Friday, September 29, 2023
HomeGenelCmendet Luizí! Cfare ben mor djale, sápo dòli dicka trònditese ne BBV...

Cmendet Luizí! Cfare ben mor djale, sápo dòli dicka trònditese ne BBV per shkòdranin

Kur u bë pjesë e “Big Brother” mbrëmjen e 24 dhjetorit, ndoshta Luiz Ejlli nuk e dinte se çfarë e priste. Këngëtari e shfrytëzoi këtë mùndësi si “shpresa” e fùndít për të gjetur treg në vendin tonë, por dùket se fitoi shumë më shumë se kaq.

Mbrëmjen e sotme, do të mbáhèt edhe finalja e spektáklit, ku të gjítha sondazhèt e nxjerrin fitues të këtij formati. Por edhe nëse nuk ndòdh kështu, Luiz Ejlli ka fituar tashmë shumë.Ashtu si vetë këngëtari nga Shkodra bëri me dije, kur u bë pjesë e lojës, hùmbi pùnën dhe la jashtë një sërë bòrxhesh që e prisnin. Por, teksa kanë káluar më shumë se 3 muaj brènda shtëpisë, vihèt re një transformim rrènjësor i Luizít dhe sígùrisht që është për mirë.

- Advertisement -

Ndryshimi dùket si në “look” ashtu edhe në sjellje. Nëse në javët e párá Luizí kishte ármë të fòrtë vetëm batutën, tani në fùnd të këtij edicioni ai është “ármatosur deri në dhèmb”, dùke pasur shumë tipare që po pëlqehen në publík.

Ejlli ka ditur të ndrýshojë për mirë sjelljen, dhe qëndrimin, kjo fálë edhe kuratorëve të imazhit të tij. Ai është shndèrrùar sot në djalin trèndi që shumë të rinj po e kopjojnë. Mjafton të përmendim momentin kur Luizí leu flokët biond dhe shumë shpèjt trèndi u përhap në masë te të rinjtë shqíptarë të cilët vrapuan “ta kopjonin”. Ndryshimi vihèt re edhe në stilin e veshjes.Ndonëse erdhi në lojë me shumë pak veshje dhe ashtu si ai vetë e tha këto ishin gjíthçka që kishte. Duke lënë mënjanë kòstumet e burrave demode, Luizí tashmë vlerësohèt nga ekspertët e stilit si një nga banorët e veshur më mirë brènda shtëpisë. Dhe në ákt, a e dini sa kushton vetëm një prèj kamishave që këngëtari ka veshur në spektákël?

- Advertisement -

Këmisha mbán firmën “Prada” dhe kushton plòt 1050 eùro. Kostumet sportive, aksesorët, këmisha dhe palltot që janë në gardërobèn e Luizít, tashmë vjen mijëra eùro, dùke u shndèrrùar në një ndër imazhèt më të kurùara të vendit tonë.

Por jo vetëm veshjet firmato janë ato që do të ndrýshojnë jetën e Luizít. Të gjíthë po presín me shumë interes edhe dasmën që ai dhe Kiara do të mbájnë mbrëmjen e finales në “Big Brother”.

Jashtë po përgatiten detajet e fùndít nga kjo ceremoni, që prítet të mbájë mbèrthýer miliona shíkues. Ceremonia cívíle do të zhvillohèt në natën finale, ku dýshja do ti thonë zyrtarisht njëritjetrit “Po”. Vetë Kiara ka pranuar të ndájë disa detaje nga ajo çfarë prítet të ndòdhë mbrëmjen e sotme.

“Do ia lëmë pak mágjínë asáj nate. Nuk do t’i themi të gjítha. Dëshmitare do të kem tezen time që është njeriu më i rèndësishëm. E kam motër, e kam familje, e kam gjíthçka”.

Por, a e ka gjetur fùstanin e bardhë për natën e paharrueshme?

“Kam provuar disa fùstane. Kam thënë që dua një fùstan të gjatë, por kam ndrýshuar mendim. Ndoshta do të vij me diçka krejt tjetër”, përgjígjet moderatorja në “Fan Club”, që zbùlon edhe tákimin që ka pasur këto ditë me nënën e të dashùrit të sáj.“E kam tákuar. Është një zonjë shumë fisníke, shumë e mirë, ma hoqí pak mallin e Luizít. Nuk gènjente kur thoshte që jemi i njëjti tip”, u shprèh Kiara për báshkëshortin e sáj të ardhshëm.

Por veç dashùrisë, Luizí ka gjetur edhe një “minierë ari” në këtë “Big Brother”, dùke u konfirmuar si personazhi më i pëlqyer dhe më i ndjèkur në rrjètet sòcíale. Vetëm pak kohë më parë, ai firmòsi një kòntrátë me “Top Channel”, ku të gjítha të drejtat e imazhit të tij do të menaxhohen nga Top-i.

Kontrata e majme mendohèt se kap vlerën e 100 mijë eùroshe. Ndërkohë, një tjetër biznes për Luizín është edhe “Instagram”-i. Edhe pse ende është pjesë e lojës, biznese kanë nisur báshkëpùnimet me faqen e tij të “Instagram”-it, ku një postim árrín deri në 3 mijë eùro.

Të shumta janë bizneset “në radhë” për t’u publíkuar në faqen e tij. Gjithashtu, bizneset kanë nisur báshkëpùnimet edhe me Luizín brènda shtëpisë.

Të gjítha këto janë dhùrata nga bizneset, që ndonëse është e ndáluar t’ia përmendin emrin, nuk kanë ngurrùar t’i çojnë veshje të kushtueshme brènda shtëpisë. Vetë artisti ka rrëfyer historinë e jetës së tij, dùke u ndálur tek dështimet dhe mùndësia që po i vjen për herë të dytë. Ai foli edhe në lídhje me Kiarën, dhe se tani do të kríjojë një familje me të.

“Mu jeta m’i dhá të tana. M’i dhá në një mòshë të re, që nuk dita me i shfrytëzu, s’disha çá kam, s’disha çá mùnd të árríj. Dhe po kjo jetë më rrëzoi, tani qèllimi im është me u rigrit.

Se prandáj rrëzohemi në jetë, për me msu me u ringrit, po s’u ringrite…nëse do e árríj e di që do të jetë një gjë shumë e mirë. Se më kujtohèt vetja ku kam qenë mirë, gábímet që kam bo, njerëzve që më kanë shfrytëzu, e sot në këtë mòshë nuk mùnd të ndòdhë më.

Tani s’ka sháns, plus që të thashë, tani jam në një fazè që çdo gjë e mendoj dyfish, për veten dhe për Kiarën. Se du me kríju familje me të, nuk du me mendu vetëm për veten, me vu dorën pas qafe edhe me nejt me u shtri.

Prit se kam detyrime, jo se më detýron kush, por janë detyrime njerëzore, që i bëj me dashni, kështu që janë përgjegjësi, më dùhèt me i mendu dyfish”, u shprèh Luizí.

Për sa i përket kárrierës së tij muzíkore, shumë artistë po “presín në rradhë” që të kenë një báshkëpùnim me të. I pari ka qenë Armaldo Kllògjeri, që ka thënë se jashtë do të donte të bènte një këngë me Luizín. Por, planet e këngëtarit janë të tjera.Teksa ndòdhej në shtëpinë e BBVA dùke dëgjuar këngën e re të Noizyt me Yll Limanin nga albumi “Alpha”, Luizí tha: “Me shumë gjasa Noizy do thotë se ‘E dua fòrt Luizín’.

E párá, unë nuk jam përzíer kurrë në konflíktet që kishin këta me grupet e tjera. Po të bëj një këngë me Noizyn unë, çfarë mendoni ju? O Gels, ta bëjmë një këngë zèmra? Ta hënksha zèmrën! Dhe do bèhèt klipi në makinë cabrio. Vetëm dùke ecur!…. Kur të them unë ‘Noizyy’, ti do thuash ‘çápaçùle’…”, tha Luizí.

Nga ana tjetër, edhe Noizy e ka treguar shpeshherë mbështètjen e tij për Luizín. Reperi ka publíkuar një video të tij dùke kërcyer me këngën “JM2” dhe shkruan krah sáj: “O çápaçùl, ta dish ti sa viral je bërë me këtë këngë (Jena Mbretër 2)! Fitore!”, veç artistëve, edhe klubet kanë bërë gati ofertat e majme për këngëtarin.

Ashtu si vetë menaxherët janë shprèhur, prania e tij në një natë “live” është bërë tashmë si një ankand, ku shifrat árríjnë deri në 10 mijë eùro. Dhe të gjítha këto shifra, teksa Luizí ende nuk është shpallur fitues i këtij edicioni.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments