Saturday, December 2, 2023
HomeGenel“Kush e hèngri, e hèngri”! Cako jep lájmin "nám", tregon çfarë pritet...

“Kush e hèngri, e hèngri”! Cako jep lájmin “nám”, tregon çfarë pritet të ndodhë pas 22 janari

Sot njerez qe keni shenjen e Dash, do jeni mjaft energjíkë dhe me iniciativë prandáj gjërat do ju ecin si i dëshíròni. Nëse keni një lídhje do iu vini njëherë ë mirë kapak pròblèmeve të shkùara dhe do ndiheni më të çlirùar për t’u dashurùar pa dorashka me partnerin.

Edhe ai do bëjë lëshime dhe do mendojë t’iu surprizojë në disa momente. Ju beqárët do tákoheni rastësisht në një festë me disa persona që keni kohë që i pëlqeni. Ja që ndonjëherë nuk është nèvoja të bësh asgjë për të márrë atë që do. Në pùnë do iu jepen mùndësi pafùnd për ta treguar veten. Shpenzímet do i ùlni në maksimum dùke parë edhe situatën.

Demi Një ide gjèniale mùnd t’iu lindë sot dhe mùnd të ndrýshojë gjíthçka në jetën tuaj. Nëse keni një lídhje do ndiheni shumë më mirë se dje. Partneri do trègòhèt tolerant dhe do mùndohèt t’iu bëjë të ndiheni sa më rehat në praninë e tij.

- Advertisement -

Ju beqárët as që do e mbáni mendjen tek kríjimi i një lídhjeje sepse do ndiheni të plòtësuar edhe ashtu si jeni. Në pùnë do i mèrrni gjërat me shumë qetësi dhe pak nga pak keni për të árrítur atje ku keni dashur përherë. Ekonomistët do jene më të privilegjuar se të tjerët. Falë buxhètit të mirë tashmë mùnd të bèni edhe ndonjë investim më tepër.

Binjakët Dielli do iu japë ide práktíke sot për të árrítur ato që dëshíròni. Do iu jepni edhe mbështètje personave që iu rrethojnë. Nëse keni një lídhje do jeni me humor më të mirë dhe do e shihni me sy tjetër partnerin.

Ndr.yshe nga disa ditë më parë ai do ju dùket më tèrhèqës dhe më i mirë në çdo aspekt. Ju beqárët dùhèt t’i përshpèjtoni pak gjërat nëse ju ka pëlqyer díkush sepse në të kùndèrt díkush tjetër do trègòhèt më i shkáthët. Në pùnë të gjíthë kolegët do kenë besim tek ju dhe do ju zgjèdhin si drejtues të një projekti. Në planin financiar do jeni shumë të logjíkshëm dhe nuk do bèni gábíme.

- Advertisement -

Gaforrja Fati do jetë me ju gjatë kësáj dite. Të gjíthë do ju inkurajojnë për gjíthçka dhe do mèrrni vlerësime pafùnd. Nëse keni një lídhje, partneri do dijë si t’iu majë në pëllëmbë të dorës dhe do ndíeni gazím pafùnd në shpirt.

Ju beqáret me në fùnd do e dini çfarë strategjí joshjeje të pèrdorni dhe ka mùndësi të afroni personin që pëlqeni prèj kohësh. Në pùnë mòs veproni sipas mendjes tuaj, por dëgjoni përherë çfarë do ju thonë shefat. Kur të flisni me ta bèni kùjdès edhe me fjalët dhe tonin e zèrit. Në planin financiar dùhèt të jeni të kùjdèsshëm mòs ju pùshtojë dëshira për shpenzíme të pallògaritura.

Luani Sot do iu jepen mùndësitë për të ndrýshuar ato që dëshíròni dhe do bèni zgjèdhje. Nëse jeni në një lídhje do mendoni t’i ndrýshoni disa zakone jo të mira vetëm që márrëdhënia me partnerin të jetë sa më e përmbùshur. Do keni edhe diskutime të gjata për disa çështje të rèndësishme.

Ju beqárët do keni njohje, por nuk do ju dùket askush i përshtatshëm për të shkùar më tej. në pùnë nuk do ndiheni shumë rehat në pozícionin që keni dhe do kèrkoni ndrýshime. Prisni pak párá se të mèrrni përgjígjèn. Në planin financiar nuk do ndòdhë asgjë e kèqe që mùnd të veçohèt.

Vírgjëresha Venusi do ju bëjë të parezístuershëm sot dhe do keni vëmendjen e të gjíthëve në çdo fùshë. Nëse keni një lídhje partneri do iu joshë dhe do ju bëjë të mòs hárroni kurrë këtë ditë. Në disa raste do ju dùket síkur zèmra do ju dalë nga vendi fálë gëzímit të madh që do përjètoni.

Edhe ju beqárët do i keni të gjítha aftësitë për të joshur këdo që do dëshíròni. Në pùnë do jeni goxha të ngarkuar edhe për shkák të pùshimeve që kanë márrë disa kolegë, megjíthatë shefat do ju inkurajojnë dhe do ju përgëzojnë për cod gjë që keni árrítur. Në planin financiar prítet një pèrmírësim i vogël.

Peshorja Kjo ditë nuk ka për të qenë shumë e mirë dhe shqètësime më të mëdhá do iu japë sektori i financave. Nëse keni një lídhje, shijojeni çdo moment të qetë dhe pa debáte sepse jo gjíthmonë ka për të qenë kështu.

Pasdite ka rrezík që tènsíoni të shtohèt. Nëse jeni beqárë, nuk do ndíeni lòdhje dhe nuk do ndáleni së kèrkuari në çdo cep dashùrinë e madhe. Ka rrezík të mòs jeni me shumë fat sot. Në pùnë mùnd të ketë surpriza të pakëndshme. Mùndet t’iu pushojnë, por edhe mùnd të lárgoheni vetë për një arsye madhore. Financat nëse nuk i lini në dorën e specialistëve do përkèqësohen pambárimisht.

Akrepi Sot do jeni të gatshëm të bèni çdo lloj sákrífice vetëm për të jetuar në një ambíent të qetë e për të mòs pasur zènka me askënd. Nëse keni një lídhje do jeni më të durùar e madje nuk do ua vini veshin kritíkave që do ju bëjë partneri.

Keni për ta parë që me këtë sjellje do e bèni edhe më shumë për vete partnerin. Ju beqárët dùhèt të jeni më të disponueshëm ndáj tákimeve që do ju propozohen dhe do bèni gjënë e dùhur. Në pùnë do keni sukses të garantuar dhe mùnd të nënshkruani edhe kòntráta të rèndësishme. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, megjíthatë disa shpenzíme më shumë mùnd t’i krýeni pa fríkë.

Shigjetari Ambicia do jetë më e madhe për ju gjatë kësáj dite dhe nuk do ndáleni asnjë çást. Nëse keni një lídhje nuk do lejoni që disa persona të huaj t’iu prishin hármoninë. Nga ana tjetër do keni edhe ide brilante si të kaloni edhe çáste romantíke me partnerin.

Kënaqësia do jetë gjíthnjë në rritje. Nëse jeni beqárë do preferoni ta jètoni jetën si t’iu vijë pa bërë gjëra me ngùlm. Në pùnë do keni shumë besim tek vetja dhe gjërat do ecin më së miri në çfarëdo fùshë që të veproni. Buxhèti do jetë goxha më i mirë se disa ditë më parë kështu që mùnd t’i lejoni vetes edhe disa investime.

Bricjapi Dita e sotme nuk do jetë e kèqe, por herë pas here do gjèndeni në situata të paqárta. Nëse keni një lídhje mëngjesi do jete paska i ftohtë, ndërkohë që pasdite dhe në darkë do kaloni momente të paharrueshme dhe të zjárrta.

Më në fùnd mùnd të bini edhe në kompromis për një çështje dèlíkate. Nëse keni një lídhje dùhèt të trègòheni më të durùar sepse sot nuk është koha për të gjetur dashùrinë e madhe. Në pùnë do keni ide të mrekùllueshme sesi të zgjídhni pròblèmet dhe të hídhni hapa më tej. Në planin financiar do i zgjídhni shpèjt vèshtírësitë dhe do mèrrni frymë lirisht.

Ujori Ka rrezík që sot goja të flasë párá mendjes dhe mùnd t’i lèndoni personat që do ju ndòdhen pranë. Nëse keni një lídhje do keni ide tërësisht ndrýshe nga personi në krah dhe kjo mùnd të nxitë debáte të fòrta. Nëse nuk bini dakord ndrýshoni temë dhe mòs kèrkoni me ínát t’i mbùshni mendjen tjetrit. Ju beqárëve do ju mungojë besimi tek vetja dhe as që do tèntoni të joshni díkë.

Në pùnë do ketë ndrýshime, por për fat të kèq jo në drejtimin që ju keni dashur. Nëse pùnoni në kompani private mùndet edhe t’iu ndërlíkohen gjërat. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë kështu që shihni mirë çmímet kudo párá se të blini diçka.

Peshqít Sot do e lini mënjanë kokëfòrtësínë dhe ínátin dhe do jeni shumë më të butë. Kjo sjellje do e pèrmírësojë márrëdhënien me të gjíthë. Nëse keni një lídhje, gjërat mes jush dhe partnerin do pèrmírësohen tej mase.

Do afroheni më shumë dhe në mbrëmje do mendoni të dyja palët të bèni gjëra të veçánta. Ju beqárët do ja hapni zèmrën personin që ka kohë që iu josh dhe do fílloni të ndíeni diçka shumë të bukur. Në pùnë gjërat do ecin për mrekùlli. Nëse jeni në kèrkim të një posti shihni njòftimet në mbrëmje sepse do e gjèni atë që keni ëndèrrùar. Paratë do mbèten në gjèndje të mirë fálë përkùjdèsit të treguar së fùndmi.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments