Friday, September 29, 2023
HomeGenelE sigùrt, Nga Data 27 Behuni gati, Arsyeja perse do Merrni shume...

E sigùrt, Nga Data 27 Behuni gati, Arsyeja perse do Merrni shume LEK do tju tròndise

Këtë javë planeti Mars do të lërë shenjën e Gaforres për të hyrë në atë të Luanit, i gatshëm t’u japë të gjítha shenjave të zjárrít një energjí të re! Po ti, çfarë shenje je? Zbùloni me ne se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

Dashi: Marsi i favorshëm! I dashur Dash, këtë javë planeti Mars do të bëjë një tranzít në favor të shenjës suaj: dùke fílluar nga e premtja, do të fíllojë një ríkuperim i mirë, do të ktheheni të ndjeheni më të fòrtë dhe më lùftarak se kurrë! Në pùnë do të ketë kënaqësi fálë favorit të Jupiterit dhe Mërkùrit . Sidoqoftë, disa shqètësime të tjera në lídhje me sferën e ndjenjave, me Venusín të pafavorshëm .

Demi: kush fíllon mirë … I dashur Dem java juaj do të fíllojë me dy ditë fòrcë dhe energjí të madhe: midis të hënës dhe të martës, në ákt, ju mùnd të mbështèteni në një Hënë të bukur e gatshëm për t’ju dhënë më shumë fat. Duke fílluar nga e premtja, për fat të kèq, planeti Mars do të márrë një pozícion të pafavorshëm në shenjën tuaj dhe në periudhën tjetër mùnd të ndiheni pak më të lòdhùr dhe të strèsuar … Dashuria do të lùlëzojë fálë një Venusi të bukur nga ana juaj.

- Advertisement -

Binjakët – do të jeni të pakonkurueshëm! Të dashur Binjakë, bèhuni gati të përjètoni një javë vërtet emocionuese! Hëna do të shkëlqejë në shenjën tuaj të mërkurën dhe të enjten, e cila do të jetë veçánërisht me fat. Mërkùri do të jetë gjíthashtu në báshkëpùnim, i gatshëm për t’ju sjellë disa lájme të mira, veçánërisht në vendin e pùnës. Për më tepër, dùke fílluar nga e premtja, planeti Mars do të fíllojë të veprojë në favorin tuaj , dùke ju bërë vërtet të pakonkurueshëm!

Gaforrja: një fùndjavë pasioni! E dashur Gaforre, planeti Mars do të mbètet në báshkëpùnim deri të premten, i gatshëm t’ju japë kaq shumë fòrcë dhe energjí. Venusi gjíthashtu do të vazhdojë tranzítin e sáj në shenjën tuaj: do të ketë kohë të mira për çiftet ndërsa për beqárët, mùndësi për të tákuar díkë të veçántë . Ditë super fat të premten, të shtunën dhe të díelën, edhe me Hënën në shenjë: bèhuni gati për një fùndjavë plòt pasion!

Luani: mirë se erdhët Mars! I dashur Luan, këtë javë planeti Mars do të hyjë në shenjën tuaj ! Duke fílluar nga e premtja, një periudhë e ríkuperimit të madh të energjísë, si fizíke ashtu edhe psíkologjíke, do të fíllojë për ju: më në fùnd do të jeni në gjèndje të lini mënjanë strèsín e muajve të fùndít dhe të ndiheni síkur po rilindi. Ndërkohë, kushtojini vëmendje ditëve disi të rènda të hënën dhe të martën, kur do të dùhèt të mèrrèni me një Hënë të pakëndshme që mùnd të kríjojë disa pèngesa.

- Advertisement -

Vírgjëresha: Venusi kùjdèset për të! E dashur Vírgjëreshë, vazhdon një periudhë e favorshme për shenjën tuaj kur bèhèt fjalë për dashùrinë dhe ndjenjat. Afërdita mbròn márrëdhënien tuaj dhe, nëse jeni beqáre, ju ndíhmon të afroheni me díkë të veçántë. Sidoqoftë, jo aq me fat është fùsha e pùnës, në të cilën ju do të dùhèt të mèrrèni me disavantazhin e Merkùrit, i cili mùnd të sjellë disa pèngesa më shumë në rrugën tuaj. Ditë me fat: e hënë dhe e martë.

Peshorja: diskutime me partnerët … E dashur Peshore, dùke fílluar nga e premtja planeti Mars do të kthehèt për të veprùar në favorin tuaj , dùke ju ndíhmuar të rimèrrni pak energjí. Nëse javët e fùndít kanë qenë mjaft strèsuese për shenjën tuaj, një periudhë e mirë shèrími mùnd të fíllojë tani . Por një Venus djallëzor mùnd të sjellë diskutime në jetën tuaj në çift, veçánërisht në fùndjavë.

Akrepi: hëna e kùndèrt … I dashur Akrep, java juaj fatkèqësisht fíllon me dy ditë , në të cilat mùnd të hasni ndonjë pèngesë për shkák të kùndèrshtimit të Hënës. Për më tepër, dùke fílluar nga e premtja, do të dùhèt të mbáni planetin Mars në një pozítë të pafavorshme , e cila mùnd t’ju sjellë pak më shumë strès. Sidoqoftë, një Venus i bukur në shenjën tuaj është gati për t’ju dhùrùar dashùri dhe pasion.

Shigjetari: energjí pozítive! I dashur Shigjetar, përsëri këtë javë, për fat të kèq, do ta gjèni veten të detyrùar të duroni kùndèrshtimin e planetit Mërkur, i cili do të vèndòsë një fjalim në timonin e projekteve tuaja. Thjesht dùhèt të jesh i durueshëm: në fùnd fitorja do të jetë e jotja! Kushtojini vëmendje ditëve të mërkurë dhe të enjte, kur Hëna do të jetë gjíthashtu në kùndèrshtim. Megjíthatë, më e lumtur,do të jetë fùndjava, kur planeti Mars do t’ju japë shumë energjí pozítive!

Bricjapi: pak lehtësim … I dashur Bricjap, këtë javë më në fùnd do të jeni në gjèndje të psherëtini lehtë : dùke fílluar nga e premtja planeti Mars nuk do të jetë më në kùndèrshtim me shenjën tuaj dhe do të jeni në gjèndje, pak nga pak, të rimèrrni disa fòrca fizíke dhe energjí . Venusi, për fat të kèq, mbètet në opozítë: do të ketë pròblème dhe diskutime për t’u përballur me partnerin, veçánërisht në ditët nèrvòze të premten, të shtunën dhe të díelën.

Ujori: Përballë Marsit … I dashur Ujor, fatkèqësisht këtë javë – dùke fílluar nga e premtja – planeti Mars do të vijë në kùndèrshtim me shenjën tuaj: një periudhë mjaft e rèndë nga píkëpamja fizíke do të fíllojë për ju, në të cilën shpesh do të ndiheni të lòdhùr dhe pa energjí. Pavárësisht kësáj, megjíthatë, favori i Jupiterit dhe Mërkùrit do t’ju ndíhmojë të bèni hapa të rèndësishëm përpárá në rrugën tuaj profesionale dhe personale. Ditët me fat: e mërkurë dhe e enjte.

Peshqít: rroftë dashùria! Të dashur Peshq, dashùria do të jetë ylli i vërtetë i kësáj jave, me një Venus të bukur në një aspekt të favorshëm. Emocionet për t’u kujtuar lindin veçánërisht në fùndjavë, kur do të keni gjíthashtu një Hënë super pasionante në krah. Sidoqoftë, në pùnë mùnd të lindin disa kèqkuptime me shefat ose kolegët, ose ndonjë ngádalësim ose bllokim për shkák të pozítës së pafavorshme të Mërkùrit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments