Paráshíkimi mágjik për NENTORIN/ Shenja plot me fát tek miliònat dhe ne pásurite

Do jeni shumë të padurùar gjatë kësáj dite dhe mùnd të hídhni hapa të pamenduara mirë. Tregohuni disi më tolerantë nëse nuk doni që gjíthçka të márrë tatëpjetën. Nëse jeni në një lídhje, sot do ketë zhvillime shumë të rèndësishme. Në mëngjes do bèni gábíme që mùnd ta lèndojnë partnerin, por mènjèherë do reflektoni dhe në mbrëmje mùnd të organizoni darka romantíke.

Ze mra e partnerit është e brishtë dhe ai do ju fálë. Gjithsesi kjo nuk do të thitë që herë tjetër dùhèt të abuzoni. Ju beqárët do pëlqeni shumë díkë, por rivaliteti i fòrtë do ju nxitë të stepeni dhe të qëndroni pas. Në pùnë ka rrezík të mòs jeni shumë të organizuar dhe kjo do ju shtyjë drejt vèshtírësive. As me shpenzímet nuk do bèni kùjdès dhe gjèndja do jetë dèlíkate.

Demi Hëna do mbizòtërojë në qíellin tuaj dhe ajo do ju sjelle plòt të mira. Do keni një vízíon më të qártë për gjíthçka. Ju të dashurùarit vërtet do stresoheni pak për hapat që do hídhni, por në fùnd do árríni ta stabilizoni márrëdhënien dhe të keni një ditë të bukur. Ju beqárët do reflektoni me kùjdès dhe nuk do hídhni hapa të pamenduara me kùjdès.

Duke menduar sot do keni përfitime edhe nesër. Në pùnë do fílloni të programoni disa projekte të reja shumë të rèndësishme. Gjithsesi mòs nënshkrùari asgjë pa qenë plòtësisht të bindur. Nëse nuk doni të keni pròblème financiare mùndohuni t’i vini vetes kufij.

Binjakët Ka shumë mùndësi që sot të keni árrítje në jetën tuaj në tërësi, përveç dashùrisë që herë pas here mùnd të përballen me disa vèshtírësi. Nëse keni një lídhje nuk i i kushtoni rèndësínë ë dùhur partnerit dhe do e lini vetëm atë në momentet që ka më shumë nèvojë për ju.

Kjo do e ftohë márrëdhënien mes jush dhe gjíthçka për fájin tuaj. Ju beqárët mùnd të rivèndòsni kontákte me një ish-in tuaj dhe do mendoni të ríktheheni me të. Në planin financiar, Jupiteri do jetë planeti me më shumë fat. Ai do ju bëjë më të logjíkshëm dhe më këmbèngùlës. Për ju nuk do jetë asgjë të pamùndur sot. Edhe financat do kenë pèrmírësime të njëpasnjëshme.

Gaforrja Dita e sotme nuk do jetë e shkëlqyer për ju. Herë pas here do keni edhe konflíkte dhe do ndiheni të mërzítur. Ju të dashurùarit nuk do ju pëlqejë aspak monotonia e márrëdhënies që keni ndërtuar dhe ka rrezík të vèndòsni t’i ríktheheni lirisë së díkurshme.

Ku.jdes! Gjërat nuk kanë për të qenë aq të lehta sepse partneri nuk do e pranojë këtë. Ju beqárët do mèrrni vetëm disa premtime dhe asgjë më shumë sesa aq. Në pùnë jo se do keni shumë vèshtírësi, por posti që iu është dhënë nuk do ju pëlqejë dhe nuk do ju bëjë të ndiheni mirë. Për financat do jetë një ditë shume e zakonshme.

Luani Gjatë kësáj dite nuk do jeni në humorin më të mirë të mùndshëm dhe nuk do doni të ndrýshoni aspak zakonet tuaja. Lëshimet mùnd të ndòdhin një ditë tjetër, jo sot. Ju të dashurùarit do i mèrrni gjërat shtrùar dhe do e dëgjoni partnerin, por nuk do pranoni kurrsesi që të bèni me detyrim atë që atij i dùket me e logjíkshmja. Mund të lindin edhe debáte në disa momente.

Ju beqárët do jeni aq shármantë saqë askush nuk do mùnd t’iu rezístojë, por nuk do keni besim të plòtë për te hèdhùr hapa me këdo. Në pùnë nuk do ndiheni plòtësisht të sígùrt dhe herë pas here do shtángni. Në planin financiar mòs rrezíkoni sepse keni për të pasur vèshtírësi edhe më të mëdhá më pas.

Vir gjëresha Organizími qe do keni sot do jetë i adhùrueshëm dhe shumë do ju kenë zíli. Nëse keni një lídhje mùndohuni të gjèni kohë të lirë për partnerin edhe síkur te jeni të ngarkuar me çështje profesionale. Nëse nuk e bèni këtë partneri do ndihèt i lënë pas dre dhe do kèrkojë strehim díku tjetër.

Për ju beqárët do ndòdhë diçka që as që e imágjínonit. Nuk thonë kòt se “rastësia është mbret i botës”. Në pùnë várte do lòdheni e do kaloni pèngesa, por árrítjet do ju bëjnë të hárroni gjíthçka. Do ngjítni shumë shkallë në kárrierë. Me financat dùhèt të bèni ekonomi sa pa fílluar pròblèmet.

Peshorja Puna dhe financat mùnd t’iu sjellin disa vèshtírësi gjatë kësáj dite të cilat mùnd t’i kaloni vetëm fále intelektit dhe mbështètjes së të afërmve. Nëse keni një lídhje herë pas here mùnd te keni edhe ndonjë debát dhe do mendoni të qëndroni lárg njëri-tjetrit, por sápo të kalojnë disa orë nuk do mùndeni dot pa telefonuar dhe pa i dëgjuar zèrin atij që dashuroni.

Mbrëmja do jetë më e ngrohtë. Ju beqárët sot do vini re se një koleg flírton me ju me dèlíkatesë dhe ju sheh kur nuk e keni mendjen. Në pùnë do e keni akòma më të vèshtírë të árríni objektivat sepse disa kolegë do ju pèngojnë me çdo lloj mënyre. Për financat të kënaqshme, mòs shpenzoni për gjëra të tjera përveç atyre më të domòsdoshmeve.

Akrepi Sot do jeni dëgjues shumë të mirë dhe do i vini në zbatim disa këshilla të vyera që do iu japin ata që ju duan të mirën. Mërkùri dhe Dielli do jenë planetët që do ua zbukurojnë edhe më shumë ditën. Nëse e keni tashmë një lídhje do shkëmbeni mendime dhe ide me partnerin dhe do dashuroheni ashtu si do e ndíeni.

Çdo çást do jetë i bukur. Edhe ju beqárëve më në fùnd do ju ríkthehen ngjyrat në jetën tuaj. Do mùnd të afroheni me atë që keni kohë që e simpatizoni. Në pùnë, projektet e nisura mùnd të kenë edhe disa vonesa të vogla, por nuk dùhèt të alármoheni. Financat do jenë të mjaftueshme sa për të bërë shpenzímet e nèvojshme.

Shigjetari Hëna dhe Venusi nuk do báshkëpùnojnë sot për ta bërë jetën tuaj më të bukur kështu që përgatituni për vèshtírësi. Do hezítoni të hídhni hapa dhe mùndet edhe të mbýlleni në vetvete. Nëse keni një lídhje kùjdès me kèrkesat që do bèni dhe me fjalët që do thoni pasi partneri nuk do jetë në humorin e dùhur. Çastet romantíke thuajse do mungojnë plòtësisht.

Ju beqárët do jeni aq të pabindur për hapat që dùhèt të hídhni saqë do lini një tákim me díkë dhe në momentin e fùndít nuk do shkòni. Në pùnë nuk dùhèt të kèrkoni rritje page sot sepse nuk është momenti i dùhur. Për më tepër ju nuk do i árríni as objektivat që iu janë dhënë. Për të pèrmírësuar financat mòs u fíksoni tek lòtaritë.

Bricjapi Ditë e suksesshme ka për të qenë kjo e sotmja. Do árríni të bèni të gjítha ndrýshimet e nèvojshme e më pas do mèrrni frymë lirisht. Yjet do ju mbështesín gjíthë kohës. Nëse jeni në një lídhje do keni diskutime të gjata me partnerin për të shkùarën e për të ardhmen.

Do i pranoni edhe gábímet dhe do ndiheni gati të bèni ndrýshimet e nèvojshme. Ju beqárët do tákoni persona të sínqertë me të cilët do afroheni goxha. Në pùnë do fílloni projekte edhe më gjígande. Nuk do keni aspak fríkë sot të ndërmèrrni edhe ndonjë rrezík të vogël për të hèdhùr hapa të mëdhá. Financat do jetë të mira dhe do jeni të qetë edhe në këtë plan.

<

Ujori Dëgjojini më shumë miqtë tuaj gjatë kësáj dite sepse ata do iu japin këshilla të vyera. Në dashùri do jetë Hëna ajo që do mùndohèt t’ua ndriçojë mendimet. Nëse keni një lídhje sot do mendoni më seriozísht për të ardhmen së báshkù dhe do fílloni të konkretizoni disa nga ëndrrat tuaja.

Gjithsesi lumturinë që do ndíeni më mirë ta mbáni për vete dhe të mòs ua trègòni të tjerëve. Ju beqárët párá se të márrín këshilla nga të tjerët për dashùrinë dùhèt të shohin se si ju ecën atyre márrëdhënia. Në pùnë do jeni mjaft kreativë dhe do mèrrni komplimente të njëpasnjëshme. Edhe financat do árríni t’i mbáni në gjèndjen që keni ëndèrrùar.

Peshqít Pavárësisht vèshtírësive që do ju dalin gjatë kësáj dite, ju nuk do e lini veten të dominohèt nga emocionet dhe do reflektoni me kùjdès. Nëse keni një lídhje do mendoheni dy herë párá se t’i bèni kritíka apo t’i kèrkoni diçka partnerit. Kjo mënyrë të sjelli do shmángë pròblèmet dhe vèshtírësitë.

Ju beqárët do zgjoheni me optimizèm dhe do gjèni mënyrat më frytdhënëse për të árrítur atë që doni. Në pùnë do hasni disa vèshtírësi gjatë kësáj dite, por fálë intelígjèncës dhe qetësisë që ju kárákterizon do dini si të zgjídhni gjíthçka. Financat do pèrmírësohen goxha nga një shumë párásh e ardhùr paprítur.

Leave a Comment