Saturday, June 3, 2023
HomeGenelPak minuta para PRIME/ Burime ne TCH, sot shpallen fituesit, finalja pritet...

Pak minuta para PRIME/ Burime ne TCH, sot shpallen fituesit, finalja pritet te shtunen

Top Channel po kalon nëpër ditët e sáj më të errèta pas vrásjès së rojes disa netë më parë. Aty ku ka gják nuk mùnd të ketë show dhe mòs vallë dùhèt televízíoni të márrë masa?

Një nga spektáklet më popùllorë të programit është padýshim Big Brother Vip Albania që siç u tha të shtunën,do të përfùndojë me 6 maj.

Por síkur të mbárojë më shpèjt? Dhe kur themi shpèjt domethënë 1 prill?

Me pak llògari sot do të shpalleshin finalistët dhe të shtunën që vjen shpallet fituesi apo jo? Sigurisht që TCH do ti leverdiste kjo skenë për të ‘lárë’ duart nga skena makabër ku mbèti i vrárë roja.

Duke adresuar atèntatin tek Big Brother dhe fansat e Luizít,televízíoni e mbýll spektáklin dhe ‘pástron’ imazhin tek publíku që nuk beson në ákt asgjë nga këto.

Në ditët para se eleminimit të Kiarës, Luizi dhe moderatorja kanë komunikuar dhe kanë rënë dakord se si do kuptohen, që këngëtari të kuptojë se nëse simpatizohet apo jo nga publiku jashtë.

Ai i ka thënë Kiarës që të përdorë kodin “Të kam zemër”, nëse gjërat janë mirë për të jashtë dhe në këtë mënyrë të vazhdojë lojën e Big Brother.

Luizi: Kur të dalësh jashtë Kiar, në qoftë se jam ashtu siç e mendoj se jam jashtë …kur të jesh në Prime. Kam me pyt unë “Arbana a është Kiara aty”. “Po” thotë, edhe ti ke me fol. Kur të flitsh ke më më thanë “Të kam zemër”. Nëse thu “të kam zemër” do me thënë se gjërat jashtë janë shumë mirë. Tani ajo që nuk kuptojmë është, ç’kuptim ka kodi kur Luizi e di që po dëgjohet nga të gjithë?

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments