Edhe 1 ore BEHUNI GATI, Parashikimi i Motit BEFASON Shqiperine, ja cndodh

Për ditën e Premte vendi ynë do të ndíkohèt nga kushte të paqëndrueshme atmòsferíke si pásojë e depërtimit

të masave ajrore të lagështa me origjínë jugperèndimore.

Moti páráshíkohèt me vranësira mesatare deri

të dendura si dhe alternime të herëpashershme kthjellimesh.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të larte në një pjesë të madhe të territorit ku i ftohti kthehet serish.

Në zonën e jugut dhe veriperèndim reshjet do të jenë me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Era do të fryjë relativisht e fòrtë me drejtim nga kuadrati i jugut dhe shpèjtësi juglindje – jugperèndim me shpèjtësi mesatare 5-18m/sek dùke bërë që dallgëzími në dete të jetë i lártë i forcës 4-6 ballë.

në zonat malore 4 deri 15°C

në zonat e ùlëta 6 deri 21°C

në zonat bregdetare 9 deri 19°C.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...