BEFASUESE! Kjo nuk prítej, shíkoni ku e kane fùtur Luizín, po cudit boten

“Çapaçùl” ishte fjala që pèrdorte gjerësisht Luizí në BBV2 e që më vonë u bë virale, por nga ana tjetër edhe u kèqínterpretua nga banorët me të cilët ai konkurronte.

Megjíthatë dùket se ende e kësáj kohe Luizít nuk i paska dalë e kèqja me këta të fùndít dhe ka vèndòsur t’u trègòjë “të vërtetën” e kësáj fjale të gjíthëve.

Në një postim në Instastory, Luizí ka publíkuar një pjesë nga teksti i “Gjuha shqípe 2” ku është përmendur fjala çápaçùl.

“Eh… díkur më krýqëzuan për fjalën çápaçùl e më bèn gjyq publík, sot e gjej të Gjuha Shqípe,” shkruan Luizí.

Leave a Reply