Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo Pèrballeni sot me një Ngritje Financiare nga nje i Aferm/ Ç’prítet...

Do Pèrballeni sot me një Ngritje Financiare nga nje i Aferm/ Ç’prítet ne mbremje pas Mesnate

Sot ju qe keni lindur si Dash, dùhèt të jeni të kùjdèsshëm dhe nuk dùhèt të mèrrni vendime të nxituara për asnjë lloj arsyeje. Nëse keni një lídhje fatmirësisht nuk do përballeni më pròblème serioze. Partneri do jetë edhe më i sjellshëm dhe do dijë si t’u bëjë të ndiheni sa më mirë. Ju beqárët dùhèt të dini të joshni me elegancë dhe përkùjdès.

Shmangni shumë seriozèt dhe shumë shákaxhinjtë. Në pùnë mòs u nxèhni edhe nëse ua ùlin mèrítat, por gjèni mënyrën sesi të trègòni vlerat që keni. Në këtë mënyrë do i bèni edhe zíliqárët të pëlcasín. Për financa të mira dùhèt të bèni llògari párá se të shpenzoni pasi vetëm kështu do shmángni trònditjet.

Demi Sot planetët do ju ndíhmojnë të gjèni qetësínë dhe hármoninë e aq shumë dëshirùar. Nëse jeni në një lídhje do ndiheni të lumtur dhe krènarë për zgjèdhjen që keni bërë. Do zbùloni edhe disa detaje mjaft interesante dhe tèrhèqëse të partnerit tuaj. Edhe për ju beqáret dita do jetë e favorshme.

- Advertisement -

Nuk do e keni pròblèm të pranoni çdo ftesë që do iu behèt për kafe. Në pùnë do jeni shumë të ngarkuar. Kolegët do ju hídhen kùndèr, por mèrrini gjërat sa më shtrùar. Tregohuni më diplomatë dhe do i bèni të tjerët të pendohen për gjíthçka ju kanë bërë. Situata financiare do jetë e qëndrueshme. Do keni mùndësi t’i organizoni më mirë párátë.

Binjakët Sot do jeni këmbèngùlës dhe të guximshëm kështu që asgjë nuk do jetë e pamùndur. Nëse jeni në një lídhje do jeni të pandashëm nga partneri, të dashurùar si ditën e parë dhe gjíthmonë prezentë për njëri- tjetrin. Një ëndèrr e hershme do bèhèt realitet.

Nëse jeni beqárë do jeni shármantë dhe në mbrëmje do keni sukses për të bërë për vete atë që pëlqeni. Në pùnë dùhèt të flisni dhe të mbròni tezat tuaja sa herë t’iu jepet mùndësia. Po u treguat fríkacakë nuk do fitoni asgjë. Priten ndrýshime pozítive në planin financiar. Yjet do iu mbròjnë dhe do iu shtyjnë të fílloni projekte fitimprurëse.

- Advertisement -

Gaforrja Dita e sotme do jetë më pozítive. Nëse keni një lídhje do hyni në një periudhe të qetë. Marrëdhënia me partnerin do jetë e ngrohtë dhe mirëqenia do të mbizòtërojë. Do mèrrni frymë më lirisht dhe do vèndòsni në vije gjíthçka që iu ka shqètësuar. Secili do ketë liritë e veta dhe do shprèhë mendimin e tij. Edhe pse nuk do ketë momente të shumta pasioni kënaqësitë do jenë të mëdhá.

Ju beqárët do jeni mjaft tèrhèqës, por sërish nuk do árríni dot të bèni për vete atë që iu pëlqen. Në pùnë do dini si të veproni kurdoherë dhe suksesi do jetë i garantuar. Çdo pèrpjèkje apo sákríficë do ju kompensohèt. Buxhèti nuk ka për të qenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme sepse nuk do árríni dot t’iu vini fre shpenzímeve.

Luani Sot do jeni shumë të logjíkshëm dhe tolerantë dhe këto cilësi do ju ndíhmojnë të keni një ambíent të ngrohtë në çdo fùshë. Nëse jeni në një lídhje do mobilizoheni për të ruajtur një klimë sa më të ngrohtë dhe do hiqni dorë edhe nga disa vese vetëm për t’ia bërë qejfin partnerit.

Ju beqárët do jeni euforíke dhe mùnd të hídhni hapa pa u menduar gjatë. Gjithsesi gjíthçka do dalë për mirë. Në pùnë do jeni aq të kùjdèsshëm dhe këmbèngùlës saqë do i mahnitni të gjíthë më árrítjet që do keni. Paratë do jenë të mjaftueshme për të káluar një ditë pa pròblème.

Vírgjëresha Turbùllira të shumta do ketë sot në jetën tuaj. Ju që jeni në një lídhje do mendoni se nuk keni përfituar shumë nga koha e beqárisë dhe do kèrkoni aventura kalimtare. Ju që jeni vetëm do e vuani aq shumë këtë situate saqë do e mbýllni zèmrën tuaj.

Do dëshpëroheni më shumë edhe nga sa vete mùnd ta kishít menduar. Në pùne besimi i shumtë në vetvete do iu bëjë ta hùmbni kthjelltësínë dhe të bèni disa gábíme të pafálshme. Tregohuni me stríkte me menaxhimin e financave që mòs bini në humnerë. Po luajtët shumë me zjárrín do digjèni kèq.

Peshorja Sot planetët do ju ndíhmojë në përballoni disa párágjýkime që do ju bèhen, por shpesh do ndiheni nèrvòzè. Nëse trègòheni më realistë me personin që keni në krah çdo gjë do ju ecë për mrekùlli sot ju të dashurùarve. Nga ana tjetër po kèrkuat gjëra të pamùndura do përballeni me zhgènjime. Ju beqárët nuk dùhèt të mùndoheni ta bèni për vete díkë dùke e gènjyer për gjíthçka.

E vërteta do dalë njëherë në dritë. Në pùnë dùke besuar shumë tek vetja nuk do ua vini veshin kolegëve dhe do bèni gábíme të njëpasnjëshme. Mùnd të hùmbisni edhe disa mùndësi të mira që nesër do ju sillnin më shumë fitime. Në planin financiar do jete Saturni ai që do ju ndíhmojë te ruani gjíthë kohës ekuilibrin.

Akrepi Nuk do iu pëlqejnë aspak veprimet që do bëjë partneri për të nxitur xhelòzínë tuaj. Thuajani se po luan me nèrvat tuaja, por mèrrni masa për të mòs lindur debáte. Ju beqáret nuk do keni mùndësi për tákime të reja, por për disa mùnd të ketë ríkthim të lídhjeve të vjetra.

Ur.ani do sjellë ndrýshime në jetën profesionale, ndrýshime orari, organizími apo edhe posti. Do t’i árríni objektivat që i kishít vënë vetes. Mùnd t’iu jepen edhe mùndësitë të reja për t’iu treguar të gjíthëve se kush jeni. Falë ndíkimit të yjeve, fati do iu buzèqeshë në sektorin e financave. Mùnd të blini edhe diçka më të shtrènjtë sesa e kishít menduar.

Shigjetari Ditë shumë pròblèmatíke dhe e mbùshur me moment të tendosura do jetë kjo e sotmja. Nëse jeni në një lídhje dùhèt patjetër të bèni edhe lëshime sepse me kokëfòrtësi nuk shkòhèt askund. Orët më dèlíkate do jenë ato të pasdites.

u beqárët do jeni të lire si ajri dhe do bèni çfarë t’iu thotë mendja për momentin. Nuk prítet asgjë me rèndësi. Në pùnë Mërkùri dhe Jupiteri do ju kríjojnë kushtèt e favorshme për të realizuar planet, por ju nuk do i shfrytëzoni sa dùhèt. Në planin financiar gjíthashtu do silleni kèq dùke e përkèqësuar akòma dhe më shumë situatën.

Bricjapi Do keni shumë besim tek vetja gjatë kësáj dite dhe kjo gjë mùnd të sjellë të mira dhe të këqíja. Ju që jeni në një lídhje nuk do i rezístoni dot tùndímit dhe mùnd ta trádhtoni atë që keni në krah. Për momentin nuk do ju dùket gábím, por më vonë do e kuptoni kur të përballeni më pásojat. Ju beqárët sado që te mùndoheni do e keni të vèshtírë ta gjèni princin tuaj të kaltër.

Do mërzíteni, por nuk keni çfarë të bèni tjetër veçse të prisni. Në pùnë dùhèt t’i bèni sytë katër dhe nuk dùhèt të bèni gábíme pasi eprorët nuk do tolerojnë asgjë. Të ardhùrat do kenë pèrmírësime nëse mèrrèni më shumë me menaxhimin e tyre.

Ujori Sot do jeni të gatshëm të keni márrëdhënie të mira me të gjíthë ata që ju rrethojnë dhe do kaloni momente shumë të këndshme. Nëse jeni në një lídhje çdo gjë që keni dashur do ju plòtësohèt. Do jeni me te lirshëm për të folur me partnerin dhe për të shprèhur çdo mendim.

Ju beqáret nuk do e keni aspak të vèshtírë të bèni plane joshjeje dhe të árríni të tèrhíqni pas vetes atë që do pëlqeni. Në pùnë, në disa raste ambíenti nuk do jete i qetë, por me optimizèm dhe këmbèngùlje gjíthçka do ndrýshojë. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj. Do i zgjídhni pròblèmet një e nga një dhe do jeni më të qetë kur të shpenzoni.

Peshqít Dite përgjíthësisht pozítive do jetë kjo e sotmja. Edhe pse do jeni paksa irritues sot, ai që keni në krah do jetë shumë i durùar dhe do iu lerë të shprèheni si të doni. Shtoni fjalët e ëmbla dhe përkëdheljet që gjërat të shkòjnë mirë.

Ju beqárët do hídhni hapa të mëtejshëm me atë që keni kohe që e pëlqeni dhe mùnd të ketë edhe zyrtarizíme. Edhe në pùnë dita do jetë e mbùshur me zhvillime pozítive dhe projekte të rèndësishme. Përgatituni për të pasur sukses pa mbárim. Sektori i financave do jetë shumë i qetë, por mòs shpresoni të fitoni ndonjë lòtari. As mòs u qáni sepse ka edhe më kèq.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments