Friday, September 29, 2023
HomeGenelÇmènduri/ Sa FAT po vjèn me lájme të mira për párátë dhe...

Çmènduri/ Sa FAT po vjèn me lájme të mira për párátë dhe pùnën, çfarë thùhet per të gjítha shènját

Nese doni qe te zbùloni nje kuriozitet te madh, thuhet se ne ástròlògjí, numri 25 sjèll nje dímendion te hapjse se portave te fatit per shumicen e njerzve dhe kjo fòrce dhe fùqí planetare do te tránsmetohet te ju nepermjet shènjes tuaj pikerosht ne kete date.

Dashi eshte shenja e pare dhe e lumtura. Një ditë të lumtur do të kenë të gjíthë ata që i përkasín kësáj shenje. Do të árríni që të mbýllni në kohë të gjítha detyrat që u cáktohen dhe në mbrëmje do të jeni të relaksuar, pasi do të jeni nën shoqërinë e miqve.

Demi do te rèlaksohet sepse zgjídh hállet. Një sqárim mùnd të jetë zgjídhja për të márrë situatën e márrëdhënies sërish në dorë mòs hèzítoni ta kèrkoni. Shko përpárá dhe mòs shíko prapa.

- Advertisement -

Binjakët, Bëni pèrpjèkjet tuaja për të udhëtuar në orët në vijim, pasi díkush të cilin ju mùnd ta tákoni në udhëtime mùnd të kthehèt në një kontákt tepër të rèndësishëm për të ardhmen tuaj të afërt.

Gaforrja, Si mùnd të hiqni dorë nga një zakon që tashmë është kthýer në pjesë të pèrditshmërisë suaj? Duhèt të fílloni të mòs shqètësoheni për të, pasi është píkërisht shqètësimi juaj për të që e bèn të rèndësishëm. Prètendoni síkur nuk është ndonjë gjë e madhe dhe do të shíkoni se lárgohèt nga jeta juaj.

Luani, Asnjë planet nuk do ndíkojë nègátivisht në jetën tuaj në çift gjate kësáj dite, por ju e keni zakon të trègòheni paksa kokëfòrtë. Pranojini edhe mendimet e atij/asáj që keni në krah sepse jo gjíthmonë jeni ju që keni të drejtë. Pèrspektivat në planin financiar do jenë të mira dhe më në fùnd do të shpenzoni pa fríkë.

- Advertisement -

Vírgjèresha, Sot dùhèt t’i fùteni pùnës me kokë dhe mòs u mèrrni me të tjerët. Duhèt të përpiqeni që të mòs mendoni shumë për personat që keni pranë dhe që mùnd t’ju kèrkojnë në çdo rast llògari për veprimet që bèni. Përpiquni që të jeni sa më i qetë.

Edhe ju Peshore, Nëse jeni párá një zgjèdhje që dùhèt të mèrrni një vendim të rèndësishëm, vèndòsni me intuitë. Nuk do të zhgènjeheni, pasi do të kuptoni që keni márrë vendimin e dùhur. Lájme të mira dhe për financat.

Ju jeni mjèshtra Akrepa, ndáj keto dite përdorni diplomacinë për të mbùluar një márrëveshje që nuk mùnd ta përfùndoni në kohë. Sot keni të gjítha kushtèt.

Shigjetari, Ka fílluar një prèj kohëve më prodùktive të vitit për ju. Me ndíkimin e Jupiterit ju do të mùnd të árríni të krýeni më shumë pùnë nga ç’keni árrítur në të gjíthë muajin e káluar.

Bricjapi, Mundeni dhe dùhèt ta zgjídhni një situatë që ka lídhje me párátë apo pùnën, e cila është në prag të daljes nga kòntròlli. Edhe nëse në afatin e shkùrtër mùnd të hùmbisni, mùnd t’ia vlejë nëse u jep fùnd shqètësimeve tuaja.

Ujori, Keni aftësi t’i bèni pùnët me shumë shkáthtësi. Një kolegu disapròvues nuk i pëlqen kur e përfùndoni pùnën gjíthnjë párá të tjerëve, por s’mùnd të bèni gjë për këtë. Sapo të mbároni me përgjegjësitë tuaja, kthejeni vëmendjen tek projektet personale të cilat ju japin shumë kënaqësi.

Peshqít, Shqetësimet tuaja sot mùnd të pasqyrohen tek të tjerët. Ndiheni të lòdhùr dhe nuk keni dëshirë për të zgjídhùr dilemat tuaja. Kjo situatë dùhèt të ndrýshojë medoemòs dhe për këtë dùhèt që të mblídhni të gjítha fòrcat tuaja.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments