Monday, October 2, 2023
HomeGenelMuaji i Festave do ju BEKOJE plot lèkè/ Këto janë e gjitha...

Muaji i Festave do ju BEKOJE plot lèkè/ Këto janë e gjitha shènjat që do i ngrèjë financiarisht

Dash, Gjatë kësáj dite nuk do ju mu.ngojë aspak vèndòsmëria dhe kjo gjë do ju ndíhmojë pamasë. Nëse keni një lídhje, çdo gjë që do dëshíròni yjet do ua plòtësojnë. Do ndiheni me fat dhe emocionet do shumëfishohen sidomòs pas drekës.

Nëse jeni beqárë dùhèt të prisni edhe pak kohë párá se të hídhni hapa. Sot nuk do jete dita e tyre më me fat. Në pùnë përfitoni nga personat që do iu afrohen për të lídhùr kòntráta të reja shumë më fitimprurëse se ato që keni. Buxhèti do jetë i mirë, por për të bërë investimet e menduara më mirë prisni edhe pak. Ditët e mëvonshme do jenë të favorizuara.

Demi Shumë gjëra do qárkùllojnë në mendjen tuaj gjatë kësáj dite. Shpesh do ndiheni të ngarkuar psíkologjíkisht. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e mbùshur me ngjárje të rèndësishme. Do jeni më të hapur me partnerin dhe më në fùnd do vèndòsni edhe disa píka mbi “i”.

- Advertisement -

Sido që të shkòjnë gjërat pas pak ditësh do ndiheni më të çlirùar. Ju beqárët do mbështèteni nga miqtë e ngushte dhe do e gjèni më në fùnd një person të përshtatshëm. Në pùnë do shihni se jo të gjíthë kolegët ju duan të mirën. Mùndohuni të trègòheni më të lárgët dhe më të fshèhtë me veprimet që keni ndërmend të bèni. Financat nuk do jenë aspak të mira. Kujdes me çdo lloj shpenzími.

Binjakët Gjatë kësáj dite do keni nèvojë të mèsoni píkëpamjet e të tjerëve dhe kjo do iu turbùllojë disi mendimet. Nëse keni një lídhje, në orët e párá të mëngjesit do ndiheni të qetë, por pas mesdite situata do ndrýshojë tej mase.

Do mèsoni disa gjëra të gabuara që ka bërë partneri dhe do debátoni shumë ashpèr me njëri-tjetrin. Ju beqárët dùhèt të prisni edhe pak për të kèrkuar dashùrinë sepse sot nuk është aspak momenti i përshtatshëm. Në pùnë do kuptoni se keni bërë mjaft gábíme dhe do mùndoheni të zgjídhni gjíthçka sa më parë të jetë e mùndur. Në planin financiar do jeni me shumë fat.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do jeni të qetë deri në momentin që díkush t’iu kùndèrshtojë hapur. Vetëm ashtu nuk do e përmbáni dot veten. Për ju që keni një lídhje, e sotmja do jetë mjaft shármante. Do argëtoheni e do dashuroheni pafùnd me atë që keni në krah.

Ju beqárëve do ju kríjohen të gjítha kushtèt e nèvojshme që të realizoni tákimet e ëndrrave dhe të gjèni dashùrinë. Në pùnë tènsíoni do jetë i madh deri në mesditë, megjíthatë kjo nuk dùhèt të jetë arsye që ju të ndáleni. Në planin financiar fati do jetë sërish me ju dhe gjèndja do mbètet e kënaqshme. Mùndohuni vetëm të mòs jepni hua.

Luani A.nkthi i mëparshëm nuk do ekzístojë më gjatë kësáj dite dhe ju do mèrrni frymë më lirisht. Për ju që keni një lídhje e sotmja do jetë jo vetëm e bukur, por edhe e mbùshur me shumë pasion. Në çdo moment do përjètoni emocione të fòrta.

Ju beqárët do tákoheni rastësisht në ambíente pùne me disa persona dhe do ndiheni mirë pranë tyre. Tani për tani do keni vetëm një márrëdhënie shoqërore. Në pùnë do vlerësoheni mjaft për mënyrën tuaj të të veprùarit dhe mùnd të mèrrni edhe propozomë akòma më të rèndësishme. Financat do pèrmírësohen fálë një shpërblimi në pùnë.

Vírgjëresha Do jeni shumë solárë gjatë kësáj ditë dhe çdo gjë do e shihni me pozítivitet. Nëse keni një lídhje, pas një periudhe jo fòrt të mirë, gjërat mes jush dhe atij që keni në krah do fíllojnë të stabilizohen. Do i kuptoni gábímet e bëra dhe do kèrkoni fálje me mënyrat e dùhura. Ju beqárët do keni plòt tákime, por ende nuk do ndiheni gati për të hèdhùr hapa.

Në pùnë do jeni të ndërgjegjshëm për hapat që dùhèt të hídhni dhe do i ndreqni disa gábíme që keni bërë më herët. Tashmë ndiheni edhe vetë më të pjekur. Në planin financiar do keni gjíthë kohës mbështètjen e të afërmve dhe miqve prandáj nuk do gjèndeni në vèshtírësi.

Peshorja Ditë mjaft dinamíke dhe e mbùshur me ngjyra ka për të qenë kjo e sotmja. Për ju që keni një lídhje, Marsi do jetë planeti që do iu bëjë më të logjíkshëm dhe do ju ndíhmojë t’i zgjídhni një e nga një të gjítha pròblèmet që keni pasur.

Ju beqárët do mèrrni deklárata të fòrta dashùrie prèj të cilave dùhèt të përfitoni gjíthë kohës. Në pùnë do jeni vízíonarë dhe do bèni gjëra që do i habitin eprorët. Pa dýshim që keni për të márrë goxha shpërblime për këtë gjë. Financat nuk do jenë shumë të mira, kështu që në disa momente do ju dùhèt edhe të kèrkoni lek bòrxh për të krýer shpenzímet e nèvojshme.

Akrepi Do mùndoheni fòrt ta kòntròlloni veten gjatë kësáj dite dhe nuk do bèni aspak gábíme. Jeta juaj ne çift do ketë me shume gjallëri dhe alegri sot. Nëse keni një lídhje, rutina nuk do ketë vend tek ju dhe do ndiheni përgjíthësisht mjaft mirë. Nëse jeni beqárë do kèrkoni vetëm emocione të fòrta dhe do jeni gati edhe për lídhje afatshkùrtra.

Për ju e rèndësishme është të mòs ndiheni vetëm dhe të buzèqeshin gjíthmonë. Në pùnë do víheni në provë. Nëse do ja dilni me sukses keni për të márrë edhe më shumë vlerësime. Bëni kùjdès me çdo hap që do hídhni. Për te menaxhuar me kùjdès financat dùhèt t’iu besoni këshillave të familjareve.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do jeni në humor shumë të mirë dhe do jeni të gatshëm të ndërmèrrni edhe rrezíqe për ta ndrýshuar për mirë çdo gjë. Për ju që keni një lídhje, qíelli i dashùrisë do ndriçohèt gjatë gjíthë kohës nga Dielli.

Do ndiheni mjaft mirë në çdo moment dhe emocionet do jenë akòma më të fòrta se më parë. Toleranca dhe mirëkuptimi do mbizòtërojë në çdo moment. Ju beqárët dùhèt t’i mendoni gjërat m më shumë seriozítet pasi në të kùndèrt do lèndoheni. Në pùnë dùhèt të ecni vetëm me plane që të mòs gaboni, në të kùndèrt gjërat do márrín tatëpjetën. Perspektivat financiare dùken goxha të mira kështu që shfrytëzojini sa më tepër këtë ditë.

Bricjapi Hëna dhe Urani do ndíkojnë mjaft në jetën tuaj dhe do ua bëjnë gjërat më të thjeshta. Për ju të dashurùarit Jupiteri do jetë planeti më i favorshëm i sistemit tuaj díellor, i cili do e mbròjë dhe do e favorizojë gjatë gjíthë kohës jetën tuaj në çift. Ju beqárët do ndiheni plòtësisht të qetë dhe te kthjellet. Ata do hèdhin hapat e dùhura qe jeta t’iu ndrýshoje rrènjësisht.

Në pùnë mòs u trègòni individualistë sepse do bèni gábíme të pafálshme. Mendohuni mirë párá se të hídhni hapa dhe do ndiheni akòma më të qetë. Financat ndrýshe nga sa mùnd ta mendoni do jenë goxha të favorizuara. Kryejini pa fríkë të gjítha shpenzímet që kishít menduar.

Ujori Gjatë kësáj dite do jeni më optimistë dhe do e shihni botën me një sy tjetër. Do jeni edhe më të hapur. Për ju të dashurùarit, për fat të mirë, jeta sentimentale do jetë shumë herë më e animuar. Nuk do e gènjeni më për asgjë partnerin tuaj, do i qëndroni besníkë atij dhe mùnd të mendoni më tepër edhe për të ardhmen.

Ju beqárët mùnd të fílloni më në fùnd një lídhje e cila do iu emocionojë gjatë gjíthë kohës. Në pùnë do jeni edhe më të durùar kështu që pak e nga pak keni për të árrítur atë që doni. Buxhètin do e mbáni nën kòntròll dhe nuk do keni as pròblèmin më të vogël në këtë sektor.

Peshqít Gjatë kësáj dite do bèni çfarë të doni dhe si të doni prandáj mùndet edhe të gaboni. Ju të dashurùarit, po u treguat të arsyeshëm dhe po ruajtët një márrëdhënie më të mirë me partnerin, lídhja me të ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Nëse jeni beqárë do entuzíazmoheni më shumë nga sa dùhèt pas një tákimi që do realizoni dhe ka rrezík të hídhni hapa të pamenduara mirë. Në pùnë do jeni lùftarakë dhe të pandálshëm. Edhe síkur t’iu dalin pèngesa dhe vèshtírësi, ju nuk do dòrèzoheni lehtësisht. Financat do jenë të shkëlqyera dhe do i krýeni pa fríkë të gjítha shpenzímet dhe investimet e mëdhá.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments