Çfare fat kaq i madh! Ja kush jane shenjat me fatin hálláll në Tetor, Shènoni datat e mbara

DASHI Në rrafshin sentimental dùhèt të jeni pak të kùjdèsshëm, sepse në muajin tetor nuk do të ketë përsëritje, ndáj nëse keni pasur pròblème, dùhèt të veproni me kùjdès. Në disa çifte ka edhe pak konkurrèncë, e cila megjíthatë dùhèt lënë mënjanë, dùke favorizuar një vízíon më lu.ftarak për të ardhmen.

Mundohuni të përfùndoni diçka që keni në mendje deri të shtunën, përndrýshe e díela mùnd të jetë një ditë më e lòdhshme. Përpjekjet e kësáj periudhe, megjíthatë, do të shpërblehen në mënyrë adekuate në të ardhmen. Jupiteri në shenjë nga një dorë në realizímin e dëshirave tuaja. Në ditët në vijim do të dùhèt të përpiqeni t’i jepni më shumë hapësirë ​​dashùrisë. Marrëdhënia juaj javën e ardhshme do të kárákterizohèt nga më shumë pasion. Në vendin e pùnës vijnë shumë kënaqësi.

DEMI Kjo është një pamje astrale e rimëkëmbjes. Urani në shenjë prèj shumë vitesh ka kontribuar për të sjellë transformime, madje të një rèndësie të madhe. Shumë do të zbùlojnë se nuk i duan më gjërat që díkur bènin. Disa kanë ndrýshuar grupe, ose po përpiqen të realizojnë programe dhe projekte të reja. Sa më shumë që i afrohemi vitit të ardhshëm aq më shumë fòrca rritet. Ka një kapacitet të madh për veprim. Pas një muaji shumë të rèndë ose konfuz për ndjenja si gushti, tani do të vijë një tetor më i mirë. Disa márrëdhënie mùnd të konsolidohen.

BINJAKËT Ka ende disa mendime të vogla për të kapërcyer këtë të shtunë. Por ju keni shumë tepër i vëmendshëm, ndáj keni gjíthmonë avantazhin, pavárësisht shqètësimeve. Forca madhore, megjíthatë, do të jetë të díelën. Kjo periudhë nuk është e lehtë kur bèhèt fjalë për márrëdhëniet me të tjerët, edhe sepse idetë tuaja nuk janë gjíthmonë të mirëprítura. Fundjava do të kárákterizohèt si nga emocionet ashtu edhe nga sqárimet, ndáj edhe nëse ka shumë gjëra në lojë, nuk keni pse të tèrhíqeni nga emocionet.

GAFORRJA Këtë të shtunë është e rèndësishme të gjèni pak qetësi, dùke rifituar edhe njëfarë ekuilibri të brèndshëm. Duhèt të kuptoni se çfarë dëshíròni me të vërtetë. Jupiteri është në opozítë dhe ka vënë në píkëpyetje të gjíthë situatën e pùnës. E gjíthë kjo ju ka habitur pak, dhe për këtë arsye, ka edhe nga ata që as nuk kanë mùndur t’i përkushtohen ndjenjave ashtu siç do të dëshírònin. Shumë prèj tyre kanë qenë në një krízè që nga maji, apo edhe dùke prítur për ndonjë lájm që do të lejojë ndrýshim dhe pèrmírësim.

LUANI Të lindurit në shenjën e Luanit kanë Venusín në krah në këtë javë që vjen. Si rezùltat, díkush që i ka dhënë fùnd një historie së shpèjti mùnd të përjetojë një emocion të ri. Megjíthatë, në vendin e pùnës ka mùndësi që nuk dùhen hùmbur. Yjet janë të favorshëm, ndáj në këto raste nuk dùhèt të qëndroni i mbýllur brènda, por të lèvízni dhe të kèrkoni pazare. Disa çifte mùnd të kenë edhe disa projekte interesante.

VIR.GJËRESHA Duhèt të përpiqeni të shfrytëzoni sa më shumë fòrcën e dhënë nga prania e Hënës dhe Venusit në shenjë. Mundohuni të përqendroheni, edhe sepse do të hapen perspektiva interesante. Përgjíthësisht personat e kësáj shenje kùjdèsen edhe për áktet e të tjerëve, por jo për të bërë thashètheme, por sepse mendojnë se kjo u jep mùndësi të rritin përvojat e tyre.

Jeni të apasionuar si për kèrkimin e brèndshëm ashtu edhe për një lloj hètimi psíkologjík mbi njerëzít përreth jush. Në një farë mënyre ju doni t’i jepni një shpjegim logjík të gjítha gjërave të paqárta, të cilat nuk i kuptoni.

PESHORJA Fotografia astrale është e veçántë për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Dashuria do të zgjohèt në tetor, kështu që mùnd të përjètoni ndjenjat më mirë. Disa përvoja fatkèqe në pranverë apo verë ju kanë bërë të kuptoni se është e rèndësishme ta jetosh jetën dita-ditës.

Ajo që ka rèndësi është e tashmja, kështu që si ata që jetojnë dùke parë nga e shkùara, ashtu edhe ata që mendojnë shumë shpesh për të ardhmen, bëjnë një gábím. Këtë fùndjavë do të ketë diçka më shumë dhe nga data 29 e muajit shtator Afërdita ríkthehèt e favorshme.

AKREPI Në këto 24 orë është e rèndësishme të gjèni një ekuilibër dhe të përpiqeni të qëndroni lárg tènsíoneve. Keni një krènari të madhe, kështu që nëse mendoni se një person është tallur me ju, do të zèmèroheni. Shumë u zèmèruat edhe në gusht, veçánërisht ata që përjetuan një krízè xhelòzíe në çift, apo në distancë. Duhèt të përpiqeni të ríkuperoni ndjenjat gjatë kësáj periudhe, ndoshta edhe dùke harrùar diçka të pakëndshme. Përfitoni nga kjo fùndjavë për të rregùlluar këto detaje.

SHIGJETARI Ka ende shumë konfuzíon dhe mùnd të debátohèt edhe brènda një çifti për arsye të parèndësishme. Megjíthatë, e gjíthë kjo shkákton shqètësime dhe márrëdhënia mùnd të prishèt. Disa çështje të shtëpisë kríjojnë gjíthmonë tènsíone të vogla. Këtë të shtunë mòs u mùndoni të zgjídhni pròblèmet, astrologu romak këshillon të shtýni të gjítha vendimet e rèndësishme, edhe sepse ka shumë nèrvòzízèm, ndáj rrezíkoni të bèni po aq gábíme. Disa prindër janë pak të shqètësuar për fèmíjët e tyre.

Afërdita do të jetë sërish míke nga data 29, ndáj situata do pèrmírësohèt. Java e ardhshme do të jetë e ngarkuar për sa i përket pùnës. Do të ketë shumë projekte të reja për të kríjuar, kështu që do t’ju dùhèt të pùnoni shumë.

BRICJAPI Ditët e fùndít keni jetuar në mënyrë të furishme, edhe sepse kjo javë ka nisur me intensitet. Të hënën dhe të martën, Hëna ishte kùndèr, kështu që díkush dùhej të mendonte pothuajse ekskluzívisht për pùnën. Tani dùhèt të gjèni pak hapësirë. Ka kohë që disa nuk kanë mùndur të kùjdèsen as për pamjen e jashtme, por kjo nuk është gjë e mirë dhe dùhèt gjetur një zgjídhje. Kur e bazoni ekzístencën tuaj vetëm në gjëra práktíke, rrezíkoni të nèglízhoni gjíthçka tjetër, e cila është gjíthmonë e rèndësishme. Ju gjíthashtu dùhèt të përjètoni emocione të sínqerta.

UJORI Mund të përjètoni një fùndjavë në rritje. Të shtunën situata është e mirë dhe e díela do të jetë edhe më e mirë. Pasioni juaj i madh është të ktheni një hobi ose një pasion në diçka edhe më të rèndësishme. Adòleshentët ndonjëherë edhe ëndèrrojnë të bëjnë gjëra të pamùndura. Ujori është një shenjë mjaft e çmèndur për të vënë në lojë kríjimtarinë e tyre dhe shpeshherë e kthen fantazínë në realitet. Kohët e fùndít díkush ka pasur edhe dëshirën për t’u afrùar më shumë me natyrën.

PESHQIT Pritet një ditë paksa e mùndimshme. Do të ketë disa fërkime. Në përgjíthësi do të ishte më mirë të mòs i trazonit gjërat, dùke i bërë edhe më të mëdhá pròblèmet që ekzístojnë tashmë. Jo të gjíthë kanë pròblème në dashùri, por ka të ngjárë të keni pasur disa mòsmárrëveshje se si të mèrrèni me disa çështje familjare. Duhèt të kapërceni dhímbje të vogla dhe momente tènsíoni, ndoshta të shkáktuara edhe nga ndonjë person i dashur. Ata që pùnojnë lárg familjes ndjejnë njëfarë nostalgjíe.

Leave a Reply