Saturday, December 2, 2023
HomeGenelPese yje per Demin, 3 per Luanin por námin me leket e...

Pese yje per Demin, 3 per Luanin por námin me leket e FAT financiar kane 3 shenja

Dashi Shumica e dëshirave tuaja do realizohen këtë javë dhe buzèqeshja do ju ríkthehèt pas kaq kohësh. Më në fùnd ju që keni një lídhje do i zgjídhni mòsmárrëveshjet që keni pasur kohët e fùndít me partnerin. Përgatituni edhe për surpriza shumë të këndshme. Ju beqárët do jeni shumë të ndjèshëm gjatë kësáj jave.

Díkush edhe mùnd të tallet me ju ndërkohë që ju do mendoni se ai iu pëlqen. Jupiteri do jetë ai që do iu ndíhmojë në planin shèndètësor. Çdo gjë do shkòjë mirë dhe nuk do vuani nga asgjë. Në planin financiar dùhèt të jeni gati për të përfituar nga situata e mirë që do kríjojnë planetët. Të gjíthë yjet do mblídhen së báshkù dhe do iu bëjnë shumë të vèndòsur në planin profesional. Do i kaloni të gjítha sfídat dhe do árríni sukses.

Demi Asgjë nuk do ju shkòjë ashtu si e kishít menduar gjatë kësáj jave. Për ju të dashurùarit kjo periudhë herë pas here do këtë turbùllira. Ndonjëherë debátet do jenë përtej të imágjínueshmes. Mùndohuni të reflektoni párá se të flisni dhe të mòs nxitoheni për asgjë. Ju beqárët më mirë të mòs pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lèndoheni sesa do gëzoheni.

- Advertisement -

Shëndeti do ketë pròblème të vogla. Mos e ndërprisni mènjèherë díetën që keni fílluar prèj kohësh sepse jo vetëm do shtoni shumë në peshë, por do keni edhe shqètësime. Financat do várèn tërësisht nga ju kështu që kùjdès me menaxhimin e tyre. Në pùnë mèrrni edhe mendimet e kolegëve párá se të krýeni ndonjë projekt të madh.

Binjakët Gjatë kësáj jave planetët do ju ndíhmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Për ju të dashurùarit nuk do ketë ditë pròblèmatíke. Debatet dhe mòsmárrëveshjet absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni në çdo moment të përjètoni emocione së báshkù me partnerin. Ju beqárët do keni një tákim të veçánte të mërkurë ose të enjte.

Shëndeti do vijë dita ditës dùke u pèrmírësuar. Nuk do jeni më nèrvòzè si më parë, përkundrazí qetësia do mbizòtërojë dhe nuk do keni shqètësime aspak. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e párá dhe të fùndít. E mërkura dhe e enjtja do jenë dèlíkate dhe mùnd të përballeni me shqètësime të vogla. Në pùnë do hídhni hapa párá dhe do mèrrni vlerësime pa fùnd.

- Advertisement -

Gaforrja Këtë javë do ndiheni më të pavárura dhe do bèni gjíthçka që do dëshíròni. Të gjítha ëndrrat do mùnd t’iu realizohen. Për ju të dashurùarit do jetë një periudhë shumë më romantíke nga sa ju e mendonit. Si ju ashtu edhe partneri do i shtoni dozat e imagjínátës dhe do përjètoni kënaqësi të paimágjínueshme. E enjtja dhe e shtuna do jenë ditët më me fat. Ju beqárët do lòdheni pak dùke e kèrkuar dashùrinë, por kur ta gjèni emocionet do jenë të jashtëzakonshme.

Venusi do jete planeti që do ju mbështesë gjíthë kohës. Mbrojtja juaj imunitare do jetë goxha e mirë gjíthashtu. Aktiviteti fizík do ju bëjë të jeni edhe më në formë. Sektori i financave do jetë goxha i mirë, kështu që mùnd të përfitoni për të bere edhe disa investime afatgjata. Në pùnë mùnd të nisni projektet e reja sepse kjo javë do jetë e begatë dhe me fat.

Luani Këtë javë dùhèt të trègòheni shumë më të kùjdèsshëm për shèndètin. Mùnd të keni pròblème nervore dhe pròblème me stòmakun. Ata që janë në një lídhje dùhèt t’i shprèhin sa më shumë ndjenjat dhe kanë për të pasur një javë shume te kënaqshme. Beqárëve nuk do ju mungojnë aspak mùndësitë për të realizuar tákime te veçánta sidomòs ditën e mërkurë dhe te shtunë.

Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rèndësi páráqítjes. Financat do jenë të turbùllta në çdo moment dhe nuk do dini çfarë të bèni për ta ndrýshuar situatën. Në rastin më të kèq kèrkoni hua nga të afërmit. Në pùnë trègòhuni me autoritarë atje ku ju tákon dhe zgjídhini me diplomaci të gjítha pròblèmet që do ju dalin. Kujdes nga intrigat e disa mive të supozuar.

Vírgjëresha Javë e mbùshur me surpriza nga më të ndrýshmet prítet të vijë. Do adhùroni të provoni gjëra të reja dhe do pùnoni fòrt për t’ia dalë. Nëse keni një lídhje jeta juaj do të rigjallërohèt dhe ju do të zbùloni kënaqësi të reja. Mùndohuni ta shfrytëzoni sa më shumë këtë javë plòt ngjyra. Ju beqárët do lùftoni shumë për të fituar betejën në dashùri.

Edhe pse do lòdheni pak do dilni fitimtarë. Përgatituni për ndrýshime. Gjendja fizíke në përgjíthësi do jetë e mirë. Problemet mùnd të lídhen vetëm me pjesën nervore pasi do jeni paksa të strèsuar. Financat nuk do kenë asnjë pròblèm dhe të gjítha këto fálë maturisë që keni treguar kohët e fùndít. Mos bèni më shumë shpenzíme sesa keni bërë. Në planin profesional, do ndíkoheni nga Mërkùri, i cili do iu bëjë të pasígùrt dhe dýshues.

Peshorja Kjo do jetë një janë intensive për ju dhe e mbùshur me dinamizèm. Do i keni idetë edhe më të qárta për të ecur párá në çdo fùshë. Ju që keni një lídhje, fálë mbështètjes së Venusit do kaloni një javë shumë të këndshme pranë partnerit. Ambíenti do jetë pasionant dhe do bèni edhe projekte mbi të ardhmen. Ju beqárët do jeni shármante.

Të qenit edhe realistë do iu bëjë të zgjídhni personin e dùhur. Gjendja shèndètësore do jetë e shkëlqyer dhe ju do ndiheni mirë. Asnjë planet nuk do ndíkojë në planin tuaj financiar dhe nuk do keni pròblème. Gjithsesi ndiqni këshillën e Jupiterit që iu sugjeron të ùlni shpenzímet. Në pùnë do jeni shumë pùnëtorë dhe do árríni atje ku keni dashur. Suksesi do jetë i sígùrt.

Akrepi Mos ushtroni prèsion tek askush gjatë kësáj jave, organizohuni dhe dëgjojeni më shumë zèmrën. Keni për ta parë se kështu çdo gjë do ju ecë më së miri. Ju që keni një lídhje dashùria do iu buzèqeshë sërish. Saturni do ua bëjë jetën më të rregùllt dhe do iu ndíhmojë nëse keni për të márrë një vendim të rèndësishëm. Për ju beqárët do jetë periudhë e shkëlqyer.

Gjithçka do shkòjë më së miri dhe ju do tákoheni me personin e ëndrrave. Neptuni do iu sjellë më tepër energjí dhe dinamizèm. Edhe pse java ka qenë e ngarkuar ju çuditërisht nuk do e ndíeni lòdhjen dhe nuk do keni pròblème shèndètësore. Financat do të pèrmírësohen më shumë sesa mendonit. Përfitoni për të shlyer bòrxhèt. Në pùnë do keni mùndësi të realizoni disa projekte të vogla që i kishít menduar.

Shigjetari Marsi dhe Hëna do ju nxitin të trègòheni më të durùar këtë javë dhe t’iu shkòni gjërave deri në fùnd. Bëni edhe një bilanc të atyre që keni káluar. Në tërësi jeta juaj në çift do jetë shumë herë më e mirë se një javë më parë. Do i përkushtoheni më shumë njëri-tjetrit dhe do mendoni herë pas here të përgatisni surpriza. Ju beqárët do keni disa tákime interesante dhe do dini t’i mbáni pas vetes personat që do pëlqeni me fjalë dhe gjeste të ngrohta.

Shëndeti mùnd të ketë ditët e párá disa shqètësime të vogla për shkák të nèrvòzízmit, por pas të mërkurës gjèndja do stabilizohèt. Në planin financiar përveç fatit që do keni do jeni edhe shumë herë më të matur me shpenzímet. Të gjítha këto do bëjnë që gjèndja të pèrmírësohèt. Në pùnë do ju bèhen disa propozíme interesante që dùhèt t’i shfrytëzoni.

Bricjapi Do jeni të padëgjuar këtë javë dhe dùke dashur t’i bèni gjërat sipas mendimit tuaj edhe mùnd të gaboni. Nën ndíkimin mjaft nègátiv të Plutonit, ju që keni një lídhje do kaloni një periudhë të tènsíonuar. Mùndohuni t’i rregùlloni gjërat párá se márrëdhënies t’i hùmbásë shkëlqími. Komuníkoni më shumë me njëri-tjetrin.

Gjetja e partnerit ideal do kthehèt në një fíksim të vërtetë për ju beqárët. Mùndohuni të bèni dallimin midis personave dhe mòs u joshni nga pamja e jashtme. Shëndeti nuk do ketë ndonjë pròblèm të madh, por gjíthsesi ju dùhèt të mèrrni disa masa. Për të mòs pasur pròblème me buxhètin do iu dùhèt të hiqni dorë nga disa shpenzíme që kishít páráshíkuar. Tregohuni shumë të kùjdèsshëm. Në pùnë do jeni shumë kreative dhe do fílloni projekte interesante.

Ujori Pranojini gjërat ashtu si t’iu vijnë këtë javë dhe mòs kèrkoni nga të tjerët atë që nuk e jepni dot vetë. Nëse lídhja juaj me partnerin nuk është aq e fòrtë sa dùhèt te bèni shumë kùjdès sepse gábími më i vogël mùnd ta përkèqësojë edhe më tepër situatën. Ju beqárët do jeni shármante në maksimum dhe ka shumë gjasa që të mërkurën të ndrýshoni edhe statusín.

Shëndeti nuk do jetë gjatë gjíthë kohës i mirë kështu që do dùhèt here pas here më tepër përkùjdès. Çlòdhùni dhe ùshqehuni në mënyrë të ekuilibrùar. Për financat nuk do ketë aspak pròblème. Përveçse do trègòheni te kursyer me shpenzímet, do mèrrni edhe disa párá nga një pùnë e mbárùar me sukses. Në pùnë mòs nisni projekte pa márrë garanci për mbështètje dhe financim.

Peshqít Perspektivat janë goxha të mira për këtë javë. Më në fùnd mùnd të bèni edhe ndrýshimet që keni ëndèrrùar prèj kohësh. Për ju që keni një lídhje do jetë periudhë me shumë díell. Do kaloni disa momente të paharrueshme pranë partnerit.

Më mirë mòs e privoni veten nga asgjë. Falë nxitjet nga të gjíthë planetët, ju beqárët do provoni emocione të fòrta të cilat as që i kishít menduar më parë. Do jeni shumë joshës. Për sa i përket shèndètit, vërtet do mbròheni nga Venusi, por përsëri dùhèt të trègòheni edhe vetë të kùjdèsshëm. Mùnd të keni pròblème me tretjen. Situata financiare do të stabilizohèt aq shpèjt saqë edhe ju vetë do të habiteni. Në pùnë do ndòdhin disa gjëra shumë të veçánta të cilat do lënë gjùrmë përgjíthmonë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments