Thursday, June 1, 2023
HomeGenelBinjaket me tákim, Demi ka hènen ne krah/ Mèri párálájmèron urgjènt 3...

Binjaket me tákim, Demi ka hènen ne krah/ Mèri párálájmèron urgjènt 3 shènja hòròskòpi

Dashi, Mu.ndohuni ta kòntròlloni sa më shumë veten gjatë kësáj dite sepse përndrýshe situata do ju dalë jashtë kòntròllit. Juve që jeni në një lídhje mòs i nxirrni partnerit ínátet e vjetra sepse do v.uani më shumë vetë. Merrini gjërat me qetësi dhe optimizèm dhe keni për ta parë sa mirë do ju ecin gjërat.

Ju beqárët do bèni mirë të mòs shpërqendroheni shumë, por ta kèrkoni personin e ëndrrave në rrethin tuaj shoqëror ose profesional. Në planin profesional do jeni shumë të padurùar dhe mùnd të ínátoseni për gjënë më të vogël. Kon.trollohuni sepse shumë shpèjt do fùteni në tèlashe të mëdhá. Financat do jenë të mira se më parë.

Demi, Tr.egoni më shumë besim dhe jeta do ju shpërblejë gjatë kësáj dite. Reflektimi do jetë gjíthashtu píkë e v.yer. Nëse jeni në një lídhje dhe kohèt e fùndít keni pasur zhgènjime nga partneri juaj, sot gjërat do fíllojnë të normalizohen ndjèshëm dhe buzèqeshja do iu ríkthehèt.

Ju beqárët do jeni më pak në ánkth dhe ka mùndësi që me qetësi të gjèni një person fíks për ta. Për një pjesë gjërat do ndrýshojnë mènjèherë. Në pùnë do mèrrni një tjetër orientim dhe gjërat do ju ecin më mirë nga sa kishít menduar. Për financat dùhèt të përkùjdèseni më tepër se më parë sepse gjèndja ka për të qenë me të vërtetë dèlíkate.

Binjakët, Ka mùndësi që Hëna dhe Marsi t’iu vënë nën tr.ysni gjatë kësáj dite. Shpesh do jeni në mëdýshje për hapat që dùhèt të hídhni. Për ju të dashurùarit e sotmja nuk do jetë shumë e mirë. Do ndiheni shpesh si të përhùmbur dhe aspak në humorin e dùhur.

Ju beqárët do jeni joshës pafùnd dhe do árríni ta bèni për vete secilin person që do pëlqeni. Në pùnë mùndohuni të mòs i vo.noni detyrat që iu janë dhënë sepse përveçse do mèrrni kritíka, do mbèteni edhe shumë më mbrapa nga kolegët tuaj. Shumë gjëra do ndrýshojnë për mirë për ju.

Gaforrja, Mërkùri do ua bëjë gjërat shumë më të lehta sot. Ju do jeni edhe më të vetëpërmbájtur dhe nuk do re.agoni pa u menduar. Ju të dashurùarit do jeni akòma më to.lerantë dhe márrëdhënia me partnerin do vijë dùke u pèrmírësuar. Nëse vazhdoni me këtë mënyrë sjelljeje shumë shpèjt do mèrrni edhe një vendim të rèndësishëm.

Ju beqárët do keni vetëm dashùriçka kalimtare dhe pa ndonjë të ardhme. Në pùnë dùhèt të jeni pak më të durùar që të dilni më të fituar. Çdo gjë do váret prèj jush. Në planin financiar do dini si t’i krýeni me kùjdès e maturi shp.enzímet kështu që gjèndja do mbètet e mirë.

Luani, Gjatë kësáj dite do jeni më gati për të ecur párá dhe do ndrýshoni disi edhe stilin e jetës. Ju të dashurùarit trègòhuni shumë të përkùjdèsur ndáj partnerit tuaj dhe mùndohuni t’ia plòtësoni pjesën më të madhe të dëshirave. Nëse silleni mirë mbrëmja do jetë edhe më e këndshme.

Nëse jeni beqárë nuk dùhèt ta kèrkoni lárg princin e kaltër sepse ai ka për të qenë fare pranë jush. Në pùnë do ju m.ungojë shpesh d.urimi dhe nuk do përfitoni nga mùndësitë e mira që do iu jepen. Financat, fálë ndíkimit të Ju.piterit, do jenë të jashtëzakonshme. M.und të përfitoni edhe për të bërë ndonjë investim më tepër.

Vir.gjëresha, Sot gjíthçka ka për t’iu ecur ashtu si ju e keni dashur dhe sytë do ju vezùllojnë. Për ju që keni një lídhje do mbizòtërojë qetësia absolute. Edhe kur të dashuroheni do e bèni gjíthçka në heshtje dhe emocionet do jenë të këndshme.

E rèndësishme është që debátet nuk do jenë aspak pjesë e jetës tuaj. Ju beqárët dùhèt të prisni edhe pak kohë párá se të hídhni hapa pasi sot nuk është dita më e begatë. Në pùnë do i rregùlloni një e nga një të gjítha pròblèmet që ju kanë dalë dhe do jeni më të arsyeshëm. Në planin financiar yjet do ju sjellin fat dhe mùnd të fitoni ndonjë lòtari.

Peshorja, Gjatë kësáj dite nuk dùhèt t’i bèni gjërat me nx.itim dhe as të stre.soheni. Merrèni çdo gjë shtrùar. Për ju të dashurùarit e sotmja dùket mjaft pozítive. Do kaloni momente shumë të këndshme me atë që keni në krah dhe emocionet do vijnë dùke u shtuar.

Ju beqárët do keni një ditë të veçántë fálë një propozími që do ju bëjë díkush. Në disa momente nuk do ju besohèt se jeni në realitet. Në pùnë do jeni të vèndòsur dhe këmbèngùlës. Sado sfída t’iu dalin përpárá ju nuk do dòrèzoheni. Bu.xhèti nuk do jetë i kèq, megjíthatë mirë është të reflektoni disa herë párá se të hídhni hapa dhe të shpe.nzoni.

Akrepi, M.os flisni pa menduar dhe pa logjíkuar gjatë kësáj dite sepse keni për të pasur pásoja të rènda. Për ju që keni një lídhje çdo gjë do ecë ashtu si e kishít planifíkuar. Komuníkimi do jetë i kënaqshëm dhe për këtë do ju kenë z.íli të gjíthë.

Në pùnë matini mirë fjalët që do thoni sepse përndrýshe gjíthçka do ju bèhèt më e vèshtírë dhe rrugëdalja do jetë e lárgët. Me shpe.nzímet do jeni goxha impùlsivë dhe ka mùndësi të bèni gábíme të pafálshme e me pásoja tek e ardhmja.

Shigjetari, Gjatë kësáj dite do jeni më të vèndòsur se kurrë që t’i bèni gjërat si dùhèt. Do planifíkoni gjíthçka e më pas do veproni. Jeta sentim.entale për ju që keni një lídhje do jetë me shumë gjallëri dhe alegri. Ru.tina nuk do ketë vend tek ju dhe do ndiheni përgjíthësisht mjaft mire.

Beqáret do kèrkojnë vetëm emocione te fòrta dhe do jene gati edhe për lídhje afatshkùrtra. Për ta e rèndësishme është te mòs ndihen vetëm dhe te buzèqeshin gjíthmonë. Në pùnë mòs u mùndoni të ko.pjoni kolegët, por bèni atë që dini. Po i treguat edhe me të durùar dhe më këmbèngùlës keni për të dalë të fituar.

Bricjapi, Gjatë kësáj dite nuk do ju shkòni dot gjërave deri në fùnd dhe shpesh do ju dùket síkur do mbýteni në një det pa ujë. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë goxha dèlíkate. Shpeshherë do keni debáte edhe për gjëra elem.entare dhe pa ndonjë rèndësi të madhe.

Ju beqárëve, edhe síkur vetmia t’iu rèndojë shume, mirë është të mòs fíllojnë një lídhje vetëm sa për sytë e botës. Çdo hap që do hídhni dùhèt ta ndíeni. Në pùnë, nëse keni ndërmend të hídhni hapa, bëjini mirë planet në mënyrë që nesër të mòs pen.doheni për asgjë. Sektori i financave do konsolidohèt ndjèshëm.

Ujori, Gjatë kësáj dite do kaloni shumë kohë dùke medituar dhe në fùnd do mèrrni vendimet e dùhura. Ju të dashurùarit do jeni më të durùar, të logjíkshëm dhe tol.erantë. Të gjítha këto kárákteristíka do bëjnë që márrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mòs keni debáte.

Ju beqárët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndòdhin. Në pùnë Jup.iteri do fòrcojë komuníkimin dhe lirinë e të shprèhurit. Shumë gjëra do qártësohen dhe orientimi mùnd të ndrýshojë. Edhe në planin financiar keni për të p.asur më tepër fat nga më parë. Shfr.ytëzojeni rastin për të bërë çdo shpe.nzím që keni ëndèrrùar.

Peshqít, Gjatë kësáj dite nuk do jeni të bindur për shumë gjëra dhe herë pas here mùnd të fùteni në tèlashe. Kom.uníkimi për ju që keni një lídhje do lërë për të dëshirùar, prandáj herë pas here mùnd të keni edhe mòsmárrëveshje të vogla.

Mun.dohuni të mòs mendoni gjíthmonë se ju keni të drejtë dhe të tjerët anë ata që gab.ojnë. Ju beqárët do ndíhmoheni nga Hëna dhe do realizoni disa tákime fíks ashtu si i kishít ëndèrrùar. Në pùnë do jeni profesionistë të vërtetë dhe asgjë nuk do ju ndálë dot.

Do keni edhe më shumë kreativitet, por do ju dùhèt edhe pak mbështètje për t’u shprèhur. Me shp.enzímet trègòhuni sa më të arsyeshëm dhe gjèndja ka për t’u pèrmírësuar ditë pas dite.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments