Saturday, December 2, 2023
HomeGenelZarf i zí në Bíg Bròther/ E Tríshtueshme, Banori që ju e...

Zarf i zí në Bíg Bròther/ E Tríshtueshme, Banori që ju e doni është pranë lárgimit

Teksa banorët e ríkthýer janë të gjíthë në nominim, dùket se Luizí nuk po i ndál lojërat, veçánërisht me Ronaldon.

Ai mbrëmjne e djeshme ka përgatitur një zarf të zí për Ronaldon, si rrèng. Teksa reagimi i moderatorit ishte epík.

- Advertisement -

Pjesë nga biseda: Luizí: Duhèt të çohen banorët prèj gjumit dhe do iu them do hapet në Prime. Po mòs qeshni ju.

(Pasi banorët mblídhen dhe Ronaldo vjen në dhomën e ndenjes). Ronaldo: Vetë e bërë mo

Luizí:Nuk luhèt me të Ronaldo, thjesht komuníkohèt Kjo situatë ka kríjuar shumë të qeshura mbrènda shtëpise.

- Advertisement -

‘“Big Brother VIP” është një nga formatet që fèmíjët nuk dùhèt ta ndjèkin’. Kjo ka qenë këshilla e psíkologes Enertila Bekteshi, teksa foli për ndíkimin e këtij formati në jetën njerëzve.

Ajo tha në një intervistë me Ermal Peçin se fèmíjët janë më të prèkùrit dhe sipas sáj ata nuk mùnd ta kuptojnë siç dùhèt qèllimin e programit. Për këtë arsye, Bekteshi i bëri thirrje prindërve të mòs lejojnë fèmíjët ta shohin “Big Brother VIP”.

“Fëmijët janë më të prèkùrit nga ky reality show. Duhèt të anashkalohèt ndjèkja e ‘Big Brother’ nga fèmíjët sepse nuk kuptohèt drejt qèllimi i këtij emisioni. Është një eksperiment sòcíal, i cili pavárësisht komenteve ka për qèllim një ndrýshim, vënien në dùkje te fenomeneve sòcíale.

Brènda janë personazhe me jetë dhe koncepte të ndrýshme. Ky program është i papërshtatshëm për t’u ndjèkur nga fèmíjët. Këto emisione nuk kanë koncepte të pajtueshme për jetën e tyre”, theksoi psíkologia.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments