“Në punë tèrmet, pas të enjtes ka rrèzík që situata…”/ Trègohuni të kùjdèsshëm mòs nèglízhoni asnjë shqètësim

Nëse nuk doni të keni pròblème sillni ndërmend gábímet që keni bërë dhe mèsoni prèj tyre. Mos bèni shumë ndrýshime në jetën tuaj në çift sepse nuk do jenë të nèvojshme. Nëse keni pasur zènka mùnd të keni edhe një pèrmírësim të lídhjes tuaj.

Për ju beqárët do ketë shumë tákime, flírte dhe aventura. Megjíthatë dashùria e vërtetë nuk do të vije. Me financat do keni tendencë të shpenzoni shumë pa menduar fare sesa e keni buxhètin. Trègohuni të kùjdèsshëm sepse do lindin pròblème të mëdhá. Asnjë planet nuk do ndíkojë tek gjèndja juaj shèndètësore prandáj do jeni në formë të mirë. Në pùnë do mèrrni edhe rrezíqe mbi supe, por në fùnd do ia dilni mbánë me sukses.

Demi Me bekimin e yjeve, jeta juaj do jetë edhe më hármoníke gjatë kësáj jave. Do dilni më shumë, do argëtoheni dhe do përjètoni ndjesi të paimágjínueshme ju të dashurùarit. Nëse jeni beqárë do jeni në kèrkim të lídhjeve serioze dhe të rafinuara, çka nuk do ju mùndësohèt dot këtë periudhë.

Sektori i financave do jetë tej mase i privilegjuar dhe situata do ketë pèrmírësime të konsiderueshme. Gjendja shèndètësore ka për të qenë shumë më e mirë se më parë dhe do e rifitoni energjínë e hùmbur. Në pùnë do ketë pròblème, sfída, por edhe árrítje të mëdhá. Bëhuni gati për ndrýshime të mëdhá.

Binjakë Kjo javë nuk do jetë ashtu si e kishít imágjínuar. Dashuria sidomòs ka rrezík të ketë pròblème. Yjet do ua vèshtírësojnë gjërat dhe shpesh nuk do e duroni dot ta keni pranë partnerin. Mùndohuni të káfshoni gjuhën dhe të mòs mèrrni vendime të nxituara për të cilat do pendoheni.

Ju beqárët do keni tákime shumë të bukura, por që nuk do mùnd të çohen më tej. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mùnd t’iu lejojë edhe ndonjë shpenzím më tepër se zakonisht. Shëndeti do jetë pròblèmatík dy ditët e párá për shkák të mungesës së gjumit dhe lòdhjes profesionale. Sido që të jetë mòs nèglízhoni asnjë shqètësim. Në pùnë fíllimi i javës do jetë goxha pozítiv, ndërkohë që pas të enjtes ka rrezík që situata t’iu dale jashtë kòntròllit.

Gaforrja Asnjë fùshë nuk do kalojë krízè këtë javë, përkundrazí optimizmi do mbizòtërojë. Nëse keni një lídhje do ndiheni më të plòtësuar se më parë, por do kèrkoni nga partneri që t’i mbájë disa premtime. Mos e bèni këtë gjë me ngùlm nëse nuk doni mòsmárrëveshje.

Ju beqárët do keni nèvojë të ndiheni të sígùrt dhe të keni mbështètje párá se të hídhni hapa prandáj nuk do nxitoheni për asgjë. Financat herë pas herë mùnd të kenë edhe disa trònditje të vogla, por asgjë për t’u alármuar nëse mèrrni masa. Shëndeti do jetë i mirë edhe për ata që mùnd të kenë krýer ndërhyrje kirurgjíkale. Do ríkuperohen shpèjt. Në pùnë përqendrohuni tek objektivi krýesor dhe keni për t’ia dalë.

Luani Këtë javë dùhèt të jeni shumë të kùjdèsshëm dhe të mòs hídhni asnjë hap të gabuar. Ju të dashurùarit nuk do kaloni një ditë të qetë. Partneri nuk do jetë dakord me çdo gjë që ju do dëshíròni të bèni dhe kjo mùnd të sjellë debáte. Sido që të vijnë pùnët, mòs bèni asgjë që atij nuk i pëlqen nëse doni që lídhja juaj të vazhdojë.

Ju beqárët dùhèt të shihni rreth e rrotùll kudo që të shkòni sepse personat interesante mùnd të shfaqen paprítur. Në planin financiar asgjë nuk do shkòjë si ju keni menduar. Problemet do jenë të mëdhá dhe të njëpasnjëshme. Për fat të mirë shèndèti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqètësime serioze. Në pùnë do jeni të fíksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jete i garantuar.

Vírgjëresha Këtë javë gjërat do márrín më shumë kuptim dhe do ndiheni më të plòtësuar. Marrëdhënia në çift do shkòjë mirë në përgjíthësi. Tensioni do te ùlet dhe do fílloni t’i shfrytëzoni prioritetet e të qenit ne një lídhje. Ju beqáret që kèrkoni dashùritë e mëdhá do keni shumë fat këtë javë. Do fílloni të mendoni edhe për një lídhje serioze. Falë mbështètjes së Merkùrit ju do keni fat edhe në planin financiar.

Megjíthatë nuk dùhèt absolutisht të rrezíkoni shumë. Shëndeti prítet të jetë i mirë, por për të mòs pasur pròblème konsumoni sa me shumë vitamina, mèrruni me áktivitet fizík dhe mbròhuni nga djersitja. Në pùnë gjërat do shkòjnë mirë dhe nuk do gjèndeni aspak në vèshtírësi.

Peshorja Këtë javë asgjë nuk do ju ecë mirë dhe do e hùmbisni tërësisht arsyen. Influenca e planetëve në planin sentimental të çifteve do jetë nègátive. Do përballeni me vèshtírësi dhe do debátoni fòrt. Ju beqárët do keni mjaft tákime, por përsëri nuk do e tákoni dot atë që keni ëndèrrùar prèj kohësh.

Nëse nuk ndiheni të sígùrt mòs kríjoni kòt së kòti një lídhje. Në planin material do fíllojë një periudhe mjaft pozítive. Do keni mùndësi edhe të shpenzoni, por edhe të hiqni disa lek mënjanë. Shëndeti do jetë krýesisht i mirë, përveç ndonjë viroze sezonale. Konsumoni më shumë fruta dhe perime. Në pùnë do trègòheni më të hapur dhe do mèrrni iniciativa të reja. Díkush do iu bëjë një ofertë të cilën dùhèt ta mendoni njëherë.

Akrepi Një fllad i ngrohtë lirie dhe gëzími do fryjë këtë javë. Ju të dashurùarit ka rrezík të jeni shumë impùlsive dhe kjo mùnd të sjellë pròblème goxha të mëdhá mes jush dhe atij që keni në krah. Ju beqárët nuk do mùndni dot ta gjèni princin tuaj te kaltër, por gjíthsesi nuk do mërzíteni dhe nuk do e ndíeni vetminë për shkák të argëtimit me miqtë.

Në planin financiar do jeni me shumë fat. Do i shlyeni bòrxhèt, do investoni dhe do jeni të qetë. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Planetët do iu nxitin të mòs bèni kùjdès me ùshqímin dhe do keni disa shqètësime sidomòs me kolitin. Në pùnë do keni fat. Mùnd t’iu bèhèt edhe një propozím interesant për ndrýshim posti, por kjo gjë dùhèt menduar me kùjdès.

Shigjetari Merrèni jetën si t’iu vijë gjatë kësáj jave dhe mòs mendoni aspak a ndrýshoni atë. Kurrë mòs kèrkoni të jeni si të tjerët sepse vetë keni vlera fantastíke. Për ju të dashurùarit komuníkimi do jetë shumë i mire dhe nuk do lindin mòsmárrëveshje për asgjë me partnerin. Po vazhduat me këtë sjellje do vazhdoni shumë gjatë báshke. Ju beqárët mùnd të keni edhe dashùri me shíkim të pare në një moment aspak të imágjínuar.

Bëjini sytë katër kudo qe do hkèlni. Yjet do ua qártësojnë idetë në planin financiar dhe do jeni në gjèndje të ndërmèrrni hapat e dùhura për ta mbájtur situatën ne kòntròll. Shëndeti mùnd të ketë shqètësime nëse nuk ùshqeheni si dùhèt dhe nëse e teproni me lòdhjen. Në pùnë do mèrrni përgjígje pozítive për kèrkesat e bëra dhe do ndiheni edhe më të frymëzuar për të ecur përpárá.

Bricjapi Nën influencën e madhe të Venusit këtë javë do kaloni momente intensive. Nëse keni një lídhje do jètoni gjíthë kohës në një ambíenti përherë pasionant. Mes jush dhe atij që keni në krah do ketë vetëm dashùri, respekt dhe ngrohtësi. Nëse jeni beqárë dùhèt të dilni e të njiheni me sa më shumë persona që të mùndni sepse ashtu do mùnd të bèni më pas përzgjèdhjen më të mirë.

Yjet do e ndíkojnë pozítivisht edhe sektorin financiar, por nëse ju shpenzoni pa kursim do vijë një moment kur situata do fíllojë të bèhèt pròblèmatíke. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e përkrýer. Herë pas here do ndiheni të lòdhùr e të këputur. Në pùnë do jeni gjíthë kohës ambicioze dhe nuk do dòrèzoheni përpárá çdo lloj sfíde.

Ujori Gjate kësáj jave yjet do i keni në anën tuaj dhe ata do ju ndíhmojnë të ecni në rrugën e dùhur. Ju të dashurùarit do e çmoni më shumë atë që keni në krah dhe do i përkushtoheni më tepër. Nëse ai iu bèn një propozím për të ardhmen mendohuni mirë párá së të jepni çfarëdo lloj përgjígjeje.

Me shpenzímet do trègòheni goxha të matur dhe kjo do iu ndíhmojë ta stabilizoni buxhètin. Që shèndèti të jetë i mirë dùhèt të bèni pak më shumë áktivitet fizík dhe të ecni më tepër më këmbë. Kujdes më shumë dùhèt të bèni nga i ftohti. Në pùnë më në fùnd do i árríni të gjítha ambiciet që i kishít vëne vetes. Do keni sukses të garantuar dhe fálë kësáj do ndiheni të plòtësuar.

Peshqít Qetësia do mbizòtërojë gjate kësáj jave ne jetën tuaj. Ambíenti në çift do jetë i ngrohtë dhe nuk do keni për çfarë të qaheni. Do e mbështesni njëri-tjetrin për gjíthçka. Ju beqárët do mbështèteni nga Venusi dhe do kenë surpriza mjaft të këndshme. Ka shumë gjasa që jeta juaj sentimentale të ndrýshoje njëherë e përgjíthmonë.

Nga ana tjetër me financat do keni pròblème të vogla. Mos shpenzoni pa menduar më parë sa e kenë buxhètin sepse pamaturia mùnd t’iu sjelle pròblème të mëdhá. Shëndeti do jetë i mirë vetëm nëse ju nuk e teproni me ùshqímin kalorík apo me ëmbëlsirat. Në jetën profesionale do i árríni objektivat dhe do mèrrni vendime të rèndësishme. /dritare.net

Leave a Comment