30 minuta para PRIME, THYHET ‘FIGURA e Eglës, cpo NDODH tek Bug Brotheri

Javën që lamë pas, “Big Brother” mori një kthesë tërësisht të re, ku tashmë tre banorët e përjashtuar

u fùtën në atë që quhèt dhoma e bardhë. Por, dùket se e gjíthë kjo lèvízje,

ka pasur reagime në rrjètet sòcíale, ku tashmë, shifrat kanë ndrýshuar ndjèshëm, dùke treguar qartësisht se ku shkòjnë preferèncat e publíkut.

Si çdo javë, bèhèt një listim të këtyre personazheve, dùke na treguar edhe sesi ka ndrýshuar trafíku në “Instagram”-et e tyre.

Dhe shifrat përgjatë kësáj jave, dùhèt thënë kanë folur shumë qartë. Kjo javë ka qenë e trazuar edhe për Jùl Dedèn. Fillimisht, ai shprèhu kèqardhje për lárgimin e Eglës nga Big Brother,

por kur u njoh se tre personazhèt e rinj, ishin tek dhoma e bardhë, dùket se áktori ka shprèhur pakënaqësitë ndáj prodùksionit, dùke u shprèhur se është zhvlerësuar zarfi i zí.

Në rrjètet sòcíale, javë pas jave, Jùli ka pasur një rritje thuajse konstante, ku përgjíthësisht ka árrítur të ketë rreth 1 mijë ndjèkës të rinj. E tillë ka qenë edhe këtë javë,

ku áktori ka mbledhùr 1 mijë ndjèkës të rinj, dùke shkùar nga 448 në 449 mijë. Dy shoqet e afërta, Roza Lati dhe Ríke Roçi, nuk kanë pasur të njëjtën rritje në numrin e tyre të ndjèkësve.

Roza numëron sërish 328K pa pësuar ndrýshim nga java e káluar, ndërsa Ríkja ka shtuar 1 mijë ndjèkës në “Instagram”. Prej disa javësh, Roza Lati ka qëndrùar në vend në rjetet sòcíale.

Ndonëse është ndër personazhèt më áktive në Instagram, gjatë pjesëmárrjes së sáj në Big Brother, moderatorja nuk ka shkëlqyer asnjë javë në Instagram. Ndoshta shkák për këtë janë bërë edhe dinamíkat e javës,

ku javët e fùndít Roza ka zgjèdhùr që mòst ë përfshihèt. Kalojmë te një çift i “BBV3”, Ilnisa dhe Meritoni, të cilët në prime-in e së martës u skualifíkuan nga loja me zarf të zí. dùke shkùar kështu në “Dhomën e Bardhë”.

Të dy kanë pasur rritje me ndjèkësit e tyre ku përmendim Ilnisën me një rritje prèj 4.4 mijë ndjèkësish dhe Meritoni me 3 mijë ndjèkës më tepër.

Kjo është hera e parë që Ilnisa ka një numër më të madh ndjèkësish në Instagram sesa partneri i sáj.

Ndonëse në rrjèt Ilnisa shpesh komentohèt si antagoniste në atë shtëpi, këtë javë ndjèkësit kanë vërshuar në Instagramin e sáj, dùke ia káluar disa konkurrèntëve të tjerë, përfshi këtu edhe partnerin e sáj, Meritonin.

Çifti i dytë i “BBV3”, Romeo dhe Heidi, të cilët dùken se tashmë janë ríkthýer në krahët e njëritjetrit pas disa

kèqkuptimeve, kanë pasur që të dy rritje teksa kjo e fùndít është rritur me 5 mijë ndjèkës dùke shkùar në 130 mijë, teksa partneri i sáj ka shtuar 3K dhe tani numëron 334 mijë.

Edhe për Heidin, kjo është hera e parë që kalon Romeon me numrin e ndjèkësve. Ndonëse ka trefish më pak se partneri i sáj, rritja përgjatë ditëve të fùndít ka qenë shumë e shpèjt. Shkak mendohèt se janë bërë píkërisht dinamíkat në shtëpi, që shpesh herë e kanë vèndòsur Heidin si krýefjalë të Big Brother.

Ndërkohë, një rritje prèj 4 mijë ndjèkësish ka pasur Erjola Doçi dùke shkùar nga 258 në 262 mijë.

Moderatorja nuk ka spíkatur me dinamíkat në shtëpi, por dùket se ndjèkësit në “Instagram” për të vetëm vijojnë të rriten, dùke ndrýshuar nga realiteti i lojës së sáj.

Sa i përket disa prèj banorëve më të rinj se pjesa tjetër e shtëpisë, Françeska ka shtuar 3.1K në Instagram, Liami është rritur me vetëm 300 ndjèkës, ndërsa Jetmiri nuk ka patur asnjë ndrýshim dùke numërùar sërish 55.3K.

Nga ana tjetër, Egla Ceno ka qenë në krýe të debáteve dhe përplasjeve mjaft të fòrta kohët e fùndít. Pas një konflíkti të rèndë me Meritonin,

Egla u skualifíkua nga loja me zarf të zí javën e shkùar. “Prime”-in e së martës megjíthatë, zbùluam se në ákt áktorja ndòdhej sërish brènda ambíenteve të shtëpisë, në atë që quhèt “Dhoma e Bardhë”, ku iu báshkùa edhe Meritoni dhe Ilnisa.

Megjíthatë, áktorja ka fituar plòt 3.2K ndjèkës në Instagramin e sáj. Duke ditur profilin e Eglës, që nuk është një personazh shumë áktiv në Instagram,

padýshim që kjo rritje ka një tjetër kuptim, dùke e shndèrrùar atë në një ndër personazhèt më të lakuar edhe në rrjètet sòcíale.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...