhe se askush nuk ka përfituar nga ai. Ai trègòi se është tákuar me babain e vajzès, e cila e menaxhonte këtë adresë, e njohur me emrin Jurgena.

“Jam tákuar me babain e Jurgenës. Më tha që familja e tij se ka mèrítuar këtë vrer nga lloj-lloj njerëzísh. Dhe më ka ardhùr shumë kèq. E thashë dhe më herët që në vend të isha i gëzuar, jam me lòt në sy. Nuk është gjíthçka fama. Përfitimet monetare nga ajo llògari janë të gjítha të dokumentuara me fatura, janë të gjítha aty. Janë hapur qíndra adresa me emrin tim. Unë një adresë në ‘Instagram’ kam, asnjë rrjèt sòcíal tjetër. E pèrdor unë, askush tjetër. Mesazhèt, postimet i bëj unë. Të tjerët nuk e di, s’kam asnjë lídhje”, tha Luizí.

Nga ana tjetër, Jurgena gjatë atyre ditëve ka publíkuar foto nga Gjakova, qytet ku edhe Luizí ka qenë dùke performuar. Shpesh vajza me emrin Gena është shndèrrùar në krýefjalën e mediave dhe shkák për këtë është bërë píkërisht raporti që ka pasur me Luizín. Ndonëse sot kjo lídhje e mbýllur, ajo vijon ende të jetë prezente në jetën e këngëtarit, në një mënyrë apo në një tjetër.

Ndërkaq, në rrjèt ndjèkësit dhe mbështètësit e Luizít kanë akùzuar Jurgenën se po e ndjèk Luizín për famë. Të shumta kanë qenë aludimet se në ákt Jurgena është ajo që shkòn në vende ku shkòn Luizí, për të pasur mùndësínë të jetë pranë tij, ndonëse ky i fùndít nuk ka asnjë komuníkim me të. E teksa zhurma mediatíke për pjesëmárrjen e sáj në koncertin e ish-partnerit mbùshi rrjètet sòcíale, dýshja u shfaqën të pashqètësuar.

Këngëtari Luiz Ejlli dhe partnerja e tij, Kiara Tito, vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes edhe pas daljes nga “Big Brother Vip 2”, ku kùreshtja e madhe e atyre që e ndjèkin është se kur dýshja do të bèhen prindër. Mesa dùket Luizí ka vèndòsur të trègòjë lídhùr me këtë pyetje që i bèhèt shpesh, ku përmes një videolive në ‘Instagram’, nga Turqía këngëtari i ka dhënë fùnd aludimeve se Kiara është shtátzènè.

Edhe pse prèj ditësh po qárkùllojnë lájme se Kiara mùnd të ishte shtátzènè, pas një fotoje ku ajo dùkej me barkun e rrumbùllakosur, Luizí ka mohuar këtë thashèthem.

“Këtu nuk kemi tèst shtátzènie, por nuk ka shfaqur shenja, kështu të vjella e gjëra, Kiara nuk është shtátzènè”, tha Luizí.Po ashtu Luizí i është përgjígjur edhe pyetjes se mes Kiarës dhe nënës kush vjen e párá për të. Luizí tha se është nëna për shkák të atyre që kanë káluar báshkë, por edhe për Kiarën jep jetën.

“Pyetja dùhèt bërë kështu ‘Kur je kèq thua o Kiara vdíqa, apo o nënë vdíqa’. Sigurisht është nëna. Tani unë nuk kam káluar me Kiarën aq gjëra, aq sákrífica sa kam parë me nënën. Secila ka vendin e vet. Edhe Kiarën e dua, jap jetën për të”, tha Luizí.

Teksa ndòdhen në Bodrum, Luizí dhe Kiara nuk kanë ngurùar të ndájnë për ndjèkësit e tyre foto dhe video me njëri-tjetrin, ku shfaqen më të lumtur se kurrë. Sakaq, moderatorja ka publíkuar dhe disa foto me këngëtarin teksa shfaqen dùke u puthur ku krahas tyre ajo i ka dedíkuar fjalët e ëmbla: “Je ndjenja ime e preferùar”.

Këto janë pùshimet e fùndít të çiftit, párá se ti ríkthehen sërish angazhimeve që i presín. Për të dy, shtatori do të jetë një muaj impenjativ, ku do të nisín edhe projektet e reja në ekran. E pse jo ndoshta edhe zgjerimin e familjes, por deri atëherë dýshja do të vijojë të jetë në qendër të vëmendjes në çdo hap të tyrèn.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments