Mos besoni po deshet! Demi i pari ne liste, Gaforja me shperblime te medha, ja parashikimi

Dashi Dite rutinë ka për të qenë kjo e sotmja për ju, por fatmirësisht nuk do ketë pròblème serioze. Pozícionimi i Venusit në qíellin tuaj të dashùrisë ka për të qenë shumë pozítiv. Do jeni më pak kèrkues dhe më tolerante me atë që keni në krah. J

u beqárët dùhèt të flisni me sínqeritet me ata që do tákoni pasi me gènjeshtra nuk mùnd të ndërtohèt kurrë diçka serioze dhe afatgjatë. Në pùnë gjërat do márrín zhvillimin e dùhur dhe do ndiheni të kënaqur nga árrítjet. Do ju lindin edhe ide të reja për të ardhmen. Buxhèti nuk do ketë aspak trònditje kështu që dùhèt të jeni sa më të qetë në këtë sektor.

Demi Më në fùnd do pajtoheni me personat që jeni zènè dhe do keni një márrëdhënie më të mirë me të gjíthë. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e mbùshur me surpriza të këndshme. Nuk do ndiheni kèq për asnjë moment, përkundrazí do përjètoni emocione të veçánta. Ju beqárët do e shfrytëzoni pafùnd lirinë që keni dhe nuk do bèni asnjë lèvízje për ta ndrýshuar statusín tuaj.

Në pùnë do i mèrrni gjërat shtrùar dhe pa u strèsuar aspak. Keni për ta parë sa mirë do ju ecë gjíthçka. Sipas Dritare.net, sektori i financave do jetë goxha optimist dhe mùnd të krýeni të gjítha shpenzímet e dëshirùara.

Binjakët Gjatë kësáj dite do jeni më të hapur ndáj risive dhe do tèntoni gjíthçka. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë jo vetëm e bukur, por edhe e mbùshur me shumë pasion. Në çdo moment do përjètoni emocione të fòrta. Nëse jeni beqárë do tákoheni rastësisht në ambíente pùne me disa persona dhe do ndiheni mirë pranë tyre.

Nesër mùnd të ndòdhin gjëra edhe më të bukura. Në pùnë do bèni bilance për gjíthë árrítjet e deritanishme dhe do e keni më të lehtë për t’i shprèhur mendimet. Financat do pèrmírësohen fálë një shpërblimi në pùnë dhe do ndiheni më të qetë.

Gaforrja Mùndohuni të mòs bèni asgjë me ínát gjatë kësáj dite dhe keni për të dalë më të fituar. Pas një periudhe jo shumë të mirë për jetën tuaj në çift, tashmë gjërat mes jush dhe atij që keni në krah do fíllojnë të stabilizohen. Do i kuptoni gábímet e bëra dhe do kèrkoni fálje me mënyrat e dùhura.

Ju beqárët do keni plòt tákime, por ende nuk do ndiheni gati për të hèdhùr hapa. Jeta profesionale ka perspektiva të jetë shumë më e kënaqshme. Nuk do keni debáte as me kolegët dhe as me shefat, përkundrazí do vazhdoni qetësisht rrugën e nisur. Në planin financiar do keni gjíthë kohës mbështètjen e të afërmve dhe miqve prandáj nuk do gjèndeni në vèshtírësi.

Luani Gjatë kësáj dite do jeni më të motivuar dhe ka mùndësi t’i árríni të gjítha objektivat që keni pasur. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë mjaft sensuale. Do kaloni çáste të zjárrta e pasionante me partnerin dhe në disa çáste do ju dùket vetja si në ëndèrr.

Ju beqárët mùnd të keni disa tákime apo njohje, por ato nuk do sjellin ndonjë lídhje të qëndrueshme. Në pùnë do i mèrrni gjërat me shumë qetësi dhe çdo gjë do ju realizohèt sipas planeve. Në planin financiar Mërkùri do ju sjellë pròblème të mëdhá. Po nuk patet mbështètje nga të afërmit nuk do ja dilni dot.

Vírgjëresha Në disa momente do jeni impùlsivë sot, por mènjèherë do reflektoni dhe do e ndálni veten. Nëse jeni në një lídhje do mèrrèni vesh shumë mirë me personin që keni në krah dhe nuk do mbáni më asnjë të fshèhtë. Ju beqárët do keni veçse mùndësi për aventura kalimtare, asgjë më shumë sesa aq.

Për lídhjet serioze do ju dùhèt të prisni ende kohë. Në pùnë performacat do i keni të shkëlqyera dhe shefat do ju japin edhe dèmshpërblime. Po vazhduat kështu do bèheni edhe më të njohur ne fùshën ku veproni. Buxhèti nuk do jetë i kèq, megjíthatë mirë është që párá çdo shpenzími t’i bèni me kùjdès llògaritë.

Peshorja Gjatë kësáj dite nuk do përjètoni dot emocionet që keni ëndèrrùar prèj kohësh dhe në disa momente do ndiheni të mërzítur. Për ju që keni një lídhje ka rrezík që márrëdhënia me partnerin të ftohèt goxha. Nuk do jeni të gatshëm për t’ia plòtësuar çdo dëshirë atij që keni në krah dhe në shumë momente do e lini vetëm.

Beqárët do bèni mirë të mòs luani shumë me zjárrín sepse do digjèni kèq. Në pùnë do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës rutina dhe nuk do ketë asgjë për t’u veçuar. Në disa momente do jeni shumë të strèsuar për të ardhmen, por nuk do hídhni asnjë hap. Për të pèrmírësuar buxhètin nuk dùhèt të fíksoheni tek lojërat e fatit sepse në një moment mùnd të fitoni dhe në tjetrin do hùmbni shumë.

Akrepi Gjërat nuk do ju vijnë gati sot, përkundrazí do ju dùhèt të bèni pak pèrpjèkje që situata të normalizohèt. Jupiteri dhe Merkùri do bèhen báshkë dhe do iu ofrojnë çáste të mrekùllueshme juve që keni një lídhje. Mùnd të dilni edhe jashtë qytetit dhe do iu dùket síkur keni rilindur. Ju beqárët më në fùnd do realizoni një tákim vendimtar dhe jeta do ju ndrýshoje rrènjësisht.

Në pùnë do jeni shumë të organizuar dhe nuk do jetë nèvoja të sfòrcoheni për t’ia dalë mbánë. Gjërat do ju ecin më së miri. Në planin financiar nuk do ketë as pròblème serioze, por as ndonjë pèrmírësim për t’u veçuar.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do jeni më gati për të ecur párá dhe do ndrýshoni disi edhe stilin e jetës. Ju të dashurùarit trègòhuni shumë të përkùjdèsur ndáj partnerit tuaj dhe mùndohuni t’ia plòtësoni pjesën më të madhe të dëshirave. Nëse silleni mirë mbrëmja do jetë edhe më e këndshme.

Nëse jeni beqárë nuk dùhèt ta kèrkoni lárg princin e kaltër sepse ai ka për të qenë fare pranë jush. Në pùnë do ju mungojë shpesh durimi dhe nuk do përfitoni nga mùndësitë e mira që do iu jepen. Financat, fálë ndíkimit të Jupiterit, do jenë të jashtëzakonshme. Mùnd të përfitoni edhe për të bërë ndonjë investim më tepër.

Bricjapi Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë sot në jetën tuaj në çift, dùhèt patjetër të zgjídhni fjalët për të shmángur konflíktet. Për ju që keni një lídhje gjërat në jetën tuaj do márrín një kthesë pozítive. Do jeni shumë më të hapur e më të logjíkshëm prandáj do i zgjídhni edhe disa pròblème të vogla që keni pasur më parë. Ju beqárët nuk do e duroni dot vetminë dhe ka mùndësi të mèrrni vendime drastíke për të ndrýshuar gjíthçka.

Në pùnë do ju bèhen disa premtime nga shefat dhe dùhèt të fílloni të përgatiteni për ndrýshime të mëdhá. Shumë gjëra do jenë më ndrýshe tashmë. Në planin financiar kanë për t’iu dalë vèshtírësi të njëpasnjëshme prandáj do dùhèt më tepër kùjdès.

Ujori Gjatë mëngjesit të sotëm do e keni të vèshtírë të qártësoheni dhe të zgjídhni rrugën që dùhèt të ndiqni, por nga mesdita gjërat do ndrýshojnë. Për ju të dashurùarit prítet një ditë shumë e favorshme. Do kaloni më tepër kohë me partnerin, do dashuroheni pa dorashka dhe zèmra do ju rráhë fòrt.

Ju beqárët do ndíhmoheni nga disa miq dhe do árríni ta afrojnë pas vetes personin që pëlqeni. Ja që asgjë nuk është e pamùndur Në pùnë do jeni kokëfòrtë dhe nuk do ndrýshoni lehtësisht mendim pa qenë tërësisht të bindur. Buxhèti do ketë pròblème të mëdhá nëse nuk árríni ta menaxhoni si dùhèt. Mendoni pak edhe për të ardhmen.

Peshqít Kreativiteti do ju ndíhmojë të árríni gjíthçka që doni gjatë kësáj dite. Nëse keni një lídhje dhe trègòheni më pak autoritarë, márrëdhënia juaj me partnerin do ketë pèrmírësime. Çmojeni atë dhe thuajeni me zè kënaqësínë që ndíeni nga përkushtimi i partnerit. Ju beqárët as nuk do e keni mendjen tek dashùria kështu që nuk do ju ndòdhë asnjë lloj ndrýshimi.

Në pùnë do iu jepen mùndësi të mira për ta treguar veten, mjafton që të trègòheni më të qetë dhe më të matur me veprimet. Sektori i financave do jetë i mbròjtur gjíthë kohës. Do e keni më të lehtë të bèni edhe ndonjë shpenzím më tepër.

Leave a Comment