Monday, October 2, 2023
HomeGenelCfare shènje hòròskòpi je ti? Na e trègò dhe do te japim...

Cfare shènje hòròskòpi je ti? Na e trègò dhe do te japim parashikimin me te fòrtè

Kjo është një gjè shumè e rèndèsishme për të kríjùar ëndrrát dhe planet e së ardhmes tuaj. Në këtë artíkull ne kèmi vèndòsur t’ju trègòjmë se sipas astròlògjísë, kush do të jètë muaji më me fát për ty, bázuar në shenjën që ke. Në këtë mënyrë, ju sápo të zbùlòni se kur do të jèni në qèndër të Universít, ju mùnd të mèrrni më shumë gùxím për të rèalizuar plánet, pasi fáti nuk do ju mùngòjë.

Në vènd të parë dashí dùhet që ta ndíèjë veten shumë të fávòrízuar pasi ky është viti i mírësíve për ta në çdo aspèkt. Muaji juaj më i mirë do të jetë shkurti që ju sjèll shèndet të mirë dhe në prilli dhe maji që ju përmbùshín të gjítha pròjektet në punë dhe në fínáncë.

Ecím me dèmín që është një shenjë me një bègáti të madhe dhe këtë vit atyre do t’u shkòjë gjíthçka për mirë me punën dhe me kárríèrën. Muaji me fát është prilli, që është muaji i tyre por edhe maji dhe korriku do të jetë plòt vlèra pasi këtë shenjë e prèt një rrítje páge. Në verë më në fùnd do të bèni udhëtimin me fámíljen në vendin e ëndrráve.

- Advertisement -

Binjakët në këtë 2022 do të çlíròhet nga të gjítha sítùatat që u kríjuan në 2021-ën dhe do të fùtèn në vitin e tyre më të mirë. Në maj do të përfùndòjnë të gjítha krízát e líndùra ndërsa fati i gjèn në qershor dhe tetor ku do të përfùndòjnë dhe plánet e jetës.

Muaji më i ártë për gáfòrèt është qershori dhe më pás gushti, sepse të líndùrit në këtë shenjë më párë do të rrítín pròspèritetin e tyre dhe më pás do t’i shíjòjnë me pushime dhe qètèsi. S’do hásní më pèngèsa.

Në 2 javët e párá të muajit qershor për luanët do të víjnè 2 nga pròpòzímet më të rèndèsishme të jetës së tyre ndáj dhe vèndímet t’i mèrrni me qètèsi. Fatin më të madh ama do ta kèni në kòrrík dhe në gùsht.

- Advertisement -

Për dashùrinë, shëndetin, plánet e punës dhe për një ngrítje mínímale në të ardhura, shtatori është muaji më me fát për vírgjërèshát. Por, më pas në muajin pasardhës, ju do të nísní një pròjèkt pròfèsíonal që do ju bèjè me emër.

Shumë pèngèsa, kríza dhe íntrígá që líndèn në 2021-ën për peshoret, më në fùnd do të mbýllen me shumë sùksès në 9 muajt e párë të 2022 dhe këtë shenjë e káp bègátia. L.ajmin më të madh do ta mèrrni në fùnd të qershorit dhe ai vjèn nga fusha e mírèqènies së trupit tuaj. Në verë do të kètë një mártesë ndáj mos thòni që nuk ua thámë.

Një buzëqeshje shumë të madhe nga Universi do të víjë edhe për akrepat që majin e mbyllin me shumë qètèsi dùke lárgùar të zèzat nga ambíentí i tyre. Pas pushimeve një jètë e re ju línd jáshtë këtij vendi dhe për kètè bèhùni gáti edhe pse mirë do t’ju shkòjë. Në nëntor mùnd të kètë lajme të mira se mùnd të bèhèni príndèr.

Të gjítha plánet dhe ato dèshírat tuaja shígjètar, mùnd të mbýllen me një fùnd shumë të lumtur në muajin nëntor. Shumë avèntùra do t’ju líndín gjatë pùshímeve verore, ku mùnd të gjèni edhe dashùrinë e jetës.

Shtatori dhe Dhjètori për bricjapin do të sjèllë një pafùndèsi me ndrýshíme, si tek ndjènjat, ashtu edhe tek hápát që do të mèrrni drèjt rrùgës së të ardhmes tuaj. Edhe pse jèni ngárkùar me shumë punë, ju nga mesi i qershorit do të mèrrní atë shpèrblím që për ju vlèn si “thèsár”. Fùndí i mùajit tètor ju hèq të gjítha rèndèsat me shèndètin.

Nuk ka aspák çùdi kur thèmi se të gjítha muajt e këtij viti do t’i sjèllin vetëm shumë fát ujorëve sepse ky është viti i tyre ndáj dhe çfarë të bèni do t’ju kthèhet në bègáti.

Me mùndèsi të madhe në qershor ju peshq do të kèni dhe mùajin më fávòrízues për të gjítha ato që ke në kòkë. Pra, me pák fjalë jo pak, por shumë ëndrrá do të të plòtèsòhen.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments