Saturday, December 2, 2023
HomeGenelÇfarë ndodhi?Arrestohet Safet Gjici. Ish kryebashkiaku i Kukësit akuzohet për korrupsion

Çfarë ndodhi?Arrestohet Safet Gjici. Ish kryebashkiaku i Kukësit akuzohet për korrupsion

Policia ka arrestuar Safet Gjicin, ish-kryebashkiakun e Kukësit, për shkak të akuzave të korrupsionit.

Burimet njoftojnë se Gjykata e Krimeve të Rënda dhe Korrupsionit ka vendosur të vërë Gjicin në pranga.

Më 16 qershor, në të njëjtën ditë kur u publikua skandali sek’sual në zyrën e bashkisë, SPAK filloi hetimet kundër ish-kryebashkiakut të shkarkuar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments