Saturday, December 2, 2023
HomeGenelGaforja cante me para, Demi me ‘mbýllje bòrxhesh’, 4 shènjat që kane...

Gaforja cante me para, Demi me ‘mbýllje bòrxhesh’, 4 shènjat që kane mùndesi te reja

Dashi Dielli do ua qártësojë shumë mendimet gjatë kësáj dite dhe do ndiheni gati për të márrë vendime të mëdhá. E nesërmja do jetë edhe më e bukur për ju. Për ju të dashurùarit nuk do ketë aspak pròblème, përkundrazí díelli do ua ngrohë zèmrat dhe do mùndoheni të bèni më të mirën për të dy palët.

Ju beqárët nuk do jeni aspak në humor për të kèrkuar dashùrinë dhe do vazhdoni të keni një jetë normale. Në pùnë do jeni të devotshëm dhe nuk do hállakateni me gjëra të kòta. Doni ta árríni sa më parë qèllimit dhe keni për t’ia dalë. Situata financiare do jetë e shkëlqyer. Përfitoni sa të mùndni për të bërë investime.

Demi Nuk do keni aspak konflíkte me të tjerët sot dhe humori përgjíthësisht do jetë goxha i qëndrueshëm. Nëse keni një lídhje, disa rreze díelli do e ngrohin ambíentin e jetës tuaj. Në pjesën më të madhe të kohës do mbizòtërojë dialogu, báshkëpùnimi dhe respekti për njëri-tjetrin.

- Advertisement -

Edhe për ju beqárët perspektivat do jenë goxha të mira. Sipas Dritare.net, në pùnë kolegët mùnd t’iu vënë edhe në situata dèlíkate, por nuk dùhèt të dòrèzoheni. Me pak më shumë pèrpjèkje se zakonisht ju mùnd të árríni çdo qèllim që i keni vënë vetes. Sektori i financave do jetë i qetë dhe pa pròblème. Mùndohuni që për çdo shpenzím të trègòheni sa më të arsyeshëm që të mùndeni.

Binjakët Nëse dini si të silleni sot me të tjerët çdo gjë ka për t’iu ecur për mrekùlli. Tregohuni sa më të logjíkshëm në çdo moment. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni të mòs e gènjeni për asgjë partnerin tuaj sepse keni për të pasur pròblème shumë serioze më vonë.

Ju beqárët dùhèt t’i mèrrni gjërat sa më shtrùar edhe síkur díkush t’iu pëlqejë tej mase. Po u nxituat mùnd të bèni disa gábíme të pafálshme. Në pùnë do jeni kompetèntë për detyrat që do iu jepen dhe do kompensoheni për të gjítha árrítjet që do realizoni. Në planin financiar gjèndja do jetë shumë më e mirë se disa kohë më parë dhe mùnd të ndíhmoni edhe familjarët.

- Advertisement -

Gaforrja Në mëngjes do ndiheni paksa nën prèsion, por me kalimin e kohës situata do normalizohèt. Ju të dashurùarit do e fòrconi edhe më shumë báshkëpùnimin me partnerin tuaj dhe do e keni më të lehtë t’i zgjídhni pròblèmet që keni pasur.

Ju beqárëve do iu jepen plòt mùndësi për të bërë ndrýshime të statusit, por nuk do preferoni të hídhni hapa. Në pùnë do jeni gati të lárgoheni nga kompania ku jeni për të shkùar në një tjetër që ju ka bërë një propozím më të mirë. Atje do árríni më lárt vetëm se dùhèt të bèni durim. Në planin financiar situata ka për të qenë shumë herë më e mirë se më parë. Të gjítha sákríficat dhe kùjdèsi i treguar do japin rezùltat.

Luani Padurimi do ju bëjë të mèrrni vendime të nxituara gjatë kësáj dite. Nuk do i mendoni si dùhèt gjërat dhe do veproni kuturu. Ju të dashurùarit ka mùndësi që për shkák të pròblèmeve serioze që keni pasur me partnerin tuaj, të mendoni edhe për një ndarje të përkohshme.

Diskutojeni me të si alternativë sepse mùnd të gjèni gjuhën e përbáshkët dhe më vonë gjërat mùnd të pèrmírësohen. Ju beqárët do gjèni princin e kaltër dhe do ndiheni të plòtësuar. Në pùnë, edhe pse do keni ide shumë të mira nuk do i vini dot ato në zbatim. Gjërat do bèhen edhe më të vèshtíra për ju. Financat do jenë të qëndrueshme, por jo të shkëlqyera.

Vírgjëresha Mos harxhoni kohën dùke u márrë me gjëra të kòta gjatë kësáj dite, por përqendrohuni tek ato më thelbësoret. Nëse keni një lídhje jeta juaj do jetë e qetë e pa pròblème, por nëse keni fèmíjë do jenë ata që do ju strèsojnë dhe do ju lòdhin pafùnd.

Ju beqárët do jeni të disponueshëm për cilindo që do iu ftojë për të dalë, por nuk do e thoni fjalën e fùndít pasi do keni nèvojë për kohë që të mendoheni. Në pùnë më në fùnd do i keni kushtèt për të realizuar disa nga projektet që keni menduar. Do i mahnitni shefat tuaj dhe do mèrrni plòt vlerësime. Ekuilibri financiar nuk do trònditet aspak kështu që mòs u shqètësoni për këtë sektor.

Peshorja Gjatë kësáj dite çdo gjë do ju plòtësohèt. Në ákt do jeni strategë të mirë dhe optimizmi do ju ndíhmojë përherë. Për ju që keni një lídhje e sotmja do jetë më pozítive. Do i keni shumë të qárta idetë dhe mendimet për ato që do bèni për të ardhmen dhe vetëm do dashuroheni te qetë.

Ju beqárët kësáj here keni për të gjetur personin e ëndrrave me të cilin do fílloni një lídhje të jashtëzakonshme. Sipas Dritare.net, në pùnë do jeni shumë të zènè me detyrat që iu janë dhënë dhe nuk do keni as kohë të mërzíteni. Për fat gjíthçka do rrjèdhë si dùhèt. Në planin financiar dùhèt ta pranoni ndíhmën e familjarëve në mënyrë që ta kaloni periudhën dèlíkate.

Akrepi Hëna nuk do ndíkojë shumë pozítivisht në jetën tuaj sot dhe herë pas here mùnd të përballeni me sfída të vèshtíra. Nëse keni një lídhje, Venusi dhe Marsi mùnd ta trazojnë jetën tuaj gjatë kësáj dite. Mùnd të keni edhe mòsmárrëveshje me partnerin dhe nuk do ndiheni gjíthmonë të qetë.

Ju beqárët do jeni tej mase të hállakatur dhe nuk do árríni dot ta gjèni personin tuaj të ëndrrave. Në pùnë ka rrezík të jeni víktima të gènjeshtrave të kolegëve. Do ju besoni atyre verbërisht dhe do lèndoheni përveçse do dështoni në detyrat që iu janë dhënë. Financat do dini si t’i organizoni gjíthë kohës dhe gjèndja ka për të mbètur ende e mire. Bravo për përkùjdèsín e treguar.

Shigjetari Vërtet do keni shumë dëshira sot dhe me mendjen tuaj do bèni plane, por ato nuk do mùnd t’iu realizohen. Për ju të dashurùarit Neptuni do pozícionohèt kèq dhe ka rrezík të bèheni xhelòze edhe pa shkák ndáj atij që keni në krah. Kujdes me gjestet dhe fjalët sepse mùnd të keni pásoja.

Ju beqárët dùhèt t’iu jepni një mùndësi të dyte disa personave që iu kanë joshur edhe më parë. Tani gjërat kanë për të qenë shumë më ndrýshe. Në pùnë do i mèrrni gjërat me fríkë dhe do stepeni të hídhni hapa. Do ju dùket gjíthçka e vèshtírë. Me shpenzímet nuk dùhèt të bèni asnjë çmènduri nëse nuk doni të várfëroheni.

Bricjapi Shumicën e kohës do jeni me nèrva sot dhe nuk do dini të flisni qetësisht. Duke ùlëritur gjíthë kohës do fùteni nëpër pròblème. Mjedisi yjor për ju të dashurùarit ka rrezík t’ua ndërlíkojë disi jetën. Nuk do mùnd të jeni për asnjë moment të qetë si më pare dhe do keni dýshime edhe për të ardhmen.

Ju beqárët dùhèt ta hapni zèmrën tuaj pasi mùndësitë që do iu jepen do jenë fantastíke. Në pùnë do jetë një ditë e zakonshme dhe me ndonjë vèshtírësi të vogël. Më të privilegjuar do jenë avokatët dhe pùnonjësit e pòlícisë. Sipas Dritare.net, sektori i financave do jetë plòtësisht i qetë dhe pa pròblème. Ndihma e të afërmve ka për të qenë e vyer.

Ujori Gjatë kësáj dite mùnd të vini në píkëpyetje disa gjëra, por ama do keni edhe durimin për të folur me të gjíthë e për të sqárùar gjíthçka. Ki që keni një lídhje do jeni më të komuníkueshëm me partnerin tuaj dhe do mùnd t’i zgjídhni edhe disa pròblème të hershme të mbètura pèzùll deri më tani. Ju beqárët nuk do mùndni dot ta gjèni princin e kaltër, por fálë miqve nuk do kaloni një ditë të kèqe.

Në pùnë do keni më shumë energjí se më parë dhe do mùnd të dilni nga situatat dèlíkatë. Do keni besim tek vetja dhe nuk do ndáleni asnjë çást. Me shpenzímet mòs u trègòni aspak impùlsivë dhe sipërfaqësorë sepse do përballeni shpèjt me pásoja të rènda.

Peshqít Do jeni shumë kùreshtarë gjatë kësáj dite dhe do jeni të etur për të provuar gjëra të reja. Çdo çást për ju do jetë plòt ngjyra. Ju të dashurùarit do përjètonin pafùnd momente të lumtura. Rreth orëve të paditës do mùnd të mèrrni edhe një surprizè të bukur nga partneri.

Ju beqárët dùhèt të lárgoni sa më parë tùrpin nëse doni vërtet ta ndrýshoni statusín. Në pùnë do e zgjeroni fùshën e veprimit dhe sërish do keni sukses. Mùnd të nënshkruani edhe kòntráta të reja. Financiarisht mùnd të keni momente të vèshtíra, por me pak durim, këmbèngùlje dhe maturi gjèndja do fíllojë të normalizohèt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments