Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMbani mend daten 17 Janar/ Jòrgo Pùlla paralájmeron ndrýshime ne muajin Janar

Mbani mend daten 17 Janar/ Jòrgo Pùlla paralájmeron ndrýshime ne muajin Janar

Si do të jenë shenjat e zòdíakut gjatë muajit Janar? Cilat janë më të përkedhelurat apo në cilat data do të trègòhemi të kùjdèsshëm?

Ast.rologu J.orgo Pùlla gjatë bisedës live në programin ‘Abc e Pasdites’ me moderatorin Ermal Peçi tha se dùke fílluar nga muaji Janar deri në Tetor do të ndòdhin ngjárje të fòrta, sa i krahasoi ato me tèrmete.

“Janaru është pak kompleks, kemi hënën e re në datën 16 janar dhe ndíkohen shumë në financa. Janar-Tetor mbájeni mend, sidomòs ky janar 17 e tutje, do tundet vendi. Do dëgjojmë shumë gjëra deri në Tetor”.

Teksa Jorgo páráshíkonte theksoi se me rèndësi për disa shenja është rimárrja e një pasurie, pasi ia kishin márrë në mënyrë të padrejtë. Sipas tij, shenjat që do përfitojnë janë Gaforrja, Akrepi, Bricjapi dhe Peshqít fíllimit të 10-të ditëshít të dytë.

Ndër të tjera Jorgo theksoi se shenja më e përkëdhelur gjatë muajit janar është Gaforrja, nga ku më së shumti do të përfitojnë artistët. Jorgo pohoi se nëse publíkojnë një këngë pas datës 10 janar do shohin sukses. Datat ku dùhèt pasur kùjdès janë: 17, 22, 24, 25.

Janari i këtij viti do të jetë muaj me shumë fat për tri shenja: Gaforrja, Luani dhe Shigjetari. Nëse keni lindur në këto shenja, përgatituni për një trasformim pozítiv.

Gaforrja, Ky muaj do të jetë për ju i mbùshur me energjí pozítive, ndjèshmëri dhe me një intuitë të pakuptueshme. Nëse ndiheni konfuzè apo të mbùshur me ndjesi të ndrýshme, gjíthçka është ok. Ky është një përjètím i gjèndjes shpirtërore që po ndrýshon, por që shumë shpèjt do të márrë formë nga ndrýshimi i planeteve rreth universit.

Duhèt pak kohë për stabilizím. Keni një qëndrim koherènt për dashùrinë që keni për të tjerët dhe kur Dielli të hyjë në shenjën e Luanit, më 22 janar, përgatituni të mèrrèni më shumë me veten dhe të bèni gjërat më interesante dùke mbájtur veten në qendër.

Luani, Me Diellin në Gaforre, ju do të ndjeni më shumë sígùri. Ky muaj do të jetë periudhá më e mirë për të prèkur më nga afër ëndrrat, vízíonet, pùnët artistíke dhe ato kreative që keni ndër mend të bèni. Duhèt të ndjeni më shumë dashùrinë e të gjíthë njerëzve që keni rrotùll,

madje gjatë kësáj kohe, ju do të gëzoni të gjítha qèllimet që i keni vënë vetes gjatë këtij viti. Kjo është një periudhë e thèllë ríkuperimi, madje edhe për dashùrinë që keni prítur për veten. Gjatë kësáj kohe, shfrytëzoni kohën për ide të reja dhe kur Dielli të hyjë në “shtëpinë” tuaj, pas datës 20 janar.

Shigjetari, Ndryshimi i yjeve këtë muaj do të ketë ndíkim edhe tek ju, madje eklipsi i Diellit, pas datës 12 janar do të ndíkojë drejtpèrdrejt në shenjën tuaj dhe do t’ju dhùrojë një periudhë shumë të bukur. Sigurohuni që ëndrrat e shkrùara t’i bèni ëndrrat realitet. Dëgjoni zèmrën, sepse asnjëherë më parë nuk keni pasur një periudhë si kjo. Sapo Dielli të hyjë në shenjën tuaj, gjíthçka do të flasë për ju. Edhe sa u përket projekteve të reja, kjo do të jetë periudhë mjaft e mirë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments