Dèl shume i sígurt páráshíkími tek PARATE e Nentorit, 5 shènjat do t’i ndrýshoje jeta komplet – MEDIA NEWS
Genel

Dèl shume i sígurt páráshíkími tek PARATE e Nentorit, 5 shènjat do t’i ndrýshoje jeta komplet

Per shenjen Dashi, Marrja e aventurave në javën e dytë të nëntorit nuk do të përfùndojë mirë. Edhe pse mùnd të rrezíkoni një sasi të vogël, në këtë rast, hùmbja nuk do të ndihèt. Jini të qetë, mòs trègòni dòbèsínë dhe fríkën tuaj, pavárësisht rrethanave. Për të shmángur pròblèmet shèndètësore, kùjdès, mòs u ftohni, hani ùshqíme që ngrohin trupin.

Mos i shtýni pùnët personale në plan të dytë në fíllim të javës. Me Diellin në shenjën e Akrepit, është më e lehtë të jetosh me zemrën tënde, dùke iu bindur impùlseve të brèndshme. Puna juaj nuk do të dèmtohèt nëse hyni në një humor lozonjar. Horoskopi javor i Dashít këshillon të mòs frènoni instinktet. Hyni në një korrespondencë dashùrie, dilni në një tákim, nëse jeni të lídhùr dilni me partnerin tuaj.

Dashi mbresëlënës në mes të javës do t’i kushtojë shumë rèndësi dështimit. Me ndíkimin nègátiv të Mërkùrit tek Akrepi, përkèqësohen tiparet e kárákterit si mòspërputhja dhe gríndja. Mos e prishni disponimin për veten dhe ata përreth jush, në vend të qortimit dhe bèzdísjes, përkëdheli ata me një gjë të vogël të këndshme. Dhe mùnd të mbështèteni në një dhùratë.

Në fùndjavë definitivisht nuk do të mbèteni kòt. Nën Hënën në Virgjëreshë, njerëzít nuk mendojnë për jetën pa pùnë, ata janë vazhdimisht të zènè me diçka. Horoskopi javor për Dashin párálájmëron: për shkák të pùnës së vazhdueshme të tepërt, mùnd të hùmbni shèndètin tuaj. Nëse nuk mùnd të ùleni, rregùlloni gjërat, vèndòsíni ati në vendet e tyre. Aktiviteti monoton ju qetëson, ju lejon të mbledhni mendimet tuaja.

Javori i Demit, Java e dytë e nëntorit ju hap perspektiva joshëse. Gjithçka që keni ëndèrrùar ka një sháns për t’u realizuar. Megjíthatë, rruga drejt suksesit është me gjembá, do t’ju dùhèt të pùnoni dy herë më shumë se zakonisht. Por rezùltati do t’ju kënaqë. Familjarët nuk do ndjejnë asnjë barrë shtesë. Mbështètja e të dashurve jep fòrcë, ngjall besim në një rezùltat të favorshëm të çështjes.

Në ditët e párá të javës, mùnd të dëshíròni të bèni vetëm atë që dëshíròni. Me Diellin në shenjën e Akrepit jeta është në lùlëzím, koka është e stèrmbùshur me ide të ndrýshme. inalbania.al Për të mòs e lënë garën párá kohe, hòròskòpi javor i Demit sugjeron ùljen e shkallës së stresit. Shtyni mòsmárrëveshjet, minimizoni stresín, është kaq e thjeshtë, por edhe efektive në të njëjtën kohë.

Në mes të javës, Demi nuk do të njohë asnjë pèngesë. Nën ndíkimin e Mërkùrit në Akrep, zhvillohèt një venë kèrkimore: është jetíke të árrísh në fùnd të së vërtetës. Në çështjet që lídhen me strehimin, nuk mùnd të mbështèteni në rastësi. Nëse keni një mùndësi të mirë, studioni plòtësisht situatën. Me zòtërimin e dùhur, ju do të blini pasuri të paluajtshme me një çmím të volitshëm.

Të kùjdèsesh mirë për veten është e lehtë, veçánërisht në fùndjavë. Nën Hënën në shenjën e Virgjëreshës, njerëzít përpiqen të mbájnë një distancë midis tyre dhe të tjerëve. Nëse mbi ju ushtrohèt prèsion psíkologjík, hòròskòpi javor për Demin kèrkon një kùndèrshtim vendimtar. Krijoni një atmòsferë paqeje dhe qetësie rreth jush, komuníkoni vetëm me njerëz të këndshëm.

Javor i Binjakëve Në ditët e párá të javës, suksesi në biznes është i pashmángshëm nëse dëgjoni intuitën tuaj. Me Diellin në shenjën e Akrepit, linja mes mendjes dhe ndërgjegjes fshíhèt. Për të kuptuar sáktë atë që po ndòdh, hòròskòpi javor i Binjakëve ju këshillon të mèrrni një asistènt të besueshëm. Falë instinktit tuaj natyror, ju mùnd të gjèni personin “tuaj”.

Seksualiteti i Binjakëve në mes të javës do të rrokùlliset. Mërkùri në Akrep e mbùsh jetën me pasion dhe emocione të gjalla. Jepni impùls, bèni imazhin tuaj më sensual. Blini rroba të ngushta edhe nëse nuk e keni konsiderùar më parë një stil të tillë të pranueshëm. Lërini gjíthçka mënjanë për të káluar kohë vetëm me të dashùrin tuaj.

Mos e mbivlerësoni fòrcën tuaj në fùnd të javës, mùnd të mbisfòrcoheni. Nën Hënën në Virgjëreshë, njerëzít ndjèkin rreptësisht parimet dhe udhëzímet. Nëse menaxheri ju bòmbárdon me detyra, hòròskòpi javor për Binjakët ju inkurajon të trègòni me vèndòsmëri pozícionin tuaj. Tani pùshimi, sporti dhe gjíthçka që lídhèt me shèndètin dhe bukùrinë dùhèt të jenë në radhë të parë.

Javor i Gaforres Fillimi i javës do jetë i frytshëm përsa i përket komuníkimit biznesor. Dielli në shenjën e Akrepit ju shtýn të veproni, të kèrkoni dhe të gjèni rrugën më të shkùrtër drejt suksesit. Nëse báshkòni fòrcat me kolegët, hòròskòpi javor i Gaforres premton përparim të rèndësishëm në pùnë. Përveç kësáj, do të ketë një mùndësi për të pèrmírësuar kualifíkimet, procesi i të mësuarit do të jetë i lehtë.

Gaforret në mes të javës do të jenë me fat, nëse jo në biznes, sígùrisht në jetën e tyre personale. Mërkùri në shenjën e Akrepit pajis me një intelekt të mprèhtë, aftësínë për të manovrùar me mjeshtëri. Pavárësisht zhvillimit të shpèjtë të situatës, do të gjèni shpèjt qëndrimin tuaj në atë që po ndòdh. Mundohuni të gjèni fjalët e dùhura, dùke treguar dèlíkatesë, do të fitoni respektin e të dashùrit tuaj.

Në fùnd të javës do të tèrhíqeni nga pùnët e shtëpisë, edhe nëse më parë nuk keni dalluar në efíkasitetin ekonomík. Nën Hënën në Virgjëreshë, pakùjdèsia më e vogël dhe pasáktësia ju irriton. Nëse nuk e kuptoni arsyen e pakënaqësisë suaj, hòròskòpi javor për Gaforrèn është qetësues: bërja e një pùne të thjeshtë do t’ju qetësojë. Çmontoni gjërat, letrat, veproni me një qèllim.

Javor i Luanit Në fíllim të javës do të tèrhíqni vëmendjen e seksit të kùndèrt. Dielli në shenjën e Akrepit nxèh pasionin, ju bèn të ndiqni drejtimin e instinkteve. Horoskopi javor i Luanit premton ngjárje të ndritshme, njohje dhe komplimente. Vendosni për dëshirat tuaja, vetëm ju vèndòsni se çfarë të bèni.

Nga mesi i javës, Luanët do të jenë në formë optimale. Kur Mërkùri është në Akrep, njerëzít janë kèrkues pa masë. Nëse në biznes jeni disi inerte, në kríjimtari do të shpaloseni me fòrcë të plòtë. Hobi juaj i preferùar mùnd të sjellë jo vetëm gëzím, por edhe të ardhùra. Ndoshta ju e nënvlerësoni potencialin tuaj, por dùhèt të pùnoni në këtë drejtim.

Fundjava do të jetë e qetë, nëse nuk do të hídheni në tërbim. Nën Hënën në shenjën e Virgjëreshës, manifestimet e zílisë dhe xhelòzísë janë të mùndshme. Nëse márrëdhënia juaj nuk ndrýshon për mirë, hòròskòpi javor për Luanin thotë: dùhèt të prisni pak. Jo të gjíthë duan që ju të jeni të lumtur, ata që ùshqejnë pakënaqësi mùnd të jenë veçánërisht të rrezíkshëm. Mos hárroni se me kë keni pasur një gríndje kohët e fùndít.

Javor i Vir gjëreshës Ditët e párá të javës do të jenë të suksesshme nëse dëgjoni të dashùrit tuaj. Dielli në shenjën e Akrepit rrit nèrvòzízmin dhe rèfùzímin e mendimeve të njerëzve të tjerë. Horoskopi javor i Virgjëreshës kujton: kur ka márrëveshje, márrëdhënia bèhèt më e fòrtë. Me durim, mùnd të trájtoni një sërë çështjesh familjare, financiare dhe të pasurive të paluajtshme.

Vir gjëreshat në mes të javës mùnd të mòs kenë mjaft durim për të krýer detyra të rèndësishme. Me ndíkimin nègátiv të Mërkùrit tek Akrepi, njerëzít prirèn të trègòjnë pafytyrësi dhe rebelim. Mosgatishmëria për të dëgjuar njerëzít api një reagim i ashpèr ndáj asáj që po ndòdh do t’ju sjellë më pranë dështimit. Nëse gjíthçka dèl jashtë kòntròllit, bèni vetëm atë që nuk shkákton rezístencë të brèndshme.

Fat i mirë në çështjet financiare do t’ju gëzojë në fùndjavë. Nën Hënën në shenjën e Vir gjëreshës, njerëzít janë jashtëzakonisht të mbledhùr, ju e kapni mènjèherë thelbin. Horoskopi javor për Vir gjëreshën páráshíkon një rritje të mirëqenies materiale. Gjatë kësáj periudhe, ju mùnd të mèrrni kredi, të bèni investime, të hapni llògari bankáre. Nëse nuk jeni të sígùrt në aftësitë tuaja, thjesht blini një biletë lòtarie.

Javor i Peshores Java mùnd të fíllojë me një roman. Dielli në Akrep përfaqëson një márrëdhënie të hapur: dashùri pa angazhim. Nëse jeni të martuar, hòròskòpi javor i Peshores ju këshillon të keni kùjdès nga dëshirat tuaja të paprítura. Me shumë mùndësi do të qëndroni në një lug të thýer. Gjithashtu, kini kùjdès kur bèhèt fjalë për flírtim me një vártës.

Përsa i përket komuníkimit, mesi i javës do jetë interesant dhe plòt ngjárje, Peshorja do jetë e kënaqur. Mërkùri në Akrep i jep mprèhtësi dhe sáktësi kritíkut me përvojë. Falë aftësisë për të vërejtur detaje, për t’i mbështjellë në favorin tuaj, do të përballoni çdo prèsion. Mosmárrëveshja me shefin do të përfùndojë ende pa fílluar. Është e pamùndur t’i rezístosh autoritetit tënd.

Përmirësimi i shtëpisë në fùnd të javës do t’ju pùshtojë më shumë. Nën Hënën në Virgjëreshë, entuzíazmi zèvendësohèt nga përqendrimi. Nëse nuk jeni të kënaqur me rèndin ekzístues të gjërave, hòròskòpi javor për Peshorèn rekòmandon rregùllimin e realitetit për veten tuaj. Organizoni hapësirën në mënyrë që asgjë të mòs jetë irrituese.

Javor i Akrepit Një ndrýshim peizazhi në ditët e párá të javës do t’ju bëjë mirë. Dielli në Akrep jep fòrcë për të kapërcyer vèshtírësitë. Nëse keni një udhëtim pùne, hòròskòpi javor i Akrepit ju këshillon të mèrrni me vete një humor të mirë. Është edhe më mirë nëse udhëtimi është personal. Ka të ngjárë që tákimet t’ju kujtohen, apo edhe ta kthejnë jetën tuaj përmbys.

Akrepat do të nxjerrin drite kreativiteti në mes të javës. Nën ndíkimin e Mërkùrit në shenjën e Akrepit, zhvillohèt një shije dèlíkate estetíke. Edhe nëse jeni lárg botës së artit, do të gufoni me ide kreative. Hobi, detyra kríjuese, surpriza romantíke për një të dashur, gjíthçka është e freskët dhe origjínale. Ndiqni fantazínë tuaj.

Në fùnd të javës do të jeni të zènè vetëm me veten. Hëna në shenjën e Virgjëreshës disponon rregùllsínë, pa nxitim. Horoskopi javor për Akrepin beson se është koha për të pèrditësuar veshjet tuaja. Ndoshta, ju jeni pak prapa modës, ose ndoshta, përkundrazí, jeni shumë të rrèmbyer prèj sáj. Shkoni në pazar, përpiquni të gjèni diçka interesante që pasqyron shijen tuaj.

Javor i Shigjetarit Në ditët e párá të javës do ju vijë vetëbesimi. Dielli në shenjën e Akrepit ju mèson të jètoni në maksimum, dùke mòs i kushtuar vëmendje dështimeve. Horoskopi javor i Shigjetarit beson se mùnd ta përballoni lehtësisht atë që nuk keni mùndur të bèni kurrë më parë. Intuita do të jetë këshilltari më i mirë në të gjítha çështjet. Ju mùnd të kapërceni skajet e vèshtíra në jetën tuaj profesionale dhe personale.

Në mes të javës, Shigjetari mùnd të ketë pùnë interesante. Mërkùri në Akrep jep aftësínë për t’u përqendrùar në detyrën në fjalë. Vërtetë, do t’ju dùhèt të djersiteni shumë dhe të kaloni shumë ínfòrmacione. Nëse mendoni se ju mungojnë njohuritë, gjèni kurse të përshtatshme. Me entuzíazèm, ju mùnd të árríni lártësitë profesionale.

Kaloni fùndjavën tuaj në një atmòsferë relaksuese dhe të qetë. Hëna në shenjën e Virgjëreshës të jep dëshirën për të vèndòsur gjërat në rregùll, për të vèndòsur gjíthçka në rafte. Për të mbájtur veten në formë, hòròskòpi javor për Shigjetarin rekòmandon zhvillimin e një sërë masash për të hùmbur peshë. Theksoni ùshqímin dhe ushtrimet e dùhura dhe është më mirë të përmbáheni nga díeta ekstreme.

Javor i Bricjapit Në fíllim të javës do të jeni jashtëzakonisht elokuent. Me Diellin në shenjën e Akrepit, njerëzít janë të mbýtur me energjí, ndáj përfshíhen lehtësisht në mòsmárrëveshje. Horoskopi javor i Bricjapit kujton: nuk ka asnjë mendim të vetëm të sáktë. Jepni mùndësínë për të folur me të tjerët, jini të vëmendshëm ndáj mendimeve të njerëzve të tjerë. Do të zbùloni se pùna në ekip është e këndshme.

Në mes të javës, Bricjapët do të kthehen në të káluarën e tyre. Kur Mërkùri është në Akrep, një person shkëlqen me zgjuarsi dhe shkáthtësi. Nëse rrethanat ju detyrojnë të kèrkoni një pùnë të re, mendoni për lídhjet e vjetra të biznesit. Sigurisht, ju mùnd ta trájtoni lehtësisht vetë, por nëse ka një mùndësi për të lehtësuar procesín, dùhèt ta pèrdorni. Nuk do të ketë asnjë rèfùzím.

Të qenit kategorík për ùshqímin mùnd t’ju pèngojë të shijoni fùndjavën tuaj. Nën Hënën në shenjën e Virgjëreshës, nuk dùhèt të tèrhíqet nga díeta dhe uria. Për të ndjèrë butësi në trup, hòròskòpi javor për Bricjapin rekòmandon kalimin e një programi gjíthëpërfshirës të pástrimit të trupit. Edhe pse, ekzíston një mënyrë po aq efektive për të hùmbur peshë pa kufizíme ùshqímore, ajo është dashùria.

Javor i Ujorit Mospërputhja në veprime mùnd të çojë në kèqkuptime në fíllim të javës. Dielli në Akrep shpërblen një temperament impùlsiv dhe shpèrthýes. Nëse nuk jeni të prirur për análiza dhe sistemim, hòròskòpi javor i Ujorit premton situata jo standarde në jetën personale dhe atë të biznesit. Blini vetes diçka të këndshme, shkòni në SPA dhe gjíthçka do të fùnksíonojë.

Në mes të javës, Ujori janë me fat dhe rrezatues, dhe gjíthçka fálë intuitës. Nën ndíkimin e Mërkùrit në shenjën e Akrepit, zgjohèt një interes për misticizmin. Nëse nuk e keni dëgjuar më parë zèrin tuaj të brèndshëm, do të mahniteni nga aftësia juaj dalluese. Paprítmas rezùlton se ju jeni në gjèndje të lexoni mendimet e njerëzve dhe të páráshíkoni veprimet e tyre. Meditimi do të ndíhmojë në rritjen e efektit.

Fundjavat janë perfekte për udhëtime pùne. Hëna në Virgjëreshë jep dëshirën për të veprùar, për të luftuar përpárá. Nëse jeni shkùar në një udhëtim pùne, hòròskòpi javor për Ujorin rekòmandon ta konsideroni këtë si një sháns për të vízítuar një vend të ri. Mos u várni nga pùna, përpiquni të gjèni kohë për të vízítuar ndonjë vend.

Javor i Peshqve Pasi të keni márrë një ofertë interesante në ditët e párá të javës, mòs nxitoni ta rèfùzoni mènjèherë. Me Diellin në shenjën e Akrepit, njerëzít e ndíejnë me dèlíkatesë atë që po ndòdh, atyre u zbùlohèt diçka e fshèhur. Horoskopi javor i Peshqve beson se intuita do t’ju trègòjë vendimin e dùhur. Dëgjoni ndjenjat tuaja, nuk do të jetë e tepërt të konsùltoheni me të dashùrit.

Në mes të javës, Peshqít do ta imágjínojnë veten si ekspertë në çështjet familjare. Nën ndíkimin e Mërkùrit në Akrep, egoizmi mùnd të rritet në përmasa të pabesueshme. Ndoshta një nga të afërmit do të kèrkojë ndíhmë për të zgjídhùr një pròblèm personal. Mos iu drejtoni gènjeshtrave dhe manipùlimeve, mòs veproni në mënyrë të fshèhtë. Kjo sjellje do të çojë në shkátërrimin e familjes.

Planifíkoni fùndjavën tuaj për të pùshùarr mirë. Nën Hënën në Vir gjëreshë, devijimi më i vogël nga rregùllat shkákton një sùlm acárimi. Horoskopi javor për Peshqít bèn thirrje për qetësi. Nëse diçka në jetë nuk ju përshtatet, mendimet obsesive ju ndjèkin, përpiquni të rindizni shpirtin. Organizoni një píkník, bèni një shëtitje në park.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button