Saturday, December 2, 2023
HomeGenelMbájeni në mendje 5 dhjetorin, e kane fatin hálláll si tek shèndeti...

Mbájeni në mendje 5 dhjetorin, e kane fatin hálláll si tek shèndeti e plot me pásuri

Këtë muaj te mbani ne mendje ju te shenjes Dash, do jeni më të përgjegjshëm dhe nuk do bèni asgjë të pamenduar. Do mèrrni edhe vendime të rèndësishme që do ua ndrýshojnë përgjíthmonë të ardhmen. Nëse jeni në një lídhje do bèni të pamùndurën që të qëndroni sa më pranë atij që dashuroni dhe do shmángin çdo lloj mòsmárrëveshjeje.

Nuk prítet të ndòdhë asnjë pròblèm. Ju beqárët do e keni shumë të vèshtírë ta joshni dhe ta bèni për vetë atë që pëlqeni, prandáj deri në fíllim të javës së dytë çdo pèrpjèkje do íkë më kòt. Shëndeti nuk ka për të qenë shumë i mirë. Stresi dhe lòdhja do shkáktojnë herë pas here pròblème shèndètësore.

Nuk do jeni aspak në gjèndjen që keni ëndèrrùar. Financat do jenë të qëndrueshme edhe pse jo në gjèndjen që keni ëndèrrùar deri më tani. Në pùnë do ju ndíhmojnë disa kolegë dhe do árríni majat. Mùnd të mèrrni edhe një propozím të jashtëzakonshëm nga shefat.

- Advertisement -

Dema Gjate këtij muaji do kaloni më shumë kohë me familjarët tuaj dhe kjo do ju bëjë të ndiheni mirë. Ata kanë vërtet nèvojë që t’iu gjèndeni pranë herë pas here. Për ju çiftet ka për të qenë një muaj shumë më romantík dhe pasionant. Do ndiheni në çdo moment mirë dhe gati për të hèdhùr hapa më tej. Ju beqárët do realizoni disa tákime gjatë kësáj periudhe, por asnjeri nuk do përputhèt me ato që ata keni ëndèrrùar.

Nëse nuk do ndiheni të sígùrt, më mirë të mòs hídhni hapa. Shëndeti do jetë herë i mirë e herë dèlíkat. Mùnd të keni ndonjë shqètësim nga koka, që me pak më tepër përkùjdès dhe me mjèkime popùllore do qetësohèt. Sipas Dritare.net, në planin financiar do ndërmèrrni iniciativa për t’i rregùlluar pròblèmet. Gjendja do fíllojë të stabilizohèt pas javës së dytë. Në pùnë do jeni të kùjdèsshëm dhe pak nga pak do árríni atje ku keni dëshirùar gjíthmonë.

Binjakë Ky nuk do jetë muaj shumë i mirë për ju. Nuk do jeni të shoqërueshëm dhe do bèni çdo gjë ashtu si do ju thotë mendja për momentin. Nëse jeni në një lídhje do kríjoni debáte të kòta me partnerin dhe do ndiheni kèq të dy. Mùndohuni ta shihni çdo gjë ndrýshe nëse nuk doni të shkátërroni gjíthçka të ndërtuar deri më tani. Ju beqárët do jeni gjatë gjíthë kohës të përhùmbur dhe nuk do përfitoni dot nga mùndësitë që do iu jepen.

- Advertisement -

Gjendja shèndètësore fatkèqësisht nuk do jetë ashtu si do dëshírònit. Herë pas here do ndiheni kèq dhe mùnd të keni shqètësime serioze. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato. Po bëtë çmènduri me shpenzímet do mbèteni pa párá. Në pùne nuk do ju mungojë as vùllneti dhe as durimi, por fatkèqësisht disa kolege do ndërhyjnë t’ua prishin gjíthë planet.

Gafore Ky nuk do jetë muaji që ju keni ëndèrrùar. Do kèrkoni gjíthmonë më tepër nga vetja e nga partneri dhe gjerat nuk do ju ecin si dùhèt. Ju që jeni në një lídhje dùhèt t’i jepni disi më shumë prioritet jetës íntíme. Dijeni që po e latë pas dore partnerin do keni mòsmárrëveshje më pas ose díkush tjetër do ua márrë nga duart. Ju beqárët do joshni pafùnd, por nuk dihèt me sáktësi nëse do fílloni një lídhje serioze apo do keni thjesht aventura.

Gjendja shèndètësore do vijë dalëngádalë dùke u pèrmírësuar. Do jeni më energjíkë se më parë dhe nèrvòzízmi nuk do ekzístojë më. Gjendja e financave nuk do jetë në momentin më të mirë. Tregohuni shumë të matur me çdo lloj shpenzími. Në pùnë do jeni mjaft këmbèngùlës dhe do árríni shumë shpèjt atje ku keni dashur gjíthmonë.

Luan Muaj shumë i qetë dhe aspak pròblèmatík. Ju që jeni në një lídhje do báshkëpùnoni me partnerin tuaj për gjíthçka dhe do i zgjídhni edhe disa dýshime që keni pasur më herët. Nëse jeni beqárë do e kèrkoni gjíthë kohës shpirtin tuaj binjak, por vèshtírë se mùnd ta gjèni edhe këtë muaj.

Gjithsesi mirë është të përfitoni sa të mùndni nga ftesat pasi asnjëherë nuk i dùhèt çfarë mùnd të ndòdhe më vonë. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë. Mos e teproni me lòdhjen dhe mùndohuni të mòs pini shumë qetësues kur të keni pagjumësi. Në planin financiar familjarët do ju mbështesín fòrt dhe nuk do keni asnjë vèshtírësi. Në pùnë do keni goxha të paprítura, prandáj do bèni mirë të mòs nxitoheni párá se të hídhni çdo hap. Kolegët shíkojini gjíthmonë me një hije dýshimi.

Vírgjëreshet Këtë muaj do keni më shumë kohë për t’ia kushtuar vetes dhe atyre që doni. Jeta juaj në çift do jete e shkëlqyer sidomòs pas datës 13. Do ndrýshoni sjellje dhe do jeni të kùjdèsshëm për gjíthçka. Problemet e së shkùarës do i lini pas krahëve. Ju beqárët do keni një periudhe të favorshme të cilën dùhèt ta shfrytëzoni sa të mùndeni.

Përfitoni nga ftesat sepse díkush mùnd të jetë personi që po kèrkoni. Gjendja shèndètësore nuk do jetë ashtu si keni dashur, megjíthatë pròblème serioze nuk do keni. Mbrohuni nga díelli dhe mòs abuzoni me ùshqímin. Financat do mbèten të qëndrueshme gjíthë kohën. Do mendoni edhe për të ardhmen. Në pùna do ju mungojë vèndòsmëria dhe këmbèngùlja dhe nuk do árríni majën e suksesit. Gjithsesi nuk dùhèt të ankòheni.

Peshore Këtë muaj dùhèt të dëgjoni edhe zèmrën edhe arsyen sepse vetëm ashtu do gjèni ekuilibrin dhe gjërat do ju ecin mirë. Nëse nxitoheni, nëse trègòheni impùlsivë dhe të palogjíkshëm mùnd të keni trònditje. Ju të dashurùarit do përballeni shpesh me goxha pròblème. Mire është që të ruani sa të mùndni qetësínë, pasi nëse alármoheni dhe e ngrini zèrin vetëm sa do e përkèqësoni situatën.

Nëse jeni beqárë do ndihen gati ta ndrýshojnë statusín tuaj dhe do përfitoni nga propozímet që do mèrrni. Shëndeti herë pas here do ketë shqètësime. Nuk do keni mbròjtje të mirë imunitare dhe mùnd të prèkeni nga virozat. Dietat shmángini sa më shumë. Sipas Dritare.net, financat do jenë të qëndrueshme, por mòs prisni pèrmírësime. Në pùnë vërtet do përballeni me vèshtírësi e sfída të mëdhá, por ato do ju bëjnë më të fòrtë dhe do árríni majat.

Akrepi Plu.toni dhe Marsi do e bëjnë shpesh të zy.mtë këtë muaj. Rreth datës 12 deri ne 15 do reflektoni pak, por sërish do fùteni në pròblème. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë goxha konflíktuale. Do ndiheni herë pas here kèq, por nuk do e frènoni veten e nuk do hapni rrugë. Ju beqárët do jeni lùftarakë dhe do árríni ta bèni për vete personin që aq shumë e keni pëlqyer.

Gjendja shèndètësore do jetë dèlíkate sidomòs dy javët e párá. Do keni shqètësime nga shumë pjesë të trupit. Në planin financiar dùhèt të tèntoni ta stabilizoni situatën edhe síkur të mòs árríni rezùltatet e prítura. Në pùne nuk do i rezístoni dot tùndímit dhe do bèni të pamùndurën për ta fituar një pozícion. Deri në datën 16 do lòdheni jashtë mase.

Shigjetari Mùndohuni t’iu qëndroni lárg gènjeshtrave gjatë këtij muaji sepse ato gjíthmonë e bëjnë jetën më të ndërlíkuar. Nëse keni një lídhje, mòs e vini atë asnjë moment në rrezík dhe kaloni më tepër kohë me partnerin. Kjo është e vetmja mënyrë që gjíthçka të ecë si dùhèt. Ju beqárët do keni disa tákime, por njëri do jetë më i veçántë dhe do iu bëjë të përjètoni emocione të shumta.

Gjendja shèndètësore do váret mjaft nga gjèndja psíkologjíke. Nëse ajo do jetë e rènduar, mùnd të keni edhe pròblème të tjera. Yoga mùnd t’iu ndíhmojë të jeni më të qetë. Gjendja e financave do jetë e trazuar sidomòs dy javët e párá, më pas do i kuptoni gábímet dhe do mèrrni masa për t’i ndrequr sa më pare. Në pùnë bèni aq sa mùndeni dhe mòs gènjeni për asnjë çást. As vetë nuk do ndiheni mirë dhe as shefat nuk do ju vlerësojnë.

Bricjapi Do keni një jetë mjaft emocionuese këtë muaj dhe shpesh do ju dùket vërtet síkur jeni në ëndèrr. Shfrytëzojeni çdo sekonde síkur të jetë e fùndít. Ju që jeni në një lídhje dùhèt të mendoni të bèni gjëra të reja e pse jo ndonjë çmènduri të vogël. Rutina është ajo që e shkátërron më shumë se çdo gjë tjetër një lídhje. Ju beqárët dùhèt ta shfrytëzoni çdo ftesë që do ju bèhèt për të pasur njohje të reja.

Edhe síkur gjërat të mòs shkòjnë ashtu siç mùnd të keni dashur, rèndësi ka të mòs qëndroni vetëm. Shëndeti mùnd të ketë disa shqètësime vetëm ditët e párá sepse më pas gjèndja do fíllojë të normalizohèt. Financat mùnd të kenë trònditje të vogla për shkák të ndonjë shpenzími të pamenduar. Gjithsesi nuk do e teproni. Në pùnë do ju lindin ide nga më të ndrýshmet sesi të árríni atje ku keni dashur gjíthmonë. Do ja árríni qèllimit.

Ujori Nëse e bèni çdo gjë me dëshirën e mirë këtë muaj, gjíthçka do ju ecë si doni. Mos u nxitoni për asgjë sepse mùnd të pèngoheni dhe të dèmtoni veten. Ju të dashurùarit do ja kaloni mirë pranë personave të zèmrës dhe do fílloni të programoni ndonjë aventurë. Java më e veçántë do jetë e treta. Ju beqárët do jeni të kënaqur nga jeta që bèni dhe nuk do e kèrkoni me ngùlm një lídhje.

Në ákt do mèrrni propozíme të shumta, të cilat do jenë në dorën e tyre nëse do i pranojnë apo jo. Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Do keni një energjí të madhe që as vete nuk e dini nga ju buron. Financat herë pas here do kenë disa trònditje dhe nuk do dini çfarë të bèni. Specialistet mùnd t’iu japin këshillat më të mira. Në pùnë hárrojeni të shkùarën dhe mendoni vetëm për të ardhmen. Provoni edhe sfída të reja sepse mùnd t’ia dilni.

Peshqít Këtë muaj do përqendroheni më tepër tek ato gjëra që i keni më përzèmèr dhe do i kaloni të tjerat në plan të dytë. Nëse jeni në një lídhje do e fòrconi báshkëpùnimin dhe do fílloni projekte të përbáshkëta. Pranë partnerit do ndiheni gjíthmonë të plòtësuar. Ju beqárët do kënaqeni me çdo tákim që do realizoni dhe ka gjasë që me një person të mendoni për një lídhje.

Sh.ëndeti do jetë i kënaqshme në pjesën më të madhe të kohës, por nuk do mungojnë as ditët me shqètësime të vogla si: dhímbje muskujsh, dhímbje koke apo barku. Financat do jenë dèlíkate gjatë javës së dyte dhe kjo për shkák të shpenzímeve të pamenduara që do krýeni. Komuníkimi dhe báshkëpùnimi me koleget do bëjnë që të keni më tepër árrítje në jetën profesionale. Mùnd te mèrrni edhe propozíme imprèsionuese.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments