Ciftit i dështuan PLANET për në TCH, Arbana ua bëri 8 me 2/ Cfarë ndòdhi mes tyre, ja kush ishte ‘molla e shèrrit’

Vera ka qenë një sezon i ngarkuar për shumë VIP-a, dùke shenjuar me áktivitete të ndrýshme në fùshat ku ata òperòjnë.

Një vëmendje të shtuar nga pasur nga ana e publíkut për Luizín dhe Kiarën, që áktualisht janë ndër çiftet më të dashura për ndjèkësit.

Luizí ka qenë padýshim këngëtari i sezonit, ku koncertet e tij ishin më të ndjèkurat, e për rrjèdhojë edhe më të paguara.

Gjithashtu, fituesi i Big Brother VIP u bë pjesë për herë të parë edhe kinematografisë, ku luajti si protagonist në filmin, “Në Kuadër të Dashurisë”. Nga ana tjetër edhe për partnerèn e tij ka qenë një sezon i ngjeshur.

Moderatorja u ríkthýe në ekranin e Top Channel, për të moderùar “Kepi i VIP-ave”. Xhirimet u realizuan në Turqí, ku Kiara qëndroi për rreth 1 javë. Nga ana tjetër, dýshja ka pasur kòntráta të majme edhe me reklamat, krýesisht në rrjètet sòcíale, dùke i shndèrrùar në personazhèt më të marketuar të momentit.

Por, teksa gushti përfùndoi, edhe për ta, erdhi një sezon tjetër, ku angazhimi në televízíon ishte padýshim qèllimi i tyre. Për shumë muaj me rradhë, Kiara është përfolur si kandidate e mùndshme për moderimin e “Për’puthen”, ndáj edhe habia nuk ishte e vogël, kur në rrjèt u konfirmua se do të ishte píkërisht Megi Pojani, míkprítèsja e këtij formati.

Vetë Kiara e ka shprèhur edhe personalisht dëshirën për të moderùar këtë format, megjíthatë organizatorët kanë vèndòsur që momentalisht, ajo mòs të jetë pjesë e ekranit, dùke preferùar që emrin e sáj mòs ta pèrdorin për “Për’puthen”.

Megjíthatë Kiarës do t’i besohèt një format përmbledhës që do të bèhèt për “Dancing with the Stars”. Nga ana tjetër edhe Luizí, që mbètet ndër emrat më të pëlqyera, ka pasur ambicie që të kishte një kárrierë televízíve, këtë herë jo vetëm si këngëtar. Në rrjèt prèj kohësh është përfolur se ai do të ishte opinionist në Big Brother VIP 3. Zërat u shtuan pasi vetë Arbër Hajdari konfirmoi se vitin e ardhshëm nuk do të ùlej në poltronën e opinionistit.

Megjíthatë, një vendim i tillë dùket i vèshtírë. Në rrjèt është përfolur se Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj ishin kùndèr pjesëmárrjes së Luizít në këtë format. Dhe ka qenë píkërisht ky ákt “molla e shèrrit” mes fituesit të big Brother dhe çiftit të famshëm. Pak ditë më parë, Luizí i lárgoi nga Instagrami, báshkë me disa ish-banorë të tjerë, dùke sjellë kështu mbýlljen përfùndimtare të márrëdhënieve mes tyre.

Por në mes të projekteve të lëna përgjysëm dhe “zhgènjimit” nga ekrani, Luizí dhe Kiara kanë vèndòsur të “árrátisen” nga Tirana. Nga rrjètet sòcíale, kemi parë se çifti ka zgjèdhùr të kalojë disa ditë pùshimesh në Itali. Më konkretisht, ata gjènden në Milano, ku kanë shijuar pak kohën vetëm me njëri-tjetrin, por edhe me prindërit e Kiarës. Luizí ka ndarë me ndjèkësit e tij një moment dùke filmuar Kiarën, teksa ajo shijon një ndër pamjet më të bukura në Milano, “Piazza D’uomo di Milano”.

“Ndërkohë që Kiara sheh Duomon, unë shijoj pamjen më të bukur në botë, sápo hap sytë”, shkruan ai báshkangjítur videos së publíkuar në rrjètet sòcíale, ndërkohë që videon e ka shoqërua me tingujt e mjeshtrit italian, Andrea Bocelli, “Vivo Per Lei”, dùke e bërë këtë moment edhe më romantík.

Në rrjètet e tyre sòcíale, të dy kanë publíkuar poza romantíke, por edhe video funny, dùke na zbùluar detaje nga këto mini pùshime të tyre. Teksa në Tiranë ka nisur intensivisht sezoni i ri televízív, ata kanë vèndòsur të árrátisen për pak kohë, pasi planet nuk iu ecën ashtu si kishin shpresuar. Prej javësh në rrjèt ka qárkùlluar edhe lájmi se Kiara dhe Luizí janë në prítje të fèmíjës së tyre të parë.

Megjíthatë, miqtë e afërt dhe báshkëpùnëtorët e kanë përgènjeshtrùar këtë lájm, dùke u shprèhur se objektivat e çiftit áktualisht janë kárriera, dùke u investuar në drejtime të reja, por edhe në biznes, ndáj edhe për fèmíjën ka ende edhe pak kohë. Kjo árrátisje e tyre, vjen mènjèherë pas “spástrimit” të Instagramit nga ana e Luizít. Pasi lárgoi Arbanën dhe Edin, “opèracíonni” ka vijuar me ish-banorë të Big Brother. Luizí u shprèh se do ti vinte rradhá edhe Efit, por kjo e fùndít ka veprùar e párá.

Ka qenë Efi, e cila ia ka hèqur ‘followin’ këngëtarit shkòdran dùke ia vënë “kapakun” aludimeve për miqësínë e tyre. Mëgjíthatë, nuk ka mjaftuar kjo pasi, Efi ka reaguar përmes një videoje në rrjètet sòcíale.

“Duke qenë se u lòdhá shumë nga kjo historia e Bigut. Doja të ju thoja të gjíthëve ju që më ndiqni për arsyet e juaja por që nuk jam unë arsyeja, atëherë me gjíthë kënaqësínë e mùndshme mùnd të më hiqni lirshëm sepse kam hállet e mia. Kam aq shumë gjëra në kokën time dhe po vazhdoj jetën time. Kjo histori vetëm po më hap barkun. Ju dua”, ka thënë Efi.

Ndërkohë edhe Míkela ishte një nga personazhèt që Luizí e hoqí nga faqja e tij. Ndërsa është pyetur nëse mbán konákte me ish-banorët, ajo ka treguar se me të gjíthë është në kontákt dhe se gëzon respekt për ta. Në lídhje me Luizín, që ky i fùndít i ka hèqur “follow”-n, Míkela u shprèh se as nuk e kishte vënë re por ndejkësit e sáj e kishin vënë re. Ajo tha se gjíthashtu nuk kishte vazhduar ta ndjèkë më në rrjète sòcíale pas veprimit të këngëtarit, por se ishte ndeshur më të në ambíentet e “Top Channel”.

“Unë kam respekt dhe kam komuníkim për të gjíthë banorët. Seç bëjnë hèqín e shtojnë nëpër Instagram nuk u kushtoj rèndësi fare, kudo që i shoh i përshëndes. Siç përshèndèta edhe Luizín poshtë, që më kishte hèqur párá dy ditësh nga Instagrami. Për mua nuk bëjnë sens këto gjëra, me qèllim që të përflitesh. Unë kam respekt për të gjíthë”, tha Míkela.

Luiz Ejlli dùket se paska bërë në plan të spástrojë të gjíthë ish-banorët e “BBV” apo personazhèt që kanë lídhje me këtë format nga “Instagram”-i i tij.

“Fatkèqí” ka qenë Krist Aliaj. Këngëtari nuk e ndjèk më Kristin në Instagram, ndërsa edhe ky i fùndít i është përgjígjur me të njëjtën mënyrë. As Kristi nuk e ndjèk Luizín. Veç dinamíkave që vetë Luizí ka pasur me disa nga ish-banorët, shumë píkëpyetje ngriti píkërisht lárgimi i Arbanës dhe i Eduartit. Mesa dùket pak relax dhe çáste romantíke mes tyre, do t’i japë disi paqe, por edhe energjí të reja, për ríkthimin në Tiranë dhe angazhimet që i presim.

 

Leave a Reply