Monday, October 2, 2023
HomeGenelPrisni 30 Nentorin, Me Siguri 4 shènjat do t’i mrekullohet zèmrá nga...

Prisni 30 Nentorin, Me Siguri 4 shènjat do t’i mrekullohet zèmrá nga pásùria që meritojne

Mërkùri i dashur Dash, do ketë ndíkimin më të madh këtë javë dhe do jeni më të ndërgjegjshëm për të komuníkuar e për t’u shprèhur. Planetët do iu shtyjnë t’i jepni më shumë ngjyra jetës suaj në çift. Në ndonjë moment mùnd të ketë edhe debáte të vogla, por që do kalojnë pa u kuptuar shumë. Ju beqárët do udhëhiqeni nga një energjí shumë e madhe dhe nga pasioni.

Do dashuroni në çmènduri sepse do gjèni edhe personin e dùhur. Ne planin financiar reagoni mirë párá se të veproni sepse situata nuk páráqítet shumë e favorshme. Në përgjíthësi shèndèti do jetë i mirë. Kujdes dùhèt të bèni vetëm me ùshqímin e teprùar. Ruajeni veten edhe nga infeksionet. Në pùnë do mèrrni shumë kënaqësi dhe ato që prisnit do iu realizohen.

Demi Paragjýkime, mërzítje, debáte dhe konflíkte do ketë këtë javë. Shumicën e kohës do ndiheni kèq. Situata për ju çiftet do jetë e tènsíonuar. Kësáj here nuk do jeni ju shkáktarët. Partneri po bèhèt i padurueshëm dhe sado durim të keni nuk do e ruani dt hármoninë.

- Advertisement -

Për ju beqárët príten flírte. Do pëlqeheni shumë gjatë kësáj jave, por aventurat që do kaloni mùnd te mòs iu pëlqejnë shumë. Saturni ju këshillon të trègòheni vigjílentë me financat për të mòs e përkèqësuar gjèndjen. Për sa i përket shèndètit nuk do keni për çfarë te ankòheni pasi do jeni në formë shumë të mirë. Në pùnë dùhèt të jeni realiste dhe me këmbë në tokë nëse doni të mèrrni një drejtim të ri. Do mèrrni një vendim të rèndësishëm.

Binjakët Ka ardhùr koha t’u shkòni gjërave deri në fùnd këtë javë dhe të mòs keni aspak fríkë. pròblèmet e së shkùarës mùndohuni t’i lini pas krahëve. Ju që jeni në një lídhje dùhèt të përgatiteni për kënaqësi pa fùnd. Marsi do iu mbështesë gjatë gjíthë kohës dhe do jeni shumë sensualë. Ndonjë ditë mùnd të përjètoni edhe net plòt pasion. Ju beqárët do i shtoni aventurat e dashùrisë.

Shármi dhe bukùria juaj do tèrhèqë vëmendjen e të gjíthëve. Nuk do kùjdèseni fare për buxhètin këtë javë, por gjíthsesi planetët nuk do iu lënë në baltë. Me shèndètin nuk do keni pròblème. Edhe nëse vuani prèj kohësh nga diçka do keni pèrmírësime të dùkshme. Në pùnë do jeni të vèndòsur t’iu shkòni gjërave deri në fùnd dhe do ia dilni mbánë. Bravo për guximin.

- Advertisement -

Gaforrja Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjíthë. Do keni ditë ekstremist pozítive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lídhje do ju dùhèt t’i mendoni me kùjdès gjërat që do thoni sepse përndrýshe lídhja mùnd të márrë tatëpjetën. Ju beqárët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbùshë plòtësisht mendjen.

Financat ne tërësi do jenë të mira. Hëna madje mùnd të sjellë edhe një surprizè nga mesi i javës. Shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Do ndiheni në forme të mire fizíke. Gjithsesi bèni kùjdès nëse keni për të bërë rrugë të gjata. Në pùnë do i mbáni premtimet dhe fjalët e dhëna kështu që do gëzoni mbështètjen e të gjíthëve.

Luani Planetët do iu japin fòrcë dhe gjallëri për të árrítur çdo gjë që dëshíròni këtë javë. Do jeni edhe më origjínalë e kreativë. Me partnerin do keni disa pròblème të vogla dhe për disa ditë mùnd të qëndroni edhe lárg njëri-tjetrit. Saturni do jetë planeti që do ju bëjë t’i mendoni gjërat më seriozísht dhe në fùndjavë situata do ndrýshojë për mirë. Ju beqárët do bèni çdo gjë për të rënë në sy.

Mùnd të mèrrni ftesa të rèndësishme dhe jeta do ju ndrýshojë mènjèherë. Financat do pèrmírësohen jashtëzakonisht shumë fálë një shpërblimi të majme që do mèrrni nga pùna. Përfitoni për të bërë disa investime për shtëpinë. Për shèndètin do kùjdèseni deri në detaje dhe gjèndja do mbètet e kënaqshme. Jeta profesionale do ecë párá me ritme më të shpèjta.

Vírgjëresha Vizíoni i gjerë që do keni për jetën do ju ndíhmojë të kaloni çdo sfídë të vèshtírë që do ju dalë dhe do dhe ecni në rrugën e dùhur. Planetët do influencojnë pafùnd sektorin e ndjenjave për ju të dashurùarit. Nuk do keni për çfarë të qaheni sepse partneri do kùjdèset mjaft për ju. Fríka dhe hezítimi do iu pèngojë as juve që jeni vetëm për të gjetur dashùrinë.

Hiqíni komplekset dhe lërèni veten të lirë. Në planin financiar do trègòheni më të matur se kurrë. Buxhèti do jetë i mirë dhe ju do mùnd të bèni edhe ndonjë investim të vogël. Tek shèndèti do ndíkojë Mërkùri. Ai do iu mbròje, por dùhèt me patjetër të bènin kùjdès me ùshqímin e teprùar. Po nuk morët masa tani do keni pròblème më vonë. Në pùnë do keni vèshtírësi për t’u përqendrùar. Mos i drámatizoni gjërat párá kohe.

Peshorja Komuníkoni, shprèhini ndjenjat dhe mendimet dhe gjërat do ju ecin edhe më mirë gjatë kësáj jave. Nëse jeni në një lídhje do kèrkoni të pèrmírësoni márrëdhënien me partnerin. Do ja bèni qejfin për çdo gjë dhe në fùndjavë do ju dùket síkur s’keni pasur ndonjëherë pròblème. Ju beqárët do keni një tákim dhe mbáse edhe një lídhje.

K.ujdes mòs u jepni mènjèherë sepse nuk do jetë e qëndrueshme dhe do vuani. Dashuria e vërtetë do vijë pak më vonë. Financat do jenë për mrekùlli dhe ju do bèni blerjet që keni menduar. Tregohuni edhe pak të matur. Për sa i përket shèndètit do jeni të nèrvòzuar dhe të strèsuar. Mùndohuni të çlòdheni herë pas here. Në pùnë do fílloni këtë jave një projekt të ri dhe do ja dilni me sukses.

Akrepi Këtë javë do jeni të gatshëm të bèni edhe ndrýshime për të mirën e të gjíthëve. Do e lini pas fríkën dhe druajtjen. Nëse jeni në një lídhje do kèrkoni një jetë të qete dhe hármoníke dhe do bèni çmòs që ta árríni. Kënaqësia dhe mirëqenia dùken në horizont. Ju beqárët jeni mërzítur aq shumë vetëm sa do mendoni edhe të martoheni pa dashùri.

Mos u nxitoni, kësáj jave do keni një tákim shumë të rèndësishëm. Saturni do ju ndíhmojë të jeni të matur me shpenzímet dhe situata financiare do pèrmírësohèt goxha. Kujdes me shèndètin. Neptuni do ketë ndíkim të kèq tek ju dhe mùnd të keni pròblème me kolitin, diarre, dhímbje koke apo edhe pròblème me gjumin. Në pùnë do jeni dinamíkë dhe plòt entuzíazèm. Do i árríni objektivat që i keni venë vetes.

Shigjetari Atmòsfera do ngrohèt kësáj jave për ju dhe gjërat do ecin në rrugën më të mirë të mùndshme. Nëse keni një lídhje jo shume te qëndrueshme, këtë periudhë gjërat do fíllojnë të ndrýshojnë për mirë. Do jeni më afër partnerit tuaj të dashur. Dashuria do iu pùshtojë edhe ju beqárët megjíthatë mirë është të mòs i shkëpusni këmbët nga toka.

Shpenzíme te teprùara mòs krýeni sepse do jetë një jave dèlíkate për sa iu përket financave. Urani dhe Neptuni do e mbròjnë shèndètin tuaj. Bëni vetëm pak kùjdès me nèrvòzítetin dhe çdo gjë do shkòjë më së miri. Për sa i përket jetës profesionale do jetë javë ideale. Do i keni të gjítha kushtèt e nèvojshme për të árrítur atje ku dëshíròni.

Bricjapi Mos u trègòni aspak të padurùar këtë javë nëse nuk doni të keni pròblème serioze. Sa më realistë që të jeni aq më mirë. Jeta juaj në çift nuk do ketë ndrýshime rrènjësore. Mùndohuni të mòs e provokoni dhe të mòs e acároni për çdo gjë atë që keni në krah sepse vetëm kjo mùnd të sjelle pròblème. Ju beqárët do keni një jave të qetë dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës.

Duhèt të trègòheni edhe pak më të durùar dhe ndrýshimet e mëdhá do vijnë vete. Ndíkimi i Mërkùrit tek financat do jetë thíkè me dy presa. Bëni llògari párá se të krýeni çdo shpenzím. Shëndeti do jetë shumë i mirë. Nuk do ju mungojë për asnjë moment dinamizmi dhe energjía. Jeta profesionale do jetë prioritet absolut. Vërtet mùnd të lòdheni pak, por do keni árrítje të garantuara.

Ujori Sido që t’iu vijnë gjërat këtë javë mùndohuni të thoni fjalën e mirë dhe të trègòheni me optimistë. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë paksa e tènsíonuar. Debatet do jenë të mëdhá dhe asnjëri prèj jush nuk do tolerojë. Tregohuni më të kùjdèsshëm me ato që do thoni në mënyrë që të mòs prishni qëndrueshmërinë. Për ju beqárët zèmra do ketë prioritet mbi arsyen.

Do shkëlqeni dhe do përjètoni emocione të paimágjínueshme. Për financat do kùjdèseni më shumë dhe do pakësoni shpenzímet. Situata páráqítet e mirë. Për sa i përket shèndètit, do ketë edhe momente kur do ndiheni të lòdhùr, por do ríkuperoheni shpèjt. Këmbèngùlja dhe entuzíazmi në pùnë do ádmírohen nga të gjíthë.

Peshqít Mos kini fríkë të guxoni këtë javë dhe t’i shprèhni sa më shumë idetë tuaja. Po u treguat edhe më të përgjegjshëm do keni më shumë árrítje. Lidhja juaj këtë jave nuk do jetë aspak e qetë. Në disa momente do mendoni síkur partneri është një kùndèrshtar për ju dhe do e shihni me dýshim. Takimi qe do realizoni ju beqárët do jetë sensacional dhe do ndiheni mirë që herën e parë.

Në planin financiar do dini si ta menaxhoni situatën dhe gjèndja do mbètet e mirë. Nëse keni ndërmend për investime serioze bëjeni sot pa u menduar gjatë. Shëndeti do jete më i mirë se më parë. Falë mbështètjes së Diellit do jeni edhe më dinamíke dhe plòt energjí. Edhe në pùnë çdo gjë do shkòjë ashtu si kishít menduar. Do jeni realiste dhe kjo do iu ndíhmojë më tepër.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments