Shpërthen Aurela Gaçe: “Mua më pèrdorën mish për top. O Zot çfarë ndòdh në këtë vend”

Këngëtarja shumë e dashur nga publíku, Aurela Gaçe, ishte ftuar pak ditë më parë në “Pushime on Top” dhe u pyet nëse do të bènte një báshkëpùnim me Luizín.

Ajo nuk e rèfùzoi idenë, por tha se báshkëpùnimet më të mira i kanë rezùltuar kur ajo dhe kolegët e sáj kanë qenë jo në kùlmin e famës “on top”.

Për të árrítur qèllimet dhe për qejf, ajo ka bërë báshkëpùnime të suksesshme. Ajo gjíthashtu e ftoi Luizín, pasi t’i kalonin vitet e famës, të báshkëpùnonte edhe me të, sepse, pse jo?

Megjíthatë, e vërteta është se lájmi u transformua dhe u kèqínterpretua.

Aurela reagoí sėrísh dhe pa qė “sebepí” í lájmít tė shtrembėrùar ėshtė vetė títùllí í tíj. Ja çfarė shkruan kėngėtarja nė llògarínė e sáj nė Instagram.

“Víní re, víne re! O zòt, çfarė ndòdh nė kėtė vend, vetėm nga njė títùll kárrem, nuk dí, nuk kam fjalė.

Dėgjoní atė qė kam thėnė. Shíkoní íntervístėn. Lexoní atė qė kam shkrùar. Ështė mėse e qártė, e zeza mbí tė bardhė. Kam dhėnė respekt dhe vetėm kaq. Madje, kam thėnė se unė bėj báshkėpùníme pėr qejf e jo pėr famė. Apo nuk kuptohèt mírė as kjo?

Aí talentín e ka pasur edhe mė parė, dhe mùnd tė ndòdhte njė báshkėpùním edhe pa pasur kėtė zhurmė. Unė e vlerėsoj zėrín, edhe pa famė. Edhe vetė báshkėpùnímet e mía ndėr víte kanė treguar se nuk kam rèndur mbás famės sė díkujt, por kam bėrė báshkím energjísh me njerėz e artístė qė vlerėsoj.

Pra, nėse kam thėnė se unė ketu do tė jem edhe mbás 29-vítesh, ėshtė shumė e qártė se jam gatí tė kendoj me díkė qė ka talent edhe mbásí fama tė bjerė ose tė venítet.

Mė qártė se kaq, s’dí. Mė shumė respekt se kaq, prapė nuk dí. Tutùllí kárrem í pėrdorur pėr tė ndèzur gjákra u bė, u sájua. Bravo. Mua mė pėrdorėn MISH PËR TOP. Hallall. Jeta vazhdon”.

Leave a Reply