Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelAkrepi i pari, Binjaket nga fùndi! Cantat do t’i mbùshin plòt nga...

Akrepi i pari, Binjaket nga fùndi! Cantat do t’i mbùshin plòt nga data 21, ja cilat nga shenjat

Asgjë nuk do shkòjë sot ashtu si e keni menduar dhe gjèndja në të cilën do jeni do ju tríshtojë pamasë. Për ju që keni një lídhje do jetë një ditë goxha e vèshtírë. Nuk do mèrrèni vesh për asgjë me partnerin tuaj dhe secili do kèrkojë t’i dalë e tija. Ky do jetë gábím, por do e kuptoni më vonë. Ju beqárët do fílloni një lídhje të qëndrueshme dhe afatgjatë me díkë që më parë e keni nèglízhuar.

Në pùnë do fíllojnë të dùken rezùltatet e párá të pèrpjèkjeve që keni bërë kohët e fùndít. Do kënaqeni nga kjo, por nuk dùhèt të fluturoni dhe të lini gjíthçka pas dore. Në planin financiar do keni fat dhe çdo gjë ka për t’iu ecur më së miri. Do ndiheni më të qetë se kurrë më parë.

Demi Venusi do ju bëjë të papërmbájtshëm gjatë kësáj dite dhe do bèni gjëra të gabuara herë pas here. Asgjë e mirë nuk do ndòdhë në jetën tuaj. Ju të dashurùarit do kaloni momente të vèshtíra e të síkletshme. Nuk do bini dakord për shumë gjëra dhe as që do hapni rrugë për asnjë arsye. Ju beqárët do keni kèrkesa pa fùnd, por nuk do ju pëlqejnë plòtësisht personat që do tákoni.

Ne vendin e punes tuaj nuk është momenti i dùhur për të bërë ndrýshime radíkale. Merrini gjërat sa më shtrùar në mënyrë që as të mòs gaboni. Në planin financiar do keni disa luhatje të vogla të cilat mùnd t’iu bëjnë të ndiheni kèq. Mùndohuni të shmángni investimet e mëdhá.

Binjakët Në shumë momente do ju dùket síkur askush nuk do ju kuptojë sot dhe mbýlleni në vetvete. Nuk do e keni aspak të lehtë t’i shprèhni ato që do përjètoni. Ju të dashurùarit do kaloni momente shumë të vèshtíra. Do ndiheni kèq në krahët e partnerit dhe do vuani tej mase. Ju beqárët do jeni gati të bèni çdo lloj gjëje vetëm për të qenë në krahët e atij që doni.

Asgjë nuk do iu trembë. Në pùnë do jeni të vetëdijshëm për ato që dùhèt të bèni, por kritíkat e vazhdueshme të kolegëve do iu ngrènë píkëpyetje. Mùndohuni t’i mbáni ínfòrmacionet ëpr fete dhe të mòs flisni hapur për to. Sipas Dritare.net, gjèndja e të ardhùrave do jetë disi më e qëndrueshme se zakonisht dhe do mùnd të krýeni ndonjë shpenzími që keni dashur.

Gaforrja Gjatë kësáj dite do e keni të vèshtírë së pari të kuptoni atë që doni të bèni dhe do hídhni hapa shumë të gabuara. Kokëfòrtësia do jetë gjíthashtu e dèmshme. Ju të dashurùarit ka rrezík të bèni çmènduri në jetën tuaj dhe disa prèj tyre nuk do i pëlqejnë personit që keni në krah.

Kujdes sepse gjërat mùnd t’iu dalin ters. Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të parë që në mëngjes. Në pùnë do ndiheni nèrvòzè dhe nuk do árríni dot t’i përmbýllni detyrat që iu janë dhënë. Dëgjojini kolegët dhe reflektoni pak më gjatë për të kuptuar gábímet dhe situatën ku ndòdheni. Financat nuk do jenë të këqíja. Gjithsesi mirë do jetë të bèni një riorganizím të tyre dhe t’i menaxhoni me maturi.

Luani Hëna dhe Dielli ka rrezík të sjellin disa pròblème gjatë kësáj dite. Nuk do jeni shumë në humor dhe herë pas here mùnd ta ngrini zèrin më shumë nga sa dùhèt. Po nuk ruajtët qetësínë nuk do fitoni asgjë. Ju të dashurùarit dùhèt me patjetër të ndrýshoni sjelljen tuaj nëse doni që gjërat t’iu ecin ashtu si keni ëndèrrùar. Problemet nuk zgjídhen as me ínát e as me kokëfòrtësi.

Nëse jeni beqárë ka rrezík të mbýlleni në vetvete dhe nuk do pranoni asnjë lloj ftese që do ju bèhèt. Në pùnë do e keni të vèshtírë të pranoni ato që do ju thonë shefat dhe nuk do e duroni dot autoritetin. Mos bèni sipas mendjes tuaj sepse gjërat do ju márrín tatëpjetën. Në planin financiar do dini çfarë hapash të hídhni dhe gjèndja do vazhdojë të mbètet e qëndrueshme.

Vírgjëresha Ka shumë mùndësi që paqëndrueshmëria e të ardhùrave të sjellë pròblème edhe në fùshat e tjera. Herë pas here do jeni me nèrva dhe nuk do reflektoni párá se të veproni. Nëse jeni në një lídhje, mòs lejoni që ndjenjat që keni për partnerin t’iu verbojnë dhe të mòs shihni gjërat që do iu ndòdhin. Ai ka rrezík të shohë díkë tjetër.

Ju beqárët më mirë të qëndroni edhe sot vetëm sepse mùndësitë më të mira prítet të vijnë pas pak ditësh. Në pùnë dùhèt t’i luani mirë letrat sepse mùndësitë nuk do jenë gjíthmonë të mira. Projektet që keni nisur mòs i bráktisni për asnjë lloj arsyeje. Në planin financiar dùhèt t’ua vini veshin këshillave të miqve sa pa qenë vonë.

Peshorja Marsi dhe Dielli do iu japin më shumë energjí dhe vùllnet gjatë kësáj dite. Asgjë dhe askush nuk do ju ndálë për të bërë atë që dëshíròni. Për ju të dashurùarit do ketë momente të veçánta në vijimësi. Do zbùloni disa tipare të reja të partnerit dhe do e dashuroni akòma më shumë atë. Ju beqárët do jeni të përkëdhelurit e planetëve dhe do árríni ta gjèni princin tuaj të kaltër.

Ne k.arriere dùhèt të veproni sa më shpèjt që të mùndeni në mënyrë që të árríni majat. Sot të gjítha rrethanat do i keni në favorin tuaj kështu që mòs u mërzítni. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do veproni. Po hòdhët hapa të pamenduara do keni vèshtírësi më vonë.

Akrepi Dielli do bèhèt báshkë me Marsín gjatë kësáj dite dhe do shtojë gjallërinë në jetën tuaj. Do keni edhe më shumë vùllnet për t’i bërë gjërat si dùhèt dhe për të árrítur objektivat. Për ju që jeni në një lídhje orët e párá do jenë të mira, por shumë shpèjt situata do ndrýshojë tërësisht për shkák të disa personave të jashtëm që do ndërhyjnë. Mos ju besoni atyre më tepër sesa atij që keni në krah.

Ju beqárët bèni mirë t’i mèrrni gjërat si t’iu vijnë. Në pùnë asgjë nuk do ju ndálojë dot të bèni atë që dëshíròni dhe në mënyrën më korrekte. Do jeni edhe më energjíkë dhe të vëmendshëm ndáj çdo detaji. Gjendja e páráve do jetë goxha e mirë, çka do iu japë mùndësínë të krýeni edhe ndonjë shpenzím më tepër.

Shigjetari Dita e sotme nuk do jetë e kèqe, por herë pas here mùnd të gjèndeni edhe në situata dèlíkate. Tregohuni të ndërgjegjshëm dhe mòs u nxitoni për të hèdhùr hapa. Për ju të dashurùarit dita e sotme do fíllojë mirë.

Gjithçka do të ecë si dùhèt nëse trègòheni të kùjdèsshëm me xhelòzínë dhe i përkushtoheni më tepër partnerit. Ju beqárët do jeni joshës dhe do e bèni për vete díkë që pëlqeni. Në pùnë ambíenti mùnd të jetë paksa i trazuar dhe vazhdimësia do váret nga sjellja juaj. Nëse ínátoseni dhe bráktisni çdo gjë keni për të dalë të hùmbur. Financat do jenë më katastrofíke se kurrë më parë. Nuk do mùndni dot as të krýeni shpenzímet më të nèvojshme dhe do vuani tej mase.

Bricjapi Gjatë kësáj dite do jeni nostalgjíkë për të shkùarën dhe do kèrkoni të qëndroni në qetësi e të kujtoni çfarë keni káluar. Perspektivat për ju të dashurùarit do jenë shumë të mira. Do i shprèhni ndjenjat pa dorashka dhe do dashuroheni si dy adòleshentë. Ju beqárët dùhèt t’i mèrrni gjërat shtrùar.

Pranoni njëherë ftesat për tákime, dilni disa herë e më pas vèndòsni çfarë do bèni më tej. Në pùnë do keni një vízíon shumë më të qártë për hapat që dùhèt të hídhni dhe do dini si të veproni. Pas shumë pèrpjèkjesh më në fùnd do mèrrni atë që dëshírònit. Në planin financiar nuk do keni shumë vèshtírësi, por as nuk do mùnd të pasuroheni si e keni ëndèrrùar.

Ujori Herë pas here do ndiheni të pasígùrt për hapat që do hídhni gjatë kësáj dite dhe mùnd të vuani pak. Nëse keni një lídhje shfrytëzojeni sa më shumë që të mùndeni kohën kur të jeni pranë partnerit. Flisni me të për çdo gjë që ju shqètëson, por edhe për gjërat që ju bëjnë të ndiheni mirë. Ju beqárët nuk do keni aspak fat dhe do mbèteni përsëri vetëm.

Në pùnë nuk do keni asnjë rezùltat nëse nuk trègòheni të durùar dhe nuk përqendroheni sa dùhèt. Kreativiteti nuk do ju mungojë, por dùhèt të dini si ta shfrytëzoni sa dùhèt. Në planin financiar nuk dùhèt të bèni çmènduri sepse po fílluan pròblèmet, vèshtírë se mùnd të mbárojnë kollaj.

Peshqít Ka shumë mùndësi të ndiheni gjíthë kohës në ánkth gjatë kësáj dite dhe aspak të qetë. Ju të dashurùarit, edhe pse në një lídhje do ndiheni të vetmuar. Partneri nuk do ju kushtojë vëmendjen që ju keni prítur deri më sot. Ju beqárët do jeni me shumë fat dhe do realizoni tákime fantastíke të cilat do iu çojnë drejt lídhjeve serioze.

Kreativiteti do jetë i jashtëzakonshëm, por kolegët nuk do ju lënë ta keni rrugën shumë të lehtë. Tregohuni të kùjdèsshëm dhe shmángini ata që shihni se ju duan të kèqen. Në planin financiar dùhèt të bèni të pamùndurën që t’i mbáni të ardhùrat sa më të mira. Do lòdheni pak, por do ja dilni mbánë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments