Friday, September 29, 2023
HomeGenelPo Çùdit gjithe Boten/ Nuk do ta bèsoni kurrë, 3 Shenjave Çfarë...

Po Çùdit gjithe Boten/ Nuk do ta bèsoni kurrë, 3 Shenjave Çfarë Prítet tu Ndòdhë

Familja ka të ngjárë të jetë fokusi juaj dhe do të kënaqeni të kaloni kohë me ta. Kjo ndjesi e ngrohtë dhe e dashur do të vijë fálë Hënës së re në Gaforre më 19 janar, e cila do të ketë ndíkim shumë javë përpárá. Ju mùnd të ftoni prindërit ose vëllezèrit dhe motrat të qëndrojnë me ju, ose mùnd të mèrrni me qíra një vilë në një mjedis të bukur për një javë në mënyrë që të mblídheni báshkë.

Mùnd të ndiheni të tèrhèqur midis nèvojave të shtëpisë dhe pùnës, sepse Plutoni në shtëpinë e dhjetë të famës dhe nderimeve do të kùndèrshtojë Diellin dhe Hënën e re, dùke sugjerùar që shefi juaj do që ju të jeni të vëmendshëm ndáj projekteve në zyrë, të mòs konsumoheni me çështjet e shtëpisë ose familjes. Për ju, kjo është më lehtë të thuhèt sesa të bèhèt, sígùrisht, por tashmë keni përvojë dhe e dini se si t’i bèni të lumtur të gjíthë rreth jush.

Një míkeshë mùnd të tèrhèqë vëmendjen në Hënën e plòtë, 23 janar. Duket se jeni të shqètësuar për shèndètin ose mirëqenien e një shoqeje dhe nëse ajo kèrkon ndíhmë, me sígùri do të përgjígjèni dhe do t’i gjèndeni pranë. Kjo nuk do të thotë që pèrpjèkja do të jetë e lehtë ose dùhèt të zgjasë vetëm në një periudhë të shkùrtër – do të jetë intensive. Ose, mùnd të ndòdhë që të mèrrni përsipër udhëhèqjen e një áktiviteti bamirësie, humanitar ose komuniteti.

- Advertisement -

Jupiteri, përkohësisht në shtëpinë e dymbëdhjetë, po ju jep dhùratën e kríjimtarisë teksa jeni në vetmi dhe gjíthashtu dùke ju bërë më reflektues dhe filozofík. Kur Jupiteri të zhvèndòset përsëri në Ujor më 28 janar, ai do të jetë në gjèndje të pùnojë më shumë për ju.

Afërdita dhe Marsi tákohen një herë në vit, por tákohen në shenja të ndrýshme. Këtë vit ata tákohen në shenjën perfekte për ju, prandáj rrethojeni datën në kalendar. Saturni do të kùndèrshtojë Afërditën dhe Marsín, që do të thotë se mùnd të keni detyrime ose shpërqendrime të tjera që ndòdhin, por përpiquni më të mirën tuaj për të përfituar plòtësisht nga shkëlqími romantík.

Demi, Gjatë vitit 2023, do të keni shánsín të përparoni në mënyrë të konsiderueshme në kárrierë. Kanë káluar 12 vjet që kur ju keni pasur Jupiterin, dhënësín e dhùratave dhe fatit, në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmímeve dhe árrítjeve.

- Advertisement -

Është e mùndur që 12 vjet më parë të ishít shumë i ri për të përfituar plòtësisht nga kjo. Këtë herë, mùnd të ndjeni pak prèsion për të provuar veten, pasi jo vetëm që Jupiteri i dobishëm ka qenë në këtë shtëpi që nga 19 dhjetori 2022, por Saturni është gjíthashtu atje dhe Saturni pret që ju të keni qèllim fitorèn dhe të mòs shpërqendroheni.

Njëkohësisht, ekzíston një ndíkim i ri që po ndòdh që prèj 13 majit kur Jupiteri u zhvèndòs përkohësisht te Peshqít. Do të hapet një dritare mùndësie që do t’ju lejojë të relaksoheni, të shihni miqtë dhe të dilni jashtë. Duke márrë párásysh sa keni pùnuar dhe sa keni bërë gjatë muajve të káluar, ky ndoshta do të jetë një lájm i mirëprítur. Mùnd të mendoni, reflektoni dhe më e rèndësishmja, të shijoni ngrohtësínë e miqve, të vjetër dhe të rinj.

Këtë muaj, mùnd të dilni vùllnetarisht për një kauzè humanitare ose komunitare në të cilën besoni sepse doni të ndíhmoni të tjerët. Peshqít janë shenja e dhèmbshurisë dhe me Neptunin, planetin e dashùrisë së pakushtëzuar dhe Jupiterin, planetin e bujarisë, të dy në shtëpinë e grupeve, mùnd të vèndòsni të dilni vùllnetarë.

Kjo është një prirje që do të rritet, sepse Jupiteri dhe Neptuni janë ende lárg te Peshqít dhe ata nuk do të jenë në báshkëpùnim deri në 12 prill 2023. Kjo është një mënyrë për të thënë që me kalimin e kohës, ka të ngjárë të bèheni më shumë të ndjèshëm ndáj vuajtjeve të të.

Shtëpia mùnd të jetë dùke tèrhèqur shumë vëmendjen tuaj gjíthashtu, pasi Marsi dhe Afërdita janë të dy të vèndòsur fòrt në shtëpinë e katërt të shtëpisë, familjes dhe pronës. Mùnd të ftoni një anëtar të familjes të vijë për të qëndrùar me ju, ose mùnd të vèndòsni të rifreskoni dekorin ose të pùnësoni një projektues për t’ju ndíhmuar në peizazhin e oborrit. Me Afërditën dhe Marsín të báshkùar në sektorin e shtëpisë, ka të ngjárë të gjèni mùndësi të bukura.

Nëse ju dùhen párá për të fílluar në projektin e lídhùr me shtëpinë, keni një sháns të shkëlqyeshëm të aprovoheni për një kredi ose hipotekë për pèrmírësimin e shtëpisë. Janaru është muaji i përsosur për ta bërë shtëpinë më tèrhèqëse. Këtë muaj, Afërdita dhe Marsit do të jenë së báshkù gjatë gjíthë muajit dhe do të jenë në krahët e njëri-tjetrit më 13 janar. Kjo është e martë, një ditë e lavdishme, por gjíthashtu do të ndjeni energjínë e këtyre dy planetëve më herët, gjatë fùndjavës së 20 janarut.

Mùnd të vèndòsni ta befasoni të dashùrin ose báshkëshortin dùke gatuar një darkë të shijshme. Shtoni dritën e qírinjve, trèndafilat, peceta të bukura dhe një mbùlesë tavoline të bardhë borë dhe do të keni një ambíent perfekt për dashùrinë – specialiteti i Afërditës dhe Marsit. Keni qenë dùke pùnuar shumë,

kështu që ka të ngjárë të jeni të etur për t’u lárguar, për të íkur nga qyteti dhe për të shkùar në një distancë të shkùrtër do të ndòdhë në Hënën e re të 9 janarut. Kjo Hënë e re do të jetë në Gaforre, një shenjë uji, kështu që mèrrni párásysh të shkòni në një vend qetësues buzè detit, liqenit, një përroi të vrùllshëm etj.

Hëna e plòtë e 23 janarit do ta zhvèndòsë energjínë e muajit dhe mùnd t’ju bëjë të kuptoni se kèrkesat e pùnës po ju lòdhin. Ndryshime mùnd të ndòdhin me një projekt kýç dhe të tròndisín të gjíthë ekipin, por meqenëse do të luani një rol thelbësor, mùnd të jeni më të nèrvòzuar se shumica.

Vetëm disa ditë më vonë, 28 janar, Jupiteri do të kthehèt tek Ujori dhe do të zhvèndòset në shtëpinë e dhjetë prestigjíoze dùke sùnduar pozícionin profesional në kárrierën. Jupiteri do t’ju mbròjë. Do të dilni fitues, pavárësisht nga fríka dhe do të trègòni aftësitë që keni. Deri në fùnd të muajit, do ta keni provuar veten. Ndonjëherë dùhèt një situatë me prèsion të lártë për të nxjerrë më të mirën e secilit prèj nesh – dùket se është momenti juaj për të shkëlqyer.

Binjakët, Bëhuni gati për të fituar párá, të dashur Binjakë, sepse Hëna e re e 19 janarit ka një shpërblim. Kjo Hënë e re do të mbèrrijë në Gaforre dhe do të ndriçojë shtëpinë e dytë me të ardhùra të fituara. Mënyra më e mirë për të pèrdorur një Hënë të re është të planifíkoni një veprim mènjèherë pasi të vijë Hëna e re. Nëse jeni të vetëpùnësuar, lançoni një prodùkt ose shërbim të ri, ose njòftoni një shítje të shpèjtë të një artíkùlli. Nëse pùnoni për të tjerët, kèrkoni ngritje në detyrë.

Paralájmërim: Plutoni kùndèrshton këtë Hënë të re prandáj mùnd të hasni një individ të fùqíshëm në kompani i cili nuk beson se ngritja është domòsdoshmërisht e garantuar. Përgatitni një listë të árrítjeve dhe kontributeve për kompaninë, kështu që nëse vjen momenti, mùnd ta páráqísni.

Hëna e plòtë e 23 janarut do të ndriçojë shtëpinë e nëntë të ínfòrmacionit – domethënë ínfòrmacionin që mèrrni përmes studimeve të kolegjít ose shkòllës pasuniversitare ose udhëtimeve ndërkombëtare. Kjo gjíthashtu ka të bëjë me ínfòrmacionin që ndani me të tjerët përmes mediave botuese dhe transmetuese. Kjo Hënë e plòtë do të jetë në Ujor dhe do të jetë disi afër Saturnit,

kështu që diçka që keni pùnuar me shumë përqendrim po vjen në dritë – një libër, një dokumentar, një provim kualifíkues ose një tákim për të mbròjtur tezèn tuaj. Ose mùnd të jeni një redáktor dùke përfùnduar pùnën për një roman. Nëse jeni avokat, mùnd të plòtësoni një përmbledhje lígjore ose të páráqísni argumente përmbýllëse në një çështje gjyqësore.ADVERTISEMENT

Me sígùri do t’ju dùhèt kohë për t’u çlòdhùr dhe me sa dùket, universi është dakord. E vetmja herë në vitin 2023 që adhùruesit kozmíkë, Afërdita dhe Marsi, do të përqafohen do të jetë më 13 janar. Ata do të tákohen në shenjën e zjárrít, Luan, një shenjë që shkrihèt në mënyrë të përkrýer me elementin tuaj të shenjës së ajrit. Luani është një shenjë argëtuese, flírtuese, e dashurùar pas luksit dhe do ta mbájë muajin të gjallë.

Afërdita hyri në Luan më 26 qershor dhe do të qëndrojë deri më 21 janar. Marsi hyri në Luan më 11 qershor dhe do të qëndrojë deri më 29 janar. Këto periudhá do të jenë të veçánta për ju. Më e mira nga të gjítha, këto dy planetë të dashùrisë do të ndriçojnë shtëpinë e tretë të udhëtimit të shpèjtë,

në distancë të lárgët. Ju mùnd të ndjeni energjínë e shkëlqyer kështu që planifíkoni diçka. Udhëtimet do të jenë ideale – dhe ndoshta romantíke – gjatë fùndjavës së 9-11 janarut dhe më pas përsëri nga 19 deri në 20 janar. Shtëpia dhe familja do të jenë një qendër áktivitetesh në janar.

Gaforrja, Ky ka qenë një vit i mirë për ju për të fituar párá dhe për të paguar bòrxhèt. Jupiteri ka márrë një ndërprèrje të përkohshme nga sektori i të ardhùrave të përbáshkëta, ku ka qenë që kur u zhvèndòs tek Ujori në fùnd të vitit të káluar (19 dhjetor, 2022) dhe u zhvèndòs te Peshqít më 13 maj. Jupiteri do të kthehèt përsëri tek Ujori, shtëpia juaj e tetë financiare, më 28 janar,

dùke qëndrùar deri më 28 dhjetor 2023. Të gjítha këto janë lájme të mira. Këtë muaj, Jupiteri te Peshqít është jashtëzakonisht pozítiv. Udhëtimet, márrëdhëniet ndërkombëtare, ndjèkja e arsimit të lártë, veprimet lígjore dhe çështjet në lídhje me botimin dhe transmetimin do të jenë me fat.

Kur bèhèt fjalë për párátë, opinioni juaj mbètet i ndritshëm. Saturni është në një nga shtëpitë financiare tani. Saturni ju kèrkon të zbatoni rregùllat kur bèhèt fjalë për çështje financiare, kështu që nëse jeni të vetëpùnësuar, kini kùjdès.

Këtë vit, Gaforret ka të ngjárë të përparojnë në një grup më të lártë táksash. Kryeni çdo pagesë. Afërdita dhe Marsi do të báshkòhen në sektorin e të ardhùrave të fituara (shtëpia e dytë) më 13 janar, zakonisht një ditë e ndritshme për të bërë párá. Sidoqoftë, Saturni do të jetë kùndèr Afërditës dhe Marsit, dùke sugjerùar që çdo márrëveshje që përpiqeni të bèni mùnd të dùhèt për gjëra të tjera.

Sigurohuni që e keni vlerësuar pùnën si dùhèt, sepse mùnd të jeni tepër optimist për aftësínë për të gjènerùar fitime në të ardhmen nga kjo márrëveshje e veçántë e këtë muaj. Bëni një diskutim me një person të rèndësishëm me përvojë për të situatën – mùnd t’ju dùhèt të rishíkoni páráshíkimet.

Hëna e re në Gaforre më 9 janar mùnd t’ju ??nisë në një drejtim të ri. Një márrëdhënie e njanarë me të dashùrin/ën, báshkëshortin/en ose ish-báshkëshortin/en dùket se është e rèndësishme. Ky person ndonjëherë dùket se po qëndron rrotùll për të përmbùshur ëndrrat tuaja për të ardhmen.

Në të njëjtën kohë, Urani do të jetë në kënd ideal me Diellin dhe Hënën e re në Gaforre më 9 janar, kështu që një mík paprítur mùnd të ketë një ide të zgjuar për zgjídhjen e kësáj enigme. Ndërkohë, Jupiteri, dhënësi i dhùratave dhe fatit, do të mbètet te Peshqít, shtëpia juaj e nëntë, që sugjeron se mùnd të jeni në gjèndje të íkni nga qyteti dhe të kaloni kohë në një mjedis të bukur këtë muaj párá se Jupiteri të kthehèt tek Ujori, sektori financiar, në 28 janar.

Do të keni më shumë mùndësi për të udhëtuar, me gjasë në distanca të shkùrtra, ndoshta gjatë fùndjavave të cáktuara nga 29 janar deri në 14 shtator. Jo vetëm që Marsi do t’ju japë një nxitje në atë kohë, po kështu edhe Hëna e re e 6 shtatorit, dùke i bërë udhëtimet shumë argëtuese gjatë kësáj periudhe. Në fùnd të muajit, dashùria do të jetë në ajër. Momenti i rrallë do të ndòdhë më 22 janar,

por ju do të ndjeni energjínë e fùqíshme që më 31 janar. Kjo mùnd të jetë një ditë e veçántë për Gaforret beqáre dhe Gaforret në márrëdhënie. Afërdita do të jetë në Vírgjëreshë, një vend mbështètës për ju, të dashura Gaforre, nga 21 janaru deri më 15 janar, kështu që mùnd të prisni me padurim një periudhë të gjatë dhe të dashur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments