E PAPRITUR! Arbana U RIKTHYE, Shqiptar PRíTJA Mori Fùnd

Qëkur Arbana Osmani largohet nga “Big Brother”, janë shumë spekulime rreth të ardhmes së saj në televizion. Arbana ka qenë e përkushtuar biznesit të saj për një kohë të gjatë, duke u larguar gradualisht nga ekrani.

Por duket se shpejt do ta shohim atë në televizion përsëri, por nën një emër tjetër. Burime nga “Foli.al” tregojnë se Arbana do të kthehet në ekran siç premtoi, por jo në “Top-Channel”, por në “TV Klan”. Këto burime gjithashtu informojnë se Arbana do të vazhdojë karrierën e saj si moderatore në një projekt të ri, megjithëse detajet e projektit ende nuk janë të qarta. Gjithashtu, Eduart Grishaj do të bashkohet me Arbana Osmanin në këtë projekt të ri në “TV Klan”.

Nga ana tjetër, moderatorja Alketa Vejsiu në një rubrikë “pyetje-përgjigje” me ndjekësit, ka shprehur hapur që është e hapur për një projekt me Arbanën dhe do të kishte kënaqësi ta ndiqte idenë e saj. A janë këto të dhëna një konfirmim që moderatorja Arbana Osmani po bashkohet me “TV Klan”?

Pas kthimit të Ledionit në ekran dhe konfirmimit të largimit të Arbanës nga “Big Brother”, ka filluar të dalin në sipërfaqe tensionet e vjetra me kolegët. Dukej se disa tensione të mëparshme midis kolegëve nën një emër po dalin në dritë. Luana ka postuar një foto ku ka shkruar: “Karma e ka merituar një gëzuar”.

Kjo shkëputje duket se ka shtyrë thashetheme, me disa njerëz të menduarit se është një thikë për Arbanën. Në kujtesë vjen se para se të fillonte “Big Brother 1”, Luana u përmend si një nga emrat e mundshëm për të moderuar këtë program.

Pas suksesit të “Shiko kush Luan”, dukej sikur Luana kishte bërë veten një ikonë të ekraneve, ndërsa Arbana ishte ende pa një projekt pas lindjes së djalit të saj të dytë, dhe pas përfundimit të “Dua të të bëj të lumtur”. Por, gjithçka ndodhi shpejt për Luana, kur ajo kuptoi se në fakt, Arbana kishte marrë “Big Brother”. Kjo ishte arsyeja për largimin e saj nga televizioni ku kishte qenë pjesë për 15 vjet.

Leave a Reply