E FUNDIT/ Arbana Osmani RIKTHEHET Fuqíshem, Ja kut Nis

Dhe jo, nuk e kemi fjalën vetëm për kuzhinën e “Bana-s” që do të vijë disa herë më e madhe se ajo në Tiranë.

Burime për “Vip Magazíne” pranë moderatores kanë bërë me dije se përflitet që ajo të márrë drejtimin e Big Brother Vip Kosova në edicionin e tij të ardhshëm.

Nuk është ende zyrtare, megjíthatë kemi mësuar se moderatorja dhe autorja e dy edicioneve të suksesshme të Big Brother Vip në Shqípëri, ka márrë në dorë të njëjtin projektin simotër në Kosovë.

Paralelisht me këtë sfídë të re, Arbana ka njòftuar se po pùnon edhe për hapjen e restorantit të sáj të ri në Prishtinë, i cili pritet të jetë gati brènda pak muajsh.

Disa kohë më parë Arbana u pyet për zèra që përfliteshin lárt e poshtë se ajo do të drejtonte Big Brother Vip Kosova së báshkù me Luiz Ejllin. Megjíthatë ajo zgjodhi të mòs i mohojë këto lájme dùke forcuar edhe më shumë dýshimet e ndjèkësve.

Ndalur te Luizí, ky i fùndít ka përfùnduar disa ditë më parë kòntrátën 1-vjèçáre ku përcáktohej se është nën menaxhimin e Top Media. Tashmë artisti që vijon të thýejë rekorde, do të jetë píkërisht nën menaxhimin e një kompanie me bazè në Kosovë.

Për t’u kthýer te Arbana Osmani, kjo e fùndít ka treguar vazhdimisht në rrjètet sòcíale se vijon të ruajë raporte të mira me motrat Hoxha, e veçánërisht me Lorin.

Megjíthatë dùket se ajo nuk është parë në ambíentet e Top Channel, që pas xhirimeve për këngën e fùndvitit e cila është traditë në këtë televízíon.

‘Divorci’ i sáj me Top Median, dùket se u vùlos pas botimit të librit që trègòn historinë e kësáj familje të madhe mediatíke në 20 vitet e fùndít. Ajo që ra në sy ishte mungesa e Arbana Osmanit në spotin prezantues të këtij botimi.

Nuk dihèt konkretisht roli i Arbana Osmanit në Big Brother Vip Kosova, që pritet të startojë në sezonin e ri televízív, dhe as nëse márrëveshja mes palëve është apo jo përfùndimtare.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...