Çfarë prítet të ndòdhë sonte pas mesnate? Vjèn muaji, ngríhèt “lajmi” për këto shenja

Mbárësitë ndòdhín çdo ditë, por sa herë që kríjòhet fènòmei i Hënës së re, shumë shenja do të hýjnë një një periudhë shumë të mbárë. Në krýe dhe jo si për çudi do të jènë bínjakët sepse për fátin e tyre të mirë, ditë më të mira do të víjnë për të líndurít e asaj shenje.

Por, nuk mbáròn me kaq. Janë shumë të tjera që do të pèrbállen me shumë të mira dhe për më tèpèr do të çlíròhen psíkòlògjíkisht nga shumë sítùáta dèlíkate dhe mjáft strèsùèse. A jeni táshmë gáti shenjë për shenjë që të zbùlòni se çfarë të mirash do të mèrrni nga kjo hënë e re?

Gáti jeni ju të dáshít? Epo, është mirë të bèhèni gáti sepse një ngjárje që ju ndòdh táni pránë do t’ju zgjòjë dhe do t’ju jápë fòrcè që të kápèrceni çdo pèngèsë. Për ju lárgòhèn ndíkímet djállèzòre dhe ju afròhèn lèkèt.

Shumë dashùri do të víjë për dèmat dhe në dátën 23 të këtij muaji kèni ditën tuaj më me fát dhe më së shumti tek párátë, ndáj do na kùjtòni kur të mèrrni atë shpèrblím që do t’ju ngrèjë në qíèll.

Nga 23 deri në 25 ju bínjakë trègòni shumë kùjdès sepse vërdállë po ju vjèn një máshtrím dhe ato dítë hápni sytë në çdo anë. Jèni një nga shènjat më me fát këto kohë dhe për ju do të nísë çlírími nga tèláshèt.

Një e ardhme e ndrítùr për gaforet sepse kjo hënë e re do t’ua shtòjë fòrcèn dhe fùqínë për të rèálizuar shumë ëndrra. Mbáni mènd se sot në dárkë dùhet me pátjètër të ndízni një qírí për mirë.

Luanë, mos pránòni asnjë bashkëpunim me një të shenjës së bricjapít apo dèmit sepse do të rèzùltojë një zhgènjím dhe do hùmbísni shumë. Do të jètë një periudhë e mriz për lèkèt, por punoni vetëm ju.

Vírgjërèshát do të ndèrtòjnë një të ardhme shumë të sígùrt sepse këto dítë të fùndit të muajit do t’i jápín ide të shumta se si të fítòjnë párá. Kùjdès ne ndárjèt qe do kríjòni me te tjèrët.

Për peshoret vjèn një kèshíllë nga kjo hënë e re dhe ajo është që nga e hëna në punën e tyre të hápín sa më shumë sytë sepse shefat kanë pláne të kèqíja. Universi po ju mbròn dhe do ju shpètòjë nga çdo sítùatë, por edhe ju dùhèt të trègòheni sy-mprèhtè sepse mòs e hárròni kùrrè që jèni fítímtar të líndùr.

Shumë akrèpa do të fùten në një rrèth të mbròjtùr nga dashùria dhe pozítíviteti dhe ajo që fítòjnë nga kjo periudhë është një fòrmè fízíke e mirë dhe shèndèt. Lèkët do t’i mbáni stábèl.

Afèrsísht nga 28, për shigjètárët do të ndòdhè një pròpòzím pune me 2 várjante, ku njëri mùnd të jetë jashtë shtètit. Trègòni gùxím dhe mòtivím sepse ky është mòmènti juaj më i mirë për t’u bèrè i/e pásùr.

Míq të bricjápít, ka árdhùr koha te lárgòni apo dèkláròni miqtë e rrèmè apo ata qe ju káne mbájtùr me prèmtíme dhe te vázhdòni projektet tùaja ne rrùge te hápùr.

Bùríme të reja mirëqèníe dhe të ardhurash do të víjnë edhe për ujorët të cilët këto ditë do të dùhèt t’i jápín fùnd lístës së bòrxhève dhe mèndòjmë se nuk do t’i kthèhèn më kùrrè.

Peshq, kjo hënë e re pèrvèç zhgènjímít do ju çlíròj nga mùndèsía për tu bère pjese e një báshkëpùnimi qe do ju zhýste me shume ne pròblème. Një pròpòzím kònkret pune apo pèrsonál do ju shpètojè.

Leave a Reply