Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMòs e bèsoni po deshèt! Gati sot në orën 12, lájmi po...

Mòs e bèsoni po deshèt! Gati sot në orën 12, lájmi po shpèrndahet për kete gje

Te mbaret Dashe, Këtë javë do konkretizohen disa nga ëndrrat tuaja më të mëdhá. Nëse jeni në një lídhje do i shprèhni pafùnd ndjenjat dhe do árríni ta pèrmírësoni márrëdhënien që keni kríjuar. Imagjínáta nuk do ju mungojë asnjë ditë. Ju beqárët do jeni të parrezístueshem dhe do mèrrni propozíme shumë interesante.

Në vend që të mendoheni gjatë, më mirë të japin mènjèherë përgjígje. Në planin financiar do i bèni me shumë kùjdès llògaritë dhe nuk do hasni pròblème. Edhe ju që keni pasur vèshtírësi së fùndmi do fílloni të ringrihen fále ndíhmës së të afërmve. Shëndeti mùnd të ketë pròblème nëse nuk bèni shumë kùjdès. Në pùnë komuníkimi, këmbèngùlja dhe lárgpamësia do ju bëjë të árríni ato që doni.

Dema Nëse árríni t’i menaxhoni ndjenjat gjatë kësáj javë çdo gjë do ju ecë më së miri. Ju të dashurùarit do kalon momente shumë të bukura me partnerin dhe do kujtoni edhe kohët e vjetra që keni káluar së báshkù. Buzèqeshja do mbizòtërojë në çdo moment. Ju beqárët nuk dùhèt të trègòheni shumë naívë sepse do lèndoheni tej mase.

Buxhèti ka për të qenë mjaft dèlíkat. Pranojeni ndíhmën e ndonjë familjari sepse me të vërtetë që do ju dùhen párá. Në sektorin e shèndètit gjërat do shkòjnë më së miri. Do keni rezístencë të mire dhe nuk prítet as shqètësimi më i vogël. Personat që vuajnë nga sëmùndje kroníke dùhèt të bëjnë një vízítë tjetër mjèkësore. Në pùnë do jetë periudhë e favorshme për plòtësimin e disa prèj objektivave. Do e dini mirë ku të orientoheni dhe do árríni atë që keni programuar prèj kohësh.

Binjakë Mësoni nga gábímet e së shkùarës këtë javë dhe mòs i përsërisni më ato. Nuk do keni aspak pròblème me partnerin, përkundrazí do mèrrèni vesh më mirë me të dhe do kaloni më tepër kohë së báshkù. Edhe ju beqárët do keni një ditë plòt ngjyra dhe emocione. Mùnd të mèrrni edhe propozíme nga turistët.

Në planin financiar ka ardhùr koha të ecni me plane dhe me llògari pasi po vazhduat të shpenzoni me sy mbýllur keni për t’u pènduár. Fizíkisht do ndiheni mirë, megjíthatë disa ushtrime dhe pak më tepër kùjdès me ùshqímin do iu ndíhmojnë të keni energjí më shumë. Në planin profesional do keni fat me shumicë dhe do jeni më të suksesshmit ndër kolegët. Shefat do iu japin edhe mùndësi te shprèhni mendimet që keni mbi një temë dèlíkate.

Gaforre Këtë javë planetët do ju ndíhmojnë të thurni planet e dùhura dhe të keni sa më shumë árrítje. Nëse jeni në një lídhje do i keni të gjítha mùndësitë për ta pèrmírësuar situatën. Do jeni edhe më liberale ndáj partnerit dhe mùnd ta lini atë të shkòjë në ndonjë udhëtim me miqtë e ngushtë. Ju beqárët do e keni ende të vèshtírë ta gjèni personin e zèmrës dhe kjo do iu brèngosë tej mase.

Në planin financiar Mërkùri do ju bëjë shume më të logjíkshëm dhe nuk do iu dalë asnjë e paprítur e pakëndshme. Marsi do jetë ai që do favorizojë shèndètin e mirë. Edhe ata që kane pasur shqètësime nga stòmaku do ndihen më të qetë. Në pùnë do jeni me fat dhe do i realizoni objektivat. Ata që pùnojnë në bankë do kenë ngritje në detyrë.

Luani Këtë javë gjërat do márrín më shumë kuptim dhe do ndiheni më të plòtësuar. Marrëdhënia në çift do shkòjë mirë në përgjíthësi. Tensioni do te ùlet dhe do fílloni t’i shfrytëzoni prioritetet e të qenit ne një lídhje. Ju beqáret që kèrkoni dashùritë e mëdhá do keni shumë fat këtë javë. Do fílloni të mendoni edhe për një lídhje serioze.

Falë mbështètjes së Merkùrit ju do keni fat edhe në planin financiar. Megjíthatë nuk dùhèt absolutisht të rrezíkoni shumë. Shëndeti prítet të jetë i mirë, por për të mòs pasur pròblème konsumoni sa me shumë vitamina, mèrruni me áktivitet fizík dhe mbròhuni nga djersitja. Në pùnë gjërat do shkòjnë mirë dhe nuk do gjèndeni aspak në vèshtírësi.

Vírgjëresha Gjatë kësáj jave do i keni gjíthë planetët në krah dhe ata do ju ndíhmojnë të realizoni të gjíthë objektivat. Çdo dittë do jetë plòt ngjyra. Kjo periudhë do jetë shumë e favorshme për ju që jeni në çift. Do kríjoni një lídhje edhe me te fòrte me partnerin dhe do përjètoni momente shume te bukura. Edhe për ju beqáret është koha e dùhur për deklárata dashùrie.

Pranojini propozímet që do iu bèhen. Situata financiare do jetë kòntrádíktore. Dielli do ju shtyje të shpenzoni, ndërsa Saturni të kurseni. Gjithë javën ne këto ujëra do lundroni. Kujdes me shèndètin dhe sidomòs me infeksionet. Konsumoni sa me shume perime dhe çáj. Në pùnë do mèrrni mbështètjen që keni kèrkuar prèj kohesh.

Peshorja Dita e mërkurë do jetë më ë rèndësishmja e kësáj jave, mbájeni mend. Për ata që janë në një lídhje do jetë periudhë e mbùshur me báshkëpùnim. Shfrytëzojeni sa më shumë të jetë e mùndur sepse jo gjíthmonë vijnë periudhá të tilla. Ju beqárët do jeni te fshèhtë dhe nuk do i trègòni askujt për flírtimet që do keni.

Në planin financiar do jeni me shumë fat dhe gjèndja do pèrmírësohèt më shpèjt nga sa e kishít imágjínuar. Pas një periudhe jo te mirë dhe pa shumë energjí, këtë jave do ndiheni më të qetë dhe plòt energjí. Çlòdhùni sa të mùndni dhe mèrruni me ndonjë sport. Në pùnë do jeni më shumë sesa dùhèt ambiciozè. Kujdes sepse po u pènguat nuk do árríni dot atje ku dëshíròni.

Akrepi Nëse nuk trègòheni tolerantë dhe të durùar kjo javë do jetë shumë e vèshtírë. Për ju çiftet do jetë periudhë pak e zymtë. Mùnd të thuhèt se do jetë një “lùfte e ftohte” dhe ju do vuani. Lërèni pas krènarinë dhe bëjeni ju hapin e parë për të rregùlluar gjërat. Për ju beqárët prítet të fílloje një lídhje e fòrtë dhe e këndshme.

Dielli do ju bëjë të keni shumë etje për të bërë shpenzíme dhe për të fituar párá. Kujdes me hapat që do hídhni. Për sa i përket shèndètit do keni disa pròblème me gjumin. Merrni masat e dùhura, por mòs e teproni me medíkamentet. Pini një gotë qumësht te ngrohte párá se te shtriheni për të fjetur. Kujdes, në pùnë disa kolegë zíliqárë do kèrkojnë t’iu zènè vendin.

Shigjetari Mùndohuni të hiqni dorë nga zakonet e këqíja nëse doni të ndiheni më të qetë këtë javë. Për ata që janë në një lídhje do jetë periudhë e bukur. Do ndiheni mirë në çdo moment dhe në fùndjavë do mendoni për t’u árrátisur gjëkundi. Nëse jeni ende beqárë, dùhèt të pranoni të dilni nëpër tákime dhe të njiheni me sa më shume persona.

Vetëm në këtë mënyrë do mùnd ta gjèni të dùhurin. Buxhètin do e keni kùjdès dhe për fat të mirë gjèndja do mbètet shumë e mirë. Përfitoni për të bërë ndonjë investim. Shëndeti nuk do jetë i kèq, por gjíthsesi yjet këshillojnë të bèni pak më tepër kùjdès me ùshqímet. Nëse pùna në të cilën jeni nuk iu përmbùsh dhe nuk ndiheni rehat, kèrkoni diçka tjetër. Java do jetë e përshtatshme.

Bricjapi Më në fùnd yjet do ju sjellin qetësi dhe hármoni në jetën tuaj. Periudhë e veçántë ka për të qenë kjo për ata që janë në një lídhje. Partneri do ju mbájë gjíthë kohës në pëllëmbë të dorës. Nëse jeni beqárë mùnd të keni dashùri me shíkim të pare dhe çdo gjë do ju ndrýshojë brènda pak minutash. Bëjini sytë katër gjíthë kohës.

Në planin financiar nuk dùhen ndërmárrë rrezíqe edhe pse në ákt gjèndja do jete e kënaqshme. Shëndeti do ketë disa shqètësime. Mos hani më tepër sesa dùhèt sepse stòmaku juaj do jetë i ndjèshëm dhe do ndíeni dhímbje. Edhe lòdhja do sjellë pásojat e veta. Në pùnë mùndohuni të ndrýshoni rutinën dhe të provoni përvoja të reja. Me pak mùndim do árríni atje ku dëshíròni.

Ujori Mùndohuni të vini në práktíkë ato që keni mësuar kohët e fùndít dhe çdo gjë do ju ecë më së miri. Pas shumë zènkash në çift do jeni disi më të qetë. Do e kuptoni që edhe ju keni pasur gábímet tuaja, nuk ka qenë vetëm fáji i partnerit. Për ju beqárët do ketë ndrýshime drastíke kështu që dùhèt të përgatiteni shpirtërisht.

Financat do dini si t’i mbáni gjíthë kohës nën kòntròll dhe nuk do keni as vèshtírësínë më të vogël. Për disa madje mùnd të ketë edhe pèrmírësime. Shëndeti nuk do jetë aspak pròblèmatík edhe pse lòdhja do bëjë të vetën. Flini me tepër dhe do keni më shumë energjí . Në jetën profesionale do jeni plòt vùllnet dhe dëshirë për të ecur përpárá. Intelígjènca dhe kùjdèsi që keni do iu çojë atje ku dëshíròni.

Peshqít Mirë është të keni më shumë besim tek vetja gjatë kësáj jave në mënyrë që të kaloni cdo gjë. Nëse jeta juaj në çift ka pasur trònditje kohët e fùndít, edhe këtë periudhë vèshtírësitë do vazhdojnë. Mùndohuni të hapni rruge më shumë. Ju beqárët jo vetëm që do tákoheni me disa persona, por mùnd të fílloni edhe lídhje afatgjata.

Buxhètin mbájeni nën kòntròll në çdo moment nëse nuk doni të mbèteni shpèjt me xhepat bosh. Duhèt menduar edhe e ardhmja. Gjendja juaj shèndètësore nuk do jetë shumë e mirë. Mùnd të keni dhímbje artíkùlacionesh, kockash apo edhe dhímbje shpine. Në pùne ka ardhùr momenti të bèni zgjídhje të vèshtíra, por mjaft të domòsdoshme. Disa miq do iu ndíhmojnë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments